Şimdi Ara

Sakal İle İlgili Bilmediğiniz Gerçekler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
6
Favori
7.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çenemde ve yanağımda çıkıyor yüzümün geri kalan yerlerinde çıkmıyor ne yapayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Çenemde ve yanağımda çıkıyor yüzümün geri kalan yerlerinde çıkmıyor ne yapayım

Hiç kesme

• Ben hem çabuk çıksın hem de gür olsun istiyorum ne olacak?

• Sakalın gürleşmesi için sakalı salmak gerektiğini bilmiyordum. İlginç. 🤔

• Temiz yüz derken, mülayim olalım yani, herkese güler yüzlü olalım

• Benimde aklıma gelmişti acaba hiç kesmeden daha mı iyi olur diye konuyu gördüğüm iyi oldu.

• 2.yöntemi yaklaşık 4 aydır uyguluyorum, badem yağı kullanmanızı tavsiye ederim ayda 2-3 kere aralıklarla badem yağı sürün, uzamayı çok hızlandırıyor, normalde sakallarım çok seyrek çıkardı şimdi ise sıkılaşmaya ve hiç çıkmayan yerlerden de yavaş yavaş çıkmaya başladı ve artmaya da devam ediyor.Ancak çok dağınık çıkma sorununu bir türlü çözemedim, sağlı sollu-aşağı yukarı şekilde dağınık çıkıyor, duştan her çıktığımda saçlara fön çekerken sakalları da fön makinesi ile kurutup fırça ile düzeltiyorum ardından kabarıklığını almak için wax kullanıyorum ama yinede çok dağınık.Buna bir çözümü olan var mıdır?
  • Yılan yağı ve sarımsak tüy çıkarmada ve dolayısıyla sakal çıkarmada etkili olan sakalı da- tüy değil sakal-badem yağıyla parlaklaştırıp besleyebilirsiniz bir nevi sakal bıyık bakımı için badem yağı kullanılabilir

Ama en net çözüm minoxidil forte

• quote:

Orijinalden alıntı: Neil deGrasse Tyson

2.yöntemi yaklaşık 4 aydır uyguluyorum, badem yağı kullanmanızı tavsiye ederim ayda 2-3 kere aralıklarla badem yağı sürün, uzamayı çok hızlandırıyor, normalde sakallarım çok seyrek çıkardı şimdi ise sıkılaşmaya ve hiç çıkmayan yerlerden de yavaş yavaş çıkmaya başladı ve artmaya da devam ediyor.Ancak çok dağınık çıkma sorununu bir türlü çözemedim, sağlı sollu-aşağı yukarı şekilde dağınık çıkıyor, duştan her çıktığımda saçlara fön çekerken sakalları da fön makinesi ile kurutup fırça ile düzeltiyorum ardından kabarıklığını almak için wax kullanıyorum ama yinede çok dağınık.Buna bir çözümü olan var mıdır?

berbere saga sola sacilan kisimlari makineyle kirpmasini söyleyin, 2 darbede şekle giriyor sakal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Sakalın gürleşmesi için sakalı salmak gerektiğini bilmiyordum. İlginç. 🤔

Bilimsel olarak da öyle. Vellus hair (ince başlangıçtaki kıllar ) 4-7 ay boyunca kesmedikçe terminal haire dönüşüyor.Yani ergen bıyığı denilen sakal bıyık kalınlaşmasını isteyenler bu kadar süre uzatırsa tamamen sakallır hale gelme ihtimalleri çok yüksek. O yüzdeki sarımsı kahverengi tel flaşıyla görünen ince kıllar da buna dahil.
    Sakal İle İlgili Bilmediğiniz Gerçekler

edit: ingilizcen varsa forumlara göz at nofap sakala fayda ediyor diyenler de var yabancı forumlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanjayra -- 2 Ocak 2018; 11:46:25 >

• Fazla acele etmeye gerek yok zamanı gelince güzelce çıkar. Benim sakallarım 8. sınıfa giderken çıkmıştı nasıl bir genetiğim varsa artık.
  • quote:

2.yöntemi yaklaşık 4 aydır uyguluyorum, badem yağı kullanmanızı tavsiye ederim ayda 2-3 kere aralıklarla badem yağı sürün, uzamayı çok hızlandırıyor, normalde sakallarım çok seyrek çıkardı şimdi ise sıkılaşmaya ve hiç çıkmayan yerlerden de yavaş yavaş çıkmaya başladı ve artmaya da devam ediyor.Ancak çok dağınık çıkma sorununu bir türlü çözemedim, sağlı sollu-aşağı yukarı şekilde dağınık çıkıyor, duştan her çıktığımda saçlara fön çekerken sakalları da fön makinesi ile kurutup fırça ile düzeltiyorum ardından kabarıklığını almak için wax kullanıyorum ama yinede çok dağınık.Buna bir çözümü olan var mıdır?

bende 1,5 aydır uyguluyorum 2.yöntemi ama badem yağı nasıl kullanır anlatır mısınız detaylı?

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: BarbaraPalvin

Benimki alakasız ama sorayım sakal muhabbeti varken. Sakalımın bir tarafı dönüyor fazla uzatınca kötü gözüküyor. Bu dönme için ne yapabilirim.

Haftada bir yukarıdan aşağıda kes uzayınca da sakal tarağıyla düzgün bir şekilde taramalısın.

Makine veya jilet farkeder mi?

• Saçlarım düz olmasına rağmen sakallarım kıvırcık gibi çıkıyor.
    Ailemde köse yok. Favorilerden aşağı yanaklara doğru sakallar azalıyor. Çenemde sakalım var, favoriden başlayıp azalarak gelen sakal çenedeki sakalla birleşmiyor. Ve tam olarak çenedeki sakal ile bıyık da tam olarak birleşmiyor arada boşluk var. Yaklaşık 2 aydır jilet vurmuyorum. Sadece bazı orantısız çıkan sakalları makasla kısaltıyorum. 2 ay öncesine göre köklerin arttığını hissediyorum. Finaller bitmişken son kez jilet vurup yaza kadar beklesem mi tam olarak bilmiyorum ne yapmalıyım?
  • bırakın şu kıl tüy işlerini, efendi gibi günlük traşınızı olun,

baydı artık at hırsızı görünümlü, çoluk çocuğun kirli sakallı dolaşması,

kılda keramet olsaydı götte çıkar mı,

traş ad-ama şart <- (tersten oku)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanjayra

quote:

bende 1,5 aydır uyguluyorum 2.yöntemi ama badem yağı nasıl kullanır anlatır mısınız detaylı?

Internette bilgiler mevcut hocam ama kullanımı çok basit, yağı parmağınıza dokundurarak sakal köklerine iyice yedirin, genelde gece uyurken yapıyorum ben, ayda 3-4 kere uygulasan yeterli olur, zaten sürer sürmez 2 gün içinde farkedilir derecede uzama oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Benimki alakasız ama sorayım sakal muhabbeti varken. Sakalımın bir tarafı dönüyor fazla uzatınca kötü gözüküyor. Bu dönme için ne yapabilirim.

Haftada bir yukarıdan aşağıda kes uzayınca da sakal tarağıyla düzgün bir şekilde taramalısın.

Makine veya jilet farkeder mi?

Jilet ile kökten alacağın için jilet hatta ustura öneririm.
  • bug bulmuşun knk
  • alig07 kullanıcısına yanıt
    saçlarını siyaha boyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafam Kasınıyor

quote:

berbere saga sola sacilan kisimlari makineyle kirpmasini söyleyin, 2 darbede şekle giriyor sakal.

hocam 1.5 yıldır berbere de gitmiyorum, saç kesimini kendim yapmaya başladım
    Bahsettiğiniz işlemin nasıl olduğunu anlatabilir misiniz? eğer yapamayacak gibiysem berbere gider hallettiririm

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.