Şimdi Ara

Sallamak mantıklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sadece türkçe matematik çözmek için giriyorum sosyalim sıfır bi kaç tane soruya baksam mantıklı olanlatrı işaretlesem ne olsa 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor 10 sorudan 2 tanesini doğru yapsam her türlü + olarak net gelecek sizce sosyalden az biraz sallasam mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sosyalde bir sürü yorum sorusu var ben sallayarak 20 hatta 30 bile gördüm bence sende vakit sıkıntısı çekmiyosan böyle yapabilirsin
  • Vakit sıkıntısı çekiyorum malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lindsey S -- 14 Mart 2015; 15:31:20 >
  • Eğer 2 seçenek arasında kalmışsan, ama bu 2 seçenekten birinin kesin doğru olduğunu biliyorsan salla gitsin.

• 3 yanlış 1 doğruyu götürmüyormuydu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Röntgen

Eğer 2 seçenek arasında kalmışsan, ama bu 2 seçenekten birinin kesin doğru olduğunu biliyorsan salla gitsin.

Mesela 2-3 soru çözdüm 10 tanede bakmadan sallayacam 10 tanede 2 tanesi doğru çıksa her türlü bana yaramıyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Lindsey S

Vakit sıkıntısı çekiyorum malesef

o zaman hocam din ve felsefe derim :)
  • quote:

quote:

Eğer 2 seçenek arasında kalmışsan, ama bu 2 seçenekten birinin kesin doğru olduğunu biliyorsan salla gitsin.

Mesela 2-3 soru çözdüm 10 tanede bakmadan sallayacam 10 tanede 2 tanesi doğru çıksa her türlü bana yaramıyor mu

Ne karda ne de zararda olursun bu durumda. Ama çok riskli bir seçim olur dediğini yapmak.

• İlkokulda değilmiydi o ben 4 biliyorum

Valla hocam elhamdülillah müslümanın ama din çok zor yav

• quote:

quote:

quote:

Ne karda ne de zararda olursun bu durumda. Ama çok riskli bir seçim olur dediğini yapmak.

3 tane kolay soru yaptığımı varsayalım 3 doğru oradan 10tsneden 2 tanesi doğru çıksa zararda olmuyorum karda oluyorum ama

• quote:

quote:

quote:

quote:

3 tane kolay soru yaptığımı varsayalım 3 doğru oradan 10tsneden 2 tanesi doğru çıksa zararda olmuyorum karda oluyorum ama

10 soruda 2 doğru sana 0 net getirir. Tavsiye etmem dediğini ama karar senin.

• 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor yerinde bir sallamayla 2 net belki yaparsın :)
  • 1997utku 1 kullanıcısına yanıt
    Felsefe din çözecem tarihten ilk 5 soruyu sallayacam valla inş şansıma kalmış artık 2net gelse öpüp başıma koyacam

• Türkçe ve Matematik 80 soru, ikisini 140 dakikada çözsen, 20 dakikada 30 tane çözersin Sosyalden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

Türkçe ve Matematik 80 soru, ikisini 140 dakikada çözsen, 20 dakikada 30 tane çözersin Sosyalden.

İyi hoşta ben tarih yapamıyorum ki hiç bir bilgim yok :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

Türkçe ve Matematik 80 soru, ikisini 140 dakikada çözsen, 20 dakikada 30 tane çözersin Sosyalden.

İyi hoşta ben tarih yapamıyorum ki hiç bir bilgim yok :(

Bana kalırsa tarihten 6 tanesini yapabilirsin, din kültüründen 4 tanesini yapabilirsin, felsefede uzun yazıları okuyarak 5 tanesini yapabilirsin. 15 tane net bence kötü değil. Sana paragrafı veriyor zaten, bu bilgilere göre aşağıdakilerden hangisine ulaşılabilir diyor. Bence bilginin olması gerekmiyor. Kendini bu kadar şartlandırma.
  • Sallarsan 10 soruda 2 doğru yapma ihtimalin soruların hepsini yanlış yapma ihtimalinden 16 kat az bence sallama ama sen bilirsin. Ve 10 soruda 2 doğru yaparsan ki bu düşük bir ihtimal 0 net katkı sağlıyor. Sallama bence. Tarih soruları yorumla çözülebiliyor genelde onları çöz. Birde din sorularını boş bırakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdvaldBoassonHagen -- 14 Mart 2015; 16:10:39 >
  • Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağol

• İkiye indirdiysen salla

• 1 soruda 5 şık arasında sallamanı kesinlikle tavsiye etmem. ama soruyu 2 (veya belki 3) şıkka indirebilirsen salla.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.