Şimdi Ara

Sağlıkçının Maaşı..! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
0
Favori
19.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
131 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim için bu dönem sağlık çalışanlarının maaş dağılımı şu şekilde olmalı.

Doktor.

Covid-19 servisinde olanlar:→ min 15.000₺

Diğerleri: → min 12.000₺

Hemşire.

Covid-19 servisinde olanlar: → 6000 ₺ max.

Diğerleri : → 4500 ₺ max.

Diğer gruplar.

Covid-19 servisinde olanlar: → 4500 ₺ max.

Diğerleri : → 3000 ₺ max

• Av mevsimi zamanında kör kurşunlara gelmenizi temenni ederim.
    Yediğiniz saçmaları çıkarmanız için yoğun bakım da uzun süre misafir olmanızı bekleriz.
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Siz genel konuşmuşsunuz ben o yüzden yazdım . Yani her asistanlıkta 12-13k yok aralarından bir tek biyokimya fazla alıyor o da performans ödemeleri son değişiklikle baya güzel oldu . Cerrah gibi performans alıyorlar maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lunique L kullanıcısına yanıt

beddua döner dolaşır seni bulur. ne de olsa şu dönemde lazımsınız. 

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Akdeniz dahiliye bakar mısınız

• Paranın azlığı çokluğu konusunda yorum yapamam ama çoğu devlet memuru zaten üç aşağı beş yukarı bu maaşı alıyor. Bu minvalde sıkıntı nedir anlamıyorum?

• Bu maaşlara çalışmayın doktor arkadaşlara da söyledim bekçi olun daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: highfro

Hocam bazı meslekler para için yapılmaz ama insan idealist bir düşünceyle bir meslek yapmak istiyor diye dayak yemesini ya da insani olmayan koşullarda 36 saat lik nöbetler tutturulmasını normalleştiremezsiniz hay şunu anlatamadık şu millete yakında idealist insan kalmayacak ülkede bu düşünceler yüzünden

Hangi iş kolay arkadaş ben de bunu anlamıyorum. Mühendis az mi okuyor verilen para ortada onlara ben elektrik muhendeisiyim. Dis hekimligini de terk etmis biriyim. Onu sevmedim diye biraktim bu da zordu. Az mi matematikle beynimizi yiprattilar. 300k dan mühendis 200 k dan para diş ve hukuk okuyanlar bu ulkede. Sen 20 k olsan da anlamı kalmadi.

Idealizm dedigin sey paranin insani yasam standartlarina hizmet etmedigi yere kadardir. Para artık önceliktir. Bugun doktorluk ve diş hekimligi secen 10 kisinin 8 i para için okumuyor mu? 18 yasindaki bir cocuk daha karar verme yetisi oturmamisken neyi secebilir ya statuyu doktorlugun verdigi statuyu ya da gelecekte para kazanma hayalini tercih eder. Cocukluk hayalinden doktor olan sayisi parmaklari gecmiyor zsten. Hangi meslekte kaldi ki? Bunun demogojisi olmaz. Polis olanlar cocukluk hayaliyle polis olmuyor. Ogretmenden polis oluyor vs. Istemeyen okumasin o zaman. Kimse zorla doktor ol diye bagirmiyor. Muhendise 4 k maas ver. Haftalik 50 saat ustu calistir adina da kapitalizm de. Her meslelte somuru duzeni var. Biz de bunu anlatamadik insanlara. Turkiye yeni Turkiye olmadi sartlar 10 sene once hastanelerde daha da kotuydu. Yeni degismedi her sey bi anda

• Aldolann kullanıcısına yanıt

aaç twitterdan bak millet 75le atanıyor cerrahpaşaya

• Gerçekten üzücü.
    Hademeler o kadar aliyor

• Beddua değil iyi niyet dileklerim. Toplum için tamamen bu dileklerim. Yaşayıp öğrenmesi lazım insanların ya da yaşayıp öğrenmeye fırsatları kalmadan by by love nız.....
  • Ya yok ne zaman gitsem hangi hastane olursa olsun böyle. Özel hastanelerde pek görmedim ama genelde devlet hastanelerinde çok görüyorum. Ellerinden 1dk telefon düşmüyor. Hatta geçen gün masada fiş çıkartıp veren bir kız vardı iyi laf etmiştim ona.

• Empirewashere E kullanıcısına yanıt
    İki mesajdır 15 nöbet tutup 7 nöbet parasını almaktan yakınıyorsun. Asıl yakınman gereken mesele " neden 7 nöbet parası veriyorlar? "değil de" neden 36 saat nöbet tutuyoruz? "olmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC547EB8D -- 19 Aralık 2020; 22:29:5 >
  • dikkat et sana saldıracaklar şimdi .

sosyal medya zaten bunların ağlama duvarı olmuş.  

onlardan biride şimdi bu foruma takılıyor. 

• Onun zaman içerisinde düzeleceğini düşünüyorum o yüzden asıl düşüncem nöb sayısının azaltılması azaltılana kadar da en azından tutulan nöbetlerin karşılığının alınması çünkü şu an bazı arkadaşlara 6-7 ay geriden yatıyor üzücü bence

• Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın çekmiş olduğu bu video bence durumu özetliyor. Kısaca ülkemizin gelir dağılımı adaletli değil.

2020 yılının yıpratıcı meslek dallarından olan sağlık sektörü çalışanlarının uzun mesai süreleri çalışmak durumunda kalması ve bu nedenle hata yapma oranı artarak (covid-19 sürecinde)hayatlarından olmaları. insan hayatı asla parayla kıyaslanacak kadar değersiz olmamalıdır.

Uzun çalışma saatlerinde hata yapma oranı ve iş verimi hakkında bilimsel verileri konuşmaya dahi gerek yok. İnsan, iş kolu ne olursa olursa olsun etik açıdan 12 saatin üzerinde çalıştırılmamalıdır.

• Empirewashere E kullanıcısına yanıt
    36 saat çalışma olayı bitsin, ödenmeyen nöbet paralarını ben ödeyeceğim, söz.
  • Millet birbirine sallamaktan kendi durumunu göremiyor.

Ülkenin büyük kısmı 1000 doların altına çalışıyor

1000 dolar maaş alan insan sayısı cok cok az.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.