Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sahte Alexa uygulaması, App Store'da zirveye çıktı

17
Cevap
0
Favori
2.060
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Sahte Alexa uygulaması, App Store'da zirveye çıktı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1985 Mesaj

Şimdiye kadar Android uygulama marketi Play Store'da görmeye alıştığımız türden bir haber bu kez Apple kanadından geldi. Kendini Amazon Alexa'nın resmi uygulaması gibi gösteren bir sahte uygulama, App Store'da zirveye çıkmayı başardı.

Noel alışverişi popülaritesini arttırdı

Setup for Amazon Alexa adındaki bu uygulama, sözde Alexa uygulamasının kurulum paketi gibi görünüyor. Bu sahte uygulama, Apple tarafından sıkı bir takip altında olan App Store'a girmekle kalmayıp, kısa sürede birçok uygulama geliştiricinin hayali olan üst sıralara tırmanmayı başardı.

Uygulamanın şaşırtıcı bir şekilde bu kadar üst sıralara tırmanma nedeni olarak da Noel gösteriliyor. Birçok kişinin yeni bir Amazon Alexa aldığı ve cihazın resmi uygulamasını indirmek için App Store'a girdiğini düşünürsek, bu sahte uygulamanın Araçlar kategorisinde 6. sıraya, Ücretsiz Uygulamalar kategorisinde de 75. sıraya yükselmesinin nedenini anlayabiliyoruz. Kullanıcıların raporlarının ardından sahte uygulamanın App Store'dan kaldırıldığını da belirtelim.

|
    |

• 1. si yapımcısı Amazon değil, dikkat edeceksin.

2.si Allah’ın ergen fandroid trolleri, AppStore da 1 tane virüslü, Trojanlı uygulama bulamazsın güvenirliği oradan gelir.

3.sü bir uygulama AppStore’a yüklenmeden önce Apple tarafından kontrol edilir ve bir ürünü indirmeden önce 1. Madde geçerlidir.

Evet gayet güvenli. Dandroid’deki gibi telefona veya senin verilerine zarar verebilecek uygulama barındırmıyor.

• Yarbay
    7171 Mesaj
    Apple market çok güvenadfghjreg..
  • Yarbay
    2175 Mesaj

Evet gayet güvenli. Dandroid’deki gibi telefona veya senin verilerine zarar verebilecek uygulama barındırmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    mu5tafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4965 Mesaj
    Bile isteye indirmişler yapımcı amazon değil bağırıyor sahteyim diye
    |
    |
  • Yarbay
    3960 Mesaj
    1. si yapımcısı Amazon değil, dikkat edeceksin.

2.si Allah’ın ergen fandroid trolleri, AppStore da 1 tane virüslü, Trojanlı uygulama bulamazsın güvenirliği oradan gelir.

3.sü bir uygulama AppStore’a yüklenmeden önce Apple tarafından kontrol edilir ve bir ürünü indirmeden önce 1. Madde geçerlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aşırı güvenli olduğu için ünlülerin fotoları nete düştü zaten

• Yüzbaşı
    319 Mesaj
    Daha sıkı kontroller gerektiğini gösterir gibi oldu sanki

|
    |
  • Yarbay
    6244 Mesaj
    Appleboylar marka imajını düzeltmek için var güçleriyle çabalıyor hala gülüncek durum.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Anlatamazsın onlara. Bakın hep apple haberlerinin altında dolanıyorlar. Ellerinde ki j7 prime ile yorum atıyorlar...
    |
    |
    Extreme Victory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

BKZ; J7 prime kullanan bir FanDroid.
    |
    |
    mu5tafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1983 Mesaj

fotoğrafların nete düşmesinin sebebi apple tarafındaki bir açık değil, kullanıcı şifresinin 123456 gibi basit birşey olması. deneme yanılma yolu ile bulunmuş bir şifre.
    |
    |
    merkias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1. yapımcısı amazon değil, biz mi dikkat edeceğiz yoksa apple'mı? eypıl dikkat etmiyorsa kullanıcıya ne?
    2. allah'ın ergen isheep'i apple store da 1 tane virüslü trojanlı uygulama bulamazsınız diyor, ben de bu linki buraya bırakıyorum.https://www.cultofmac.com/177350/rogue-trojan-hits-ios-app-store-quickly-removed/
    3. evet çok dikkat etmiş apple, helal olsun. amazon'un uygulaması olması gereken bir uygulama başkası tarafından yayınlanıp mağazaya girmiş. hiç bir şeyi atlamıyorlar maşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 3 Ocak 2019; 14:2:49 >
    |
    |

|
    |
    murdocklawless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Trump desteklese daha iyiydi. :D

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 7 saat 43 dakika kadarı kaldı.
    Yapımcısına bakmadan program indirmek. Alın şu cahillerin elinden telefonu

|
    |
  • Emekli Yönetici
    7457 Mesaj
    Yine bunun gibi Apple marketten indirdiğim bir uygulama yüzünden kimliğim çalınmış ve içerisinden 350 tl civarı para çekilmişti. iTunes desteğe başvurup paramı geri almıştım. Yaşananların üstünü örtmüşlerdi.

|
    |
  • Binbaşı
    1453 Mesaj
    Hahaha elmacılar toplanmış çıldırıyorum

iPhone X dan Xiaomi Mi 8 e geçtim. İyi ki geçmişim. En son G3 kullanmıştım Lollipoptur falan beğenmedim. 9.0 8.0 8.1 resmen iOS tan öte performans veriyor

Ben açık kaynakçıyım. Nerede ne var ne yok bilmek isterim. Esnek bir işletim sistemi benim için olmazsa olmaz. Siz jailbreak beklerken ben daha roota gerek kalmadan yapamayacaklarınızı yaparım.

Siz gidin telefona 15k verin

|
    |
  • Binbaşı
    1453 Mesaj
    Gün gelecek şu elmaların içinde donanımsal bir açık keşfedilecek bak göreceksiniz yazdım burada

06.01.19

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
izmir web tasarım
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,356
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.