Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackStyle7 -- 5 Mart 2018; 16:13:43 >

• Bir önceki tanıtım konusu neden silinmişti acaba...

Bazı düzeltmeler yapmakta fayda var. Bu mesajı yazdığım anda PC limitin olmadığı, IP limitin 4 olduğunu yazalım. JoySRO, yakın zamanda PC limiti tekrar 2 ile sınırlandırılacağını belirtiyor.

An itibarı ile, 4600/4600 durumda. 7/24 durum bu. Yakında 5000 olacağı kesin gibi.

Umarım sonu Iris gibi olmaz. Oynuyoruz bakalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı soruyu dh yönetimine sordum ama bilgilendirme yapılmadı. Bilginiz doğrudur, PC Limit:2 IP Limit:4'dür.
  • Silk bugu yapılmış diyorlar ses kayıtları bile var?? Daha ne buglar var kimbilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumback

Silk bugu yapılmış diyorlar ses kayıtları bile var?? Daha ne buglar var kimbilir?

Nisan 2017'de başlamıştım JoySRO Hazar (120 cap) server'ına. iSRO'da ban dalgası başlamıştı, oyuncular toplu halde bırakıyorlardı iSRO'yu. Türk oyuncuların birçoğu JoySRO server'larını tercih ettiler. JoySRO Tibet (80 cap) sürekli 1500/1500 durumdaydı. Hazar, ben başladığımda 1000 kapasiteli bir server'dı. iSRO'dan kaymalar başladı ve sık sık kapasitesi artırıldı Hazar'ın. En sonunda, o server'da 1500/1500 olmaya başladı. Bunu gören JoySRO yönetiminin ağzı sulandı ve JoySRO Saltuk (110 cap) işine girdiler. Söz konusu server 22 Temmuz'da açıldı. O günden beri büyük paralar kazandıklarına eminim. Bu dünyada her şey para mı? Tabii ki hayır. O günden beri huzurlu 1 günü bile geçmemiştir JoySRO yönetiminin. Lag, delay, bug, check... Her gün bunlarla geçti.

JoySRO yönetimi Saltuk server'ını açmakla hata etmişler. Bunu onlar da kabul ediyordur, eminim. Saltuk'u açmak yerine; Tibet gibi, Hazar gibi server'lara önem verselerdi, şu anda bu iki server da 2000+ durumda olurdu. Saltuk söylentileri başladığından beri, adamlar Tibet'i ve Hazar'ı görmezden gelmeye başladılar. Ben ve benim gibi birçok kişi de Hazar'da neyi var neyi yok satıp, Saltuk server'ına geçiş yaptılar. Bu da bizim açımızdan büyük bir hata anlamına geliyor. Bir yandan da bazı şeyleri daha net gördük ve zararın belirli bir kısmından dönüş yaptık.

NewOrder guild'i ve bunun gibi birçok Türk guild'ini Saltuk açılmadan önce ikna etmişler ve halihazırda oynadıkları diğer Türk server'larını bırakmalarını sağlamışlar. NewOrder guild'inin söylediğine göre, bu adamlara proxy'nin serbest olduğunu falan vaat etmişler.

Beni bu forumda bilen bilir. Kim haklı kim haksız, umurumda değil. Ben ne NewOrder guild'ini savunuyorum ne de JoySRO yönetimini. Naçizane benim diyeceğim şudur; JoySRO oynanmaz. Bu oyuna şaibe karışmıştır. Silk bug'ı yapanlarda binlerce silk olduğu söyleniyor. Bizler de salak yerine koyuluyor, 1100 silk için 55 TL isteniyor.

Bu lanet oyun artık bitsin ya. Gerçek anlamda diyorum bunu, bitsin artık. iSRO'suna da lanet olsun private server'ına da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikki Sixx -- 4 Ağustos 2017; 12:10:49 >

• Ben devam ediyorum oynamaya cunku biktim artik oynamaya basladigim serverlarin tirt cikmasindan. Ama kurus yatirmam bu saatteen sonra orasi ayri.. Ilk defa Bir joysro serverinda oynadim.. Soylediklerine gore bugu yapanlarin hepsi tespit edilip banlanmis ben inanmiyorum ama.. Ilk basta bugu inkar edip sonra kabul eden Bir firma sonucta .. Silk scler 15 gundur acikti f10 da kaldiran kaldirmistir hasilati.. Yapmistir harcamalarini.. Bu kadar basit hatalar yapan Bi sirket ilk defa gordum acikcasi.. Ustelik yeni de degil.. 5 yillik sirket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cumback -- 4 Ağustos 2017; 16:14:55 >
  • quote:

Ben devam ediyorum oynamaya cunku biktim artik oynamaya basladigim serverlarin tirt cikmasindan. Ama kurus yatirmam bu saatteen sonra orasi ayri.. Ilk defa Bir joysro serverinda oynadim.. Soylediklerine gore bugu yapanlarin hepsi tespit edilip banlanmis ben inanmiyorum ama.. Ilk basta bugu inkar edip sonra kabul eden Bir firma sonucta .. Silk scler 15 gundur acikti f10 da kaldiran kaldirmistir hasilati.. Yapmistir harcamalarini.. Bu kadar basit hatalar yapan Bi sirket ilk defa gordum acikcasi.. Ustelik yeni de degil.. 5 yillik sirket

Hazar 5.5 yıllık server; Nisan 2017'de başladığımda silk scroll yoktu server'da. Mayıs ya da haziran ayındaki bir güncellemeyle geldi. Bu adamların neden ilk günden silk scroll getirdiğini söyleyeyim mi? İlk haftadan vurgun yapmak için. "Millet gold elde etmek için silk alıp satsın.". İşte bunların düşünce yapısı bu.

Silk bug'ı yapanlar ban yeyince sorun çözülmüyor ki. O silk'ler ile nova silah yapıp TL ile sattı ban yiyenler. Magic POP falan, daha neler neler...

Yine de Facebook sayfasına bakın, birçok kişi "kraldan çok kralcı"lık yapıyorlar. "Ali Bey, Ali Bey..." diye yırtınıyorlar sabah-akşam. Ya da bazı çıkarları var bu tip kişilerin de. Ne de olsa JoySRO alışkın, bazı topluluklar proxy'den muaf. Biz solo kasanlar da Qin-Shi'de yaratık spawn oranının artırılmasını istediğimizde; "Kişiye özel yaratık yapamıyoruz maalesef." gibi cevaplar veriyorlar.

R.I.P. JoySRO Saltuk! (2017-2017)

• Yani 2006 yılından kalma dosyalarla yapılan oyun bir sürü açığı oluyor haliyle. Millet oyunun kahpesi olmuş artık günümüzde buglar çıkıyor piyasaya... Bunlar kazanacakları parayı hesaplarken oyundaki buglar akıllarına gelmemiş önlem almamış haliyle :D Silk scroolları bunun örneği dedigin gibi kazanacakları paraya öyle odaklanmışlar ki scrool kullanırken karakter return atmıyor onu bile düşünmemişler.. En iyisi private server a bulaşmamak zaten... Orjinali desen hiç oynanmaz... Bakalım şu yaz bitsin bidaha yüzüne bakmam oyunun zaten.. Ayrıca 110 cap bana göre oyunun en güzel cap idir.. Hala bu oyunu oynamamın nedeni bu sanırım :D
  • quote:

Yani 2006 yılından kalma dosyalarla yapılan oyun bir sürü açığı oluyor haliyle. Millet oyunun kahpesi olmuş artık günümüzde buglar çıkıyor piyasaya... Bunlar kazanacakları parayı hesaplarken oyundaki buglar akıllarına gelmemiş önlem almamış haliyle :D Silk scroolları bunun örneği dedigin gibi kazanacakları paraya öyle odaklanmışlar ki scrool kullanırken karakter return atmıyor onu bile düşünmemişler.. En iyisi private server a bulaşmamak zaten... Orjinali desen hiç oynanmaz... Bakalım şu yaz bitsin bidaha yüzüne bakmam oyunun zaten.. Ayrıca 110 cap bana göre oyunun en güzel cap idir.. Hala bu oyunu oynamamın nedeni bu sanırım :D

Kesinlikle en iyisidir 110 cap. Tabii Egypt silahlar olmayacak, yalnızca nova olacak.

• 104 lwl a kadar 4 char kastım,2 pc 1 haftadır açık... sonuç olarak bıraktım :)
    Sebepler;
    -lag delay bitmedi
    -Buglar haddinden fazla örn;
    -Parti penceresinde sayfa geçişlerinin sapıtması
    -Teleportların geç oluşu veya olmayışı
    -Ölü peti canlandırırken yes,no penceresinin çıkmayışı,
    -Guild amblemlerinin bazen gözüküp gözükmemesi vs vs
    Bunlar benim gördüğüm buglardı,silk bugu falan bilmem ama bence silk bugu vardı.(gmnin globalleri ve allchati bir gün boyunca yasaklaması normal değildi:)
    -Serverda 3 gündür aynı slottayım 107 moblarda bizim ptde kimseye nowa gelmesken,1 gecede başka slottaki 1 adama 3 nova gelmesi ratelerde büyük sıkıntı olduğunu göstermekte...
    -Serverin başlangıcını göz önünde bulunduralım 3 gün boyunca server reslenip durdu lag delay hat safhada buna rağmen serverin 3.günü bir kaç player nasıl oluyorda 101+ oluyor hayret verici.

• quote:

Orijinalden alıntı: conem

104 lwl a kadar 4 char kastım,2 pc 1 haftadır açık... sonuç olarak bıraktım :)
    Sebepler;
    -lag delay bitmedi
    -Buglar haddinden fazla örn;
    -Parti penceresinde sayfa geçişlerinin sapıtması
    -Teleportların geç oluşu veya olmayışı
    -Ölü peti canlandırırken yes,no penceresinin çıkmayışı,
    -Guild amblemlerinin bazen gözüküp gözükmemesi vs vs
    Bunlar benim gördüğüm buglardı,silk bugu falan bilmem ama bence silk bugu vardı.(gmnin globalleri ve allchati bir gün boyunca yasaklaması normal değildi:)
    -Serverda 3 gündür aynı slottayım 107 moblarda bizim ptde kimseye nowa gelmesken,1 gecede başka slottaki 1 adama 3 nova gelmesi ratelerde büyük sıkıntı olduğunu göstermekte...
    -Serverin başlangıcını göz önünde bulunduralım 3 gün boyunca server reslenip durdu lag delay hat safhada buna rağmen serverin 3.günü bir kaç player nasıl oluyorda 101+ oluyor hayret verici.

- 2 PC'ye gerek yok, tek PC'de 4 char açılabiliyor.

- Ben ilk günler delay problemi yaşıyordum, sonradan hiç yaşamadım. Lag da olmuyor uzun süredir.

- Teleport'larda en başından beri sıkıntı yaşamıyorum.

- Guild ve union amblemlerinin gözükmemesi iSRO'da bile vardı. iSRO'da son bir senedir çözüldü bu olay. Private server'lar beta sürüm olduğu için, bu tarz şeyleri önleyemiyorlar.

- Silk bug'ı kesinlikle oldu. Silk bug'ı yapanın yanında, parasıyla silk scroll alan adamları da yaktılar.

- Bir diğer önemli bug ise SP bug'ıydı. Millet milyonlar SP edindi. Sonra da diğer oyuncuları susturmak için 500K SP verdiler 40+ olan herkese.

- Chat'i sansürlemeleri de ayrı bir ironi. 4 aydır JoySRO oynuyorum, kendilerini hep çağdaş kişiler olarak tanıtıyorlar.

- Server ilk açıldığında nova rate'ler çok yüksekti. Millet 1 hafta olmadan nova item satıyordu. Bu da birilerine sağlam yardımlar yapıldığının kanıtı. Keza, bazı kişilerin bir anda 101+ olmaları da bunun bir diğer kanıtı. Bu kişiler, diğer private server'lardan çeşitli vaatlerle toplanan kişiler. Bu adamlara kasmak kolay, item düşürme kolay, proxy serbest... Aralarında anlaşmazlık oldu, NewOrder'ı "tu kaka" yaptılar. Halbuki server açılmadan önce methiyeler diziyorlardı bu guild'lere.

• Silk bugu bu sv ye özgü bişey degil her sv de çalışan bir programla yapılıyor ama nedense burada bayaa şikayetci olan oldu.. Bugu kapatıp 500 k silk vermek hataydı.. Adamlar milyon sp ler kasmış sonucta geri kalana kısıma 500 k verdiler... Ya kapatmayacaklardı ya da server başında kapatacaklardı.. Hep hata hep hata..
  • Cumback kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin olay sp bugu sanırım, bu olay bir şekilde sineye çekilir ama SİLK bugu bardağı taşıran son damla oldu. Adamlar bug sayesinde binlerce sp kasıp parayla satmış. Diğer oyuncular haksızlığa uğradı. Üstelik yönetim SİLK bugu yok yalnızca sp bugu vardı hallettik dedi. Daha sonra gerçekler ortaya çıktı, açıklamak zorunda kaldılar. Bende orada oynayan birisi olarak bu olaylardan sonra bıraktım. Özellikle yönetimden oyunculara karşı gelen tavırlar rahatsız etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: night4114

Bahsettiğin olay sp bugu sanırım, bu olay bir şekilde sineye çekilir ama SİLK bugu bardağı taşıran son damla oldu. Adamlar bug sayesinde binlerce sp kasıp parayla satmış. Diğer oyuncular haksızlığa uğradı. Üstelik yönetim SİLK bugu yok yalnızca sp bugu vardı hallettik dedi. Daha sonra gerçekler ortaya çıktı, açıklamak zorunda kaldılar. Bende orada oynayan birisi olarak bu olaylardan sonra bıraktım. Özellikle yönetimden oyunculara karşı gelen tavırlar rahatsız etti.

[GM] Spy'ın (namıdiğer Ali Bey) hitap şekli çok itici. "Küçük dağları ben yarattım." havasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

[GM] Spy'ın (namıdiğer Ali Bey) hitap şekli çok itici. "Küçük dağları ben yarattım." havasında.

Malesef öyle bana kalırsa yönetimdekilerin adının bile bilinmemesi gerekir. Bırak adını adamlar telefon numaralarıyla guild masterleriyle konuşmuş, bundan sonra jollygame 110 cape başlıcam odin ve asgard 2 kişi yönetiyor isimlerini bilen yok. Orada da böyle bi durum çıkarsa silkroad buraya kadarmış diyip bırakıcaz artık

• quote:

quote:

quote:

Malesef öyle bana kalırsa yönetimdekilerin adının bile bilinmemesi gerekir. Bırak adını adamlar telefon numaralarıyla guild masterleriyle konuşmuş, bundan sonra jollygame 110 cape başlıcam odin ve asgard 2 kişi yönetiyor isimlerini bilen yok. Orada da böyle bi durum çıkarsa silkroad buraya kadarmış diyip bırakıcaz artık

JollyGame, Black Pearl gibi server'lardaki oyuncuları toplamışlar Saltuk'a. Bu adamlara proxy özgürlüğü tanınmış mesela. [GM] Hoslex bu organizasyonu yönetmiş. Kim bilir bu guild'lere daha ne güzellikler yapıldı da o server'lardaki emeklerini bir kenara bırakıp JoySRO Saltuk'a geçtiler...

Oyuncuların büyük kısmının e-postalarına bile cevap vermeyen bu adamlar; bazı oyuncularla telefon görüşmesi yapıyorlar.

JollyGame hiç denemedim. Onlardan da umudum yok benim.

Kullandıkları dosyalar bildiğiniz beta SRO. Bir açığı kapatsan başka bir açık ortaya çıkıyor.

"Ali Bey... Ali Bey..." diye yırtınanlar bir tarafa, bu server'da bir gelecek görmeyen herkes bırakıyor. Bu server'ın sonu da JoySRO Iris gibi olacak. Bekleyin ve görün...

• quote:

quote:

quote:

quote:

JollyGame, Black Pearl gibi server'lardaki oyuncuları toplamışlar Saltuk'a. Bu adamlara proxy özgürlüğü tanınmış mesela. [GM] Hoslex bu organizasyonu yönetmiş. Kim bilir bu guild'lere daha ne güzellikler yapıldı da o server'lardaki emeklerini bir kenara bırakıp JoySRO Saltuk'a geçtiler...

Oyuncuların büyük kısmının e-postalarına bile cevap vermeyen bu adamlar; bazı oyuncularla telefon görüşmesi yapıyorlar.

Kullandıkları dosyalar bildiğiniz beta SRO. Bir açığı kapatsan başka bir açık ortaya çıkıyor.

"Ali Bey... Ali Bey..." diye yırtınanlar bir tarafa, bu server'da bir gelecek görmeyen herkes bırakıyor. Bu server'ın sonu da JoySRO Iris gibi olacak. Bekleyin ve görün...

Bug her serverde illaki olur, İsroda da buglar çoktu o konuya eyvallah ama guildlerle konuşup çağırmalar sunucu kullanımı serbest demeler falan. Bunları yapan adam daha neler yapar neler diye düşünmeden edemedim. Bence de sonu iyi görünmüyor ilk kale savaşından sonra serverin doluluk oranı az çok belli olur gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bug her serverde illaki olur, İsroda da buglar çoktu o konuya eyvallah ama guildlerle konuşup çağırmalar sunucu kullanımı serbest demeler falan. Bunları yapan adam daha neler yapar neler diye düşünmeden edemedim. Bence de sonu iyi görünmüyor ilk kale savaşından sonra serverin doluluk oranı az çok belli olur gibi.

PC limiti kaldılar, herkes 4 char ile oyunda. Bu sayede 5000/5000 hâlâ.

• Boş oyun oynamayın NewOrder ayrıcalıktır silk bugu gold bugu sp bugu hepsi bu oyunda adam kayırmada var ilerde el altından itemde satarlar

• jollygame 6-7 ay kadarıyla oynadım güzel yönetim var,hiç ayrımcılık görmedim,bsro reslenirse tekrardan oynanır, ama şuan oynanabilicek ne jollygame nede Türk serveri var.
    Tavsiyem electusu bekleyin.. 90 cap açıp 100 cap e upgrade yapacak. her 2 senede veya her sene olduğu gibi bununda kapanacagını biliyoruz. ama electusun verdiği tat ayrı..
    -Şuan bsro asro playerlarını düşünün, hafta içi charlar oyunda dw kapı önlerinde boş boş duruyorlar :D tek bekledikleri pazar günkü savaş
    -Joysroyu düşünün; bir çok playerın kafası soru işaretleri,swnin gidişi... hele o nasıl bir açılıştı 1 gün 2 gün hadi 3 gün daha bugün bi bakyım oyuna dedim delayı halen devam etmekte..
    electus için guild kurabiliriz veya küfürsüz işinde gücünde aktif bir guild varsa ben oynarım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.