Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bilgisi olan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğitimi nasıldır , olanakları nasıldır bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanhh -- 23 Temmuz 2017; 12:24:17 >

• çok çok kötü üniversitelerde okumadığınız müddetçe mühendislik fakülteleri arasında pek bi fark yoktur. odtü ve boğaziçini hariç tutuyorum. üniversite size sadece yol gösterir, iş hayatındaki yerinizi sizin kendi kendinize kattığınız şeyler belirler. sakarya üniversitesi bilgisayar mühendisliği de bu durum için engel çıkaracak bi bölüm değil, türkiyede mühendislerin çoğu bilişim ile ilgili sektörlerde çalışıyor, o yüzden benim sana ve sizlere tavsiyem tercih edeceğiniz eğitim programının ders içeriklerine bakın. ne kadar fazla yazılım, ağ teknolojisi, veritabanı ve veri analizi dersleri içeriyorsa size o kadar çok avantaj sağlayacaktır. elektroniğe, elektriğe, tasarıma tutkuyla ilgi duyanları tenzih ederim.
  • up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babam odtiu bilgisayar mezunu. Sakarya mezunu arkadasiyla ayni isi yapiyor ayni maasi aliyor. Istanbulda vodafone da çalışıyorlar

• çok çok kötü üniversitelerde okumadığınız müddetçe mühendislik fakülteleri arasında pek bi fark yoktur. odtü ve boğaziçini hariç tutuyorum. üniversite size sadece yol gösterir, iş hayatındaki yerinizi sizin kendi kendinize kattığınız şeyler belirler. sakarya üniversitesi bilgisayar mühendisliği de bu durum için engel çıkaracak bi bölüm değil, türkiyede mühendislerin çoğu bilişim ile ilgili sektörlerde çalışıyor, o yüzden benim sana ve sizlere tavsiyem tercih edeceğiniz eğitim programının ders içeriklerine bakın. ne kadar fazla yazılım, ağ teknolojisi, veritabanı ve veri analizi dersleri içeriyorsa size o kadar çok avantaj sağlayacaktır. elektroniğe, elektriğe, tasarıma tutkuyla ilgi duyanları tenzih ederim.
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Detaylı bir yazı olmuş teşekkür ederim.
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Hocam yazınız çok güzel olmuş öncelikle teşekkür ederim.Ama mezun olduğumuz üniversitenin adı önemli değil mi?Yani bunun için 1 sene daha beklemek mantıksız mı ?
  • Yukarı

• quote:

Orijinalden alıntı: yeni_hayatt

Hocam yazınız çok güzel olmuş öncelikle teşekkür ederim.Ama mezun olduğumuz üniversitenin adı önemli değil mi?Yani bunun için 1 sene daha beklemek mantıksız mı ?

saçmalamayın arkadaşlar iş sahibi adam ne yapsın sen itüsün sen odtüsün

üniversite hayatında ne yapmışsın onlara bakıyor ne proje yok ne staj yok ne bir şey yok ne yapsın seni

İŞE ALIMLARDA TEK BAKILAN ŞEY PROJELER/SOSYAL YAŞAM PROJELERI/Fantastik yaptığınız bir şey varsa o.

eğer ot gibi mezun olduysanız istersen odtü 1. bitir
  • Opricnik kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylüyorsunuz ama kaliteli bir üni de kendini geliştirmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum,gerek arkadaş ortamı, gerek hocalar ,gerek okulun sunmuş olduğu imkanlar ve kaliteli bir ünide referansının da bir o kadar kuvvetli olacağını düşünüyorum.Yani bu "+" yönler kafamı karıştırıyor sadece
  • Son kez up

• sakarya bilgisayar mühendisligine gidicem bu sene egitim paranoyak biri oldugumdan ve ege bilgisayar fakültesinin karşılarında oturdugumdan egedeki arkadaşlara sakaryanin programini gösterdim ayni dersler sadece dönemleri farkli biz yazilimla başlayıp web e geciyoruz sakarya yazilimi ileri dönemlere atmiş güzelde olabilir kötü olmaz kısaca fark etmez dedi ford ile anlaşmasi oldugunu okudum bir kaç yerde sakaryanin ayrica erasmus sıralamasında türkiyede 5. sıradahttps://www.akademikpersonel.org/anasayfa/turkiyenin-en-aktif-ve-pasif-erasmus-universiteleri.html başka bir yerde 2016 da 3. oldugunu okudumu animsiyorum baktım ancak ulaşamadim o siteye onun dişinda egitim kadrosu prof u bir cok yere göre üst yani 4 prof var bir cokta doç vs var lab imkanlari iyi , derslikleri iyi , kampüsü güzel , fakülte cok güzel yerde benim icime sindi tek sehir tutucu vs diyorlardi ondada kampüs şehirden uzakmiş ve çark denilen öğrenci dolu kafe vs yerlerin oldugu yer varmiş orada okuyan arkadaş 3. senemdeyim daha üniversite cevresinde sakaryaya inmişligim yok dedi iş olanaklarida bilgisayar okuyacagin icin tamamen sana bagli linkednda ararken microsoft da sakaryada okumuş yazilimcida gördüm güzel şirketlere ulaştırmış yani öğrencilerini sakarya gidecegim icin araştırdım bu bilgileri elde ettim ders programlarinida farkli ve iyi bir okulda yani egede okuyan kişiylede kıyaslattırdım program acisindan bizle ayni dedi eger kesin yazacak olursan ulaş önceden arkadaş oluruz

• bzy_ kullanıcısına yanıt
    Ben hala kararsızım bende bir sahil kentinde oturuyorum turistik bir yer , işte Sakarya da yapabilir miyim ondan korkuyorum :( bakalım , yarın okulumdaki hocalarla karar vericez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanhh -- 23 Temmuz 2017; 21:35:36 >
  • okanhh O kullanıcısına yanıt
    hocam izmirliyim emin ol cok cekinerek düşünüyordum gitmeyi ancak orda okuyan kişi 20 kişinin yarısı zaten yabanci öğrenci ve kampüs cevresi tamamen sakaryadan kopmuş bagimsiz diyor yani anlayacagin tutuculuk okul cevresini vurmuyor zaten şehir merkezindende uzakta o yönden icimede sindi sıralama ne sizin ben 70 k dayim simdi uludag tutabilir orada prof u gec sadece 3 docent var yani en iyi sakarya duruyor egitim ve kampüs acisindan
  • bzy_ kullanıcısına yanıt
    Bende 70k yım :) bu civarda akademisyen sayısı ve kampüsü en güzel olanı Sakarya , ben bu kafayla galiba son gün yapıcam tercihi 🤣🤣

• Herşey kafamda şekillendi gibi ama yine de son kez up

• quote:

Orijinalden alıntı: yeni_hayatt

İş başvurusu var, başvurdun, senin CV'inde örnek veriyorum YTÜ yazıyor, diğer arkadaşınkinde Sakarya Üni yazıyor, İK'cı hımm, ytülü arkadaş daha iyi işler çıkarabilir belki de diyip ona daha ilgiyle yaklaşabilir, YTÜ yazmıyordur ODTÜ yazıyordur, hmmmmmmmm karşımızda zeki ve donanımlı bir arkadaş var sanırım diyip çokk daha yüksek ilgiyle yapabilir senin mülakatını. Ama mülakata İK'cı arkadaşla beraber departmanının müdürü de katılır. Müdür arkadaş sektöre muhtemelen yıllarını vermiş yapacağın işin tüm detaylarına hakim ve senden bu işle ilgili donanım, tecrübe ve bilgi bekleyecektir.

Bu noktada devreye senin o işle ilgili ne kadar bilgin, deneyimin, tecrüben, ilgin olduğu devreye girecek. ODTÜ'de okuyup o işi yapmaya yetecek hiçbir bilgisi olmayan adamı mı tercih edersin müdür olsan, yoksa Sakarya üniversitesinde okuyup, mezun olup eğitimi boyunca o işle ilgili projeler yapmış, o işle uğraşmış, o işin kursuna gitmiş olan adayı mı?

böyle bi şey.

• 70k ya kadar alıyor mu sakarya bilgisayar müh. vay be. kaçırma bu fırsatı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.