Şimdi Ara

Şahsi serveti 105.1 milyarı Bill Gates, 3 dolarlık burger kuyruğunda beklemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
7.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şahsi serveti 105.1 milyarı Bill Gates, 3 dolarlık burger kuyruğunda beklemesi

Bill Gates 3 dolarlık burger kuyruğunda
    ABD’li teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Seattle’da bir burger dükkânında sıra beklerken görüntülendi.

Şahsi serveti 105.1 milyarı bulan 63 yaşındaki Gates’in, 3 dolarlık burger kuyruğunda beklemesi görenleri hayrete düşürdü. O anlara ait fotoğraflar Microsoft grubu tarafından internette yayımlandı.

http://www.milliyet.com.tr/bill-gates-3-dolarlik-burger-dunya-2814105

• Yapması gereken milyon dolarlık şatosunda, playboy kızları ile gününü gün edip, instagrama sınırlı sayıda üretilmiş arabaları ile fotoğraf atmalıydı. Ama Bill Gates'e bak sen gitmiş burgerda sıra bekliyor.

Bu adam için artık para öyle değersizdir ki yani dünya üzerinde alamayacağı şey yok. Bu adam için önemli olan ismiydi ve bunu gelecek nesillere aktardı. Nasıl yüzyıllardır Da Vinci, Van Gogh, Monet, Mimar Sinan gibi isimler o dönemler ile özdeşleşmişken bundan 200 300 yıl sonra teknoloji çağı yaşanmıştı, bu dönemi Bill Gates, Steve Jobs gibi adamlar şekillendirdi diyecekler.

Bizim hayatlarımızda para 1. sıradayken ne yazık ki bu tür davranışları anlayamayacağız. Cebimiz biraz para görsün maganda oluruz. Canımız burger mı çekti? Ne sıra bekleriz, ne orada çalışanlara saygı duyarız. Çünkü biz tam bir şempanze ile eş değer beyine sahibiz. Bu tür adamların mütevazi davranışı bize ters. Biz azıcık para görünce range ile takılıp, instagrama 232432 adet fotoğraf atıp, milleti karısına kızan slm nbr? :) yazmalıyız.
    Adam o noktaya gelmek için ne kadar emek harcadı sen gelmişsin helal olmayan para bilmem ne diyorsun. Dünyadaki bilgisayarların %88'inde windows kullanılıyor, şirketin değeri trilyon dolar bu parayı kazanması oldukça normal.
    3 dolarlık hamburger yemesi de cimrilikten değil, hamburger zaten ucuz bir şey napsın zengin diye hamburger yemesin mi? Adamların kültürü bu zaten bizde zenginler nasıl döner yiyorsa onlar da hamburger yiyor. Yeri geldiğinde binlerce dolarlık yemekler de yiyordur merak etme. Hadi onu geçtim adamın evi 130 milyon dolar ne varyemezi?
  • Reis, ne yaptın böyle?

"Ölücü" DH tayfasını bile geçmişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 21 Ocak 2019; 21:43:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adama kızıyorlar ama gerek bu davranışları, gerekse yaptığı dünya para sosyal yardımlar ile, günümüzde ben müslamanım diyen fakat alakası olmayan, milyonlarca kişiden daha erdemli ve onurlu, dürüst biri gibi duruyor.
  • her nefis ölümü tadacaktır
    çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serveti ne ara 105 milyar oldu bunun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Bu adama kızıyorlar ama gerek bu davranışları, gerekse yaptığı dünya para sosyal yardımlar ile, günümüzde ben müslamanım diyen fakat alakası olmayan, milyonlarca kişiden daha erdemli ve onurlu, dürüst biri gibi duruyor.
    Yoo alakası olan müslümanlardan da gayet daha erdemli, onurlu ve ahlaklı gerçi müslümanlık bu davranışların nasıl oluyorda kıstası olabiliyor onuda anlamadım ya neyse.
  • Asus gl702 kullanıcısına yanıt
    Zekat diye bir şey duydun mu? Fakire, muhtaca, ihtiyacı olana yardım etmekten bi haber misin?
  • Kimisinin ayakkabı kutularında , man adalarında serveti olur yine doyuramazsın
    Kimisininde serveti olur ama normal bir vatandaş gibi burger kuyruğunda bekler , toplu taşımaya biner

İşte aradaki fark bu
  • quote:

Zekat diye bir şey duydun mu? Fakire, muhtaca, ihtiyacı olana yardım etmekten bi haber misin?
    dinden çıkanı öldürme, zina yapanı recm etme, namaz kılmayanı öldürme filan duydunmu?
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Helal olmayan paralardan mı bahsediyorsun

Neyse en azından fakire fukaraya veriyor parasını. Cimrilikten gidecekler muhtemelen. Varyemez tipler işte. Harcamamak neyse de bu bildiğin abartı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haqueim H kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımla ne ilgisi var? Sen konudan bi habersin.
  • Nereden biliyorsun helali haramı. Cebine mi ortaksın adamın.

Madem haram, sende helalini yap :))

Neyse canım zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış.

İster dağıtsın ister harcasın bana ne...
  • 105 milyar dolarım olsa silkseler beni burger yemem aminium.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bill Gates tüm parasını kumarda kaybetmiş şimdi fakir kalmış olabilir

• Obez olmayan nadir Amerikalılardan yesin ona sıkıntı olmaz adamın alışkanlığı demekki, belki yiyecek firması reklam için anlaşıp onu sıraya aldı

• O parayi bana versinler ben jet ucagi ile amerikadan pizza siparis veririm.

• Sıcak Fırsat'lardan mı gördü acaba?
  • Adam fakirleri anlamak için yapıyor olmaz mı.
    Bende bizim makarnacıları anlamak için
    Şu ucuz zincir marketlerden makarna alıyorum. (çünkü bana gelmiyor)
    Ama yok yani.
    Makarnadan mı diyorum
    Kömür diye taş, makarna diye plastik mi veriyorlar bunlara.?
    O etki oluşmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 20 Ocak 2019; 21:49:1 >
  • quote:

Bu adama kızıyorlar ama gerek bu davranışları, gerekse yaptığı dünya para sosyal yardımlar ile, günümüzde ben müslamanım diyen fakat alakası olmayan, milyonlarca kişiden daha erdemli ve onurlu, dürüst biri gibi duruyor.
    Yine salyalarınıza hakim olamamışsınız, yaw bu müslümanlar size ne yaptı, müzlüman olmayanların tamamı dört dörtlük insan mı kalkmış yine mok atıyorsunuz

• paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Adam gibi konuş. Can sıkma. Ne dediğimden, ne yazdığımdan bi habersin.

Senin gibi cahil cühela sürüsüyle uğraşmaktan bıktım bu bölümde.

Blok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.