Şimdi Ara

Sağlık Sistemi Müthiş! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
2
Favori
9.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
261 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yoksa Osmanlı satıldı mı ?
    Türkiye Cumhurriyeti Devleti kurulduğundan beri ne yapıldı da 15 yıla takıldınız diyorsunuz sanırım.
    45-50 lere kadar yapılanlar için size onlarca kaynak atabilirim.
    Sonra Demokarat parti ile başlayıp temeli atılan şimdiki iktidar ile doruklara ulaşan yapımının sattığı, kapattığı, sattığı, katlettiği, batırdığı kurum, kuruluş ,insanlarında listesini atabilirim ama şimdi konumuz bu değil.

Neden Van Erciş ?
    oradakiler ikinci, üçüncü sınıf insan mı yoksa bir mülteci kadar değeri yok mu ?

15 degil 2 sene önce bir yakınım İstanbul'da pankreyasist sebebiyle bir ameliyat olacak ve hastanede en basit ameliyat gereçleri ve sonrasında kullaınalacak malzeme olmadığı için 3-4 hafta bekletildi. Araya hatırı sayılı il ilçe teşkilatından reisler girdiği için zaten acil ameliyat için bastırılmıştı baş hekime ama buna rağmen ihale var bekliyoruz dediler. Eksikleri biz temin etmek istedik.
    1. eczaneler bnları bize satamıyor.
    2. rakamlar belirsiz olduğu için zaten stokta yoktu.

Sonra bir şekilde sorunu çözdüler 3. haftada ameliyat oldu. Ama aynı serviste bekleyen hastalar halen bekliyorlardı.

Bundan 20 yıl kadar öncede başka bir yakınım ameliyat öncesi yada sonrası ilaca ihtiyacı var hastane içinde bulunamıyor yok, gelmez dışardan bakın demişlerdi.
    Bir eczane ile anlaşıp kurye ile ertesi gün nakit para ile 800 liraya ilaçları temin etmiştik.
    Pek değişen bişey yok anlıyacağınız. O ilaclarda serum - seruma katılan güçlü antibiyotikler olduğunu yakın zamanlarda öğrendim çogunu kullanmaya gerek kalmamıştı hastalara bırakmıştık.

Şimdi nereye gidiyoruz Reis Küdüs'te arkamızdan hancerlenmeye mi ?
    Avrupa kapılarına dayanmaya mı ?
    Suriye'ye Esed kardeşimize mi ?
    Yoksa kara topraklar neymara mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: pc0576

Osmanlı'yı kim yıktı ?
    Yoksa Osmanlı satıldı mı ?
    Türkiye Cumhurriyeti Devleti kurulduğundan beri ne yapıldı da 15 yıla takıldınız diyorsunuz sanırım.
    45-50 lere kadar yapılanlar için size onlarca kaynak atabilirim.
    Sonra Demokarat parti ile başlayıp temeli atılan şimdiki iktidar ile doruklara ulaşan yapımının sattığı, kapattığı, sattığı, katlettiği, batırdığı kurum, kuruluş ,insanlarında listesini atabilirim ama şimdi konumuz bu değil.

Neden Van Erciş ?
    oradakiler ikinci, üçüncü sınıf insan mı yoksa bir mülteci kadar değeri yok mu ?

15 degil 2 sene önce bir yakınım İstanbul'da pankreyasist sebebiyle bir ameliyat olacak ve hastanede en basit ameliyat gereçleri ve sonrasında kullaınalacak malzeme olmadığı için 3-4 hafta bekletildi. Araya hatırı sayılı il ilçe teşkilatından reisler girdiği için zaten acil ameliyat için bastırılmıştı baş hekime ama buna rağmen ihale var bekliyoruz dediler. Eksikleri biz temin etmek istedik.
    1. eczaneler bnları bize satamıyor.
    2. rakamlar belirsiz olduğu için zaten stokta yoktu.

Sonra bir şekilde sorunu çözdüler 3. haftada ameliyat oldu. Ama aynı serviste bekleyen hastalar halen bekliyorlardı.

Bundan 20 yıl kadar öncede başka bir yakınım ameliyat öncesi yada sonrası ilaca ihtiyacı var hastane içinde bulunamıyor yok, gelmez dışardan bakın demişlerdi.
    Bir eczane ile anlaşıp kurye ile ertesi gün nakit para ile 800 liraya ilaçları temin etmiştik.
    Pek değişen bişey yok anlıyacağınız. O ilaclarda serum - seruma katılan güçlü antibiyotikler olduğunu yakın zamanlarda öğrendim çogunu kullanmaya gerek kalmamıştı hastalara bırakmıştık.

Şimdi nereye gidiyoruz Reis Küdüs'te arkamızdan hancerlenmeye mi ?
    Avrupa kapılarına dayanmaya mı ?
    Suriye'ye Esed kardeşimize mi ?
    Yoksa kara topraklar neymara mı ?

Mesajı yazan kişi Van'dan yazıyordu,ona istinaden belirttim.Ama milletçe herşeyi kötüye/negatife yormaya o kadar çok alıştık ki,bu sorunuz gayet normal.

ve 3.-5.sınıf vatandaşlıkla alakası yok,yakın zamana kadar doğuya yatırım yapılmadığı için o kadar insan göçtü batıya,terör bitmedi,daha fazlası da yapılmalı görüşündeyim.

Hastane ihalesini hastane yapıyorsa devletin suçu ne,eğer devlet yapıyorsa bir aksaklık,gecikme vs. yaşanmışsa tüm sağlık sistemini kötülemeye değer mi?Tedarik zinciri ve stoklarla ilgili problem bu,1 memurun stok sayımı hatasına bakar.

• pc0576 P kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Umarım evladın bir daha öyle talihsiz bir kaza yaşamaz.

Kesinlikle! Acil servislerde sadece 1 uzman doktorun bulunması da ayrı bir ayrıntı/dert.

Geçen hafta annemi götürdüğüm hastane de aynı durumdaydı. Sadece 1 doktor var ve adamcağız da sağa sola yetişmeye çalışmaktan sinir küpü olmuş, yüzü kızarmıştı... Fakat buna rağmen elinden geleni yapmaya çalışıp herkesle iyi ilgilenmeye çalışıyordu. Bu hususta doktorun hakkını verelim.

Uğradığı müdahale sebebiyle işi yarıda kalan Demokrat Parti'nin tüm icraatlarına bunlar kaldıkları yerden devam ettiler. Satma, talan etme, toplumu ikiye bölme, din istismarı, kamu kaynaklarını özelleştirip gelirini dolaylı yoldan cebe indirme vs. böyle uzar gider...

Buna rağmen şu başlığın altına öyle yorumlar yazıldı ki, vaktin olur da bir göz gezdirirsen, akıl tutulması yaşayacağına garanti verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pc0576

altına imzamı atarım,
    4 ay kadar öncede benim ufaklık evde kafasını yardı. işteydim eve gidene kadar yolda 112 aradım. ben gittikten 2-3 dakika sonra geldiler benim için beklenmeyecek kadar şaşırtıcı idi bu hız. Toplamda 8 dakika filan.
    Tmm iyi güzel ama yaraya tamponu eşi yapmış att bandajı bile değiştirmedi kanama yok diye. Sempatik bir arkadaştı çocukla güzel ilgilendi paniği atlatık. Fakat hastaneye gittiğimizde kız fena oldu çocuk kötü yarmış kafasını vs diye.
    Bİr görevli bizi acile bıraktı ve gitti .
    Tek doktor trafik kazası, gasp mağduru, inşaattan düşen , karnı ağrıyan bir dolu insan ile nefes alınmayacak koridorda cocuk kucağımda bekliyorum.
    30 dakika sonra dr baktı tomogofi vs istedi. dışarı cıktık oğlum kustu tekrar dr gösteriyorum beyin cerrahı bakacak bekleyin :S
    toplamda 3 saat sürdü tomogrofi vs sırası 30 saniyede beyin cerrahının bişey yok çıcıkın diktirin demesi :S

yapıştırma dikişten sonra sordum neden ambulasta yada içeri girdiğimizden beri yaraya adam gibi bir kapatma yapılmadı içeride bu kadar sorunlu hasta var mikrop kapmaz mı diye yok yok bişey olmaz zaten biz antibiyotikli krem yazdık dediler :s

Zaten yıllardır biliyordum ama yinede bir kez daha tecrübe ettik devlet hastanesine düşmeyin :S
    Şimdi ofiste yirmi kişiyi bulursak özel saglık sigortası yaptıracagız :S
    yoksa her muayene için 200-300 vermek gerçekten fazla geliyor.

Aynen bende imzamı atarım.

bizim kız geçen yıl daha 1 yaşındayken hastalandı. yüksek ateşden artık kendinden geçmiş bir şekilde hastaneye gittik. sonuç daha 1 yaşındaki bebek devlete borçlu olarak hastaneden çıktı. benden ve annesinden kesilen sgk primleri bir halta yaramadı.

kızımız için artık devlete veya özel hastanelere gitmeyi bıraktık. Özel muayenehanesi olan mis gibi doktorumuz var. her muayene için 200 tl veriyoruz ama en azından insan gibi muamele görüyoruz. kızımızın sorunları da çözülüyor.

• asau kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı yanıt için teşekkürler,

Sistem için dediğiniz gibi yapabileceğimiz bir şey yok.
    Yanlış isem düzeltin küba ve benzeri ülkelerde eğitim - sağlık gibi kurumlar ücretsiz fakat her birey bir işte ( yada yönlendirilen bir işte) belirli süre çalışmakta idi. yani kredi kazanmakta ve kullanmakta idi.
    Bizde bu mümkün değil. Ama bizim sorunumuz sadece sistem değil.
    Örneğin İstanbul Kadıköy'de nufus 1100. Hepsi yada 800 kişi yeşil kartlı çalışmadan prim ödemeden bunlara devlet hizmet ile yükümlü. Son beş yıla kadar bizim gözümüze bu batıyordu fakat şimdi ise ülkede sizinde dile getirdiğiniz gibi öyle körfez savaşındaki gibi üçyüz beşyüz bin değil resmi rakamlara göre 3-5 milyon ama sınırlar gel geç olduğu için 10 milyona dayandı denilen sayıda mültecimiz var. Ve bizim cari açıgımız hayli artmakta ( tabi ki bunlardan daha çok açıga sebep olan gemicikliler var bilindiği gibi ).
    Bu sebepten artık zorunlu misafirlerimiz gözümüze batıyor, zaten bir çogumuz istemedik.
    Ben yine sınır vilayetlerde yada sınır dışında prefbrik düzende kamplar yada 1950'ler de sovyetlerin ortak kullanım hazır evleri gibi bir model ile çok kısa sürede toparlanabilirdi bu mülteciler.
    Yazarken çok mantıklı yada yapılabilir gelmese de bir ütopya değil en azından.
    Her evden bir iki birey günde iki saat ev için kira, bir saat ısınma, bir saat elektrik-su, iki saat gıda,iki eğitim- saglık- korunma için çalıştırıla bilir üstünde de bir miktar harclık verilebilir. Kamp dışına çıkış, taşkınlık sınır dışı edilir. Doğumlara bir şekilde kısıtlama getirilir.
    Hiç değil ise bir şey yapılırdı.
    Dediklerimin hiç biri yapılmasın başka tekliflere açığım ama hiç bir şey yapılmadan elini kolunu sallayan içeri girdi:S

Şimdi çıkartamıyoruz, zorunlu vatandaşlık konuşuluyor.
    Siyaset yapmak istemiyorum yeri de değil ama mülteciler birilerinin gelecek teminatı olarak görülüyor ama o birileri halk değil kesinlikle mülteciler hepimizin şimdiki ve gelecekteki sorunu.

• Ben ne kadar sizin yazdılarınız negatif yorumladı ise sizde o kadar iyi niyetle ihale konusunu ela alıyorsunuz.
    Tek bir hastane değil en azında Anadolu yakasındaki tüm Devlet hastanelerinin ihalesi.
    Hadi o geçmiş dönem şimdi vergi oranları vs değişikliği olduğu yada olacağı için bir çok kanser hastası reçeteli ilaclarını alamıyor.
    Ama tek suçlu ilaç tedarikçileri çünkü bir ay sonra %20 kar ile satacağı ilacı şimdi satmak yerine stokta tutuyor :(

Eğer sistem adı gibi sistem olsa idi 1 memurun hatası bir sonraki dişli de zaten takılı düzelirdi malesef değil.
    Yoksa geri zekalımıyız biz sistem iyi olsun tabiki hastanelerde sürünme yelim araya adam sokup muayene yada ameliyat olmaya gerek olmasın.
    yada basit bir gribal enfeksiyon için 300 lira özel doçente para vermek hiç te hoş olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Ben dün gittim ücret almadılar o kadar işleme.

Arkadaşlar bu arada önemli bir sorum vardı. Acile gitsem beyine bakıyorlar mı? Bir gariplik varda haftaiçini beklemek istemiyorum. Bugün gitmem lazım

Arkadaşlar Dün başıma gelen olayı anlatıcam biz yandık siz yanmayın...

Alınık İlanlara Assasins Origin Pri alınık diye yazdım.Dün öğle saatleri @Foxin adlı dolandırıcı üye ben satıyorum 65 tl dedi.
    Ve IBAN nosu istedim Melih Güven adına hesap yolladı ve 65 Tl ödemesi yaptım.Kendisi akşam eve gidince hesap bilgileri vericem.Aradan saatler geçiyo yazıyorum acele etmeyin vericem dediler.1 gün geçti kendisi hocam neden acele ediyosunuz vericem yazıyo halen vermedi.
    Ve bugün aynı kişi Origin PRİ hesabını ondan 110 tl ye almış ve onada bilgileri göndermemiş.

ARKADAŞLAR DİKKATLİ OLALIM BU ARKADAŞTAN ALIŞVERİŞ YAPMAYALIM....

Bu kişinin sözüne itibar etmeyelim......

• quote:

Orijinalden alıntı: mcblue

quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Ben dün gittim ücret almadılar o kadar işleme.

Arkadaşlar bu arada önemli bir sorum vardı. Acile gitsem beyine bakıyorlar mı? Bir gariplik varda haftaiçini beklemek istemiyorum. Bugün gitmem lazım

Arkadaşlar Dün başıma gelen olayı anlatıcam biz yandık siz yanmayın...

Alınık İlanlara Assasins Origin Pri alınık diye yazdım.Dün öğle saatleri @Foxin adlı dolandırıcı üye ben satıyorum 65 tl dedi.
    Ve IBAN nosu istedim Melih Güven adına hesap yolladı ve 65 Tl ödemesi yaptım.Kendisi akşam eve gidince hesap bilgileri vericem.Aradan saatler geçiyo yazıyorum acele etmeyin vericem dediler.1 gün geçti kendisi hocam neden acele ediyosunuz vericem yazıyo halen vermedi.
    Ve bugün aynı kişi Origin PRİ hesabını ondan 110 tl ye almış ve onada bilgileri göndermemiş.

ARKADAŞLAR DİKKATLİ OLALIM BU ARKADAŞTAN ALIŞVERİŞ YAPMAYALIM....

Bu kişinin sözüne itibar etmeyelim......

Her ikimize de farklı banka hesaplarını vermiş. Ve büyük ihtimalle forumda daha önce yaptım dediği alışverişlerde kendi hesapları arasında yapılmış gibi görünen ilanlar.Sizler de dikkatli olun telefon numarası almadan alışveriş yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir doktora gittim. Çok endişe duyduğum, birkaç günü kâbusla geçen, hayatı tekrar gözden geçirdiğim sağlık tehlikesi yaşadım. Biyopsiler oldu, temiz çıktı, halledilebilir çıktı. Ben de çok sevindim. Eşeği kaybettik yine bulduk.

Buraya geldim, dedim ki doktora gidelim. Mart ayına randevu verdiler Mart. Hangi aydayız? Daha Kasım'ın sonundayız. 4 ay sonraya. Ki baya sağlık sigortamız var ona rağmen.

Şimdi burada bu bir efsane zaten. Dişine bir şey olur; 3 bin dolar, 4 bin dolar, 10 bin dolar dolguya para alıyorlar. Vallahi şaka değil; 60-70 bin liraya.

Yine bana diyeceksiniz ki 'ulan yine bu Cüneyt iyice yandaşa bağladı' Peki bu Cüneyt yine bağlamış olsun ama inanın pek çok insan dişini yaptırmaktan, herhangi bir sağlık sektöründeki bir şeye kadar için Türkiye'ye gitmeyi tercih ediyorlar. Daha kolay daha basit.

Şehir hastaneleri tartışılıyor, şu tartışılıyor bu tartışılıyor ama böyle bir pratiklik de var. Burada 4 ay sonraki sistemi inanın Türkiye'de kendiniz devlet sistemindeki sigortayla daha çözebileceğiniz bir sistem var gibi gözüküyor."

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.