Şimdi Ara

sakaldan çektiklerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 19.5 yaşındayım. Bu sakal mevzusuna dair kaçıncı konu açışım bilmiyorum çok oldu. Şimdi size şöyle anlatıyım, benim sakallarım enteresan çıkıyor tam çıkıyor da denemez. Bıyık bölgesi tüm kıl kökleri belirgin olmasına rağmen bazı kıl kökleri uzuyor bazıları çok daha yavaş uzuyor bıyık bölgemi uzatırken, çene bölgemde tam çıkıyor, faullere gelirsek sağ faullerim tam çıkıyor sol faullerim yarım yamalak çıkıyor eksik ve güçsüz, çenemin altına gelirsek sağ taraf seyrekte olsa belirgin çıkıyor çenemin biraz aşağısından hiç çıkmıyor, çenemin aşağısının sol tarafında da çok seyrek çıkıyor. Yanaklara gelirsek kıl kökleri bazı yerlerde hiç görülmüyor bazı nadir yerlerde görülüyor ama genel olarak yanaklardan da çıkmıyor. Cücük bölgesi de 2 3 tane kıl kökü yakından bakıldığında görülecek şekilde çıkıyor.

Toptan baktığımızda da sakallar çok yavaş uzuyor. Tamamen kesiyim bir hafta geçmeden en çok çıkan bölge olan çene ve sağ fauller hariç uzaktan düzgün görülmeyecek kadar yavaş. Hatta bıyık bölgesi 3 sene önce de tamamen aynı hızda uzuyordu ve bazı kılların uzaması bazılarının çok daha yavaş uzaması durumu yine vardı. Hatta işin garibi şuan tek tam çıkan bölge olan sağ fauller 3 sene önce tam olarak çıkmıştı tek başına

Bu mevzu için bir geçen sene birde 2 3 ay önce olmak üzere 2 defa endokrine gittim,testesteron falan ölçüldü hormonlara bakıldı. Testesteronum her seferde yüksek olmamakla birlikte olması gereken değer aralığında çıktı.

Aileye gelirsek babamın benim yaşımda sakalları hızlı uzamıyor ve tam çıkmıyor olsada bu kadar seyrek ve nadir değilmiş, nerdeyse tam olmaya yakınmış ve şuanda sakalları tam ve gür çıkıyor. Ailemde herhangi bir köse yok.

Neyse biraz uzattım fakat 19.5 yaşına gelip bu şeyleri yaşamak koyuyor. Şimdi size sorum bu konu hakkında yapmam gereken önerileriniz var mı? Mesela bakılması gereken başka hormon veya şunu şunu yap diyeceğiniz şeyler. Jilet derseniz yüzlerce kez vurdum sonuç olmadı.Ve son olarak şuan yanağımda ve çenemin altında herhangi bir kılkökü çıkmamış yerler var oralardan sonradan kıl kökü çıkma ihtimali var mı?

Not : Vücudumun başka bir bölgesinde kılla ilgili bir sorun yok.

ÖZET : 19.5 yaşındayım -normalde buçuklu kullanmayı hiç sevmem ama bu durumda net konuşmam gerekiyor- hala sakallarım bölgesel çıkıyor. Çene tam çıkıyor, bıyıklar tam çıktığı halde bazı kıl kökleri yavaş uzuyor, faullerim bi bölgede normal bi bölgede seyrek çıkıyor ve çenemin altıda aynı şekilde bi bölgede normal bi bölgede seyrek çıkıyor. Yanağımda ve çenemin altında henüz çıkmayan kıl kökü var. Genel olarak sakallarım yavaş uzuyor, bunun için 2 kere hormonlara baktırdım herşey normal çıktı ve ailemde köse yok. Babamın sakalları benim yaşımda çok daha fazlaymış ama askerden sonra tam çıkmaya başlamış. Ne yapmalıyım? Şuan çıkan sakallardan köse olmadığım belli herkesin dediğine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henlekulpu -- 5 Nisan 2017; 18:35:1 >

• up yorumlara göre üniversite hastanesine gidebilirim.
  • 2018'de sakalsızlık ve sinek kaydı moda olacak diyorlar dostum ona göre bence şimdiden şanslı görebilirsin kendini bu açıdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kramers Lawyer

2018'de sakalsızlık ve sinek kaydı moda olacak diyorlar dostum ona göre bence şimdiden şanslı görebilirsin kendini bu açıdan

hocam 2018'e kadar ne yapayım
  • Sen haline şükret 2 ay sonra senin yaşındayım benim hiç yok tek tük kıllar var favori bölgesinin aşağısında bir de boynumun altında o kadar onlar da zaten uzasa bile belli olmuyor çok güçsüzler jiletle kesiyorum 1 yıldır yok denecek kadar az bir çoğalma oldu.Ben muhtemelen köseyim ama babamın sakalı var hem de tam onu da anlamadım gitti onun da 20 yaşında askere gidinceye kadar yokmuş askerdeyken çıkmış ama bilmiyorum bu yaştan sonra cidden çıkması hiç olası gelmiyor ama bakalım senin çoğalır bence merak etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deepfears kullanıcısına yanıt
    Hocam durumumuz aslında benziyor benim sadece şuan senden daha çok çıkmış fakat benim anlamadığım babalarımız amcalarımız dayılarımız böyleyken biz neden sakalsızız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henlekulpu -- 5 Nisan 2017; 19:44:7 >
  • henlekulpu H kullanıcısına yanıt
    Ben de bilmiyorum vallaha üniversitede genelde herkes sakallı benim gibi tüysüz pek görmedim beni gören en fazla lise 2 ye gidiyorum sanıyor oysa üniversite 2 deyim ama bir yandan da seviniyorum ileride yaslandigimda genç göstereceğim.Bir de bende çene yağlanması var acaba sakal çıkmadığından mı sizde böyle bir sorun var mı?

• Hocam valla bu kadar benzerlik olmaz temmuzda yirmi yaşima giricem çene desen lise 1 - 2 arasindan beri var orasi tamam biyik desen ayni sikinti bendedw var seyrek degil ama boylari orantili uzamiyor dedigin gibi sol faul kismi saga gore birazdaha seyrek cene alti desen killar kafalarina gore cikmis acayip bosluklar var denemedigim şey kalmadi ailede kose yok bu aralar bi denemedigim çörek otu yagini kullaniyorum bugun 2 ci surusun konu ++++

• insan içine çıkılamayacak kadar kötü bir sakalın varsa, ya düzenli bir şekilde traş et yahut epilasyon yaptır bir daha çıkmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soofreaky

Hocam valla bu kadar benzerlik olmaz temmuzda yirmi yaşima giricem çene desen lise 1 - 2 arasindan beri var orasi tamam biyik desen ayni sikinti bendedw var seyrek degil ama boylari orantili uzamiyor dedigin gibi sol faul kismi saga gore birazdaha seyrek cene alti desen killar kafalarina gore cikmis acayip bosluklar var denemedigim şey kalmadi ailede kose yok bu aralar bi denemedigim çörek otu yagini kullaniyorum bugun 2 ci surusun konu ++++

Ohaa hocam nerdeyse birebir aynıyız

• Deepfears kullanıcısına yanıt
    O yok hocam bende, çene bölgesinde normal sakal çıkıyor zaten

• BayRealist B kullanıcısına yanıt
    Çözüm yolu istemiş dogru durust cikmasi icin farkindaysan sakallarimdan utaniyorum disariya cikamiyorum gibi sözlerde bulunmamiş

Yalniz doktora hic gitmedim senin gibi vucudumun diger kisimlarinda da sikinti yok döşüm bile killi doktora gitsem hormonlarda sikinti cikacagini pek dusunmuyorum ama denemekten bir sey kaybetmem en yakin zamanda giderim

• Özeti bile uzun özetin özetini yazarsan okuyabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soofreaky

Çözüm yolu istemiş dogru durust cikmasi icin farkindaysan sakallarimdan utaniyorum disariya cikamiyorum gibi sözlerde bulunmamiş

bilmiyorum okumadım ki çok uzundu XD
  • Up

• Genetik zamanla duzelir benimde yamuk yumuk cikiyordu bazi yerlerde cikmayip bazi yerlerde cikiyordu simdi duzelmeye basladi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zaman öyleydi ne zaman düzeldi detay verebilir misin?

18 yaşına yeni girdim tam duzeldi denemez ama nerdeyse artik esit cikiyor sadece sag ve sol fauller hafif daha yavas cikiyor. 17 yasindayken cenemin ortasinda sakal cikmiyordu nerdeyse sag ve sol kisimlarda cikiyordu baya komik bir goruntu oluyordu. Yani zamanla duzeldi jiletle kese kese genetik bence dedigim gibi bazi arkadaslarimin 16sinda benim suanki halim gibi sakali cikiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recaimamut -- 8 Nisan 2017; 0:25:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakal kıran tarzı birşey değil sanırım ki 2 kere doktora gitmişsin zaten.Bir arkadaşımın da belli bölgelerde ya çıkmıyordu ya da çok az çıkıyordu doktora gitti tedavi gördü toparladı onun sakalları baya.Ama onunki sakal kıran mıydı yoksa başka birşey mi o kadar detaylı bilmiyorum.Sakallarını güçlendirmek istiyorsan tatlı badem yağı öneririm sana.Benim sakal kısmında sorun yok ama bıyıklarım sakallarıma göre daha cılız.Göze batacak rahatsız edecek boyutta değil ama bıyıklarımın sakallarıma göre daha cılız olması ve bıyık bölgesinin çok kalın olmaması canımı sıkıyordu.1,5 aydır falan geceleri yatmadan önce bıyık bölgesine tatlı badem yağı sürüyorum bıyıklarım biraz daha sertleşti ve küçük küçük yeni bıyıklar çıkmaya başladı.Bıyık bölgesinde istediğim kalınlığa ulaşacağım gibi duruyor şu an.Sana tavsiyem sakal ve bıyık bölgelerine tatlı badem yağı sür.Kıl köklerini güçlendiriyor ve besliyor.Sakal veya bıyık çıkmayan yerden eğer kıl kökü yoksa herhangi bir sonuç alamazsın ama var olan kıl köklerini besler ve daha sert çıkmalarını sağlar.Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.