Şimdi Ara

SAKIN LG OLED TV almayın (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
15
Favori
84.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

yeni Xbox (Project Scarlett) ve PS5 için en iyi HDMI 2.1 TV'ler
    Burada amaç bilgilendirmek bilende yorum yapıyor bilmeyende HDMİ 2.1 XBOX PS5 bunları düşünenler için çok önemli bu detayı atlama yapılmadan sağlıklı bir şekilde araştırma yapılıp alınmalı benim düşüncem bu.
    SAMSUNG,SONY 2020 modelleri açıklandı bunlarda dahi yok.HDMİ 2.1 ( Üst segment ürülerde var)
    2021 modellerinden konulaçakmış bilginiz olsun.
    üstad tv önerirken bu ekran yanma sorununa hiç değinmediydin

şaka bir yana sen ne diyorsun bu konuda

kimisi yeni modellerde düzeldi diyor kimisi düzelen birşey yok eninde sonunda iz kalacak diyor

senin yorumuna güveniyorum bilgili olduğun emeğinden belli

samimi bir yanıt verir misin ?

• Hocam boş insan çok olunca veya SAMSUNG elemanları olunca boş boş yazıp çiziyor her sayfada belirtiriyorum yinede belirtiğim,
    LG OLED TV kullanan ve logo yanması sorunu yaşanayan kim varsa benimle iletişime geçsin gerek ürün değişimi gerek panel değişimi ben yaptırcam
    (Garanti süresi devam ediyorsa veya +3yıl ek garanti almışsa).
    OLED TV deki görüntü kalitesini ayrıntı detayı hiç bir ürün de alamazsınız
    Buradaki bahsi geçen b7 serileri ondan sonra,
    OLEDB8,OLEDC8,OLEDE8,OLEDB9,OLEDC9,bunlar cıktı 1 tane yaşandımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Keskin06 -- 3 Mayıs 2020; 11:22:15 >
  • 👏👏👏...NET CEVAP...Tebrikler Burak Bey...Facebook hesabınız var mı???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

üstad tv önerirken bu ekran yanma sorununa hiç değinmediydin

şaka bir yana sen ne diyorsun bu konuda

kimisi yeni modellerde düzeldi diyor kimisi düzelen birşey yok eninde sonunda iz kalacak diyor

senin yorumuna güveniyorum bilgili olduğun emeğinden belli

samimi bir yanıt verir misin ?

Alıntıları Göster
    LG patentli oled paneller üretici markaların kullanım talimatnamelerine gerçi LG kullanma kılavuzlarında konu hakkında yüzeysel bir bilgi vermiş bu konuda Sony çok daha ayrıntılı bilgi vermiş uyulursa risk çok düşük bakın Sony önerdiği kullanım talimatnamesi

SAKIN LG OLED TV almayın

• quote:

Orijinalden alıntı: smolwarf

👏👏👏...NET CEVAP...Tebrikler Burak Bey...Facebook hesabınız var mı???
    Hocam her sayfada yazıyorum yazmayada devam edeceğim bu söylentiyi yazan çizen 3 5 tane SAMSUNG ELEMANI cıkmışlar OLED yanıyor varsa yanan bulsun beni direk panel veya ürün değişimi yapalım,garanti devam edıyorsa veya +3yıl ek garantisi varsa.
    Kullanım hatası dışında kolay kolay yaşanmaz logo yanması olayı zaten b7 serilerinden sonra yaşayan oldumu şuana kadar olmadı olmamasındaki en büyük sebepte cihazlar logo temizleme yane ekran temizlemeyi gerek duyduğunda kendisi yaptığı için yanma olayıda ortadan kalkmış olduhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100050061256079

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Keskin06 -- 3 Mayıs 2020; 11:59:24 >

• quote:

Hocam her sayfada yazıyorum yazmayada devam edeceğim bu söylentiyi yazan çizen 3 5 tane SAMSUNG ELEMANI cıkmışlar OLED yanıyor varsa yanan bulsun beni direk panel veya ürün değişimi yapalım,garanti devam edıyorsa veya +3yıl ek garantisi varsa.
    Kullanım hatası dışında kolay kolay yaşanmaz logo yanması olayı zaten b7 serilerinden sonra yaşayan oldumu şuana kadar olmadı olmamasındaki en büyük sebepte cihazlar logo temizleme yane ekran temizlemeyi gerek duyduğunda kendisi yaptığı için yanma olayıda ortadan kalkmış olduhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100050061256079

Alıntıları Göster
    Merhaba Burak bey, sizin burada bulunmanız çok güzel bir imkan aslında tüketici için, öncelikle klavyenize sağlık.

Yalnız izninizle bu konuda birşey sormak istiyorum, 2 veya 3 yıl garanti süresi içerisinde değişim garantisi sunmanız çok güzel ama garanti sonrası için ne düşünüyorsunuz? Yani tv' ler genelde uzun yıllar kullanılıyor, herhalde herkes en azından 4-5 sene ve yukarısını düşünüyordur kullanım süresi olarak. Kendim şahsen 10 yıl kullandım eski SHARP led tv' mi. Sırf bu yüzden, 2 veya 3 seneden sonra bir yanık durumuyla karşılaşma riski yüzünden oled' den çekindim, tercih etmedim.

Açıkçası artık YouTube, Netflix Amazon Prime, konsollar, uygulamalar, AirPlay ile ekran yansıtma, günümüzde webinarlar, canlı yayınlar, toplantılar vs. derken sabit içerikli görüntü de çok kullanılıyor, kullanılmak zorunda. Bu konuda risk görmüyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 3 Mayıs 2020; 13:36:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

LG patentli oled paneller üretici markaların kullanım talimatnamelerine gerçi LG kullanma kılavuzlarında konu hakkında yüzeysel bir bilgi vermiş bu konuda Sony çok daha ayrıntılı bilgi vermiş uyulursa risk çok düşük bakın Sony önerdiği kullanım talimatnamesi

Alıntıları Göster
    tamam sony önermiş bazı şeylerde önerdiği şeyler televizyonu kullanmamakla aynı anlama geliyor :)

logosu olmayan kanal mı var , ya da oyunların hemen hepsinde harita vs gibi sabit görüntüler var. Bunları biz nasıl engelleyecekmişiz ?

Şöyle dese anlayacağım. Maksimum aynı görüntü ile 2 saat oynayın sonra başka oyuna geçin ya da kanal değiştirin

ama böyle denmiyor hiçbir yerde. Bunun bir süresi yok mu ? Bizde ona göre önlem alırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allen_Bradley -- 3 Mayıs 2020; 13:34:4 >

• quote:

Alıntıları Göster
    üstad peki bu LG'nin 8 ve 9 serisi televizyonlarında standart ve firma tarafından tanınan bir garanti midir, yoksa sizin özel gayretlerinizle sağladığınız bir garanti mi ?

Çünkü bildiğim kadarıyla markalar ekran yanmasını garanti kapsamı dışında tutmuşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

Merhaba Burak bey, sizin burada bulunmanız çok güzel bir imkan aslında tüketici için, öncelikle klavyenize sağlık.

Yalnız izninizle bu konuda birşey sormak istiyorum, 2 veya 3 yıl garanti süresi içerisinde değişim garantisi sunmanız çok güzel ama garanti sonrası için ne düşünüyorsunuz? Yani tv' ler genelde uzun yıllar kullanılıyor, herhalde herkes en azından 4-5 sene ve yukarısını düşünüyordur kullanım süresi olarak. Kendim şahsen 10 yıl kullandım eski SHARP led tv' mi. Sırf bu yüzden, 2 veya 3 seneden sonra bir yanık durumuyla karşılaşma riski yüzünden oled' den çekindim, tercih etmedim.

Açıkçası artık YouTube, Netflix Amazon Prime, konsollar, uygulamalar, AirPlay ile ekran yansıtma, günümüzde webinarlar, canlı yayınlar, toplantılar vs. derken sabit içerikli görüntü de çok kullanılıyor, kullanılmak zorunda. Bu konuda risk görmüyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Hocam 10 yıllık kullanım için şuan hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan kullanımını süren hiç bir marka yoktur bence var dıyorsa ve bu kaliteyi veriryorsa düşünmeden direk alın
    Benim kendi açmış olduğum sayfada
    https://forum.donanimhaber.com/lg-tv-2019-2020-tavsiye-edilen-modeller--139217274-394#143239814

160-170 sayfada bir akadaşa verdim OLED65C9 ve günlük 18 saat OLED65C9 aktif bir şekilde kullanıyor,
    SAMSUNG ELEMANLARI deki ürün 1 hafta kalmaz yanar günlük 18 saat kullanıma dayanmaz dediler şuan 6,7 ayında cihazda herhangi bir sorun sıkıntı yok olsa bile değişim oluyor

• quote:

Hocam 10 yıllık kullanım için şuan hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan kullanımını süren hiç bir marka yoktur bence var dıyorsa ve bu kaliteyi veriryorsa düşünmeden direk alın
    Benim kendi açmış olduğum sayfada
    https://forum.donanimhaber.com/lg-tv-2019-2020-tavsiye-edilen-modeller--139217274-394#143239814

160-170 sayfada bir akadaşa verdim OLED65C9 ve günlük 18 saat OLED65C9 aktif bir şekilde kullanıyor,
    SAMSUNG ELEMANLARI deki ürün 1 hafta kalmaz yanar günlük 18 saat kullanıma dayanmaz dediler şuan 6,7 ayında cihazda herhangi bir sorun sıkıntı yok olsa bile değişim oluyor

Alıntıları Göster
    Yok 10 yıl tabiki kimse garanti sunmuyor, o kadar uzun boylu kastetmedim.
    Peki ek garanti 2+3 yıl = 5 yıl şeklinde ve bu sürede belirli derece yanıkta değişim mi sağlanabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

üstad peki bu LG'nin 8 ve 9 serisi televizyonlarında standart ve firma tarafından tanınan bir garanti midir, yoksa sizin özel gayretlerinizle sağladığınız bir garanti mi ?

Çünkü bildiğim kadarıyla markalar ekran yanmasını garanti kapsamı dışında tutmuşlar

Alıntıları Göster
    Hocam benim ile bir alakası yok, LG YETKİLİ SERVİS bunu direk değişim yapıyor,ben burada elimden geldğince sorun sıkıntı yaşayan kim varsa benden alsın almasın destek oluyorum,
    Birde sadece 8,9 serisi değil 7 serisi dahi kullanan varsa garanti süresi devam edıyorsa iletişime geçsin değişimini ben yaptırcam,https://forum.donanimhaber.com/2017-lg-b7-ve-c7-oled-tv-kullanicilari--128566048-452#143118119
    Bu konuda 430-440 sayfalar arasında OLED55B7 kullanan müşteride LOGO YANMASI olmuş benimle iletişime geçtim garantsüresinin bitmesine 1 ay kala direk değişimi yaptırdım
    Saygılarımla
    BURAK KESKİN
    ANKARA KENTPARK AVM LGSHOP MAGAZA MÜDÜRÜ.

• quote:

Yok 10 yıl tabiki kimse garanti sunmuyor, o kadar uzun boylu kastetmedim.
    Peki ek garanti 2+3 yıl = 5 yıl şeklinde ve bu sürede belirli derece yanıkta değişim mi sağlanabiliyor mu?

Alıntıları Göster

Aynen 2+3 yıl = 5 yıl boyunca olursa LG YETKİLİ SERVİS tafandan panel varsa panel değişimi yoksa ürün değişimi yapıyor hocam

• quote:

Aynen 2+3 yıl = 5 yıl boyunca olursa LG YETKİLİ SERVİS tafandan panel varsa panel değişimi yoksa ürün değişimi yapıyor hocam

Alıntıları Göster
    Bu güzel bir süre, teşekkürler. Açıkçası bu durumda düşünülebilir. Gerçi 80" + boyda oled' ler fiyat olarak yüksekten uçuyor ama zamanla ya normalleşecektir herhalde oled fiyatları büyük boylarda da veya mikroled vs. gelecek belki. Bir dahaki tv arayışımda bunu mutlaka gözönünde tutacağım, keşke hiç böyle bir dert olmasa ama 5 sene güzel.

• quote:

Bu güzel bir süre, teşekkürler. Açıkçası bu durumda düşünülebilir. Gerçi 80" + boyda oled' ler fiyat olarak yüksekten uçuyor ama zamanla ya normalleşecektir herhalde oled fiyatları büyük boylarda da veya mikroled vs. gelecek belki. Bir dahaki tv arayışımda bunu mutlaka gözönünde tutacağım, keşke hiç böyle bir dert olmasa ama 5 sene güzel.

Alıntıları Göster
    Hocam olacak veya olmuyacak diye kimse garanti vermez burada elektronik şans işi

• Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    Sıkıntıda burada başlıyor bu kırıterleri karşılayacak özellikle ülkemizde kullanıcı %1 çıkar diğer türlü kalan %99 içinse oled tv’ler çok risk içerir.
  • dublex06 kullanıcısına yanıt
    LG TVler de youtube'a giremiyor. Sebebi Flash player desteğinin sonlanması. Bu mesajı attığınız dönemlerde Smart Tv aldıysanız youtube uygulaması açılmıyor. Kısacası Smart değil Dumb Tv oluyor cihazınız Aynı bizim LG LM640S gibi.

• MajörParite kullanıcısına yanıt
    Bu durumda LED Tv alacak olsak Axen, Sunny, Toshiba gibi markaları veya Vestel, Arçelik gibi markaların ucuz serilerini mi almalıyız? Bu tvler de kısa sürede bozuluyor ama?

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Buyrun netten bakin samsung 46d7000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.