Şimdi Ara

Sahibinden.com Önyargılarınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
3
Favori
4.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jant orjinal olmayınca ne oluyor onu anlamadım ya da spoiler body kit taktırınca. Jantlar küçüktü. Büyüttüm. Spoiler de var. Demek ki benden arac alınmaz mı? Oysa ki benim diyen adamın arabasından daha temizdir. Saglık olsun ne diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Fakat benim istediğim paramın karşılığını almak. Kullanıdan 200.000 km ve fazlasını almak makbul. Araç bakımlıysa km nin önemi yok.

Galericiler şöyle yapıyor. 300bini geçmiş aracı neredeyse yarı parasına alıyor üzerine 8-10 bin tl koyarak kmyi makul seviyelere getiriyorlar. (200.000e yakın) Sonra bizde alıp elimizde biryerleri patlayınca anlıyoruz km saatiyle oynandığının. Burada mesele aldatılmamak, dürüst olmak.
  • En boş donanımdaki aracı en dolu donanım daki araçlarn arasına koyduklarında güzelce saydırıyorum

• bi sürü filtre ile düzeltilerek eklenen fotolara sahip ilanları kapatıyorum hemen. belki de o şekilde arabanın görünen bir kusurunu gizliyormuş gibi geliyor.

instagram'da mı geziniyorum, sahibinden.com'da mı belli değil.
  • - Elyazısı fontunda yazılan ve okunması zor olan renkli harflerle zenginleştirilmiş ilanları.
    - Galeriden olan ilanları
    - İçinin fotoğrafı olmayan ilanları
    - Apaçi tarzından anlamsızca modifiye edilmiş araçları

genelde eliyorum.
  • nereden satılık olduğuna bakıyorum istanbul ise direk geçiyorum. o dur kalk trafiğinde kullanılmış araç almak istemiyorum. diyeceksiniz ki "istanbuldakiler araç satmasın mı?" ama ne yapayım biraz ona göre ucuz satsınlar o zaman.
  • açıklamasına sadece temiz yazdığım teyzemin 180.000 km de boyalı golfü 40 dk da sattım 20 dakika onaylama süreci var ilan 20 dakika kaldı yayında aradılar İlanı kaldırırmısınız dediler Ankara'dan gelip aldılar takılmayın şunu yazmış bunu yazmış ama bazıları itici oluyor haylayn sanruf eyirbeg gibi yazılar itici oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Jant orjinal olmayınca ne oluyor onu anlamadım ya da spoiler body kit taktırınca. Jantlar küçüktü. Büyüttüm. Spoiler de var. Demek ki benden arac alınmaz mı? Oysa ki benim diyen adamın arabasından daha temizdir. Saglık olsun ne diyelim.

Benim icin jantlarin sahislarla alakasi yok orjinal olmayan aksesuarlarin hicbirisi gozume hos gelmiyor ilanlarada fiyatlari yansıtılıyor. Bikac kez jantli arac sahiplerini arayip janti sokturun 100-200 neyse bedeli indirim yapın diyorum hakli olarak ben napicam janti diyor e bende adamin benim zevkime hitap etmeyen zevkine para odemek istemiyorum. Sonuc olarak benim icin bu jant takmis apacidir kesin bunun arabasi alinmaz gibi bir durum yok

• (şimdi bindiğim aracı netten buldum)

plakası kapalı arabaya bakmam
    direksiyon rengi ve orta göbek rengine dikkat ederim
    şoför koltuğuna daha çok dikkat ederim
    bilgisayarda ellenmiş fotoğrafı olan araçlara hayatta bakmam
  • Jantlar orjinal değilse (baz donanım ise kapak olacak)

Araçta çalışmayan bir kısım en ufak bir kusur dahi varsa (cam açma kapama butonu, çakmaklık, sol arka parkl lambasının patlamış olması v.b)

Laf ebeliği yaparak aracını övüyorsa

Galerici ise, ya da galerinin bahçesine park edilmişse ya da aracın içine yolcu dahi olsa galerici binmişse.

İlanın geri kalanını okumam dahi kapatırım direk sayfayı.
  • Hatasız ama lokal boya var avuçiçi boya var tek parça boya var denilmesine
    'Sınıf araba' denmesine ifrit oluyorum.'Sınıf araba' ne demek anlayan varsa aydınlatırsa sevinirim.Türkçe mi değişti?
  • -İlk mesajdaki gibi dolmuşçu kaplaması varsa direksiyonda ve viteste direkt kapatırım

-Aracın Fotoğraflarının üstün körü çekilmemiş olması lazım içi ve dışı hakkında yeterli bilgi edinebilmeliyim.

-Takip ettiğim iki galeri var onlar haricinde galeriden araç bakmıyorum artık
    -Çok kısa ve çok uzun yazılan ilanlara pek bakmıyorum.

-Boyalı parçaları belirtmesine dikkat ederim(sağ çamurluk sol kapı vs..), 4-5 parça boya yada etek altı vs olunca tavan hariç boyalı oluyor genelde :)

-Değişen parçalara dikkat ederim ön,arka tamponu değişmiş arabalara da pek bakmıyorum

-İlanın Semtine de dikkat ediyorum.Bağcılarda ise direkt geçerim bakmam bile anadolu yakasından bakarım genelde..

-Lpg'li ise markası nedir yazmalı..

-Kullandığı aracın özelliklerini donanımını tam olarak bilebilmeli insanlar bence yanlış özelliklerde girilmiş ilanları geçiyorum kullandığı arabanın özelliklerini donanımını bilmeyen adamdan araç almam..

-İç aksamdaki tuşların üzerindeki yazılar silinmiş mi silinmemiş mi ona bakarım

-Direksiyonun durumu da önemlidir

-Aracın satılma sebebine ve ilandaki üsluba da dikkat ederim,keyfe keder alayına gider,boya takıntısı olan aramasın vs gibi atarlı ilanları da direkt kapatıyorum

Şuanlık aklıma gelenler bunlar

• aracın model yılı yalansa direk kapatıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achille24

+1
    ayrıca satıldığı şehirde önemli benim için.
    konya, gaziantep şehitkamil ve istanbul bağcılar,esenler,esenyurt,ikitelli gibi yerlerdeki ilanlara bakmıyorum bile.

Konyadan araba almamak - akıllı adam işi değildir- . Size söliyim ne nem olur ne yokuşta zorlanmış olur Konya gibi bir şehir arabalar için cennettir.
  • Madem bu kadar arkadaş toplanmış, benim ilana da bir yorum alayım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-boyasiz-degisensiz-astra-1.6-cd-hb-146245277/detay/

Ben de koltuğunda kılıf takılı olan, sedef direksiyon kaplama olan, şirket çıkması olma ihtimali yüksek, galeriden satılan araçlara bakmam. Aynı zamanda hayat dersi veren, ukalalık yapan satıcıların ilanlarını da es geçerim..
  • Ben masal anlatmaya başlayan veya al-satçı olduğundan şüphelenirsem kapatırım sayfayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Madem bu kadar arkadaş toplanmış, benim ilana da bir yorum alayım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-boyasiz-degisensiz-astra-1.6-cd-hb-146245277/detay/

Ben de koltuğunda kılıf takılı olan, sedef direksiyon kaplama olan, şirket çıkması olma ihtimali yüksek, galeriden satılan araçlara bakmam. Aynı zamanda hayat dersi veren, ukalalık yapan satıcıların ilanlarını da es geçerim..

Hocam o kadar uzun ilanları okumuyorlar , kendimden biliyorum :)
    Bi ilanıma herşeyi yazmıştım , pek arayan olmuyordu, arayan da konuşacak bişey bırakmamışsın diye sitem ediyordu.
    3 4 satırı geçmeyecek az ve öz olacak , bizim millet okuma özürlü..

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Hocam o kadar uzun ilanları okumuyorlar , kendimden biliyorum :)
    Bi ilanıma herşeyi yazmıştım , pek arayan olmuyordu, arayan da konuşacak bişey bırakmamışsın diye sitem ediyordu.
    3 4 satırı geçmeyecek az ve öz olacak , bizim millet okuma özürlü..

Her şeyini yazayım ki insanlar neyle karşılaşacağını bilsin istiyorum üstad, çok da kısaltmak istemiyorum..

• Neden sahibinden.com önyargısı? İkinci el taşıt ilanlarıyla ilgili önyargılar olsa başlık daha doğru olmaz mı? Kimsenin shaibinden.com ile ilgili önyargıları olduğunu düşünmüyorum şahsen.
  • quote:

Daha yeni almadın mı arabayı hayırdır neden satıyorsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.