Şimdi Ara

Sahibinden sitesi tamamamen paralı olmuş (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
4
Favori
8.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2.el de araçlar artık çok zor satılıyor. hele ki en çok tutulan marka model seri değilse. sahibindene bakıp ilan koyarsan işin iş yani. aylarca uğraşırsın. nitekim temmuzdan beri uğraşıyordum aracımı satmak için. aralık başında çok şükür sattım.
    paralı olması aslında senede 1 araç değiltirecek adam için etkilemiyor. kendi adına satamazsa aile bireylerinin numarasından ilan açıyor yine de işini görüyor.
    tabi ilan sayısında doğal olarak azalma oldu ama fiyatlar düşmedi. sabırla bekleyen yine istediği fiyatlara satıyor. cahil kaba saba insanlarla uğraşması zor oluyor.
    59tl olayını daha bilmeyen bir çok kişi var. o ilanların ücretsiz yenilenemeyeceğini millet bir anlasın o zaman fiyatlarda düşme olabilir. ancak şubat mart gibi anca olur. çünkü adam ocak ayında yeni ilan koyma hakkına sahip olacak. bir daha şansını dener yani.
  • Fiyatları yukseltenler için iyi oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

2.el de araçlar artık çok zor satılıyor. hele ki en çok tutulan marka model seri değilse. sahibindene bakıp ilan koyarsan işin iş yani. aylarca uğraşırsın. nitekim temmuzdan beri uğraşıyordum aracımı satmak için. aralık başında çok şükür sattım.
    cahil kaba saba insanlarla uğraşması zor oluyor.

Öncelikle cahil kaba saba insan konusunda sonra da aracın geç satılması konusunda kesinlikle hakılısınız.
    Arabayı satışa koyuyorsun saçma sapan insanlar arıyor, telefonda pazarlığa girişiyor sonra arabanın yanına gelirse bir pazarlık daha yapıyor, genelde aracı almak için arayanlar kullanıcı yani binici müşteri değilde ayak üstü al sat yapan kişiler oluyor, oysa siz aracı zaten al satcı olmasın binici olsun ki biraz daha değerine satayım diye sahibinden.com'a ilan vermişsiniz, sonra galericiler artıyor. Binici olarak arayanlar arabayı ayağına çağırıyorona sebep olarak da özellikle İstanbul'da ya size çok uzak olduğunu yada arabayı göstereceği ustasının sizi çağırdığı yerde olduğunu söylüyor. Herşey tamam ustasına gitseniz bile ustası ya kendi anlaştığından fiyat düşürmek için yada ustasının saçmalığından arabada olmayan bir kusuru var olarak söylüyor. Yetkili servise götürdüğünüzde bayi sıfır yada kullanılmış arabayı kendilerinden satmak için bilerek malınızı karalıyor. Ayrıca 30.000 km ve 3 yaş üzeri bir aracın İstanbul'da yetkili serviste mekanik olarak sıkıntısız çıkma ihtimali yok. Neden 3 yıl çünkü 2 yıl ve altı olsa aracın garantisi var kusur bulsalar bile ücretsiz onarmak durumundalar. Aracınız boyasızsa artık boya ölçen cihazlar nedeniyle afaki konuşamıyorlar cihazla ispatlama şansınız var.

Kısacası sıfır araç alıyorsanız özellikle İstanbul'da kullandığınız araca bayi binici fiyatından çok düşük bir rakam vermiyorsa takasa girip kurtulmak en mantıklısı. Çünkü aracınızı kendiniz satmaya kalktığınızda arayan 10 kişiden 8'i ayak üstü al satçı biri galerici esnafı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 24 Aralık 2015; 18:15:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _TerryLeather_

Keyfe keder ci için yüksek rakam doğrudur, ama arabasını gerçekten satmak isten adama yüksek değil.

12 bine 98 şahin satılmaz 98 şahinin ederi 5 bin tl dir adam keyfe kederci olduğu için aylarca bekliyordu artık normal fiyat biçecek ve aylarca beklemeyecek.

Bundan daha mantıklı bir olay var mı ?

5 bin liralık araba arayan birinin yorumuna benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Bence doğru söylüyor :)

• Ücretsiz alternatifi gelmiş. Kim yaptıysa birebir aynısını yapmış. Ben tekel oldum havasına girmek tehlikelidir. Bir arkadaş yorumlarda yazmıştı internet sitelerinde böyle radikal kararlar almak bıçak sırtıdır. Reklama girmesin diye linkini vermiyorum ama kelepirci desem zaten herkes bulur. millet başlamış bile ilan yağdırmaya. 1 sene içinde gelişir, reklamlardan parayı götürür. Sahibinden çok yanlış yaptı. Şark kurnazlarını engellemenin başka yolları vardı. adam sürekli aynı ilanı koyuyorsa onaylamazsın olur biter. durduk yere pastayı böldüler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqueror21

Peki neden bu sirketleri yabancilara satmak istiyorlar, amac ne satilmadan once de gayet iyi ciro yapiyo olmalari lazim

çünkü bir yerden sonra patlayacaklar, yaptıkları iş hiçbir şey, sadece bilinirlikleriyle götürüyorlar o kadar, yarın bir gün büyük bir grup rakip çıksa 1 sene kesintisiz reklam yapsa avantajlar sunsa bu süreçte bedava ilan verme imkanı olsa sahibinden direk biter
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz saglam bi rakip ciksa cogu firma ya batar ya da mecbur kendisini yenilemek zorunda kalir bu da bizim isimize gelir tabi ama nerdee

• Makul bir ücret olabilirdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araba değil diğer tüm kategorilerde de 1 ilandan fazlası paralı olmuş. 60 lira istiyor ilan başına artık sahibindeni bırakma zamanı gelmiş.
  • Arabayı bayiiden aldığı gibi 3000 tl fazlasına ilana koyan boncuklar için 600 ₺ yapsalar daha iyi olurdu.

• Ülkede herkes birbirini öpmenin yollarını arar oldu.
    Şaşıriyomuyuz hayır. Balık baştan kokar

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Ülkede herkes birbirini öpmenin yollarını arar oldu.
    Şaşıriyomuyuz hayır. Balık baştan kokar

Balık dedinizde 2. El olta ve kamışlara bakıyorum ya arkadaş ne tuhaf bir topluluk olmuşuz biz. Sıfırı 150 lira olan makinayı adam 2 yıl kullanmış 170 e satmaya çalışıyor. Lanet olsun bu sitelere.. eskiden ihtiyaç fazlalarını ihtiyaç sahibi varsa verir giderdik şimdiki hale bak..

• Bence ilk ayda bile cüzi bir ücret alınmalı. Bir aylık bir süreç bile bu çakallar yüzünden piyasa yükselmesine sebep olur

• adamın özel sitesi. istediği parayı alsın arkadaş. beğenmiyorsanız kullnanmayın.
  • hedeflenen başarı sağlandı mı beyler?

Önceleri bedava oldugu için fiyatları şişirirlerdi, ilan süresi bitsede yeniden açarlardı.
    şimdi paralı olunca, algılarımızda oluşan şuydu; insanlar daha mantıklı ve ilan süresinde elden çıkarabileceği fiyatlarla araçlarını satışa çıkaracaklardı, ilan süresi bitince yenilemek için tekrar para verilmesin diye.

noldu bu olay? hayata geçti mi? araç fiyatları daha mantıklı seviyelere geldi mi yoksa hala herkes tuzum kuru mu takılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

hedeflenen başarı sağlandı mı beyler?

Önceleri bedava oldugu için fiyatları şişirirlerdi, ilan süresi bitsede yeniden açarlardı.
    şimdi paralı olunca, algılarımızda oluşan şuydu; insanlar daha mantıklı ve ilan süresinde elden çıkarabileceği fiyatlarla araçlarını satışa çıkaracaklardı, ilan süresi bitince yenilemek için tekrar para verilmesin diye.

noldu bu olay? hayata geçti mi? araç fiyatları daha mantıklı seviyelere geldi mi yoksa hala herkes tuzum kuru mu takılıyor?

bunu ben de merak ediyorum
    illa ki etkisi olmuştur diye düşünüyorum
    şu saçma sapan keyifçi-keriz silkeleyiciler uzasa doğru dürüst bi alım-satım sitesi olabilir site
  • quote:

GELELİM SAHİBİNDEN.COM SANA:
    O GÜZEL BİNANIZDA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR HİÇ BAKMAZ MI, AYNI İLAN AYNI RESİMLERLE AYNI ADRES İLE VE EN ÖNEMLİSİ
    FARKLI FARKLI EMLAKCI ÜYELERİNİZLE İLANLARA ÇIKIYOR ? HİÇ Mİ TAKİP ETMİYORSUNUZ, HİÇ Mİ DİKKAT ETMİYORSUNUZ ?
    HİÇ Mİ KONTROL ETMİYORSUNUZ.

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-evini-satmak-isteyen-var-mi-392306606/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

• Çoğu galerici ile anlaşıp yapılan bir uygulama, adamlar 1 ilandan 500 tane açıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.