Şimdi Ara

SAKIN LG OLED TV almayın (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
15
Favori
84.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ha bu arada gelecek nesil konsollarda kullanacağım için bütün HDMI portları LG C9 da olduğu gibi HDMI 2.1 olması gerekiyor. Q900R da durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Ha bu arada gelecek nesil konsollarda kullanacağım için bütün HDMI portları LG C9 da olduğu gibi HDMI 2.1 olması gerekiyor. Q900R da durum nedir?
    Samsung 55q900r hdmı 2.1 desteği var
    Ancak aklıma bir soru takıldı
    Q900r 8K olduğu ve hernekadar bütçe sorunu yok desende fiyatının iş görür bir araba fiyatında olacağı aşikar
    Q90R 4K ile karıştırmış olmayasın...

• dallass kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bir karışıklık olmuş bahsettiğim model Q90R

• LG , marka olarak kalitesiyle öne çıkan bir marka değil. Dolayısıyla Oled panellerinde de bu durum ortaya çıkıyor. Artık hangi patentleri yada hangi mühendisleri elinde tutuyorsa ,seri üretim Oled panellerin dünyadaki tek tedarikçisi konumunda.İstisna durumlar var mıdır bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla tüm markalar Oled panelleri LG'den alıyor. Panel LG üretimi olunca sorunlu olmaması gerçekten şansa kalıyor. Oled panel ama homojenite ve vertikal banding gibi sorunları var. Üstelik Oled teknolojisinin hakkını tam anlamıyla verecek bir görüntü işlemcisi yok . Yani adam Ferrari üretiyor ama içine koyduğu motor maalesef aracın hakkını veremiyor. Ekran yanığı riskini minimize edemiyor.Tüm bunlara rağmen üstünde gelişime ihtiyaç duyalan Oled panel , en üst düzey neredeyse gelişimini tamamlamış Led panellerden daha iyi görüntü kalitesi sunabiliyor.

Günümüzde hangi paneli alırsanız alın sorun yaşamamak çok düşük ihtimal .Maalesef mevcut durumda TV işinde memnuniyet kavramı gerçekten şansa kalıyor. Oysa geçmişte sorunlu televizyona denk gelinmesi çok zor olan markalar da vardı. O yüzden koreliler ve mevcutta bunların yolundan giden Japonlardan pek bir kalite beklememekte fayda var.

• Konuya biraz geç yazıyorum ama ilk mesaj için konuşacağım çok yanlış düşünüyor arkadaş. LG savunuculuğuna gelmedim her markanın iyi kötü ürünleri vardır ki LG bu konuda sorun yaşayan kişi sayısı olan bir firma. Ancak OLED gibi yeni nesil bir ürün alırken bu tür riskleri de aldığınızı bilmeniz gerek. Nereye OLED yazarsanız yazın yanma sorunu hakkında bir şeyler bulabilirsiniz. Bunu yaptı bana bunu en iyi kalitede verecek deyince LG sınıfta kalır ayrıca. Yeni nesil televizyonum yok ama mevcut 2 televizyonum hakkında bilgi vereyim. İlk aldığım tv(2014 başı) LG nin plazma tvsi idi. Bilirsiniz plazma tvlerde de yanma sorunu hep vardır. Hep dikkatli kullandım hiç sıkıntı yaşamadım. 2. televizyonumu ise 2 yıl önce 4k tvler var iken Sony'nin Full hd bir tvsini aldım. Biraz 4k yayınların azlığı biraz da yeni yeni yayılan 4k tv alacağıma full hd nin sınırlarında bir tvden daha iyi görüntü alacağımı düşünerek aldım. Bunu firmaları aklamak için de demiyorum hatta en sevmediğim söylemlerden biridir VW araba sahiplerinin daha çok para vermesine DSG'ye iyi bakacaksın gibi argümanları. Fakat teknolojik alanlarda biraz sürpriz yaşamamak için güvenli tarafta kalmak iyidir.

Not: Son örneği geçen ay yaşadık. Samsungun katlanan telefonu tüm inceleme yapanların elinde dağıldı.

• Projeksiyon candır gerisi heyecandır. Özellikle şu Xiaomi nin ultra kısa mesafe 4k modeli çok efsane görünüyor. Yıllardır projeksiyondan izliyorum TV ler yanından bile geçemez
    Not. gündüz TV izleyen birisi değilim. Onun için 1200tl ye aldığım bir tv var evde ama hiç kullanmıyorum.
  • Arkadaşlar geçen yıl LG 43LK5900PLA cihazını aldım arada dikkatimi dün oyun oynarken fark ettim ki oyunun logosu sağ üst kenarda kaldı ve 2-3 saat geçmesine rağmen gitmedi.

Bu zamana kadar aslında birçok kez karşılaşıyordum tv de bu sorunla ama bi süre sonra gidiyordu bu logo izi şimdi ise maalesef gitmiyor iz.

Garantinin bitmesine 1 yıl var ne yapmalıyım ? Direkt garantiye mi yollamam gerekir yoksa birkaç gün geçmesini beklemelimiyim bir çözüm öneriniz var mıdır ?

Bu arada dediğim gibi şuanda 30-40 dk herhangi bir logo ekranda kalsa yine izi kalıyor bi süre sonra gidiyor

Ek olarak : Ben bu LED ve Oled teknolojisi kadar salakça ve saçma birşey görmedim özellikle son 3-4 yılda çıkan bütün TV ve Telefonların içine etti bu teknoloji. Mesela birçok amoled ekran kullanan telefonda ghost screen emareleri var benim 1 telefonum bu yüzden yalan oldu. Artık bu konuya çare bulunması gerekiyor kesinlikle IPS ekran çok daha iyi en azından dayanıklı bu salak teknolojiye göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NakeBenihime -- 15 Ağustos 2019; 15:42:29 >

• Nanocell nasıl acaba?

• Plazma TV'leri hatırlayanınız var mı ? Ha işte bu OLED teknolojisi de aynı zımbırtı. Plazma ekranlar nasıl öldü ise bu oled teknolojiside yakında herkes uyanıp hangi marka olduğu fark etmeden satın almayacağı için ölecek. İstediği kadar harika renk kalitesi versin. Böyle bir büyük sorun her an başına geleceğine QLED alır insanlar geçer.
  • Plazma tv leri hatirlayan var mi ne demek yahu :)))
    Hala plazma tv kullaniyoruz
    Ve evet , oled tv leri de zaten plazmanin tadina ve kalitesine alisanlar hala satin aliyor ve alacak da ;)

• Panelinde TRT 4K logo yanığı olan OLED TV sahipleri, cihazın parasını TRT'den istesinler bence :) Hem TV'yi satın alırken (bandrol), hem de her elektirik faturasında (TRT payı) kuruma yüzlerce TL haraç ödüyoruz. Bir de o biçimsiz logoları yüzünden panelde yanık oluşuyor :)

Bu arada, logo yanığı oluşturacak kadar uzun süre TRT seyredenlerin de pek şikayet etmeye hakkı yok. Şahsen TRT'ye 5 dakika tahammül edemiyorum, 5 saat TRT izleyenin panelinden önce beyni yanar...
  • Lg de yeni modellerde hala bu sorun varmi almayalimmi ne yapalim

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

Lg de yeni modellerde hala bu sorun varmi almayalimmi ne yapalim
    OLED teknolojisi markadan bağımsız olarak yanık riski taşır.
    Biraz dikkat ederseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

• Qled nasil peki ayni risk varmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Qled nasil peki ayni risk varmi
    QLED LCD tabanlı bir teknoloji. Onun dertleri farklı.
    Ancak yanık riski taşımadan hor kullanabilirsiniz.
    Q80R ve Q90R fena değil. Ben OLED tercih ediyorum. LG C9 OLED bugünün piyasasında fantastik, AAA+ bir keyif veriyor. Bence üstüne cihaz yok.

• OMB O kullanıcısına yanıt
    Bende onu cok begendim ama bu yanik riski kafami bozdu o kadar paraya yazik gunah.olursa kafayi yerim bu riske nasil giricez

• quote:

Lg de yeni modellerde hala bu sorun varmi almayalimmi ne yapalim
    Var tabii ki ama yanık hemen olmaz 2 yıl sonra oluşuyor.

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    12 bin para vericez 2 yil sonra yanicak hee :)

• serkanjk kullanıcısına yanıt
    Max 3 yıl diyorum. Oled in yanmama ihtimali yok istediğin kadar düzgün ve dikkatli kullan yine çözümü yok.

• Ozaman 55sm9010 alalim kafamiz rahat etsin siyahlari en azindan biraz daha düzeltilmiş bu versiyonda oyle diyor bilmiorum kullanan varmi tavsiye edermisiniz

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.