Şimdi Ara

Şampiyonlar ligine gitmek isteyenler emin misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim ülkede futbol oynanıyorsa Şampiyonlar Liginde oynanan nedir? B.Dortmund deplasmanda yenildiği maçta evinde 4 atıyor. R.Madrid içeride dışarıda 3 er atıyor. A.Madrid deplasmanda B.Leverkusen'i 4 lüyor. M.City 2 defa geriye düştüğü Monaco karşısında 5 gol atıyor. PSG evinde Barcelona'ya 4 atıyor, Barcelona 88. dakikada 3-1 olan maçı 6-1 kazanıp turluyor. B.Münih Arsenal'e 2 maçta 10 gol atıyor. Bütün maçlarda son düdüğe kadar inanılmaz mücadele var.

Biz de şampiyonlar ligine gidelim cebimiz para görsün diye hayal ediyoruz. Finalleri hayal edip daha gruplardan çıkamıyoruz. Galatasaray 2 defa çeyrek final 1 defa da eski ismiyle kupa galipleri kupasında yarı finali var. Fb nin de çeyrek finali var. Ne kadar ciddi bir başarıya imza atıldığını tekrar anladım. Orada oynanan futbol falan değil başka bir şey gerçekten. Hedefimiz Avrupa liginde final olmalı boş verin şampiyonlar ligini. Bu bütçelerle anca şanslı kura çekersek gruptan çıkılır ondan ötesinde rezil olup geliriz.

• Şampiyonlar ligi getirdiği prestij ve kazandırdığı ciddi paralar sebebiyle bizim 3 büyükler gibi kendini avrupa'da da kanıtlamak isteyen takımlar icin biçilmiş kaftan.

Zaten hiçbir zaman bu adamların seviyesine çıkamayacağız, zira bütçeler olarak arada uçurum var. Kaldı ki yıllarca dünyanın parasını harcayan, büyük yıldızları transfer eden City'i, Psg'yi de görüyoruz. Bayern, Real ve Barcelona bambaşka bir seviyede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Şampiyonlar ligi getirdiği prestij ve kazandırdığı ciddi paralar sebebiyle bizim 3 büyükler gibi kendini avrupa'da da kanıtlamak isteyen takımlar icin biçilmiş kaftan.

Zaten hiçbir zaman bu adamların seviyesine çıkamayacağız, zira bütçeler olarak arada uçurum var. Kaldı ki yıllarca dünyanın parasını harcayan, büyük yıldızları transfer eden City'i, Psg'yi de görüyoruz. Bayern, Real ve Barcelona bambaşka bir seviyede

City ve Psg'yi de görüyoruz derken? City Monaco'yu 5 ledi. Psg evinde Barça'ya 4 attı, deplasmanda penaltısı verilmedi, bir topu direkten döndü, son saniye golüyle elendi. şu takımların bizimle oynadığını düşünemiyorum.

• Şu bir gerçek ki Türk takımlarının yeri uefa ligidir

Bu leş Türkiye liginden şampiyonlar ligine 1 takım bile almaları büyük olay.

• quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Şampiyonlar ligi getirdiği prestij ve kazandırdığı ciddi paralar sebebiyle bizim 3 büyükler gibi kendini avrupa'da da kanıtlamak isteyen takımlar icin biçilmiş kaftan.

City ve Psg'yi de görüyoruz derken? City Monaco'yu 5 ledi. Psg evinde Barça'ya 4 attı, deplasmanda penaltısı verilmedi, bir topu direkten döndü, son saniye golüyle elendi. şu takımların bizimle oynadığını düşünemiyorum.

Psg ve City ile alakalı yorumum bu seneyle alakalı değil sadece. Son 4-5 yıldır harcadıkları para ortada ve bu harcadıkları paraya oranla sampiyonlar liginde gelebildikleri yerlere bakılırsa başarısız oldukları aşikar.

• Sevilla zamanın da bug bulmuştu bunu bizim takımlar da uygulayabilir.
    ŞL'ye git katılım payından hakkını al > 3. ol Uefa'ya git > şampiyon ol onun da gelirini al öbür sene ŞL'ye direkt katılım hakkı kazan > Şl'ye git, katılım payından hakkını al > 3. ol ...

Böyle böyle uefa sıralamasında 2-3 basamak yükselirsek gelirler de artar.
  • Şampiyonlar ligine gitmek isteyenler emin misiniz?

• Ne yapalım fark yiyeceğiz diye katılmayalım mı ? Açıkçası ülkede dönen geyikleri göz ardı edersek ben pek sallamıyorum fark yemeyi. Hali hazırda 8 ve 6 yemişliğimiz var daha kötü ne olabilir ki ?

Böyle turnuvalara katılarak kulüp olarak ileri gidebiliriz. Benfica Porto Psv Shaktar gibi kulüplerin maddi olarak bize yakın kulüpler. Ama belli bir futbol kültürleri var, iyi yönetiliyorlar ve düzenli olarak şampiyonlar ligine gidiyorlar.

0 çekmediğimiz sürece sorun yok. Zaten lig şampiyonu olarak grupta 3. olup uefada devam etme ihtimalimiz baya yüksek. Avrupada 3-4 sene iyi işler yapınca zaten 3. torbaya giriyorsun. Seneye 3. torbadan girip yine en kötü 3. oluruz mesela. Real Bayern felan düşer efendi gibi farkımızı yeriz orası ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Ne yapalım fark yiyeceğiz diye katılmayalım mı ? Açıkçası ülkede dönen geyikleri göz ardı edersek ben pek sallamıyorum fark yemeyi. Hali hazırda 8 ve 6 yemişliğimiz var daha kötü ne olabilir ki ?

Böyle turnuvalara katılarak kulüp olarak ileri gidebiliriz. Benfica Porto Psv Shaktar gibi kulüplerin maddi olarak bize yakın kulüpler. Ama belli bir futbol kültürleri var, iyi yönetiliyorlar ve düzenli olarak şampiyonlar ligine gidiyorlar.

0 çekmediğimiz sürece sorun yok. Zaten lig şampiyonu olarak grupta 3. olup uefada devam etme ihtimalimiz baya yüksek. Avrupada 3-4 sene iyi işler yapınca zaten 3. torbaya giriyorsun. Seneye 3. torbadan girip yine en kötü 3. oluruz mesela. Real Bayern felan düşer efendi gibi farkımızı yeriz orası ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Ne yapalım fark yiyeceğiz diye katılmayalım mı ? Açıkçası ülkede dönen geyikleri göz ardı edersek ben pek sallamıyorum fark yemeyi. Hali hazırda 8 ve 6 yemişliğimiz var daha kötü ne olabilir ki ?

madem ironiden anlamıyorsun anlayacağım dilden yazayım. evet katılmayalım biz orada yapamayız deyip hakkımızı yunan liginden bir takıma devredelim

• bu seneyi söylüyorsan zaten 2. olsakta ön elemeyi geçemeyiz fener de geçemez başakşehir hiç geçemez

genel olarak bakarsak gerçekten bir takımı direk almaları büyük lütuf

beşiktaş iyi gene gitmesi gereken o kabul ederiz ama bu sene ortalama bir gruptan çıkamadı iyi transferle yapıp gene şanlı bir kura çekmesi gerekiyor

biz ve fener seneye yapılanacağız da ne gösterir durumlar bilemeyiz ama bizim açımızdan hırslı bir teknik direktör geldi gibi ama yönetim bozuk

fener takım bozuk yönetime karşı taraftarlar dahada bozuk td tam bir soru işareti

yoksa genel olarak bütün takımlarımızın en iyi yeri avrupa liginden başka bişey değil
  • Geçmişte buna benzer geri dönüşlerimiz bizim de var. 3-0 yenilip içeride 5-0 yendiğimiz veya Süper Finalde Real Madrid'i geriden gelip yenerek kupayı almamız. Son olarak mesela biraz hakem iyi olsa Drogbalı kadro ile Real'i yenebilirdik. Deplesmanda verilmeyen penaltı ve kartlar içeride aynı şekilde.

Yani iyi bir kadro gerekiyor bunun için. Uyum en önemlisi. Bunun içinde iyi bir yönetim şart.
  • Valla bence bizden kimse ŞL'ine katılmasın. Durduk yere her sene rezil olmaya lüzum yok. Ülke futbol 2000'lerin başından itibaren ileriye gitmişti fakat son 5 yıldır yine yerin dibinde.

Şu oynanan futbollara bakın, tek tek izleyin özetleri, sonra açın son oynanan GS - BJK maçını izleyin. Derbi, şeyimin derbisi.

Edirne civarında bir kupa düzenlensin, ona katılalım.
  • katılmazsak olmaz ama yerimizi bilmeliyiz.

Barça ve diğerleri nereye.. biz nereye...

son 16 ile başa çıkabilecek durumumuz yok arkadaşlar. kabullenin...
  • +18, samimi cevap vermek gerekirse.

• Harbiden bunu dün ben de düşündüm.Gelen geçen 4-5 atıyor isimlere bakmadan.Bunlara 5 atan bize 10 atar düz hesap.
  • en mantıklı karar kulüpleri vakıf statüsünden çıkarmak olur. diğer 3 büyük takımı bilemiyorum ama galatasaray'ı alacak araplar illa ki olacaktır. başta rte varken yani arap sempatizanlığı son raddedeyken vakıflıktan çıkıp araplara kakalamalıyız kulübü. sonra gelsin başarılar. diğer türlü son 16'yı geçmek bile imkansız.
    ama uefa'yı kazanmak zor iş değil bana göre. 3 büyüklerin dnipro'dan bir eksiği yok, düzgün bir defansla manu, lyon veya roma bile elenebilir. tabii futbol şansı da lazım.

tabii bunlar rte zamanı için planlar. adil, eğitim seviyesi yüksek bir türkiye'den tonla yetenekli genç çıkar. dayı, amca torpiliyle seçmelerden çıkan gençlerle türk futbolu gelişmez.

bu arada barça 2 atıp bırakır demişler. celtic'i gördünüz 7 atıp bıraktılar. ki celtic bütçesi kısıtlı olmasına rağmen geleneği olan bir takım. ve son dönemlerin en iyi celtic'i vardı karşılarında, city'e mağlup olmadılar 2 maçta da. messi top seviyede oynamadan 6 attılar. hakem kararları, emery'nin korkaklığı vs. vardı ama bizimkilere en az 6 atar. şu anki galatasaray'ı sekizler diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E1825AD4A -- 11 Mart 2017; 1:47:23 >

• Milyonerin biri kulüplerimizi satın almazsa sürekli o seviyede mücadele eden kulüplere sahip olamayız. Biz 1 adım atarsak Avrupa devleri de 1 adım atarak büyüyor belki 2 3 adım birden atıyorlar, aradaki seviye kapanmaz.

Doğru ve Basit yönetilen takımlarla bir standart oluşturabiliriz. Mesela sürekli gruplardan çıkma, belki çeyrek...Bu seviyelerde dolanırız diye düşünüyorum. Aksi takdirde, avrupa devlerini yakalamamız imkansız...Yıllardır Anadolu kulüpleri 3 büyükleri yakalayamıyorsa aynı mantık yüzünden, işte arada düzgün yönetilen Başakşehir istikrar yakalıyor gerisi fıs...
  • BJK ye oldugu gibi UEFA grubu gelme sansi var Bize de RM-Juventus, Arsenal-Dortmund gruplari gelir yine

• Deli gibi para geliyor katılmak istememek çok saçma

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.