Şimdi Ara

Sakal-Bıyık hangi yöne doğru kesilmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
42.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1.5 yıldır traş makinesiyle aşağıdan yukarı doğru kesiyorum. Hiç jilet vurmadım. Ama yukarıdan aşağı doğru kesilmeli diyorlar. Şimdi yüzüm aşağıdan yukarı doğru kesime alışmış mıdır? Yani birden yön değiştirsem kıl dönmesi ya da bozukluk vs olabilir mi? Aynı şekilde bıyıklar da öyle. Her Pzt ve Prş günleri sakal ve bıyıkları alırım. İkisinden de nefret etmiyor değilim ara ara. Hele bıyıklar evlat olsa sevilmez. Bi de sürekli kesince bıyık bölgesinin yeşilimtrak gibi gözükmeye başlaması yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kökten kestir
  • Jiletle traş olucagın zaman kesinlikle yukardan assagı al ters yonde kesme sakalını. Traş makinasında fark etmez.
  • Kökler kalınlaştıkça o yeşillik dediğin görüntü artacak. Sanırım açık renkli tene sahipsin. Bu işin usulü yukarıdan aşağıya doğrudur. Fakat kendi çıkış yönüne göre kesmek gerekir. Aksi taktirde sivilce de yapabilir, kanayabilir de, dönme de olabilir.
  • Yukarıdan aşağı doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enişten

Yaklaşık 1.5 yıldır traş makinesiyle aşağıdan yukarı doğru kesiyorum. Hiç jilet vurmadım. Ama yukarıdan aşağı doğru kesilmeli diyorlar. Şimdi yüzüm aşağıdan yukarı doğru kesime alışmış mıdır? Yani birden yön değiştirsem kıl dönmesi ya da bozukluk vs olabilir mi? Aynı şekilde bıyıklar da öyle. Her Pzt ve Prş günleri sakal ve bıyıkları alırım. İkisinden de nefret etmiyor değilim ara ara. Hele bıyıklar evlat olsa sevilmez. Bi de sürekli kesince bıyık bölgesinin yeşilimtrak gibi gözükmeye başlaması yok mu

Ben 2 ayda bir yakiyorum(ciddiyim). 2 ay sonra tekrar yumusak yumusak cikmaya basladimi tekrar veriyorum alevi, piril piril oluyor

• bro git bi berbere sor adam gibi öğretsin sana benim şuanda gıdık üstü dediğimiz kısım ters diğer taraflar düz saçma sapan bi sakalım var git berbere sor hatta uzun bi süre maineyle traş ol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıdan aşşaağı kesilmeli

• kuranda yazıyor onuda mı ben söylüyeyim abicim ya
  • Sen nasıl durursan dur hep kuzeybatıya doğru bakacak şekilde kestir

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanTosbaga

quote:

Yaklaşık 1.5 yıldır traş makinesiyle aşağıdan yukarı doğru kesiyorum. Hiç jilet vurmadım. Ama yukarıdan aşağı doğru kesilmeli diyorlar. Şimdi yüzüm aşağıdan yukarı doğru kesime alışmış mıdır? Yani birden yön değiştirsem kıl dönmesi ya da bozukluk vs olabilir mi? Aynı şekilde bıyıklar da öyle. Her Pzt ve Prş günleri sakal ve bıyıkları alırım. İkisinden de nefret etmiyor değilim ara ara. Hele bıyıklar evlat olsa sevilmez. Bi de sürekli kesince bıyık bölgesinin yeşilimtrak gibi gözükmeye başlaması yok mu

Ben 2 ayda bir yakiyorum(ciddiyim). 2 ay sonra tekrar yumusak yumusak cikmaya basladimi tekrar veriyorum alevi, piril piril oluyor

Değişik misin acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnussen

Kökler kalınlaştıkça o yeşillik dediğin görüntü artacak. Sanırım açık renkli tene sahipsin. Bu işin usulü yukarıdan aşağıya doğrudur. Fakat kendi çıkış yönüne göre kesmek gerekir. Aksi taktirde sivilce de yapabilir, kanayabilir de, dönme de olabilir.

peki şuana kadar hep aşağıdan yukarı kestim, birden yukarıdan aşağıya doğru kesmeye başlamamda bir sakınca olur mu kıl dönmesi ya da şekil bozukluğu gibi?

• Muhtemelen her tıraş sonrasında kızarıklık ve sivilce şikayetlerin artar. Keserken çıkış yönüne dikkat et. Her bölge aynı yöne doğru çıkacak diye bir şey söz konusu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doymamış Yağ Asidi

quote:

quote:

Değişik misin acaba?

Traverten felan mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Doymamış Yağ Asidi

quote:

quote:

Değişik misin acaba?

Valla bence cok etkili yontem, gayette guzel oluyor. 1 yildir bu taktigi uyguluyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.