Şimdi Ara

Sahibinden Dolandırıcılık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14 bin liraya çok temiz bora ilanına rastladım lpgli. Yurtdışındayım telefona bakamıyorum mail atın demiş. Adama türkçe mail attım ingilizce olarak dönüş yaptı.

Hello,

Do you speak english?
    Car License Plate Turkish : 42 ECS 94

The car is registered in Turkey , all tax are paid. The car is in very good condition , no damages , original paint.
    This car was a gift from my father .
    My father is from Turkey , and my mother is from Scotland, i lived in Scotland only with my mother since I was 3 years old ,
    after my parents got divorced ( this is the reason why i do not speak turkish).

I am looking for buyers from Turkey , because in Scotland no one will buy a car with turkish documents and left hand drive,
    because in Scotland all cars are right hand drive.
    The price for the car will be 14.000 TL .

The car is still for sale but i removed the ad from sahibinden because i have many clients interested.

If you are interested to buy, i can bring the car in Turkey in 3-4 days.

Thank you!

Muhtemelen türkiyeye getirme karşılığında yakıt ücreti,kapora vs isteyip arazi olacak arkadaş.

• Bunun benzeri bi dolandiricilik olayina daha oncede rastlamistim. Para kaptiran varmi acaba merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Bunun benzeri bi dolandiricilik olayina daha oncede rastlamistim. Para kaptiran varmi acaba merak ediyorum.

Olta attım adama bakalım ne cevap verecek, biraz işletelim.
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz ilanları gördüm mü şikayet ediyorum kaldırıyorlar.
    Tv'de görmüştüm bu vakayı. Madur kişi parasını kaptırmış emeklerim gitti diye ağlıyordu.
    İyide kardeşim aracın piyasası 35-40 iken sen nasıl bir uyanıklıkla aracı 20 bine kapatmayı düşündün hiç art niyet gelmedi mi aklına diye sormak lazım.
  • Çok enteresan bir şey, takipteyim.

Malum siteden baktım 14 bin'e hiç araç göremedim, yabancı bir site üzerinden mi satılıyor hocam bu araç?
  • Madem sahtekarlık yapacaksın önce kandıracağın adamın dilini öğren be kardeşim

• Vw bora ve 14 bin lira !?!!?error!?!?? 14 bine uno vermiyolar artık ne borası

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Çok enteresan bir şey, takipteyim.

Malum siteden baktım 14 bin'e hiç araç göremedim, yabancı bir site üzerinden mi satılıyor hocam bu araç?

Aynen malum sitede. 2004 model 135 binde kazasiz diye koymus. Ama mailde kapattigini soylemis ilani bi cok talibi var diye. Aklinca bana olta atiyo kacirmiyim arabayi diye.

Araci turkiyeye ucret almadan mi getireceksin ya vazgecersem almaktan dedim. Bakalim ne cevap verecek.

• Bu ilani bende gordum az once bilgilendir bizi merak ettim ne isteyecek senden.

• but i removed the ad from "SAHİBİNDEN" because i have many clients interested.

Yazıyı yazan bariz Türk. SAHİBİNDEN diye hitap eden insan gününü site ilanlarında geçiren insandır. Bu özellik sadece Türk insanına özgü

• Adam Türk, İngilizce'de büyük İ yok, SAHİBİNDEN yazarken kullanmış bu harfleri. Yani ingilizce klavyede olmaması lazım en azından. Genel ifadeler de Türkçe mantıkla yazılmış, orjinal bir ingilizce göremedim ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana diyeck ki o kadar yolu gelemem ya almazsan? meshur para gonderme sistemi var ordan tanidigin birine para gonder, gonderdigin dekontun fotosunu atta sende para oldugunu anlayayim. sayet dediklerini yaparsan dekonttaki bilgilerden senin parayi cebe indirip tozu dumana katacak. bide bunlar genelde yurt disi da yasiyolar ki isin pesine dussnde sonuca ulasamiyosun.

• no damages , original paint.
    Boya takıntısından da haberi varmış (!)
  • Adam emek harcıyor kızmayın
  • Geçen ben de görmüştüm, şikayet etmiştim dolandırıcı ilanı diye yayından kaldırılmıştı. Yine mi koymuş, adam azimli kafaya koymuş dolandıracak..

Aslında adam 14000TL, yani aracın aslında olması gereken fiyatı (hatta o bile çok ya) istiyor. Ama ülkem, güzel ülkem, saçma otomobil piyasası hiçbir zaman düzelmeyecek olan bir tanecik ülkem için anormal bir fiyat...

Edit: Zaten kaldırılmış ilan, devamını okuyunca gördüm.. Bir de yoğun ilgiden yazmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 15 Haziran 2016; 8:04:43 >
  • Plakayı aldım inş araç Konya'dadır da bi denk gelir Scotlandın haritasını bi çizeyim üzerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

Plakayı aldım inş araç Konya'dadır da bi denk gelir Scotlandın haritasını bi çizeyim üzerine

Bu tür kişiler kendi araçlarını ilana koymuyor.sağda solda buldukları araçların resimlerini çekip koyuyorlar.

• dün 25bine 1 tan a6 ilanı vardı 3-4 saat sonra kaldırıldı. Sahibinden.com editörleri ne iş yapıyo acaba anlamıyorum. Herhalde elleri işte gözleri oynaşta ilan onaylıyolar
  • Yabanci olsa 'sahibinden' demezdi, o kisaltma bize ait.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.