Şimdi Ara

Sahte hafıza kartlarına dikkat! İşte gerçek ile sahte kartları ayırma yöntemleri

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
139
Cevap
27
Favori
23.513
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Diğer harici bileşenler >> Sahte hafıza kartlarına dikkat! İşte gerçek ile sahte kartları ayırma yöntemleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2902 Mesaj

Ben aşağıdakini kullanıyorum ve memnunum. Ancak film ve müzik saklamak için öneriyor dahili hafıza olarak kullanmak için önermiyorum.

https://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus-128gb-100-mb-s-microsdxc-kart-sd-adaptor-mb-mc128ga-tr-pm-HB000005DA3F

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    waybe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam peki dahili telefon hafıza kartı için neyi önerirsiniz?

|
    |
    Exfat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kullanmadan öneri yapmam yanlış olur. Ancak şu iş görür gibi geliyor:

https://www.hepsiburada.com/sandisk-extreme-microsdxc-128gb-160-90-mb-s-a2-c10-v30-uhs-i-hafiza-karti-sdsqxa1-128g-gn6ma-p-HBV00000F3IA2?magaza=voltronx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 3 Mart 2020; 16:45:41 >
    |
    |

Teşekkürler öneri için.
    |
    |
    Exfat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    yan yanayken ayırt etmek kolay ama, bazen birinci sınıf çakmalar oluyor. onları ayırmak güç.
    |
    |
    E.YzR

Tablet için hafıza kartı önerisi??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    12527 Mesaj
    Hafıza kartı, ve gözlük... Yurt dışından alınmaz.

Hatta hard disk dahil hafıza ürünleri, SSD ve ekran kartı da... Ram bellek de çinden alınmaz. Bence.

Yurt dışından on binlerce liralık alışveriş yapmış tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu.

Alırsanız büyük ihtimalle çakma olduğunu bilin

Gözlük alan biri vardı orjinalini satan yere götürüp sormuştu Bu gözlük orjinal demişlerdi Yani çakma işi çok ilerledi çünkü çok para kazandılar milleti kandırıp.

|
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400 // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?

• Yarbay
    12527 Mesaj

SanDisk hafıza kartları güzel

Ama arkadaşın da dediği gibi çok güvenmeyin. Ben 5-6 yıl önce 16 ve 32 GB iki tane SanDisk hafıza kartı ile 16 ve 64 GB iki tane SanDisk Extreme USB bellek aldım. 32 GB olan hafıza kartı arada bir okuma yazma yapmıyor, kullanılmaz halde şu an ama beş yıl da iyi sayılır. Diğerleri halen sağlam Çok şükür.

|
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400 // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    2902 Mesaj

Teşekkürler telefonum için sandisk aldım ben de.

|
    |
    MaDMaxiBo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Sahte kart nasıl ayırt edilir bilmemde a101de satılan hı level marka kartları almayın. Hepsi kronik sıkıntılı, piyasaya göre 20 lira ucuz olan 64gb kartını aldım aldığım günün sabahına çıkamadı, deyim yerindeyse cortladı. Hemen geri verdim. Şikayet var'a bir bakayım dedim neler neler bir kitap cilti çıkar neredeyse. Verilerini kaybedenler mi dersiniz, geri veremeyenler mi dersiniz... Neyse ki ben garantici ve kuşkucu bir insan olduğumdan her türlü verimi buluta ve başka bir hard diske yedekleyip attığımdan bozulduğu zaman bana çok koymadı. 20 lira fazla verin bilinen markalardan alın. Yoksa aklınız hep sd kartınızda kalır.

|
    |
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj
    Hafıza kartında maceraya girmeye gerek yok,kalitesini ispatlamış ürün almak lazım.
    Çok sık indirim de oluyor .
    Samsung Evo plus 64 GB U3 kartı 43 tlye almıştım sene basinda amazondan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 5 Mayıs 2020; 21:7:45 >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    500 TL lik şeyi 100 TL'ye alırsanız olacağı o

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1814 Mesaj
    https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sandisk-ultra-16gb-80mb-s-microsdhc-microsdxc-uhs-i-hafiza-karti-sdsquns-016g-gn3mn_pdp_554368691
    Arkadaslar bu urun nasil acaba f/p olarak cocugun 8 gb lik tabletine alicam farkli onerileriniz varmi bu fouat araliginda 16 gb isimizi goruyor

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sandisk-ultra-16gb-80mb-s-microsdhc-microsdxc-uhs-i-hafiza-karti-sdsquns-016g-gn3mn_pdp_554368691
    Arkadaslar bu urun nasil acaba f/p olarak cocugun 8 gb lik tabletine alicam farkli onerileriniz varmi bu fouat araliginda 16 gb isimizi goruyor
    Bunun 32gb olanı a101 de 33 liraya satılıyor. Nette de o fiyat

• Binbaşı
    1814 Mesaj

Yarin bakayim ozaman insallah kalmistir tesekkur ederim dostum
    Edit dostum baktim simdi nette hi level marka var 32 gb 30 tl onumu diyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronikyorgun -- 10 Mayıs 2020; 14:35:43 >
    |
    |
    Scavenger Of Human Sorrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

Yarin bakayim ozaman insallah kalmistir tesekkur ederim dostum
    Edit dostum baktim simdi nette hi level marka var 32 gb 30 tl onumu diyorsun
    Sandisk ten şaşma

Teknosa da bile 33 lira 32gb olanı

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 11 Mayıs 2020; 0:4:34 >
    |
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.