Şimdi Ara

ŞAHİN EFSANESİ DEVAM EDİYOR...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
54.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İNTERNETTE DOLAŞIKEN BULDUĞUM BİR SİTE DİKKATİMİ ÇEKTİ ETHİOPYA DA ÜRETİLEN(MONTAJI YAPILAN) İLK ARAÇ BİZİM EMEKTAR ŞAHİN. MARKASI HOLLAND CAR OLMUŞ AMA İÇ MEKANA GİRDİĞİNİZDE DİREKSİYONUN ÜZERİNDE KOCAMAN TOFAŞ AMBLEMİ DURUYOR
    ÜLKEMİZDE ZAMANINDA EN ÇOK SATILAN VE TERCİH EDİLEN OTOMOBİLİ HALA YAŞIYOR BU BENİ HEM ŞAŞIRTTI HEMDE ÇOK HOŞUMA GİTTİ.
    İLGİLENENLER İÇİN ADRES:http://www.holland-car.com/

PDF FORMATINDA KATALOĞUNU BİLE İNDİREBİLİYORSUNUZ
    BİRKAÇ RESİM:

• Teyp ve havalandırma ünitesi yok mu ne?
  • başka nerede satacaklar!avrupa'da satıp da alacak olan var mı?
  • Havalandırma varda teyp yok. Fiyatı ne kadarmış acaba merak ettim??
  • Ethiopya olsun oda ii
  • Onu bunu bilmem ama Tr'deki şahinlerden felan çok daha iyi...

Sanırım Doğan Slx i.e 2001 ( Zaten en iyi kuş serisi buydu ) ondanda daha iyi...Özelliklerini okudum, motor değişmemiş ama gerçekten daha rafine, düzenli bir araç olmuş...

Aracın içine koruma barları, arka camlar için çocuk kilidi, ısıtmalı arka camlar ( sanırım böyle okudum ), arka sis lambaları, dijital saat vs. baya bir donanım var...
    http://www.holland-car.com/

Tabi çok diyorum, Tr'dekiler için yoksa Abs felan hak getire...Ama mısırdaki Holland Car çok daha disiplinli, düzenli çalışıyor. Tofaş'tan daha iyi bence...Tr'de böyle bir organizasyon olsa bu Holland Car çok satacaktır, eminim.

Tabiki Abs, hava yastığı ve klima eklenmesi şartıyla...

• arkadaşlar bilginiz vardır amayinede yazayım bir zamanlar tr de fiat marka traktörler üretilirdi şu an ismi degiştirildi holland diye bu fiat politikası tr fiat dışarda holland selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Teyp ve havalandırma ünitesi yok mu ne?

opsiyonel...
  • Tr deki şahinin aynısı bi farkı yok. tek noktadan enjeksiyonlu 4silindir 8 valf 1.6 motor. Hidrolik direksiyon, merkezi kilit, Isıtmalı arka cam(sadece arka cam),kapı içi koruma barları,arka kapılar(camlar değil) için çoçuk kilidi. Zaten 4camda manuel, önler bile elektrikli değil. ön hoparlörler var fakat radyo-teyp yok opsiyonel bile değil. ışıklı küllük bile varmış
    sonuç itibariyle bizim efsane şahinden ne donanım nede motor olarak bi fazlası yok.
    Ama ne olursa olsun efsane işte. 6 sene kullandım hakkını yemem

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

Onu bunu bilmem ama Tr'deki şahinlerden felan çok daha iyi...

Sanırım Doğan Slx i.e 2001 ( Zaten en iyi kuş serisi buydu ) ondanda daha iyi...Özelliklerini okudum, motor değişmemiş ama gerçekten daha rafine, düzenli bir araç olmuş...

Aracın içine koruma barları, arka camlar için çocuk kilidi, ısıtmalı arka camlar ( sanırım böyle okudum ), arka sis lambaları, dijital saat vs. baya bir donanım var...
    http://www.holland-car.com/

Tabi çok diyorum, Tr'dekiler için yoksa Abs felan hak getire...Ama mısırdaki Holland Car çok daha disiplinli, düzenli çalışıyor. Tofaş'tan daha iyi bence...Tr'de böyle bir organizasyon olsa bu Holland Car çok satacaktır, eminim.

Tabiki Abs, hava yastığı ve klima eklenmesi şartıyla...

• quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Teyp ve havalandırma ünitesi yok mu ne?

opsiyonel...

• NE DİYEYİM ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN ENDONAZYADAKİ O ARABAYI ALACAKLARA
  • quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

NE DİYEYİM ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN ENDONAZYADAKİ O ARABAYI ALACAKLARA

mısırda yıllardan beri üretiliyor...
    www.nascoegypt.com/product.htm
  • hayırlısı olsun ne diyelim
  • ne diyim gerçektende duygulandım.değeri bilinmesi gereken efsane bir araba bence.
  • arabanın arkasında da şahin yazıyor ben yanlış görmüyorum di mi?

• evet zaten direksiyon da flnda tofaş amblemi war gerçi söylentilere göre adamlara arabayı tanıtmak için birkaç tane TR de üretilmiş 0 km şahin gönderilmiş. bence kataloğa da bu araçların resimlerini çekmişlerdir; hazır düzgün TÜRK üretimini bulmuşlar ön arka abmlemleri değiştirip çekmişler resimleri
  • zamaninda türkiyeyi böyle kazikladilar şimdi o ülkede ki vatandaşlara acıyorum walla ot gibi bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

zamaninda türkiyeyi böyle kazikladilar şimdi o ülkede ki vatandaşlara acıyorum walla ot gibi bir araç

sizin ot gibi dediğiniz araç bir zamanlar bir çok kişiye umut kapısı açmış,otomobil sahibi olmayı hayal bile edemeyen vatandaşlarımızın otomobil sahibi olmasına neden olmuştur.ayrıca tofaş kimseyi kazıklamamış şahin'i piyasadaki birçok modelden kat kat daha ucuz fiyata satmıştır.ot gibi falan tabirler kullanmanıza üzüldüğümü belirtmeliyim.hem zamanın otomobillerini düşünecek olursak ör:brodway,toros...vb.pekte konfor akla gelmiyo.sabit gelirli yada gelir düzeyi düşük vatandaşların bmw yada mercedes'e binmeleri düşünülemez.etrafta gördüğünüz şahinler,doğanlar ülkenin ekonomik yapısını gözler önüne koymaktadır.o yüzden tamamiyle türk sermayesi ile üretilmiş ve zamanında satış rekorları kırmış(alınmak istendiği zaman sıra verdiklerini hatırlıyorum.araba yok satıyodu)saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.herkeze hayırlı günler dilerim...

• quote:

Orjinalden alıntı: L-O-R-D

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

zamaninda türkiyeyi böyle kazikladilar şimdi o ülkede ki vatandaşlara acıyorum walla ot gibi bir araç

sizin ot gibi dediğiniz araç bir zamanlar bir çok kişiye umut kapısı açmış,otomobil sahibi olmayı hayal bile edemeyen vatandaşlarımızın otomobil sahibi olmasına neden olmuştur.ayrıca tofaş kimseyi kazıklamamış şahin'i piyasadaki birçok modelden kat kat daha ucuz fiyata satmıştır.ot gibi falan tabirler kullanmanıza üzüldüğümü belirtmeliyim.hem zamanın otomobillerini düşünecek olursak ör:brodway,toros...vb.pekte konfor akla gelmiyo.sabit gelirli yada gelir düzeyi düşük vatandaşların bmw yada mercedes'e binmeleri düşünülemez.etrafta gördüğünüz şahinler,doğanlar ülkenin ekonomik yapısını gözler önüne koymaktadır.o yüzden tamamiyle türk sermayesi ile üretilmiş ve zamanında satış rekorları kırmış(alınmak istendiği zaman sıra verdiklerini hatırlıyorum.araba yok satıyodu)saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.herkeze hayırlı günler dilerim...

görüşlerinize katılıyorum. tofaş kimseyi kazıklamamış zaten bunu da satış fiyatlarından anlayabiliriz. ayrıca hala bile trafikte sıkça rastladığımız arabalardır şahin,doğan,kartal.

geçen sene istanbulda bir arkadaşım magane scenic ile ters sokağa döndüğünü farkedince geri gitmeye kara verdi. fakat o sırada arakadanda süratli doğan slix geliyordu. bize vurdu. meganede ufak çizikler oldu yapıldı bende adamla anlaştım arkadaşımla beraber sanayie gittik. doğanın ön panjuru ve farları kırılmıştı tamponda da çatlaklar olmuştu hepsi işçilik dahil 70 liraya yapıldı şaka gibi. şimdi bir arabanın aynası bile bundan pahalı. yani anlıycağınız üzre bu araçlar hala düşük bütçeli insanların araba hayallerini fazlasıyla karşılıyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.