Şimdi Ara

Sahibinden.com 2 el araba sözlüğü (yalanlar,klişeler) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
17
Favori
9.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - Benim bildiğim 2- 3 parça local boya var bildiğim kadarıyla değişeni yok.(aracın başına gidersin yarısı değişmiş orası burası alalı beleli)

Galerici

- Abi kaput değişik ama şehir içinde önde hafif tıklamadan dolayı biliyosun zaten iki vidası var ordan söküp yenisini takıyorlar ön panel sağlam orijinal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MADjohny

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

ÖĞRETMENDEN MERCEDES E220 CDI AVANGARDE 2012 MODEL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ogretmenden-mercedes-e220-cdi-avangarde-2012-model-bayi-cikisli-166069512/detay

nasıl öğretmenmiş zor bela palio aldım şimdi nasıl megane 2 alırız diye kıvranıyoruz :D

• çoğu kullandığı alengirli! kelimelerin anlamını bilmiyordur.
  • sahibi olanlar neye de galericiler kadar üçkağıtcısı yok, bir araç götürün bir çok şey sayar size sizin aracınızı size kötüler de kötülerler, ucuza kapatırlar. ertesi günü bir arkadaşınızı gönderin şu araç ne kadar diye ucuza kapattıkları araçlara bir sürü para isterler, elimde biraz dökük araç vardı bile bile aldım en az 5000 tl ye galerici alır dedim ama araç biniciye satsam en az 7-8 bin hatta biraz toplasam 10 bin ederdi.
    ve galericiye götürdüm ooo arabanın ne takla atmadıığı kaldı ne değişmeyen parçası kaldı, dedim ne vereceksin 5 bin veririm dedi, tamam dedim verdim. aldım paramı bir kaç gün sonra nettte satışa koymuşlar araca 8500 TL yazmışlar, telefonla aradım şu aracı alacağım nasıldır diye oo çok düzgün bir araçmışta en az 10 bin edermişte satan adam sıkışmışta bu fiyata verecekmişte bin tane yalan sıraladı. tabi uyandırmadım hiç iyi günler dedim kapadım. bir arkadaşım aracını götürdü 27 bin verdiler, sanki hepsi sözleşmiş gibi aynı fiyatı çekiyorlar neyse arkadaş çok sıkışık birine verdi 27 bine bir kaç gün sonra pazara çekmişler ve üzerine 35 bin yazmışlar. bu kadar da adilik olmaz yani

• quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

ÖĞRETMENDEN MERCEDES E220 CDI AVANGARDE 2012 MODEL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ogretmenden-mercedes-e220-cdi-avangarde-2012-model-bayi-cikisli-166069512/detay

nasıl öğretmenmiş zor bela palio aldım şimdi nasıl megane 2 alırız diye kıvranıyoruz :D

vay beee bir öğretmen kadar olamadık adam mercedes çekmiş altına

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

adam artık aracı satmak için ruhunu satmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-yuz-yilda-bir-gelir-boylesi-mukemmel-mercedes-cl-420-coupe-168249652/detay

sıfır fiyatı 250.000 euro ya kadar götürmüş olayı

bunun vergisine güç yetmez beyaww

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

adam artık aracı satmak için ruhunu satmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-yuz-yilda-bir-gelir-boylesi-mukemmel-mercedes-cl-420-coupe-168249652/detay

sıfır fiyatı 250.000 euro ya kadar götürmüş olayı

bunun vergisine güç yetmez beyaww

vergiyi geçtim bunun kaskosuna güç yetmez kaza yaptın parçasını falan bulman imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

quote:

Orijinalden alıntı: KibarAyı

Bayandan faça şahin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-full-modifiyeli-sahin-bayandan-166848607/detay :) harbiden varmıs

Komşu hatırına yapmış ve halada ücretini almamış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sahibinden ve galericilerin yaptığı üçkağıtcılık,

Araç satmaya gittiğinize sizin atacınızın emsalleri hemen sahibinden de bulunur, ve fiyat kısmına tıklanarak en düşük fiyatlı araçlar yukarı çekilir ve derlerki bakın sizin aracınızın piyasası böyle,
    Ama
    Araç almaya giderseniz bu kezde tam tersini yaparlar ve fiyatı yüksek olanları başa çekerler. Hele birde sıkışkın ve biçare iseniz oracıkta uydurur geçerler. Galericiler kadar üçkağıtcısını görmedim desem yalan olmaz, bunlar kadar haram yiyen beddua alan yoktur sanırım.

• Doktordan, öğretmenden, bayandan olunca ne oluyor acaba, en çok km,yi onlar yapmıyor mu, en acemice kullananlar bayanlar değil mi, bir bayanın kullandığı araçta debriyaj balatasından şüphe duyarım.
    Adam yazmış cami imamından, yahu imam olunca pekmi temiz oluyor araç, yoksa dualı falan mı, adamların akşama kadar elleri boş ordan burda araç alıp satıyorlar. Satarkende müşteriye güven vermek için filan caminin imamıyım, müezziniyim diyerek satıyorlar. Bunlardan yumurta alsan içinde sarısı çıkmaz, bunların çarpıp geçtiğini benim diyen cinci hoca düzeltemez.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bayan-memurdan-2010-bmw-520d-85000km.joystik-vit.borusan-cikis-139055968/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nimotech -- 30 Haziran 2014; 15:26:59 >
  • full+full deyip kapı açma yerleri,aynaları siyah plastik olan nokta beyinliler.

Millet enayi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: .master

Lokal boya vardır : Genelde çizikten dolayı lokal boya var diye başlarlar , manası aslında arabanın içine ettik ama siz kör olmadığınız için gelince boya farkını anlayacağınız için siz söylemeden biz yazalım dedik , yoksa yazmazdık zaten.
    Takas fiyatı farklıdır : Takasa hiç bulaşma çünkü takasta benim malım kaz , senin kırık yumurta kabuğu bile değildir.
    Yürüyen aksanı iyidir : Araba ile takla attık zar zor yaptırdık.Diğer her yeri bozuktur ama 3 aydaha gider dedi usta bizde satmaya çalışıyoruz

Lokal boya konusu: Bak şimdi beni de suçlu hissettirdin benim ilanda da var . Ama bakan anlayamıyor, önceden bilsin diye yazdım. Zaten gelene de elimdeki, aracı geçen sene alırken aldığım ekspertiz raporundan gösteririm diyordum.

Takas fiyatı farklıdır konusu: En mantıksız, en tiksinti uyandıran yaklaşım. Galerici adam yapıyor anlıyorum, elindeki arabadan ekmek yiyecek, nakit kazanması lazım, illa kendi arabanı ona vereceksen de 3-5 kuruş oradan geçirsin. Ama sahibinden satan bir sürü kişi de bunu adet edinmiş. Takasın bir tarafı kendisi ise, öbür taraf arttıramazmış gibi.

Yürüyen aksanı iyidir konusu: Burada doğrusu "aksam" olacak. Eğer ilanlarda çoğunun "aksan" olarak kullanmasına da vurgu yaptıysan güzel.

EN ÖNEMLİSİ UNUTULMUŞ: Aracımız muhayyerdir. Kimi ilanlarda muhammendir, kimisinde muayyen, kimisinde de muhayyeldir. Tam bir muamma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 21 Ağustos 2014; 14:41:22 >

• Başlığı değiştirmişler
  • ölücüler aramasini unutmayalimmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğretmen maaşları 10.000 ₺ olduda bizimmi haberimiz yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ogretmenden-orijinal-e-220-cdi-tertemiz-176723568/detay

• quote:

Öğretmen maaşları 10.000 ₺ olduda bizimmi haberimiz yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ogretmenden-orijinal-e-220-cdi-tertemiz-176723568/detay

gecinemiyoruz diye veryansin ediyolar okul bahceleri araba galerisi gbii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Konuyu siz hazırladıysanız güzel olmuş , güzel espriler var

Klişeler , yalanlar-üçkağıtlar havada uçuşıyor.

Yalnız son maddeye itirazım var .

Doktordan öğretmenden vs. yazmaktaki kasıt :

Satan kişinin işi gücü yeri yurdu belli , yani güven vermek .

Ben de şahsen böyle insanların ilanlarına daha fazla ilgi duyarım .

Aynen
    En azından alım satımcı ya da üç kağıtçı galerici olmadığı belli oluyor.Ya da yanlamacı apaçi vs.
  • invention İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ironi yapmış, siz de ciddiye alıyorsunuz hocam. Ek gelir, miras vs. olmadan, öğretmen maaşıyla bu arabanın alınabileceğine inanıyor musunuz?

Çevremin en az yarısı öğretmen. Hiç arabası olup da geçinemiyoruz diye veryansın eden öğretmen görmedim. Geçinememek ayrı şey, emeğinin karşılığını istemek ayrı şey.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.