Şimdi Ara

Şahsi araç içerisinde maske takma zorunlulugu durum nedir ? yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba şahsi aracımız ile istanbuldan şehirler arası bir yolculuk yapacagız , ben ve peder bey olarak araç içinde aynı evde yaşayan 2 bireyin yasal olarak maske takma zorunlulugu varmı acaba, bu konu hakkında bilgilendirebilecek yetkin bir arkadas var ise çok sevinirim internette doğru düzğün birşey bulamadım saatlerce yolu maske ile gitmek insanı çok daraltacakdır yardımlarınızı ve var ise gönderebileceginiz kaynakları bekliyorum teşekkürler

• yanınızda bulundurun
  • Söyleyeceklerim şu an İstanbul ve sokakta maske takma zorunluluğu olan diğer İller için geçerli. Araçta birden fazla kişi varsa seyahat esnasında maske takma zorunluluğu var. Fakat uygulama noktaları harici sizi Polis ya da Jandarma durdurup kontrolünü yapmaz, çünkü olay çığırından çıkmış durumda, onlar da sürekli yenilenen tahminlerden bunalmış durumdalar. Sadece sabit uygulama noktasında sorarlar, orada da babanız olduğunu söylerseniz sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Zaten sabit uygulama noktasından 1km kadar önce, dubalarla falan yol daralıyor, girdiğinizi önceden anlarsınız.

Kanun haricinde size bir tavsiyede bulunmak isterim. Mümkünse yolcu arka koltukta gitsin. Bu şekilde muhtemelen durdurulmazsınız bile. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westberlin -- 29 Temmuz 2020; 16:24:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maske fetişti değilim ama Maske takmanız gerekebilir her şehir de durum farklı bilginiz olsun gideceğiniz ve geçeceğiniz şehirleri araştırın
  • Hocam ben yaptım. Polis çevirmelerinde maskeleri taktık. Arabanızda maske bulundurun mutlaka.

Uyarı yapıyorlar genelde.
  • Hocam zaten aynı evden beraber çıkıp gidiyorsunuz yani araçta takmanız bir şeyi değiştirmez ama yanınızda mutlaka olsun çevirmelerde ceza kestikleri oldu önümdeki araca kestiler Ankara İzmir geçen hafta

• Araçta tek olsanız dahi maske takma zorunluluğu var. Geçen haberlerde gösteriyordu bir sürücüye bu sebepten ceza kesilmiş sürücü isyanlardaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

Araçta tek olsanız dahi maske takma zorunluluğu var. Geçen haberlerde gösteriyordu bir sürücüye bu sebepten ceza kesilmiş sürücü isyanlardaydı
    Ne saçma bir şey bu, arabaya mı korona bulastıracakmış adam

• Aynı evde yaşadığınız için maske takma zorunluluğu yok.

"Özel araç içinde de evde beraber yaşadığınız kişiler dışında birileri var ise araç içinde maske takmak zorunlu. Onun dışında araç içinde maske takmak zorunlu değil."
    https://www.star.com.tr/guncel/arac-icinde-maske-takmak-zorunlu-mu-ozel-arac-icinde-maske-takmak-sart-mi-haber-1551386/

Ayrıca maske cezalarını iptal edebilirsiniz çünkü yasal değil zaten.Devlet vatandaşına maske tedarik etmiyorsa takmadığı için ceza kesemez.
    https://www.milliyet.com.tr/gundem/boluda-mahkeme-maske-cezasini-iptal-etti-6258483

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comm -- 29 Temmuz 2020; 20:11:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasquinard

Ne saçma bir şey bu, arabaya mı korona bulastıracakmış adam

Alıntıları Göster
    Aynen ::: Maske zorunluluğuna saçma diyenleri eleştirenlere gelsin bu yorum cok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çeneme takıyorum çevirme varsa yukarı kaldırıyorum. 100 araba geçer görmezler sana ceza yazarlar riske girme boşuna.

• Yanında bulunsun, çevirme olursa tak.

• 2 hafta önce istanbul tekirdağ kırklareli edirne tekrar istanbul yaptım maskede takmadım kimsede durdurmadı araba kullanırken takmıyorum şahsi arabada zorunluluk falan yok ama torpidodada bulunuyor bir adet ne olur ne olmaz ha kimseye denk gelmez sana denk gelir bir tane bulunsun arabada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 29 Temmuz 2020; 22:34:47 >
  • Son 10 gün içerisinde 4 kez maske çevirmesine denk geldim.Aracın içerisinde tek dahi olsanız maske kontrolü yapıyorlar.Devlete para lazım.Bu cezanın miktarının 2300 asgari ücretin olduğu ülkede 900 küsür lira olması da ayrı bir konu.Polisler ceza kesmek için adeta birbiriyle yarışıyor.Burada önüne gelene ceza kesenler,tatil beldelerinde ve güneydoğuda kesin de görelim.Devletten korkan vatandaşa ver kimliğini diyip 900 ü yaslamak işin kolay tarafı tabi.
  • Tek kişi olduğundada mı takmak zorunlu ankara için? Bir kanun maddesi bilgi varmı bu konuda?

• BEYAZ11 kullanıcısına yanıt
    Kör tuttuğunu severmiş diye bir atasözümüzü hatırladım şimdi :)

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    Arabada tek kişi olduğunda da maske zorunlu. Arabaya Corona bulaşabilir cunku :) (ironik yorum)

• Kameraya yakalanırsanız ceza yersiniz. Dikkat edin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

Araçta tek olsanız dahi maske takma zorunluluğu var. Geçen haberlerde gösteriyordu bir sürücüye bu sebepten ceza kesilmiş sürücü isyanlardaydı
    Bu bilgi doğru değil sanırım. İnsanları yanıltmayalım. Birden fazla kişi olursa zorunluluk var. Tek kişi isen böyle bir zorunluluk yok diye biliyorum. Herhangi bir google araması ile de teyit edilebilir.
    Konu sahibine de tavsiyem, gideceğiniz ilin valilik sayfasından il hıfzısıhha kurul kararlarına bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 30 Temmuz 2020; 13:0:26 >
  • comm kullanıcısına yanıt
    155 ve 156 aradım lakin teyit ettiremedim bu haberi özel araçta ailecek maske zorunluluğu var dediler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.