Şimdi Ara

Şaka gibi… AKP’li belediye kilitli taş tesisini 1 milyona sattı, taş almak için 20 milyon kredi aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: buelent111 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Kaynak:

  Şaka gibi… AKP’li belediye kilitli taş tesisini 1 milyona sattı, taş almak için 20 milyon kredi yetkisi istedi


  Konya’da AKP’li Kulu Belediyesi, beton elemanları üretim tesisini geçtiğimiz yıl Konya Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı protokolle AKP’li Kadınhanı İlçe Belediyesi’ne devretti. Tesisin devredilmesinin ardından kilitli taş üretimi yapamayan belediye, ilçe merkezindeki yollara kilitli taş döşemek için, belediye meclisi üyelerinden İller Bankası'ndan 20 milyon lira kredi alma yetkisi istedi. CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin itirazına rağmen borçlanma yetkisi oy çokluğuyla kabul edildi.


  Konya'da AKP'li Kulu İlçe Belediyesi Dinek mahallesi mevkiinde 22 bin 600 metrekare alanda yaptırdığı beton eleman üretim tesisini 2020 yılının Mart ayında Konya Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı ortak protokolle AKP'li Kadınhanı İlçe Belediyesi'ne 1 milyon liraya devretti.

  20 MİLYON BORÇLANMA YETKİSİ İSTEDİ

  2017 yılında yaklaşık 2 milyon liranın üzerinde bir maliyetle yapılan beton elemanları üretim tesisinin devredilmesinin ardından AKP'li belediye ilçe yollarına kilitli parke taşı döşetmek için Aralık ayı belediye meclis toplantısında meclis üyelerinden İller Bankası'ndan 20 milyon lira kredi almak için yetkisi istedi. CHP ve İYİ Partili 8 meclis üyesi ret oyu verirken, AKP ve MHP'li 18 meclis üyesinin ‘evet' demesiyle borçlanma yetkisi oy çokluğuyla kabul edildi.

  “BURADA CİDDİ BİR KAMU ZARARI VAR”

  Borçlanma yetkisinin belediye meclisinde kabul edilmesinin ardından İYİ Parti Kulu İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Korkmaz duruma tepki gösterdi. AKP'li Kulu Belediyesi'nin değerinin çok altında Kadınhanı Belediyesi'ne devrettiği beton elemanları üretim tesisin ciddi şekilde kar elde ettiğini söyleyen Korkmaz şöyle konuştu:

  “Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, hazır kurulu kilitli taş üretim tesisini birilerini memnun etmek için kelepir fiyatına sattı ve şimdi de taş alımı için İller Bankası'ndan 20 milyon kredi almak istiyor. Meclis üyelerimiz buna itiraz etse de karar oy çokluğuyla kabul edildi ve borçlanma yetkisi aldı.

  Bugün sadece bu üretim tesisini kurmak yaklaşık 30 milyonun üzerinde bir maliyet ister. Burada çok ciddi bir rant var. Biz yollarımızın elbette yapılmasına karşı değiliz ama elimizde bulunan bir tesisi kelepir fiyatına satarak üstüne 20 milyon liraya kilitli parke taşı almak hangi aklın ürünüdür. Burada ciddi bir kamu zararı var” dedi.

  “FAAL DURUMDAKİ BETON FABRİKASINI NİYE TASFİYE EDEREK SATTINIZ?”

  Öte yandan konuyla ilgili CHP Kulu İlçe Başkanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından da konuyla ilgili bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

  “Kulu Belediyesi tarafından Dinek mahallesinde kurulan ve tüm makine ve ekipmanları ile faal durumdaki beton fabrikasını niye tasfiye ederek makine ve ekipmanlarını niye sattınız? Ne kadar bedelle sattınız? Bu fabrikada üretilen taşlar ile yollarımızın yapılması mümkün olduğu gibi dışarıya satmak sureti ile kazanç elde edilmesi dahi mümkündür.

  Öncelikle bu hususta halkımıza bir cevap borçlusunuz. Paylaşımınızdan “ kredi alamazsak hizmet üretemeyiz “ sonucu çıkmaktadır. Bu paylaşımınız ile 100 milyon TL. üzerinde bir bütçesi olan Kulu Belediyesini “ Aciz “ durumda göstermiş olmuyor musunuz? Yollarımızın bu halde olması ve sizin hizmet üretememeniz, karar alma süreçlerinde, 8 oyu ile alınan hiçbir kararda etkisi olmayan Millet İttifakı meclis üyeleri midir? Yoksa sizin kaynakları rasyonel ve verimli şekilde kullanmamanızdır?”
 • Bu ne biçim iş diye sorsak "ezanları susturamayacaksınız" diye alakasız bir savunma yaparlar.
 • Hatta troller halay çekiyordur şimdi taşlar alındı diye.
 • Unutulur 2 güne, np

 • ama alnı secdeye değiyor yegenim

 • Niye görevden alınmıyor?
 • BOP proje partisi=Yolsuzluk

 • Maşalahı var ne diyelim

 • Adamlar yolsuzluk yapacak ama ortam musait degilmis. Once ortami hazirlamislar sonra saglam yapistirmislar. Yemin ederim seytan bunlari gorse onlerinde diz coker tovbe eder, Allah affeder cennetine alir 

 • Akp'liler büyüklü-küçüklü kene gibi , oldukları yerde yapışıp kanımızı-vergilerimizi emiyorlar.

 • Şeytan şapka çıkarıyor artık.
 • Krediyi nereden cektiler?
 • Köprü yaptılar köprü köprü siz degerini bilmiyosunuz  

 • bu işler 20 yıldır böyle zaten arkadaşlar...

 • mavi kanal projesi niye bitmedi ? işte böyle basiretsiz, ferasetsiz, kul hakkı nedir bilmeyen siyasilerin yüzünden.


  merkezlerde böyle şeyleri pek yapamadıklarından asıl vurgunu ilçelerde yapıyorlar.

 • Herkesi kandırabilirsiniz ama Yaradanı ASLA...!

 • Ölünce ne olacak onu merak ediyorum.Biz rakı içtik diye yanacaksak ,bunların hali ne olacak

 • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt

  Görevden alınmak bir yana, kamu malını zarara uğratmaktan ve dönen yolsuzluk sayesinde edinilen varlıktan ötürü yargılanmaları, tüm mallarına el konulması ve çook uzun bir süre hapse atılmaları gerekir ilişiği olanların.

 • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt

  Kimi kime şikayet ediyorsun reis :D

 • Ya tam forumdan çıkacaktım gidip yatacaktim. 5 dakika çalmayın da uyku uyuyalım ya. Tam telefonu elimden birakicam hop diye yeni hirsizlik veya yolsuzluk başlığı görüyorum. 5 dakika durun şunun şurasında 6-7 saat uyuyacam.

  Yetişemiyorum artık yeter ! Bak eski habermis diğer pisliklerin arasında gözümden kaçırmışım işte bunu da. Hepsini tek tek takip edemeyiz, biz de insanız.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 6 Ağustos 2022; 2:31:48 >
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.