Şimdi Ara

Sahibinden aldığım araçta sürekli arıza!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, ben sizlere bir konuda bilgi ve fikir danışacağım.

24 Temmuz 2020 tarihinde 2. el bir araç satın aldım. 28 yada 29 Temmuzda araç hararet yaptı sonrasında motor arızası oluştu. Araya bayram girdiği için sanayide usta bayram sonrası getirmemizi istedi. Arabayı bayramda kullanamadık öylece yattı. Kurban Bayramı sonrası 5,6 Ağustos tarihinde götürdük 2 hafta kadar sanayide kaldı motor rektefiye girdi 6 bin TL masrafı çıktı. Yaptırdık bindik marş motoru kömürü sorun çıkardı onu değiştirdik. Sonra elektrik aksamda bir sorun çıktı onu yaptırdık. Sonra su aktarma boruları şimdi de silindir kapağı sorunu çıkardı. Ustalar bunu satan adam satmak için şöyle bir toplatıp satmış geçmiş diyorlar. Satıcıyı ilk motor arızasında aradığımda ben sorumluluk kabul etmem sizin hatanız demişti. Benim bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? İnternetten baktığım zaman bir emsal karar var ama emsal olması da yetmiyormuş sanırım ve dava süreleri çok uzar kazanamazsan daha çok masraf edersin diyorlar. Ne yapabilirim lütfen yardım edin çok yoruldum cidden.

• Kardeş senin suçun yok, düzen bozuk, kilometreler bozuk, insanlar bozuk, say say bitmez.

Aracı satan veya expertiz yapan birisi veya sigorta bu sorunlara karşı tüketiciyi korumak zorunda, en az 1 ay insanların bi garantisi olması lazım!

Bunlar sürüyü dağa salmış, başında çoban yok, hergün kurt birilerini kapıyor! Herkes seyrediyor. Gelişmiş ülkeler bu işi nasıl çözmüş bi bakalım diyen yok! Böyle düzen mi olur, tam başıbozukluk...
    Gel kardeşim, gel güzel ülkene gel,
    Gel bu cennet vatan sana hasret kaldı gel,
    Gel ama gelirken Avrupanın dertlerini getirme,
    Bizim hiç derdimiz yok dert istemiyoruz,
    Tek derdimiz sizin gibi din kardeşlerimize olan hasretimiz,
    Gel kardeşim gel, 300-500 Euroluk araçlardan sana da 3000-5000 Euroya satarız
    Hatırını mı kıracağız, hem bizim dolandırıcılarımız müslüman!
    Elin gavur dolandırıcısına mı kaldın, gel vatanına
    Bitsin bu hasret!

Gelmezsen başta ben, sonra bu forum ahalisi, sonra da ülkenin tüm fertleri
    Çok fena küseriz, hatırımız kalır.
    De uzatma daha çabuk gel!
  • geçmiş olsun alırken baktırmadınızmı ? araç nedır? marka model ? pıyasa fıyatınamı aldınız dahamı uygun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç km'simde bir değişiklik Yok ise, kullanılmış mal olduğu için pek hakkıniz kalmıyor.

• Hyundai Accent 1.5 GLS yumurta kasa piyasa fiyatına almıştım. Hâlâ aynı fiyatlara hatta daha uyguna var. Üstelik ilanda 1997 yazıyordu. Alırken farkettik 1996 çıktı araç. Expertize sokturmadık, anlayan bir tanıdığımız bakmıştı otomatik vites olduğu için en çok dikkat ettiği şanzıman olmuştu. Şanzımanda bir problem yok.

Km 220 bin de idi aldığımızda ama orjinal olup olmadığını da bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre07500 -- 14 Eylül 2020; 16:45:8 >
  • expertiz yoksa yapacak bir şey yok. anlayan bir tanıdığınız anlamıyormuş. ayrıca rektifiye gören motorda nasıl silindir kapağı sorunu çıktı ? usta da kazık atmış.
  • 1996 model 220.000km. bu kadar sorun çıkması...

• Acaba bir tane sıfırı eksik mi söylemiş satan?

• Öncelikle mahkeme yoluyla çok bir şey kazanamayacağınızı düşünüyorum. Aracın yaşı, kilometresi, ekspertiz yaptırmamış olmanız aleyhinize hususlar.
    Bazı şeyler ustanın hatası da olabilir. Örneğin rektefe edilmiş motorda üst kapakta bir problem kalmamış olması gerekir. Elektrik ve soğutma sistemi arızaları da eski sahibi tarafından derme çatma yapılmış olabilir. Tüm bunlar o motordan gerçekten anlayan bir usta eliyle tespit edilebilirdi. Bu aşamadan sonra size düşen yavaş yavaş otomobili toplayıp işinizi görmek. Genel olarak sağlam bilinen bir model. Düzgün toplanır derme çatma işlem yapılmazsa size hizmet edecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cok gecmis olsun. Ne yazik ki ikinci el otomobil alisi cok ciddi arastirma ve inceleme gerektiriyor. Didik didik baktirmak gerekiyor. Malumunuz Avrupa gibi degiliz, les arabalara dünyanin paralarini veriyoruz. Bir müsibet bin nasihatten iyidir derler. Size aci bir ders olmus oldu. Ne diyeyim ?
  • Km değişmemiş ise bir şey çıkmaz çünkü son kullanıcının yani satıcının garanti verme gibi bir durumu yok. Bugün gördüğüm 2. kontrol edilmeden alınan araba konusu ilk konuda da araç sahibi taksi çıkması km düşürülmüş araç ile 180 yapıyor ve yatak sarıyordu.

• Ekspertizden kaçmak gerçekten pahalıya mâl oldu ama şöyle bir haber var:
    "Bilirkişi raporunda araçta tespit edilen 'motor yatak sarması'nın tüketici tarafından araç satın alınırken tespit ya da teşhisinin mümkün olamayacağı, bunun basit bir muayeneden ziyade teferruatlı bir araştırma ve inceleme gerektirdiği, bu noktada da müvekkilimizin ek bir yükümlülük altına sokulamayacağı düşünülerek araçta gizli ayıp olduğu gerekçesiyle müvekkilimizin ödediği paranın da iadesine karar verilebileceği belirtilmiştir. Mahkeme, bizim olayımızda ispat yükünü davalı satıcıya yüklemek suretiyle satıcının bunu ispatlaması gerektiğini beyan ederek müvekkilimizi haklı bulmuştur."

Yapabileceğim çok bir şey yok o zaman sizin dediklerinize göre ?
  • Tüm yorumları okumadim.Ucuza aldım deyip kaziklandin mi doğru tahmin mi

• Motor yatak sarması en hızlı ne kadar sürede becerilebilir merak ediyorum. Herhangi bir uyarı filan olmadan farketmeden mi olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre07500 E kullanıcısına yanıt
    Hyundai Accent 1.5 GLS yumurta kasa dan sonrasını okumadım.25 yıllık araç almışsınız ne olmasını bekliyordunuz ki? Hiç bir hak iddia edemezsiniz arızalanırını yaptırıp binin

• Usta da iş yokmuş. Nasıl rektefiye yapmışlar anlamıyorum. Biraz araştırıp ustasına götürseydin keşke. Motor rektefiye ye girdiği zaman her tarafını elden geçirirler soğutma sistemine kadar.

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_34 -- 14 Eylül 2020; 18:35:8 >
  • Hocam İstanbuldaysan seni İkitelli de ustaya yönlendireyim istersen. Yazık günah o kadar para vermişsin yine sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre07500

Hyundai Accent 1.5 GLS yumurta kasa piyasa fiyatına almıştım. Hâlâ aynı fiyatlara hatta daha uyguna var. Üstelik ilanda 1997 yazıyordu. Alırken farkettik 1996 çıktı araç. Expertize sokturmadık, anlayan bir tanıdığımız bakmıştı otomatik vites olduğu için en çok dikkat ettiği şanzıman olmuştu. Şanzımanda bir problem yok.

Km 220 bin de idi aldığımızda ama orjinal olup olmadığını da bilmiyorum.
    Kardeş senin suçun yok, düzen bozuk, kilometreler bozuk, insanlar bozuk, say say bitmez.

Aracı satan veya expertiz yapan birisi veya sigorta bu sorunlara karşı tüketiciyi korumak zorunda, en az 1 ay insanların bi garantisi olması lazım!

Bunlar sürüyü dağa salmış, başında çoban yok, hergün kurt birilerini kapıyor! Herkes seyrediyor. Gelişmiş ülkeler bu işi nasıl çözmüş bi bakalım diyen yok! Böyle düzen mi olur, tam başıbozukluk...

• millet kafayı yemiş kendinden büyük araba alıp arıza yaptı diyo. ne bekliyorsun tek marşla İstanbul suriye mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Kardeş senin suçun yok, düzen bozuk, kilometreler bozuk, insanlar bozuk, say say bitmez.

Alıntıları Göster
    Hocam gelmis ulkelerde kimse 25 yasindaki arabaya 10-15 asgari ucret kadar para odemedigi icin boyle bir dertleri yok. Bu arabalar 300-500 euroya satiliyor coluk cocuk evsiz yolsuz binsin diye. Arabalarin sacma sapan maddi degeri normal seviyelere inmedikce bu sorunlar cozulmez.

• Hemen Avrupa diye zirlayanlar gelmiş... Ben almanyada yaşıyorum dolardirci dolu heryer arac alamazsiniz bizim milletimiz gibi ahlaklı dehil ler avrupa da çektiğimiz sıkıntıyı ben bilirim arac almak ile insan gibi yaşamak arasında çok fark var. Keşke bende turkiyede yasasaydim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.