Şimdi Ara

Sahibinden.com Önyargılarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
3
Favori
4.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba saygıdeğer DH Otomobil bölümü forumdaşlarım;
    Sahibinden.com'daki önyargılarınız üzere başlık açayım dedim.Mesela ben bir ilana girdiğimde o araçta orjinal olmayan jant varsa isterse en temiz sahibinden aracı olsun detaylara bakmadan direk kapatıyorum.Aynı şekilde direksiyona dolmuşçu kaplaması yapılmışsada kapatıyorum.
    Peki sizlerde var mı bu tür şeyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 8 Ocak 2014; 10:48:02 >

• Farları ve stopları ile oynanmış, açıklamaları rengarenk ve farklı puntolarla yazılmış ilanları direk kapatırım.
  • Galericilerin sattığı 200.000 civarında araç görürsem ışık hızıyla sayfayı kapatıyorum. 350-400lerden geriye gelmesi kuvvetle muhtemel.
  • abese ,ayirbag ve kruz kontrol , heçbek yazanları stepnesi hiç kullanılmadı yazanları ve GALERİnin açtığı ilanları direk kapatırm
  • Direksiyon sedefle kaplanmışsa,abuk subuk modifiyeler varsa,açıklamalara yok keyfimden satıyorum,almazsan alma bunun gibisi fabrikada yok gibi şeyler gördüğüm an kapatırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde arama yaparken sahibinden satılık olan araçlara bakarım, araca gözatar açıklamalar kısmındaki imlaya, ifadelere dikkat ederim ((:
  • arabayı satın aldıktan sonra herhangi bir yerine dokunmuşsa ucuz-pahalı farketmez ilgilenmiyorum. jant,teyip,kolon, koltuklar vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galeriden ise direkt kapatirim.
    Fahis fiyat cekilmis vag grubu ise direkt kapatirim. 6-7 yas uzeri ve 10.000km gorursem kapatirim. Minibuscu uslubu ile yazilan ilan detaylarini hemen kapatirim ve en onemlisi citir hasarli yazisini gorursem bilgisayari kapatiyorum :)

• Orjinal takıntım olduğu için araç üzerinden orjinal olmayan herhangibi aksesuar v.s. gördüğümde ilan ile ilgilenmem.
  • +1
    ayrıca satıldığı şehirde önemli benim için.
    konya, gaziantep şehitkamil ve istanbul bağcılar,esenler,esenyurt,ikitelli gibi yerlerdeki ilanlara bakmıyorum bile.
  • Boya takintim yok ama boya takintisi olanlar aramasin diyeni, aciklamalarda aliciya hayat dersi veren saticilari gordugumde icimden bi guzel saydirip kapatiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: achille24

+1
    ayrıca satıldığı şehirde önemli benim için.
    konya, gaziantep şehitkamil ve istanbul bağcılar,esenler,esenyurt,ikitelli gibi yerlerdeki ilanlara bakmıyorum bile.

Gaziantep neden? Birde Gaziantep şahinbey olursa sorun olmuyor mu illa şehitkamil mi olacak?
  • :) hocam hani başlıkta önyargı diyor ya, ondan öyle dedim.
    bir arkadaşım orda çok kötü dolandırılmıştı.
    adama güvenip sadece 10 milyar aldı. aracın satışını vermişti.
    sonrasında koskaca minübüsünden oldu.

dediğim gibi sadece ön yardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achille24

:) hocam hani başlıkta önyargı diyor ya, ondan öyle dedim.
    bir arkadaşım orda çok kötü dolandırılmıştı.
    adama güvenip sadece 10 milyar aldı. aracın satışını vermişti.
    sonrasında koskaca minübüsünden oldu.

dediğim gibi sadece ön yardı.

Doğrudur ben sadece sebebini merak ettim Antepte galericiler araç üzerine en akla gelmez hileyi hurdayı çevirirler sonra o araç Türkiyedeki diğer galericilere satılır böyle böyle yayılır.Antepten araç bakılıyorsa sahibinden bakılmalı
  • Galeri ve modifiyeli araçlara bakmam, direksiyon ile de oynanmışsa hemen kapatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Orjinal takıntım olduğu için araç üzerinden orjinal olmayan herhangibi aksesuar v.s. gördüğümde ilan ile ilgilenmem.

+1
    Orjinali ile oynanmış , modifiye vs. yapılmış araçlara hayatta bakmam.
    Alıcıya " şöyle olan aramasın , vaktimi harcamasın,pazarlık teklif etmesin" tarzı racon kesen ilanları da direk kapatırım .
  • Artık sahibinden bile alırken aracı arkadas ne zaman almış tescil tarihine bakıyorum.

Bir galerici var burda, adam arabaları ailesinin üstüne alıyor ve sahibinden diye satıyor. Onu gördükten sonra tescil tarihine bakmak farz oldu
  • Arama yaparken Galeriden olanlari direkt eliyorum. Sadece sahibinden olan ilanlari baz alirim.
  • Arabanin tum ozelliklerini satir satir yazdiktan sonra ve daha sayamayacagim bi cok ozellik yazmiyolar mi...
    Saymaya devam et desen direksyon vites falan diyecek

• te?ekkür ederim.
    ben zaten esmerce nickli arkda?yn yazysyna +1 deyip,
    sonra bu yazdyklarymy ekledim.
    oda sahibinden ilanlara bakyyorum, galericileri eliyorum tadynda bir?eyler yazmy?ty.
    yani galericilerden kesinlikle araç bakmyyorum.

dediklerinizi bilmiyordum. demekki haklyymy?ym ordaki galericiler hakkyndaki önyargylarymda :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achille24 -- 8 Ocak 2014; 11:43:24 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.