Şimdi Ara

Şaka gibi bi markadan şaka gibi bi kasa (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
7.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın yunus3441,

Ürünler stoklarımıza yeni girdi. O yüzden ne yurtdışı ne de yurtiçi incelemeleri henüz yok.
    Birkaç prestijli inceleme siteleri ile iletişim halindeyiz.
    Ama arzu ederseniz ve yolunuz bu tarafa düşerse sizi misafir edelim, ürünleri kendiniz inceleyin, yorumlarınızı da buradan paylaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OK_Comsis

Kasa hakkında bu forumda olumsuz görüş bildirenlerin hiç birinin kasayı görüp incelediğini düşünmüyorum.
    Maalesef onca laf kalabalığının arasında benim kayda değer bulduğum tek eleştiri fiyatının yüksek oluşu.
    Hak vermekle beraber, her kaliteli ürünün bir bedeli oluyor maalesef.
    Daha düşük bütçeli kullanıcılar için aşağıdaki stoklarımıza yeni giren kasaları tavsiye ederim:

http://www.comsis.com.tr/frisby-gamemax-serisi-fc-9225g-b-aluminyum-full-tower-kasa.html

http://www.comsis.com.tr/frisby-gamemax-serisi-fc-9230g-midi-tower-kasa.html

ağzıyla kuş tutsa o markaya para vermem
  • OK_Comsis kullanıcısına yanıt
    Neden "Firma Yetkilisi"rütbesini taşımıyorsunuz

diğerleri taşıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dogukans13524 D kullanıcısına yanıt
    Sayın dogukans13524,

Firma Yetkilisi'yim.
    Sadece bu başlık altında değil tüm gönderdiğim mesajları okursanız bunu anlarsınız.
    Lütfen konuya odaklanın.
  • ürünleri iyi sadece biraz daha tasarım çalışmaları gerek...
  • Düzgün markaları ithal edin gitsin, ne kadar kaliteli ürünleri getirirseniz getirin Frisby adına bile para vermeyi düşünmem. Burada ki eleştirilerin bir çoğu gayet yerli eleştiriler.
  • Frisby son zamanlarda sağlam kasalar ithal ediyor. Üzerinde frisby yazmasa peynir ekmek gibi gider. Ancak insanlarda frisby = teneke algısı olduğu müddetçe isterse platinden kasa getirip 200 liraya satsın. Reyonda bakarken "acaba?" demeyecek adam tanımıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Sayın damn2u,

Gigabyte, Cougar ve Enermax markalarının da distribütörüyüz.
  • Rokie T kullanıcısına yanıt
    Sayın Rokie T,

Üst segment kullanıcılar ve özellikle oyuncular için oluşturduğumuz GAMEMAX serimize bir göz atmanızı tavsiye ederim:

http://www.comsis.com.tr/catalogsearch/result/?q=Gamemax&cat=
  • markası ne
  • Kasayı verin bir kaç inceleme sitesine incelesinler.Artık bir çok kişi,incelemelere bakmadan ürün almıyor.Kasa söylediğiniz gibi kaliteli ise bu sizin menfaatinizede olur.Bir tek fotoğraf çok tatmin edici değil.
  • bir şeyi orjinal yapın be. Aynısı 300 euro.

http://www.coolgods.com/gamer-computer-case-siryus.html
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Hocam küçük bir fikir beyan etmek isterim. Dünya üzerindeki bir çok marka sattıklarını ürünlerin tasarımlarını kendileri yapmazlar. Endüstriyel Tasarım denen olay da bunun için var. Türkiye'de pek yangın olmasa da bu olay dünyada böyle. Her endüstriyel tasarım şirketi belirli konularda uzmanlaşıyor. Ve büyük firmalarda bunlar ile çalışıp ürün tasarımlarını yaptırıyorlar. Bildiğim yerden bir örnek vereyim. İtalyan firması olan '' Pininfarina '' var. Sadece otomotiv sektöründe tasarım yapıyorlar. Bugün dudak uçuklatan fiyatlara satılan italyan otomobillerinin tasarımlarını bu şirket yapıyor. Ferrari. Maseratti, Alfa Romeo, Ford, Mitsubishi, Honda gibi araçları bu firma tasarlıyor.

Burda ürünü savunmak gibi bir derdim yok. Aslında ürünleri firmalar da tasarlamıyor. Corsair de böyle Cooler Master de, diğerleri de. Burda özgün tasarımı, endüstriyel tasarım ofisi yapacak. Firmaya düşen; tasarımı kullanım hakkını alıp, en kaliteli şekilde üretimini yaptırıp, son kullanıcıya en uygun fiyat ve satış sonrası hizmet ile ulaştırmak.

Düşünsenize bir firma tasarım ofisi kuracak, üretimini yapacak, satış, pazarlama, satış sonrası vs vs derken iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Ürün hakkında fikir beyan etmekte isterim. Kasanın tasarımı çok hoşuma gitti. Kırmızı yada mavi yerine farklı bir renk olsa, fiyatıda makul olsa idi ürün kalitesine göre markayı yargılamadan gider alırdım.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Sayın erco35coast,

Sadece Bilgisayar sektöründe değil birçok sektörde Çin'in egemenliğini yıkmak zor. Bu sadece Türkiye için değil birçok ülke için geçerli. Neyse bu başka bir tartışma konusu ama maalesef insanımızın şöyle bir yapısı var: Hem herşeyin yerli ve milli olmasını savunuruz hem de iş tercih etmeye geldiğinde birçok sektörde yabancı markaların peşinden koştururuz.
    Daha önceki yazışmalarda yurt dışından sipariş etmeniz durumunda daha pahallıya geleceğini kanıtladım. Bir ara bakarsınız.
    Ayrıca 'Aynısı' derken bizim ürünün özelliklerini incelemediğinizi görüyorum. Bir daha inceleyin bakalım gerçekten aynı özelliklerde mi satılıyor?
  • turkeroztrk kullanıcısına yanıt
    Sayın turkeroztrk,

Keşke herkes sizin gibi bir bilinçle ve yapıcı olarak konuya yaklaşsa.
    Araç tasarımı konusunda Türk mühendislerin birçok marka ve modelin yapım aşamasına katkı sağladığını biliyorum. Bunda, bazı fabrikaların ülkemizde olmasının da katkısı olabilir.
    Ama maalesef kasa dizaynı konusunda söz sahibi olmuş bir Türk duymadım. Eğer bilgi eksikliğim varsa lütfen düzeltin. Bu konuda Koreli ve Japon tasarımcılar ön saflarda yer alıyor ki bu kasayı da bir Koreli tasarımcı dizayn etti. Gönül isterdi ki, bizim insanımızın tasarımı olan bir kasayı dünyaya sunalım. Bu konuda devletten özel sektöre Ar-Ge konusunda çok iş düşüyor.
  • Arkadaşlar linkteki kasa,soğutma konusunda sorun çıkartırmı?

rx 480 ve r5 1400 sistem düşünüyorum

Edit:link eklemeyi unuttum, bahsettiğim kasa silverstone rvz02

https://www.amazon.com/SilverStone-Technology-Mini-ITX-Computer-RVZ02B/dp/B0161UXX9W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunggalaxygrandduos -- 29 Mart 2017; 14:19:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsunggalaxygrandduos kullanıcısına yanıt
    Sayın samsunggalaxygrandduos,

6 x 120mm uzaktan kumandalı RGB fan & 4 x 120mm Ledli Fan. Toplamda 10 adet fanla satılmakta.
    Dilerseniz opsiyonel olarak 2 x 360mm sıvı soğutma sistemi de takabilirsiniz.
  • http://www.coolgods.com/gamer-computer-case-siryus.html

260 euro 4le çarp 1080 lira eder.

frisby 2000tl ye satıyor 900tl fark var ben müşteriyim cebime bakarım.
  • Bu fiyata bu ürün :)))
  • Yeni 1 kasayı tasarlamak daha çok mailyet demek neticede plastiğiydi metaliydi bunlar için kalıp parası var en başta ve o dizaynı yapacak mühendise para vermek var isim önemli değil durum bu üstündeki yazıyı sil benim adımı yaz bende üste para koyayım demek daha kolay.

Yerliyi savunuruz dışarıdan alırız olayı nedir ? BEN AÇIKLAYIM BAKIN ÜSTTE LİNK VERMİŞ arkadaş 800 tl kar koyup satmak nedir bir kasayı sonra yerliyi almıyorla siz milleti soyun destek versin size.

Ve pek çok konuda elektronik konusunda ülkemizde bazı markalar var onlardan birinde kalite kontrol bölümünde 7.5 sene çalıştım. Mantık şu bir ürünü yarım yamalak piyasaya sürüyorlar sebep geç tasarım kopya ile ürün geliştirmeye çalışma vs vs tesleri deseniz tam süre yapılmıyor , sorun çıkarsa üretime iyileştirmesi geliyor. Eski tüplü tv'lerde 1,5 senede tüpü ölen tv'leri piyasaya sürdüler sebep tam hazır olmamış cihazları piyasaya sürmek milletin sürekli canını yakan firmalar olduğu için durum bu siz hangi yerli elektronik firmasının seri bir hatadan dolayı müşteri memnuniyeti için toplatılıp yerine düzgününün verildiğini gördünüz. ben bu şekilde seri hatalı bir sürü ürünü piyasaya sürdüklerini hatta bazılarınında ülkeye göre mesela ingiltere ise gitmez ırak ise gider denen ürünler gördüm firmanın kendi içinde bir kalitesi olacak en başta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoyaN -- 8 Mayıs 2017; 17:45:14 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.