Şimdi Ara

Şampiyonlar Ligi mi - Dünya Kupası mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hangi turnuva sizi daha çok heyecenlandırıyor ? Futbolcu olsanız hangi kupayı almayı daha çok isterdiniz ?

-

Resmi olarak Dünya kupası daha önemli olsa da beni Şampiyonlar ligi kadar tatmin eden bi turnuva değil Benim tercihim Şampiyonlar liginden yana

• geçmiş yıllarda milli takımların çoğu oyuncusu aynı kulüplerde oynadığı için milli takımlar daha güçlüydü,günümüzdeyse her biri ayrı bir yerden geldiği için uyum sorunları yaşayabiliyorlar.artık kulüp takımları daha güçlü.oyuncular milli takımları kendilerini tanıtma alanları olarak görüyorlar(en azından bir çoğu,bkz:arda turan)

isim ve prestij açısından hala dünya kupası daha önemli fakat çoğu sporcu muhtemelen şampiyonlar ligi'ni kazanınca daha çok tatmin oluyordur(ali demir gibi oldu).

bu yüzden şampiyonlar ligi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 9 Kasım 2011; 17:03:36 >
  • dünya kupasının fotoğrafını görmek bile bana aşırı bir heyecan veriyor
    şimdiden brezilya 2014 için gün sayıyorum, 3 yıl kaldı sanırım

1930'da başlayan ve 2010'a kadar 18 kez yapılan dünya kupalarını hangi yıl hangi takım aldı hepsini ezbere bilirim

hepsinin hakkında belgesel yapılacak ayrı ayrı öyküsü var, zaten yapılanları da var.
    birçok yıldız parlıyor, gol krallığı oluyor, en iyi oyuncu ödülleri oluyor, en iyi 11 seçiliyor vs...

ayrıca yapıldığı ülkenin havasından temasından bir şeyler alıyor.
  • Dünya Kupası tabii ki. O atmosfer başka nerede var? Milli duygunun üzerinde duygu mu olur?
  • Turnuvanın zorluğu da çok önemli ama futbol dünyasında tartışmasız şekilde Dünya Kupası kadar önemli bir turnuva yok.

Mesela Thierry Henry, Avrupa Şampiyona'sının Dünya Kupası'ndan daha zorlu olduğundan bahsetmişti ki haklıydı. Elemelerin alanı daha dar olduğu için daha dengeli ve daha güçlü takımlar giriyor Avrupa Şampiyona'sına. Ama Zidane'le döneme baktığımızda 1998 Dünya Kupası'nı 2000 Avrupa Şampiyonası'ndan çok daha net hatırlıyoruz. İspanya'nın 2010da "daha kötü performans göstererek kazandığı" Dünya Kupası, bundan 10 sene sonra 2008 Avrupa Şampiyona'sından mutlak şekilde daha çok anılacak.

Oyuncuların kariyeri için de bu böyle. Milli başarılar her zaman kulüp başarılarının üstündedir.

Üstelik, kulüp düzeyindeki turnuvalarla kıyaslarsak daha az sıklıkta yapılıyor olması ayrı bir kıymet sebebi.

• Sampiyonlar liginde her hafta en azindan bi 5-10 mac kaciririm ama Dunya Kupasinda asla
  • çok zoru valla şimdi şöyle bakınca direk Dünya kupası diyesi geliyo insanın ama şampiyonlar liginde de çayrek final, yarı final maçları falan müthiş zevkli geçiyor 2si birden diyorum ayrım yapamam
  • Dünya kupası.Türkiye' de olduğu zaman 10 kat daha zevkli oluyor.
  • Dünya kupası
  • Oyun kalitesi ve zorluğu bakımından Şampiyonlar Ligi futbolun en üst seviyesi.Açık ara.Boş takım hiç yok neredeyse.

Fakat dünya kupası milletleri ilgilendirdiği ve 4 senede bir yapıldığından dolayı daha çok heyecanlandırıyor insanları...O yüzden dünya kupası her zaman futbol düzeyiyle olmasada getirdiği heyecan bakımından 1 numaradır
  • Ülkemiz katılabilse , dünya kupası .
  • Sampiyonlar ligi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

Dünya kupası.Türkiye' de olduğu zaman 10 kat daha zevkli oluyor.

Usta zevklı değil stres sıkıntı dolu bır kupa izliyoruz
  • Dünya kupası.
  • Dünya kupası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.