Şimdi Ara

Samsun ekrana delik koymakla bitmiştir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung ekrana delik koymakla bitmiştir.. Firma bile utancından deliği koyduğu yerdeki ekran bölümünü koyu renklere bulamış, delik dikkat çekmesin diye..Resmen rezillik
    Tanıtılana kadar inanmadım böyle bir hata yapacaklarına. Hep ters köşe yapıcaklar diye düşündüm ama yaptılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çentik o delikten daha güzel bana göre ki s9 plus s10 a göre çok daha şık
    Mi 9 bekliyordum mi 8 almadan Onuda göreyim die mi 9 da bi nevi delikli çıktı piyasaya

• apple eşek kadar çentiği koyarken utanmamış da samsung küçücük deliğe mi utanacak? gayet güzel bi tasarım kişiden kişiye değişir zevkler ve renkler. türkiye fiyatı da abartıya kaçmadan makul denebilecek seviyede açıklandığına göre çok satacağını düşünüyorum.https://cdn.tmobile.com/content/dam/t-mobile/en-p/cell-phones/apple/apple-iphone-xs/gold/Apple-iPhoneXs-Gold-1-3x.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

apple eşek kadar çentiği koyarken utanmamış da samsung küçücük deliğe mi utanacak? gayet güzel bi tasarım kişiden kişiye değişir zevkler ve renkler. türkiye fiyatı da abartıya kaçmadan makul denebilecek seviyede açıklandığına göre çok satacağını düşünüyorum.https://cdn.tmobile.com/content/dam/t-mobile/en-p/cell-phones/apple/apple-iphone-xs/gold/Apple-iPhoneXs-Gold-1-3x.jpg
    Çentik başka delik başka. Bildiğin bk sıçramış gibi

• murat8361 kullanıcısına yanıt
    bana da iphonunkiler üstten sçılmış da alta doğru kaymış gibi geliyor. zevkler ve renkler işte.
  • Burada gerçekten seçeceğin çentik tasarımı mı olur? Deliğe bu kadar bok atmaya çalışmanızın nedeni ne ben anlayamadım. Düz çentiği saymıyorum bile de su damlasında dahil en mantıklı ve güzel tercih kamera deliğidir. Bir süre sonra ona takılmayacağız bile eminim.

• TheFormul kullanıcısına yanıt
    Ben üst çerçeveyi mümkün olan kadar ince yapıp oraya 2 kamera koycaklar diye düşünüyordum... Çentikli tasarımlarda çok kötü evet... Ben o daha iyi bu daha kötü demedim zaten... Meselan s9 note9 daki tasarım çok daha iyi hem çentikliden hemde delikliden... Telefonun üstünde az bi çerçeve olsun zaten ne olmuş... Samsung s9 ve note9 daki tasarımı üst çerçeveyi birazdaha inceltip kamerayı oraya sığdırmaya çalışmalıydı..

• dodofran D kullanıcısına yanıt
    Konu iphone iyi bu kötü değil. İphonenin tasarımıda iğrenç. Bende samsungtan başka telefon kullanmadım.. Sadece dediğim bu delik olayı olmadı. Bence marka bunun etkilerini görücek satış anlamında.. S9 ve note9 daki tasarım devam ettirilmeliydi. Çerçeve dahada inceltilip daha ufak kameraları çerçeveye sığdırarark.

• murat8361 kullanıcısına yanıt
    Tek kameralı s10un kamera boyutuna baksana bi ister istemez büyük. Onun hepsini şerit yapsan çok kalın olacak. Devir tam ekran devri ve geri kalmış olacaksın..

Hani herkes bir şeyler yaparken normal devam edemezler bence..

• Samsung'un 2018 de satışları düşmüştü, 2019 da bu düşüş daha da fazla olacak.

Adamlar en yenilikçi şirket biz olmalıyız demiş fakat saçmalamış.

Samsung aslında S7 yi çıkarttığı zaman bu düşüşe geçti farkında değil.

Samsung EDGE kavisli ekrandan vazgeçmediği müddetçe ve bu S10 plus daki delikli tasarımdan vazgeçmediği müddetçe satışları düşmeye devam edecektir.
    Bir delik yetmemiş iki delik koymuşlar.

Kavisli ekranda çok büyük sıkıntı var, telefonu elde tutarken ister istemez tuttuğunuz elinizin parmakları yanlardan ekrana temas ediyor, böyle olunca telefonu kontrol edemiyorsunuz istemediğiniz menüler açılıyor.
    Aman yandan parmaklarım değmesin derken bir bakmışsınız telefon elinizden kayıp yere düşmüş kırılmış.
    Bu sebepten dolayı telefonu elinden düşüren çok kişi var.

Kavisli ekrana cam filmi takmak da sıkıntılı, insanlar bir sürü para veriyor cam filmi alıyor, kısa bir süre sonra cam filmi yanlardan kalkıyor. Sonra para verip bir daha cam filmi alıyor. En sonunda cam filmi almaktan vazgeçip korumasız şekilde telefonu kullanan ve riske giren bir sürü kişi var.

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyy -- 23 Şubat 2019; 9:32:28 >

• Koskoca samsung altın oran denen şeyin varlığının farkında değil anlaşılan,
    altın oran uygulanan şeylerin insanların gözüne güzel görünmesinin asıl sebebi "simetrik" olmasıdır.

Aşağıda gördüğünüz tasarım berbat ötesidir. Madem delik koyacaksın, delikleri ekranın üst kısmı ile neden birleştirmedin?

Deliğin etrafında ekran var! olacak şey değil.

S10 Plus daki tasarım çentik değil bilginiz olsun, çentik olması için önkameranın ekranın üst kısmına birleşik olması gerek.
    Çerçeve ile kamera arasında boşluk olmaması gerek.

S10 Plus tam bir fiyasko,
    Bunun iki sebebi var; delikler ve kavis(edge ekran).

"Damla tasarım" ve "çentikli tasarım" delikli tasarımdan çok daha iyi.

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyy -- 23 Şubat 2019; 9:31:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

Tek kameralı s10un kamera boyutuna baksana bi ister istemez büyük. Onun hepsini şerit yapsan çok kalın olacak. Devir tam ekran devri ve geri kalmış olacaksın..

Hani herkes bir şeyler yaparken normal devam edemezler bence..
    Bu zaten son ekrana kamera koymaları. samsung en büyük hüsranını yaşayacak bu telefonla.. Bir daha delik melik yok.

• heavyy H kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi aradaki 1mm lik görüntü ne işe yarar daha çözemedik.

• Başka firmalar yapılabilecek tasarımları yapmış;
    farklı olacağım, yenilikçi olacağım diye şartları daha fazla zorlayıp saçmalamanın ne gereği var.
    İnsanlar desin ki en yenilikçi firma samsung
    Fakat durum öyle değil.
    Aşağıda ki tasarımlara bak da örnek al samsung, bırak macerayı.
    Çentik veya damla koymazsan; deliksiz full ekran yapabilirsen ve kavisden vazgeçersen, piyasanın lideri olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheFormul

Burada gerçekten seçeceğin çentik tasarımı mı olur? Deliğe bu kadar bok atmaya çalışmanızın nedeni ne ben anlayamadım. Düz çentiği saymıyorum bile de su damlasında dahil en mantıklı ve güzel tercih kamera deliğidir. Bir süre sonra ona takılmayacağız bile eminim.

İkiside saçmalığın daniskası. Bildiğin ölü piksel gibi,buton olsa dokunamassın bir şey yazsa okuyamassın. Hangi akla mantığa dayanarak böyle saçma sapağın tasarımlar yapıyor bu firmalar.

Şöyle tasarımlar yapmak çok mu zor acaba? Sonra da çinli firmalar nasıl oluyorda satış rakamlarıyla hepsini geçiyor diye soruyorlar...

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Sen zaten kendi sorunun cevabını kendin vermişsin.

Dünyanın en büyük mobil pazar payına sahip markası Samsung iki üç yıllık markaların yaptığı kızak sistemini yapamaz falan mı zannediyoruz? Ya da düşünemiyor mu?

Yoksa bin dolarlık elektronik aygita böyle oynar bi sistem koyma riskini göze almak istemiyor olabilir mi? Daha uzun kullanımda su girişi, toz girişi gibi durumlar ne olacak belli değil. Ne kadar dayanır, bozulur mu ne olur belli değil. Daha benim aklıma gelmeyen riskler de vardır.. Dezavantajları vardır..

O kadar sorunsuz ve basit olsa Samsung da koyar kizagi hiç ekranı mekrani delmekle uğraşmaz değil mi?

Ve ekleme olarak cinli markalar diyorsun ancak önümüzdeki amiral gemiler xiaomi mi9 olsun mate 20ler p20ler diğer ay çıkacak p30lar hepsi çentikli.. Demek ki o kadar basit değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFormul -- 24 Şubat 2019; 1:33:13 >
  • Dünden beri s10 plus kullanıyorum, göz görmüyor bile o kameraları,isterseniz de ayarlardan açıp kamera hizasına siyah bant yapabiliyorsunuz o zamanda s8 s9 gibi oluyor zaten,tabiki kişilere daha iyi daha güzel görünen tasarımlar vardır fakat telefon harika olmuş fiyat, hediye,buyback fırsatlarından dolayı rekor kırar satışta.Ben 160 bin nüfuslu ilçede yaşıyorum,samsung bayi arkadaşım, dünden beri telefon yetiştiremiyor,dün sabah 15 Adet geldi s10 plus,birini ben aldım,saat 14:00 da kalmamıştı alet.

• Çentikli tasarımları hep itici bulmuşumdur. S10'deki delik ekran çok da farklı değil. Şu "komple cam olsun ağbi"cileri de anlamış değilim. Bütünüyle cam olması güzel gelebilir göze ama bir o kadar da kırılmaya müsaittir.

Note 7'nin tasarımı bana göre yeni cihazların hepsinden güzel. Çok severek kullandığım bir Note FE'm var. Uzun bir süre cihazı değişmeyeceğim :) S, Note bilmem kaç çıksa da umrumda olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.