Şimdi Ara

Sahte Dekont ile dolandırıldım, yardımlarınızı rica ediyorum. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
4
Favori
25.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gerekirse savcılığa siz iletin. Bizim eve de hırsız girmişti. Başta karakola gitti bizimkiler. 1 hafta geçti yok bir şey dönüş olmadı. Savcılığa başvurduk. Bu sefer karakoldakiler bizimkileri arayıp çıkışmışlar. Biz zaten sizin konuya bakıyorduk niye savcılığa gittiniz diye. Arkadaşların dediği gibi karakolda 40 takla atarlar bu olaylar için.

İnşallah şu Fast para transferi limiti yükselecek. İşte o zaman belli olacak ak koyun kara koyun. Fast ile göndermeyeni kesinlikle kabul etmeyeceğim. Saniyesinde geliyor para, banka fark etmiyor. Bazı bankalar komisyon kesse de yine razıyım, fark etmez. Yeter ki şu havale/eft işlemleri çözülsün bu işlerde.

Bazıları da elden niye almadın demiş. Açıkçası bende havale/eft taraftarıyım. Araya sahte para sıkıştırsa yine canın acır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 26 Şubat 2021; 8:19:38 >
  • Parayı hesapta göremeden nasıl ürünü teslim edersiniz neyse geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun ...Bu adamlar o laptopu elden çıkarmaya bakar en kısa sürede,siz netten alışveriş yapılacak her siteye bakın ilanını görürsünüz belki.Adamların adresi 3 aşağı 5 yukarı belli olsa o civardaki bilgisayar tamiri satışı yapan yerlerede bakın diyeceğim ama o uzak bi ihtimal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten ortalık hırsız vedolandırıcı şerefsizlerle doluydu, ekonominin kötüye gitmesiyle iyice çoğaldılar ve azdılar.

bir şey almadan ve satmadn 10 kez düşünün ve kendinizi %100 değil de %1000 garantiye alın.

geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Gerekirse savcılığa siz iletin. Bizim eve de hırsız girmişti. Başta karakola gitti bizimkiler. 1 hafta geçti yok bir şey dönüş olmadı. Savcılığa başvurduk. Bu sefer karakoldakiler bizimkileri arayıp çıkışmışlar. Biz zaten sizin konuya bakıyorduk niye savcılığa gittiniz diye. Arkadaşların dediği gibi karakolda 40 takla atarlar bu olaylar için.

İnşallah şu Fast para transferi limiti yükselecek. İşte o zaman belli olacak ak koyun kara koyun. Fast ile göndermeyeni kesinlikle kabul etmeyeceğim. Saniyesinde geliyor para, banka fark etmiyor. Bazı bankalar komisyon kesse de yine razıyım, fark etmez. Yeter ki şu havale/eft işlemleri çözülsün bu işlerde.

Bazıları da elden niye almadın demiş. Açıkçası bende havale/eft taraftarıyım. Araya sahte para sıkıştırsa yine canın acır.

Artı olarak elden alayım deyip telefonu engelleyip buluşmaya gelmeyen psikopatlarda var bende onlar yüzünden elden alayım diyenlerle iş yapmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Ne yapsak forumca bu dolandırıcıları dövme timi mi toplasak?

İkinci el ürün almaya satmaya korkar olduk. Nasıl bir ülkeye döndük böyle.

bide halkı müslüman bunun gibi yıllarca duydum kardeş bıktım artık insanlar hep birbirini dolandırıyor çarpıyor çakallık yapıyor türkiye dolandırıcılar ülkesi olmuş

@sahafiec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 26 Şubat 2021; 9:17:21 >
  • Nikopoll kullanıcısına yanıt

Valla hocam çok şükür, ben 3 kere elden alışveriş yaptım, ekran kartıydı alışveriş. Çok şükür problem olmadı. Sizin olay garipmiş biraz ya.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 26 Şubat 2021; 9:20:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuzyuzeykenKonusanlar

Hocam parayı hesapta görmeden ürünü teslim etmekte hatanız olmuş.

Böylesi haysiyetsizler sahte parayla da insani dolandirir.

Bu tip insan karşına gelirse dolandırmanin her ihtimalini düşünür.

• Bugün savcılığa gideceğim arkadaşlar. Bir tanıdığımız vasıtası ile şahsın isim tc ve adresi bulduk telefon numarasından. Namussuzun zaten nitelikli dolandırıcılıktan ve resmi evrak sahteciliğinden sabıkası var. İnşallah takibini iyi yapan bir savcı ile çözülür diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ise garanti bankasinin avukatlarida dahil olmasi lazim adam resmen firma profili ile dolandiricilik yapmis gecmis olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexus can -- 26 Şubat 2021; 9:28:15 >
  • para almadan ürün vermek........

• Allah düşmanımın başına vermesin valla dolandırılmak acayip kötü bir his bırakıyor insanda ama 11 bin tl hesapta görmeden ürün vermek nasıl bir şey onu da anlamadım. Geçen kıytırıktan bir anakart sattım 90 TL'ye kargoya gittim adam parayı bana yollamadan kargonun kapısından bile girmedim ne zamanki parayı yolladı o zaman işlemlere başladım

• Hukuki olarak hiçbir şey alamazsın,an fazla adam ceza alır ama sen paranı alamazsın. Adamı yakalayıp 11bin liralık dövmek en iyisi olurdu.

Bende buna taraftar değilim ama mağdurun lehine sonuçlanmış tek dava görmedim ben, mahkemeler özellikle suçlunun yanında.

Geçenlerde saçmasapan bir nedenle ilk defa mahkemeye gittim hakime saldırmamak için kendimi zor tuttum.

Allah yardımcın olsun, inşallah dolandırıcılıktan sana ceza vermeye kalkmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Valla hocam çok şükür, ben 3 kere elden alışveriş yaptım, ekran kartıydı alışveriş. Çok şükür problem olmadı. Sizin olay garipmiş biraz ya.  

yaw bende 6 alışverişten 2sinde oldu bu olay diğerlerinde sıkıntı çıkmadı sadece biri istanbuldan gelmişti indirim talep etti geldiği zaman o kadar yol gelmiş birde senden başka ürünlerde alıcam diye kandırdı beni bende indirimi yptım yoksa isttiri çekerdim o kadar yo lgelmiş istanbuldan izmite eli boş geri dönsün banane yani derdim daha sonra benden diğer ürünleride almadı yaptığım inidrimle kaldım yalancı şeeregsize o yüzden elden alışveriş yapmıyorum artık biride telefonu kapamıştı işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

evrakta sahtecilik cezası büyük olan bir suç mutlaka peşine düşer.

• Para almadan ürün vermek diye diye adamın üstüne gitmeyin. Zaten canı yanmış.

Oluyor insanın bazen nutku tutuluyor. Gideceği varmış gitmiş. Canın sağolsun. Artık daha dikkatli olursunuz.

• Elemanın tipi tanıdık geliyor. Fakat nerede gördüm ne zaman gördüm hatırlamıyorum.

• Tuzak kurup cök diyenlere katiliyorum. Benzer bir ilanla ve kadin kullanici adiyla dusurup agzindan kan gelene kadar dövmeli bunları.
  • burası türkiye. pembe yanağınızdan makas alırlar arkadaşlar.

garantici olun, canlıyı görmeden hiç bir şey yapmayın. kimseye güvenmeyin.

enflasyon inanılmaz seviyelerde, eskort ilanları %80 artış gösterdi. hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık artmadı mı zannediyorsunuz?

herkes kendine mukayyet olsun...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.