Şimdi Ara

Sahibinden.com'da Görülmemiş Çat Kapı Dolandırıcılık Eşkal video'lu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
5
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır sahibinden.com da satış yaparım ilk defa tufaya düştük hemde öyle böyle degil, olay yeri inceleme bile şaştı, neyse sahibinden.com da benim lenovo thinkpad yoga 12 yi 1 yıldır satmaya çalışıyorum

Sahibinden.com'da Görülmemiş Çat Kapı Dolandırıcılık Eşkal video'lu

Şimdi gel gelelim bugüne, lavuk bugün akşam üstü sabit bir telefondan (sonradan öğrendim otogarmis) yine aradı.(bir ay öncede aramış gelmemişti) kusura bakma peder rahatsızlandı vefat etti gelemedim hala satışta ise gelip almak istiyorum dedi, bu arada geçen aradigiından farklı meslek farklı bilgiler verdi, heralde dedim ben yanlış hatırlıyorum, nerdesin dedi bu sefer evdeyim dedim gelmezse en kötü yine evde oluruz diye düşündüm, yakın bilinen bir yer söyle yarım saate buluşalım dedi bu sefer daha temkinli davrandım bostanli saglik ocağına gelince ara beş dakika dedim benim eve, 45 dk sonra 538 bir nolu ile aradi bu telefonda sıkı durun sonradan öğrendim sağlık ocağın yanındaki manavinmis herifi bir şekil bağlamış,

Bu arada daha önce gelip keşif yapmış yani yeni gelmiyor, hatta apartman kapısının dilini ters çevirmiş, ve yine sıkı durun adresi de geçen 50 milyon seçmenin çalınan ve bir sitede yayınlanan yerden buluyor, en azından ben ve polis öyle tahmin ettik, biliyorsunuz sahibinden.com da isim ile satış yapılıyor,

Neyse ocaktan evi tarif ettim sokağa girince tekrar ara dedim iki dakika sonra zink ev kapısı lavuk karşımda nerden buldum evi zili falan dedim soyadı aşağıda zilde yazıyordu... ee dedim apt. kapısı.... biri çıkıyordu dedi. Neyse el sıkıştık baktı alete güzel falan inandırıcı olsun diye sıkı pazarlık en son anlaştık, iban numaran varmı dedi evet dedim iyi ozaman ben onu hallederken sende bir kağıda su seri no'lu Laptop su tc no'lu kişiye kişi dediğide sözde bir abisimiymis yalan herif satacağı kişiyi bile ayarlamış onun ismine imza attırıyor bana, cakalliga bakın, bende daha önceki satışlarda buna benzer şeyler yapmıştım sonuçta ikinci el alınıp satılıyor çalıntı çıkarsa diye tedbir alıyor dedim ama icime de kuşku düşmedi değil

neyse yazdık imzaladık, havaleyi yapıyorum dedi, bende eve gelen misafir sonuçta içecek birşeyler teklif ettim tamam dedi mutfağa gittim teli çaldı eyvah araba ters yerde geliyorum dedi format atıyor zaten dedi pivv tüydu lavuk bu arada diksiyonu eli ayağı düzgün kumral sarı arasi renkli gözlü biri kendini de asistan doktor diye tanıttı neyse ben eyvah kağıt dedim odaya gittim ve kağıdi da alıp gitmiş bu arada format atarken lavugu çaktırmadan çektim bu da eşkali!!! videosu

pek net değil ama eşkali belli oluyor, zaten anladı deklanşör sesinden hocam sen benimi çektin dedi yok dedim telefonuna bakabilir miyim ben çok hassasım bu konularda dedi ısrar etti bende el çabukluğu ile bak yok, başka resim gösterdim.

neyse ben hemen 538 li noyu aradım ve buuuum başka biri çıktı demin gelen eleman nerde dedim ha o mu bir dakika dedi ve aldı telefonu hocam kağıdı almışsın ne ayak hesabı.. gelcem gelcem on dakikaya dedi ve bende ampul nihayet yandı, hemen polisi aradım ekip geldi olayı anlattım karakola şikayet et dedi hemen giyindim karakolun yolunu tuttum, olayı anlattım polisler ne bileyim senin doğru söylediğini demez mi, ver dedi su noyu aldı ve manavin teli aradı yine manav çıktı böyle böyle şikayet var manav bir dakika benle alakası yok yanımda eleman dedi ve lavuga verdi, lavuk benim yalan söylediğimi iskelede anlaştık falan filan bir ton yalan sikmis,polis kime inanayım dedi neyse lavuga karakola gel hemen dedi oda tamam geliyorum diyip kapattı ve ben tabi içimde fırtınalar kopuyor kendimi patlatacaktim o derece abi olurmu falan filan diye hatta bende telefon kayıt programı var konuşmalari dinleteyim dedim dinlemeye başladı ve oda şaşırdı gbt'en de temiz çıktı hele bir gelsin bakarız dedi

ve esas boombaa şimdi geliyor herif karakola değil bizim eve gidiyor neyse karakol teli çalıyor ve benim peder senin deminki arkadaşın geldi ve bilgisayari senin istediğini bir karışıklık olduğunu söylemiş peder dur bakalım oğlanı bir arayım diyerek salona gidiyor ve dış kapıya en yakın benim odaya o sırada dalıyor ve laptopu alıp aşağıda bekleyen taksiye binip kaçıyor

Şikayetci oldum videoyu ve tel kayıtlarını karakola verdim, bu arada olay yeri inceleme geldi parmak izi icin bakalım sonuç çıkacakmı

Arkadaşlar bu son çalınan vatandaşlik bilgileri neye yol açtı gördünüz mu, ayrıca sahibinden.com dan gerçek isimle ilan vermeyin, adresinizi bulup pahalı aletleri siz yokken evden bile çalabilirler ne yazıkki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 29 Mayıs 2016; 10:49:13 >

• Oha bir laptop alt tarafı lan bu kadar çalmaya uğraşacağına işe girse sıfırını alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkan1x -- 29 Mayıs 2016; 9:30:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yuh ne insanlar var be
    geçmiş olsun hocam kısa zamanda yakalanır diye umuyorum
  • Oha yuh allah belalarını versin hepsinin. Geçmiş olsun hocam inşallah sonucu iyi olur adınıza.
  • Oha artık. Bence adamı arayın seni tebrik ediyorum laptop hediyem olsun deyin.

Bu nedir. Bir laptop için bu kadar şey.

• ufkum acıldı :D
  • İşte bir bit yeniği olduğunu anlayıp video çekmişsin zaten. İlginç bir vaka.

• Eyvalla hocam adam dolandırıcılıkta yüksek lisans, bizde hesapta tokatlanacak son adamlardaniz, tv de haberlerde koca profesör olmuş nasil ya bu kadar kolay kanar dolandırılır isyan edip kendimizi keserken bir tarafımızla gülerken, başımıza geldi cizdirdik
  • Kansiz serefsize bak sen ya. Oturmus evde format atiyor birde.

• bir insan bu kadar uğraşsa gider doktor olur alır 10-15 k maaşını yemin ediyorum bunlar tam bir geri*** insanlar ya
  • asistan doktor kim, evden nasıl kaçıyor, laptopu ne zaman çalıyor.hiçbişey anlaşılmıyor
  • Koks34 kullanıcısına yanıt
    Gerizekalı* demiş anlamazsınız diye yazayım

• ileri iade İ kullanıcısına yanıt
    Valla haklısın hocam biraz karışık asistan diye tanıtan uber dolandırıcı arkadaşımız ben karakolda iken benim karakolda olduğumu öğrenip usta bir manevra ile oyunun planlarını yeniden çizip benim eve yönelip bu sefer pederin facasini alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 29 Mayıs 2016; 9:58:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi yuh artık.

• Adamdaki rahatlıga bak, kağıt imzalitp kacti diye karakola gidip şikayetçi oluyoruz herif bir yandan polisle konuşup öte yandan senmisin beni karakola şikayet eden diyip laptopu haciliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 29 Mayıs 2016; 10:01:47 >
  • Oha lan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin kötüsüde böyle kötü niyetli birine kapını açman işin içinde ailende var bu bizede ders olsun çok samimi olmadığımız birine kapımızı açmamamız gerektiğini anladık.

• vay anasını. en sonunda anlamadığım laptobu kurtardınızmı

• Volkan1x V kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam büyük kamillik, ders olsun ama iste cat kapı gelince birde bir an önce satma hevesiyle kapıya gelen kismete yol vermeyelim dedim riskti olumsuz sonuçlandi
    Sahibinden.com gibi sitelerden satış yaparken cok dikkatli olun tam isminizi vermeyin sadece site ici mesaj ile haberleşin, çalınan vatandaşlik bilgilerinde sizde varmısiniz kontrol edin mümkünse get gibi güvenli alışverişleri tercih edin
  • Abi bunlar küçük insanlar küçük hayatları küçük beyinleri küçük herşeyi küçük bunlar ezilmeyi hak eden tipler.

Her zaman demişimdir çalacaksan ses getir, vurgun yapacaksan en iyisi olsun. Öyle 100-200 liralık değil Milyar dolarlık. Yaptığına değsin yani.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.