Şimdi Ara

Sağlık Meslek Lisesi Anestezi Bölümü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
53.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler kardeşim , 8. sınıfta malum ergenlik. Sürekli karar değiştiriyor ve sonunda gitmek istediği lise yi seçti. Ona göre çalışıcam diyor.
    Sağlık Meslek Lisesi Anestezi Bölümü nasıl bir bölümdür ? Benim bildiklerim kısıtlı size soruyum istedim ;
    1 - Kaç lira maaş alır ?
    2 - Üni okuması gerekir mi ?

Anastezi bölümü benim bildiğim sağlık meslek liselerinin en iyi bölümü. Ve iş olanakları baya açık.

• Direk 2 yıllık geçiş yapıp Anestezi Teknisyeni olarak çalışır . Ameliyatlardan önce hastaya gerekli ilaçları verir vs . 1400 Lira civarı bir para ile başlar . Yine aynı miktar ile emekli olur . Maaşı ne artar ne azalır . Hayatı baya monotondur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cris..

Direk 2 yıllık geçiş yapıp Anestezi Teknisyeni olarak çalışır . Ameliyatlardan önce hastaya gerekli ilaçları verir vs . 1400 Lira civarı bir para ile başlar . Yine aynı miktar ile emekli olur . Maaşı ne artar ne azalır . Hayatı baya monotondur .

Maaş daha fazla diye biliyorum.
  • 2 yıllık önlinsans okursan ANESTEZİ TEKNİKERİ olursun maaşın ve döner sermayen artar

ama lise mezunu olarak da atanırsan sadece maaş ve dönerin teknikerden 250 lira kadar düşük olur.

anestezi cok personel alan bir bölüm.

ben radyoloji mezunuyum devlet hastanesindeyim.aklın varsa üni 2 yıllığa da geçiş yap kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitaros -- 5 Mayıs 2010; 20:41:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ѕєℓ¢єη

2 yıllık önlinsans okursan ANESTEZİ TEKNİKERİ olursun maaşın ve döner sermayen artar

ama lise mezunu olarak da atanırsan sadece maaş ve dönerin teknikerden 250 lira kadar düşük olur.

anestezi cok personel alan bir bölüm.

ben radyoloji mezunuyum devlet hastanesindeyim.aklın varsa üni 2 yıllığa da geçiş yap kardeş

O sorun değil. Kardeşim gider üni yede. Maaş ı merak ediyor kardeşim.
  • 4b li atanır byük ihtimal o da lise 990 lira üni 1090 maaş ameliyathanede çalışacağından dolayı döner i de hastaneye göre değişir 500 ile 900 arası alırlar diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitaros -- 5 Mayıs 2010; 20:44:04 >
  • 1000 ila 2000 tl arasında değişiyor.

Daha geniş bilgi için:http://www.meslekrehberi.org/meslek-tanimlari/anestezi-teknisyeni.html

Yukarıdaki linki tıkladıktan sonra önüne uzunca detay gelecek. En sonda ise kullanıcı yorumları var. Orada anestezi işini yapanların yorumu ve ne kadar maaş aldıkları var. Umarım işine yarar.
  • ilginç ilk defa forumda konudışı bölümüne girdim bu başlığı gördüm,istanbulda bir devlet hastanesinde anestezi teknikeri olarak çalışmaktayım.saglık meslek lisesi mezunu ya da ünivesitede 2yıllık anestezi teknikerliği bölümü okuyarak anestezi teknikeri olabilirsiniz..bir devlet hastanesine atanırsa 750-800 döner sermaye 100civarı nöbet parası 1100 civarıda maaş alırsınız..toplamda 2000civarı olur üniversite mezunu için...lise mezunuda 1700 civarı falan alır...ama bunlar devlette ,özel hastanelerde ciddi ihtiyaç oluyor onlarda 1300-1400civarı maaş verirler ortalama kendini kanıtlarsan,ha cok daha iyi veren yerlerde olabiliyor ama nadir...çalışmaktan başını kaldıramazsın...okul bittikten sonra devlete atanabilmek için kpssye hazırlanması gerekiyor matematikten 30sorudan yine ortalama 20civarı yapması gerekiyor..kpssden 80civarı bir puan almalı.buda 150soruda 110 falan soruya denk geliyor..özelleri çok tercih etmesini istemem az paraya çok fazla iş yaptırıyorlar..ve özel hastanelerin kadroları genelde genç en fazla 30-35 yaşına kadar kişiler var..ondan sonra bir şekilde kapı dışarı ediyorlar..eger güzel bir üniversitede güzel bir bölüm okuyacak kadar ders çalışma sabrı varsa kesinlikle tavsiye etmem...

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

ilginç ilk defa forumda konudışı bölümüne girdim bu başlığı gördüm,istanbulda bir devlet hastanesinde anestezi teknikeri olarak çalışmaktayım.saglık meslek lisesi mezunu ya da ünivesitede 2yıllık anestezi teknikerliği bölümü okuyarak anestezi teknikeri olabilirsiniz..bir devlet hastanesine atanırsa 750-800 döner sermaye 100civarı nöbet parası 1100 civarıda maaş alırsınız..toplamda 2000civarı olur üniversite mezunu için...lise mezunuda 1700 civarı falan alır...ama bunlar devlette ,özel hastanelerde ciddi ihtiyaç oluyor onlarda 1300-1400civarı maaş verirler ortalama kendini kanıtlarsan,ha cok daha iyi veren yerlerde olabiliyor ama nadir...çalışmaktan başını kaldıramazsın...okul bittikten sonra devlete atanabilmek için kpssye hazırlanması gerekiyor matematikten 30sorudan yine ortalama 20civarı yapması gerekiyor..kpssden 80civarı bir puan almalı.buda 150soruda 110 falan soruya denk geliyor..özelleri çok tercih etmesini istemem az paraya çok fazla iş yaptırıyorlar..ve özel hastanelerin kadroları genelde genç en fazla 30-35 yaşına kadar kişiler var..ondan sonra bir şekilde kapı dışarı ediyorlar..eger güzel bir üniversitede güzel bir bölüm okuyacak kadar ders çalışma sabrı varsa kesinlikle tavsiye etmem...

Benim verdiğim rakamlar en yakın tahmin sizin yazdıklarınıza göre.

• Maaş ilerlemiyorsa insanda çalışma hevesi kalmaz.Normal çalışsan da 1000 lira süper çalışsan da 1000 lira adamda heves kalmaz.
  • özel sektörde şayet iş bitirici biriysen 2000 ila 5000 lira arası kazanırsın sağlık memuruyum anestezi teknisyenliği yaptım 2 yıldan biraz fazla 2005 yılında maaşım 1500liraydı nöbet başınada 75lira alıyordum ve ayda 7-8 nöbet tutuyordum o zamandan bu zamana sen hesab et üstelik çalıştığım hastanede çok ahım şahım bir hastane değildi işini bilen hiç bir anestezi teknisyeni devlete geçmez en azından benim tanıdıklarım kpss ye bile girmiyor
  • 2 yıllık önlisans ardından dgs ile 4 yıllık lisans tamamlama okursan lisans mezunu sağlık personeli olarak atama şansın artabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.