Şimdi Ara

Salcano Astro 100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu motorla ilgili hiç başlık açılmamış şaşırdım.
    Bundan yaklaşık 10 ay önce 15 binde 2. el salcano astro aldım. Okula gidip gelmek için almıştım ancak acayip bir yakıt tüketimi var diyeceksiniz ki 10 aydır yeni mi aklına geldi. motorlardan pek anlamam o yüzden ilk başta bana normal gibi geldi. Sonra bi hesap falan yaptım. motor km de 40-50 krş arası yakıyor. Bunun üzerine babam hava filtresini ve bujisini değiştirdi ancak değişen bişey pek olmadı gibi diğer kullanıcıların fikirleri nasıl?
    Motor şuan 19 binde.

• km de 50 krş cok. bence hemen satip daha cimri motor alman lazım. benim motor bile km'de 11 krş yakiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karburatoru temizleyip hava ayarinj iyi ayarlaman lazim.

Subaplar da uygun aciklikta olmali onun da ayari iyi yapilmadi.

Motoru degistirmene gerek yok 100cc yaksa yaksa 10krs-15 krs yakar. Sen ayarlarina baktir

• quote:

Orijinalden alıntı: mdatalay

Karburatoru temizleyip hava ayarinj iyi ayarlaman lazim.

Subaplar da uygun aciklikta olmali onun da ayari iyi yapilmadi.

Motoru degistirmene gerek yok 100cc yaksa yaksa 10krs-15 krs yakar. Sen ayarlarina baktir

Dediklerini yaptırsam ne kadar tutar acaba?
  • mdatalay M kullanıcısına yanıt
    yok arkadasim salcanonun bu motoru cok yakiyormus. puanlama sisteminden bile 100 uzerinden 13 puan almis zaten. birisi oncelerden konu acmis okurken gordum. okula gidiyorum 1 senedir diyo km de 50 krs yaktigini gordum diyo. hemen karbüratörü temizledim onun bunun ayarini yaptim masraf ettim diyo simdi 45krs falan yakiyor diyo o yuzden kmde 50 krs yakan bir motor bi temizlemeyle 15 krslara kadar inecegini sanmam. imkan varsa motorunu sat ve salcanonun motorlarina pek bulasma. salcano heryerde ayni. motoruda ayni bisikletide. benim cub motorum cok ekonomik diye 2.el aldim zaten km de 8-11 krs arasi yakiyor ve gunumuz benzin fiyatlari ile 22 liraya depo fulleniyor ve uzun sure kullaniyorum. ama kac km yaptim diye hiç dikkat etmedim bide fullersem bakicam zaten.

• Motorun hangi marka?
  • AmcaSam kullanıcısına yanıt
    celik xgj 100-7

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.