Şimdi Ara

Sakal traşı sonrası tahriş.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
53.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğu kişide vardır bu sorun bendede var acayip kızarıyo ve yanıyo yanaklarım traştan sonra bunu nasıl geçirebilirim? En az 1-2 saat falanda geçmiyo kızarıklığı

• quote:

Orijinalden alıntı: JonnieWalker

Çoğu kişide vardır bu sorun bendede var acayip kızarıyo ve yanıyo yanaklarım traştan sonra bunu nasıl geçirebilirim? En az 1-2 saat falanda geçmiyo kızarıklığı

ver balsamı ver soğuk suyu..
  •  Sakal traşı sonrası tahriş.

•  Sakal traşı sonrası tahriş.

Babam da ben de bunu kullanıyoruz
  • Ayrıca tahriş olmasından sanırım, sivilce gibi kırmızı noktalarda beliriyor. Bunlarda aynı şekilde geçer mi ?
  • sıcak suyla cildi biraz yumuşatırsanız pek böyle bi sorun oluşmaz yada bende olmuyor
  • duştan sonra tıraş olmayı deneyin. yumuşayan sakal daha kolay kesileceği için cildin tahriş olmasını önler.
  • Hocam bende çok yaşıyorum sakallar kısmen ters olduğu için öncelikle kaliteli bir traş köpüğü ve jilet kullanmak lazım.Gillete leri öneririm hem jilet hemde köpük olarak permatik kesinlikle kullanma.Sonra kaliteli bir after shave farkı görebilirsin bu şekilde.
  • Hassas cıltlere tras bıcagı deydıgı zaman tahrıs yapar.Sıze tavsıyem bır tras makınesı ıle tras olmanız.Is ya da okul yuzunden sıfır sakal olması gerekıyorsa ona bırsey dıyemem.4 senedır makine kullanıyorum ve cok da memnunum.
  • sinekkaydı traşta makine daha çok tahriş ediyor diyorlar ,çok şükür ben kendimi kör jilete bile alıştırdım ,sakalları tersten almadıktan sonra tahriş olmaz,tahrişi önleyen en önemli 2 şey bana göre önce sıcak suyla yüzü yıkamak ve traş sabunu kullanarak traş olmak ,krem ve köpük tahrişi önlemyiro ,arko sabun çok iyi
  • Makineyle traş olunca yüzüm mafoluyor. Jiletle boynumda hafif kızarıklıklar oluyor ama çok değil.
  • Balsamı denicem umarım işe yarar Makine cidden iyice mafediyo dün makineyle kestim bugun denize girdim çıktım tahriş oldu çok fena

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonnieWalker -- 24 Temmuz 2010; 17:59:24 >
  • En azından sivilcen yokmuş be arkadaşım. Sivilceleri kanatmamak için 10 takla atıyorum traş olurken çok kötü çok
  • traştan önce sıcak suyla cildi sıvazlıyosun, köpük veya jel ile cildi iyice ovalıyosun sakalları yumuşatıyosun. traşını tamamladıktan sonra soğuk suyla cildi yıkıyorsun, ondan sonra nivea balm/arko traş kremi ile bakımı tamamlıyorsun bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aMiraL*

duştan sonra tıraş olmayı deneyin. yumuşayan sakal daha kolay kesileceği için cildin tahriş olmasını önler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypocrites

En azından sivilcen yokmuş be arkadaşım. Sivilceleri kanatmamak için 10 takla atıyorum traş olurken çok kötü çok

ben bıktım o olaydanyardırıyorum gidiyor varsın 1 saat kanasın o kesik uğraşmaktan sıkıldım vallahi
  • jileti kendiniz alıp taktığınız aleti kullanın, eskilerin kullandıklarından.3-4 kullanım sonra yeni bir tane takın. 2. püf noktası ise sakalı çıkış yönüne doğru alın. Yanakların aşağısında çıkış önü değişebilir. Kontrol edip o yöne doğru almaya çalışın. Ben bunlarla tahrişin ve kıl dönmesinin tamamen önüne geçtim. Mach 3 kullanmayın.
  • Traş sonrası ortaya çıkan tahriş ve kızarıklıktan ve yanmadan zevk alıyorum. Bazen inadına kolonya ile de ovalarım.
  • Traş makinesiyle düzenli traş olmanızı öneriyorum, cildiniz alıştıktan sonra traş sonrası hafif bir nemlendirici krem ve hiç sorun yok
  • Beyler bende de oluyor yanaklar kızariyor çözüm var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.