Şimdi Ara

Sağlık raporu vermeyen ASM hekimi ve şikayet süreci (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
20.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: coolfighter

quote:

Orijinalden alıntı: paralelbehçet

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum. Aile hekimi rapor der demez anında vermem dedi. Adam sevk etmeye falanda yanaşmıyor. İşleri güçleri ekstradan haybeye para ödetmek. Sanki ak47 satın alıyoruz. Varmı istanbulda bu raporu hızlı alabileceğimiz bir yer.

Aile hekimini değiştirin hocam. Zor bir işlem değil.

Dinşemeden etmeden yok diyen adamdan hayır gelmez zaten.

Aynen öyle hocam. Beni devlet hastanesine yönlendirdi. Oradaki rapor bölümündeki çalışanlar burada sadece tabanca ruhsatı veriyoruz. İsersen gel ona başvur dediler şakayla karışık:D Aile hekimin neden vermedi diye suratıma tuhaf tuhaf baktılar:) Sonra hasta haklarıyla konuştum. bana 184 aramamı ve toplum sağlığı merkezine yönlendirdiler. Bende son kez bir daha aile hekiminin yanına gidip durumu anlattım. O zaman psikiyatriden rapor getirirsem kendiside rapor vereceğini söyledi. İlk gittiğimde bunuda söyledim kabul etmemişti. Sanki orada bize hizmet için bulunmuyorlarda kendilerini herşeyin karar mercisi sanıyorlar. Bugun sabah psikiyatri raporunu aldım sorunsuzca. Yarın kendisine götürüp raporu alacağım. Gerçekten insanı boşuna uğraştırıyorlar. 35 yaşındayım karakolun önunden geçmişliğim yok. Ruhsatlı silah alıyoruz. Bunlar uçak savar kullanacağız sanıyorlar. Dinleme, bilgi alma çabaları sıfır.

Psikiyatri raporu alırken hastanedeki prosedür nedir? Yakın geçmişte depresyon için doktora gidip ilaç yazılmışlığım var devlet hastanesinde, aslında ilaç welbutrin, sigarayı bırakmaya da yarıyor, ama eczaneden ssk ile bedava alınabilmesi için doktor sisteme "majör depresyon" diye girdi, depresyon tedavisi şeklinde göründü.

Ben de av silahı alacağım onun için bu raporu almam gerekiyor.

Ben hayatımda ilk defa yivsiz av tüfeği ruhsatı almak için psikiyatriye gittim işin içine ilaç geçmişi vs.. girdiği için sizi yanlış yönlendirmek istemem. Direkt doktora bu şekilde anlatın durumu zorluk çıkaracağını zannetmiyorum.

Psikiyatri raporunu nasıl aldınız, orda mı test yaptılar?

• quote:

Orijinalden alıntı: paralelbehçet

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum. Aile hekimi rapor der demez anında vermem dedi. Adam sevk etmeye falanda yanaşmıyor. İşleri güçleri ekstradan haybeye para ödetmek. Sanki ak47 satın alıyoruz. Varmı istanbulda bu raporu hızlı alabileceğimiz bir yer.

Aile hekimini değiştirin hocam. Zor bir işlem değil.

Dinşemeden etmeden yok diyen adamdan hayır gelmez zaten.

Aynen öyle hocam. Beni devlet hastanesine yönlendirdi. Oradaki rapor bölümündeki çalışanlar burada sadece tabanca ruhsatı veriyoruz. İsersen gel ona başvur dediler şakayla karışık:D Aile hekimin neden vermedi diye suratıma tuhaf tuhaf baktılar:) Sonra hasta haklarıyla konuştum. bana 184 aramamı ve toplum sağlığı merkezine yönlendirdiler. Bende son kez bir daha aile hekiminin yanına gidip durumu anlattım. O zaman psikiyatriden rapor getirirsem kendiside rapor vereceğini söyledi. İlk gittiğimde bunuda söyledim kabul etmemişti. Sanki orada bize hizmet için bulunmuyorlarda kendilerini herşeyin karar mercisi sanıyorlar. Bugun sabah psikiyatri raporunu aldım sorunsuzca. Yarın kendisine götürüp raporu alacağım. Gerçekten insanı boşuna uğraştırıyorlar. 35 yaşındayım karakolun önunden geçmişliğim yok. Ruhsatlı silah alıyoruz. Bunlar uçak savar kullanacağız sanıyorlar. Dinleme, bilgi alma çabaları sıfır.

Psikiyatri raporu alırken hastanedeki prosedür nedir? Yakın geçmişte depresyon için doktora gidip ilaç yazılmışlığım var devlet hastanesinde, aslında ilaç welbutrin, sigarayı bırakmaya da yarıyor, ama eczaneden ssk ile bedava alınabilmesi için doktor sisteme "majör depresyon" diye girdi, depresyon tedavisi şeklinde göründü.

Ben de av silahı alacağım onun için bu raporu almam gerekiyor.

Sorun çıkabilir hocam ondan

Zaten ne ilaç alınmış vs. Her doktor tc'nizi girdiği anda görüyor.

Doktora durumu açıklamalısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.