Şimdi Ara

Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
9.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok az anit ve heykel yapiliyor. Roma bizden 2bin yil once bile cok daha fazla yapiyordu bu topraklarda. Bu gibi seyler toplumsal hafizadir ve gelecek nesillere mirastir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt

Whataboutism yapmadan anlamıyorlar.

Gerçi ne söylesek anlamıyorlar da neyseSağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. 

Ekleme: Belki sürekli "ceğape yağ, tüp guyruğu" demek yerine belki kendi yaptıklarına da bir bakarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 22 Kasım 2020; 10:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Adamlar seviyor yapaak bir şey yok.

AKP için bina ne ise CHP için heykel odur :)

Baksana zaten ülkenin her yeri heykel dolu.

• yıl 2020. halen daha ilkel dönemleri yaşamak isteyen, moderniteden nefret eden zavallılar var. yazık bu ülkeye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KORONOYO KORŞO COHOPODON MOTHOŞ HOMLO

Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı.
  • Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı.

Üstteki eserin yolunu da yapmadı:D

• 750 milyon dolar battıktan sonra bunlar küçük şeyler.

• Bu heykel bir insanın niye zoruna gider? En fazla gereksiz bulursun, katılmasam da anlarım ama bu kadar tantana niye? İnsanların hayatı için kendini feda eden hekimlerin anılması mı zorunuza gidiyor? Toplumsal hafızanın canlı tutulmasından mı hoşlanmıyorsunuz? Çocuklarınız, torunlarınız o heykelin önünden geçerken zamanında toplum için hayatını feda eden insanların olduğunu görecek, öğrenecek. Nasıl günlerden geçtiğimizi bilecekler. Ağlamayı kesin artık.

• POLECAT kullanıcısına yanıt

Bi hattat yüzünden matbaayı getirememiş dediğinde en büyük hakareti sen etmiş oluyorsun zaten.

Düyun u umumiye, çok düşük okur yazarlık ve kadınların yarım miras, kadı olamama, hatta bir çok meselede şahit olamama vakalarından nerelere geldik.

Demir çelik

Un imalatı ve ihracatı

Turizm

Otomotiv montaj ve yedek parça ve hatta bunların çeşitli kaplamaları vesaire

Cam ürünleri

Çimento imalat ve ihracatı ve yan mamülleri

Çok sayıda gıdanın üretimi ve ihracatı ki çok sayarım

Araplara teslim edene kadar telekomünikasyonda bile gayet iyiydik.

Osmanlı’da kadınlar hakim bile olamıyordu okur yazarlıkları da aşırı düşüktü. Sen yine de cumhuriyeti küçümserken önce bi destur çek.

Yönetim biraz düzgün olsa herkes refah içinde yaşar.

siyasal islam, aşırı sağ ve kendine Kemalist diyen statükocular, kendini milliyetçi mukaddesatçı tanımlayan Çiller gibiler ülkeyi ne hale getirdiler ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 22 Kasım 2020; 14:55:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Bi hattat yüzünden matbaayı getirememiş dediğinde en büyük hakareti sen etmiş oluyorsun zaten.

Düyun u umumiye, çok düşük okur yazarlık ve kadınların yarım miras, kadı olamama, hatta bir çok meselede şahit olamama vakalarından nerelere geldik.

Demir çelik

Un imalatı ve ihracatı

Turizm

Otomotiv montaj ve yedek parça ve hatta bunların çeşitli kaplamaları vesaire

Cam ürünleri

Çimento imalat ve ihracatı ve yan mamülleri

Çok sayıda gıdanın üretimi ve ihracatı ki çok sayarım

Araplara teslim edene kadar telekomünikasyonda bile gayet iyiydik.

Osmanlı’da kadınlar hakim bile olamıyordu okur yazarlıkları da aşırı düşüktü. Sen yine de cumhuriyeti küçümserken önce bi destur çek.

Yönetim biraz düzgün olsa herkes refah içinde yaşar.

siyasal islam, aşırı sağ ve kendine Kemalist diyen statükocular, kendini milliyetçi mukaddesatçı tanımlayan Çiller gibiler ülkeyi ne hale getirdiler ortada.

Osmanlı'da okur-yazarlık oranı kaçmış ? elindeki veri nedir ? bahsettiğin şeyler dini meseleler, kadınlara yarım miras diye bir şey yok. Bunlar genel-geçer kavramlardır. İslam kaideleri değişmez. İslam literatürünü bilmeden, laikçi saçmalıklarından bahsetme bence. Evet çok iyi olduğumuz için, uçak yapan fabrikaları kapattınız, araba projelerini askıya aldınız. Hala neyi savunuyorsun, anca kendi araştırmadan önüne ne konursa ona inanan, akli melekelerinde sorun olan, yobaz muhalif kitleye yutturursun bunları. Türkiye'nin son 15 yılda her alanda yaptıklarını dünya kabul ediyor, bizim yobaz laikler bir türlü kabullenemedi. Normal karşılıyorum bunları, anıtkabirdeki bayrak direğinin ipini artık biz yapıyoruz diye övünen bir zihniyete, uçaktan,savunma sanayiinden, gemiden, arabadan bahsetsen de anlamaya çapı yetmez. Telekomünikasyonda iyimişiz yok canım.. Çevirmeli internet kullanıyorduk , telefon açılınca internet gidiyordu. Arıza olup aradığın zaman, 1 hafta sonramı, 1 ay sonra mı geleceği belli olmuyordu çalışan memurun. Medeniyet ölçüsüne bak, kadının hakim olması. İslam kadına değer verdiği için, çalışmaya mecbur etmemiş, bu görevi erkeğe yüklemiştir. Ülke geçmişe göre yeterince refah içinde zaten, çok geriye gitme 90 lı yıllarda insanların neler çektiğini youtube dan bir izle sonra tekrar konuşalım. Sigortayı batıran, hastaneleri rezil duruma sokan kılıçdaroğlunun savaş ay ile yaptığı programları bir izle. Sonra bu muhalefetin dediklerine gel de inan. Ben bu ülkeye faydası olan kim varsa arkasından minnet duyarım. Bu ülke için çabalayan, hizmet eden kim varsa desteklerim. Bugün A partisi olur yarın B partisi. Yobaz solcu kafasıyla '' biz dededen cehapeliyiz yeaaa '' naraları atıp önüne sokak köpeği koyulsa ona bile oy verecek kitleden çok farklı düşünüyorum. Dip not: Geçen gün Ünal Çeviköz acıklama yapmış '' S-400 kurulmasın, Akdenize karışılmasın, Suriyeye karışılmasın, Libyaya karışılmasın vs. saçmalıyor. Söyledikleri ne kadar benziyor Türkiye karşıtı olanlarınkine... Meali: '' Biz başa gelince, siz ne derseniz onu yapıcaz, sözünüzden çıkmayacağız, Türkiyeyi size peşkeş çekicez. Yeter ki bizi destekleyin.. Bizim Türkiyeye ilerletme gibi bir derdimiz yok. Biz Türkiyeyi sömürmeye geliyoruz.. '' demek istiyor. Hdp ile yaptıkları anayasada bölmüşler zaten ülkeyi, siz anca sizin önünüze konulan heykelleri yalamaya devam edin...

• akpyi iktidarda tutan parti chpdir Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. 

Okur yazarlık için 1927 nüfus sayımına bakabilirsin.

Kadınlarda çok çok düşük olmak kaydıyla oran olarak yüzde 10'lar, 11'ler.

En yandaş tarihçi bile yüzde 50 diyememiştir mesela.

Kadınların hakim olamama ya da bir çok meselede tek başlarına şahitlik yapamaması benim kabul edebileceğim bir durum değil. Ben yapabileceğim, sen yapabileceksin fakat bütün dünya biliminin tanıklığını kabul ettiği Marie Curie ya da Kathrine Johnson yapamayacak. Nasıl kabullenebiliyorsunuz ben anlayamıyorum. Pipisiz kölelerin bile hala görev yaptığı bir devletten cumhuriyete geçmenin önemini anlayamadıysan biraz daha çaba göster.

Uçak fabrikasını kapatan da moratoryum ilan edenler de hep ağababalarınız Abdülhamid ve Menderes.

• quote:

Okur yazarlık için 1927 nüfus sayımına bakabilirsin.

Kadınlarda çok çok düşük olmak kaydıyla oran olarak yüzde 10'lar, 11'ler.

En yandaş tarihçi bile yüzde 50 diyememiştir mesela.

Kadınların hakim olamama ya da bir çok meselede tek başlarına şahitlik yapamaması benim kabul edebileceğim bir durum değil. Ben yapabileceğim, sen yapabileceksin fakat bütün dünya biliminin tanıklığını kabul ettiği Marie Curie ya da Kathrine Johnson yapamayacak. Nasıl kabullenebiliyorsunuz ben anlayamıyorum. Pipisiz kölelerin bile hala görev yaptığı bir devletten cumhuriyete geçmenin önemini anlayamadıysan biraz daha çaba göster.

Uçak fabrikasını kapatan da moratoryum ilan edenler de hep ağababalarınız Abdülhamid ve Menderes.

1927'de Osmanlı yoktu yalnız. Türkiye Cumhuriyeti vardı. Kaynak nerede ? Ben tarihi vesika istiyorum. Kime göre kıyasla bunu belirliyorsun ? 19.yy da avrupadaki okuma oranı ne ? Ben sana kaynak vereyim bak bakalım ne diyor https://ourworldindata.org/literacy

Kadınların tek başlarına şahitlik yapamaması durumu, kadını güven altına almak içindir. Herhangi bir ihtilaf durumunda birbirlerinden destek alsınlar diye. Kadınların diri diri toprağa gömülüp, hiç bir hakkı olmadığı, aşağılandığı dönemlere. Kadını baş tacı eden İslamı eleştiriyorsun. İslamın kadın ile ilgili görüşlerini okumanı tavsiye ederim. Ama bu ülkede dinle alakası olmayıp, sürekli dine saldıran bir solcu kitle var. Siz müslüman olmayabilirsiniz bunda özgürsünüz. İslam sizede bu hakkı vermiş. Inanıp, inanmamak size kalmış. Ama saçma argümanlarla sürekli İslamı eleştirmeye çalışmak komik oluyor. Evet Osmanlı çok kötüydü, İslamı yaşıyordu. Cumhuriyet geldi şapka taktık, yemeğe-içmeğe yemeğimiz yoktu, ayağımıza giyecek ayakkabımız, üstümüze giyecek kıyafetimiz yoktu ama medeni olduk. Arada heykel yaptık o zaman da ultra-medeni olduk. Fransa bu kadar cumhuriyeti abartmıyor, bu ülkedeki tatlı su solcuları kadar. Bir laiklik bir cumhuriyet ağzınızdan düşmez. Ama bu kavramları yapan kaideleride inkar etmekten geri durmazsınız. Şu an avrupadaki krallık olan devletler, Japondaki imparatoruluğun kafası bizim kadar çalışmıyormuş demek, cumhuriyete geçememişler. Cumhuriyete geçtikte ne oldu ? Tek parti seçeneği karşısında cumhuriyet nasıl bir mantıksa sizdeki. Osmanlıdaki siyasi partilere bak, sonra dön bir de Cumhuriyet döneminin tek parti diktasına bak. Vecihi Hürkuşuda Erdoğan hapse attırdı zaten. Nuri Kıllıgil, Nuri Demirağına neler yapıldığını biliyoruz hala çabaliyorsun. Senin savunduğun zihniyet her zaman ne söylenirse onu sorgusuz sualsiz yapan zihniyetti. Sana tek olay söyleyim, bunun utancı ve rezilliği yeter bu zihniyete. 2. Dünya savaşından sonra Sovyet zulmünden kaçıp Türkiyeye sığınan Azerbaycanlıları. Sovyetlere teslim edip, onlarında Türk askerlerinin gözü önünde Azerbaycanlıları kurşuna dizmesinin müsebbibliği bu zihniyetin yansımasıdır. Bu azerbaycanlıları teslim edin diye emir veren İnönü yönetimi bu ülkedeki cehape zihniyetinin ne olduğunun en büyük kanıtıdır. Karakol komutanı bu olaya tanık olmayı kendine yediremediği için intihar etmiştir bilgin olsun. O yüzden boş laflara karnımız tok. Hiç bir zaman bu ülkenin faydasına tek bir iş yapmamış zihniyeti bana savunma, güler geçerim. Uğur Mumcunun hayatına mal olan sözüyle bitireyim. '' Bu ülkede banka soyarken kar maskesi, ülke soyarken de Atatürk maskesi taktılar. '' Kal sağlıcakla....

Of ya sürekli destan ve tamamı manasız.

1927 nüfus sayımını bilmiyorsan açar bakar öğrenirsin

Türkler kız çocuklarını toprağa gömmediklerine göre boşuna onu yazıp duruyorsun. O dönemde bir Arap kabilesinin bazı fakirleri o zulmü yapıyormuş. E noldu o geri kalmış kabileden daha iyi olmak mı ölçü?

Kathrine Johnson denen kadın kafasından yörünge hesaplamış ama onun tek başına şahitliği kabul olamazmış. Başka kadının desteği lazımmış. Kadınlar da birbirini ne destekler ya.

Biraz insan hakları

çocuk hakları

kadın hakları

kişisel temel hak ve özgürlükler

kölecilik ve pipisiz kölelerin tarihi

Bunları öğrenin de sonra fikir sahibi olun. Cesaretiniz varsa bir kadın hakime hakimlik yapmasının uygun olmadığını çünkü asr ı saadette veya Osmanlıda kadın hakim olmadığını bunun da gökten inen kural olduğunu düşündüğünüzü söyleyin

• quote:

Of ya sürekli destan ve tamamı manasız.

1927 nüfus sayımını bilmiyorsan açar bakar öğrenirsin

Türkler kız çocuklarını toprağa gömmediklerine göre boşuna onu yazıp duruyorsun. O dönemde bir Arap kabilesinin bazı fakirleri o zulmü yapıyormuş. E noldu o geri kalmış kabileden daha iyi olmak mı ölçü?

Kathrine Johnson denen kadın kafasından yörünge hesaplamış ama onun tek başına şahitliği kabul olamazmış. Başka kadının desteği lazımmış. Kadınlar da birbirini ne destekler ya.

Biraz insan hakları

çocuk hakları

kadın hakları

kişisel temel hak ve özgürlükler

kölecilik ve pipisiz kölelerin tarihi

Bunları öğrenin de sonra fikir sahibi olun. Cesaretiniz varsa bir kadın hakime hakimlik yapmasının uygun olmadığını çünkü asr ı saadette veya Osmanlıda kadın hakim olmadığını bunun da gökten inen kural olduğunu düşündüğünüzü söyleyin

Bahsettiğiniz hakları önce siz öğrenin. Kadınların hakimlik yapamamasını bu kadar kafana takıyorsan. Yıllarca sırf baş örtü takıyor diye, eğitim hakkı gasp edilen kadınların hakkınıda savun samimiyetini görelim. Bu ülkede özgürlüklerin, hakların karşılığını bizim laik solcularımız belirliyor. Keyfi gelirse yasak, keyfi gelirse özgürlük. Biraz dindar diye orduda askerlerin nasıl fişlendiğide giriyor mu bu özgürlüklere ? Osmanlının okuma-yazma oranı ile ilgili kesin bir veri yok. Uydurmasyon hikayeleri burda gerçekmiş gibi anlatmaya çalışıyorsun. Osmanlı'da kimse okuma- yazma bilmiyordu , cumhuriyet ilan edildi herkes profesör oldu. Bu mu yani ? Ben sana dünya üzerinde okuma yazma oranlarını gösteren çalışmalar attım. İngilizcen varsa açıp bakarsın. Bana Sözcü, Cumhuriyet gazetesi ağzıyla '' ama osmanlıda okuma yazma oranı düşüktü '' gibi içi boş argümanlar sunmazsın. Osmanlıdaki adalet sistemi Fatih Sultan Mehmet'i dahi Kadı karşısına çıkartmıştır neden bahsediyorsun ? Ben diyorum ki İslam kadına çalışma şartı getirmemiştir, böyle bir sorumluluğu yoktur. Erkeğe verilmiştir bu sorumluluk. Kültürde buna göre şekillenmiş ve Kadınlar çalışma hayatına girememiştir. Bugün senin beğenmediğin ak parti döneminde kadının çalışma hayatı, o çok övdüğün kutsal cumhuriyet dönemlerine göre kat ve kat artmıştır. Hani nerde kaldı gelişmişlik ? Ben sana söyleyim cumhuriyet mantalitesini. Avrupada ne varsa görünüş olarak al, gerisini boşver.

• yeni türeyen trolleri bloklayarak, kendinize bir güzellik yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ben başörtüsünü geç, çarşafı ve burkayı bile savunurum. Kişisel hakkıdır tercihidir. Ben tyt ayt'ye burka ile girilebilmesi gerektiğini donanımhaberde ilk yazdığım dönemlerde bir gece sabaha kadar savunmuştum.

Sen ise kadınların tek başlarına hakimlik yapma haklarını destekleyemezsin. Gökten indiğini zannettiğin kurallar o kadınların kişisel hak ve özgürlüklerine engel olur çünkü.

Cumhuriyette herkesin profesör olmadığı ortada. Okuma yazma oranlarının ise gayet geliştiği, hızla yükseldiği de ortada. En iyimser tarihçi bile yüzde 45'ler der Osmanlı dönemini. 1927 sayımı ise yüzde 10'lar der. Kadınlarınki zaten aşırı düşük.

Kadınlara çalışma şartı getirmemek başka şey, sen şunu şunu olamazsın, yapamazsın demek başka şey. Ben çalışmak isterim diyen kadının hakları ne olacak hiç mi düşünmüyorsunuz?

Pipisiz köleleri sarayda çalıştırmak yanlıştır diyen tek bir şeyhülislam ya da halife gördünüz mü Osmanlı'da?

Bakın işte onu cumhuriyette yapamazsınız.

Genç işsizliğini hayatınızda bu kadar uzun süreli bu seviyelerde gördünüz mü? Moratoryum tarihçemizi biliyor musunuz?

Siz pipisiz kölelerin ve kadınların haklarını öğrenmedikçe ve saygı duymadıkça aynı yere saplanırsınız. Hep aynı cümleleri yazarsınız böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 22 Kasım 2020; 17:7:27 >

• quote:

Ben başörtüsünü geç, çarşafı ve burkayı bile savunurum. Kişisel hakkıdır tercihidir. Ben tyt ayt'ye burka ile girilebilmesi gerektiğini donanımhaberde ilk yazdığım dönemlerde bir gece sabaha kadar savunmuştum.

Sen ise kadınların tek başlarına hakimlik yapma haklarını destekleyemezsin. Gökten indiğini zannettiğin kurallar o kadınların kişisel hak ve özgürlüklerine engel olur çünkü.

Cumhuriyette herkesin profesör olmadığı ortada. Okuma yazma oranlarının ise gayet geliştiği, hızla yükseldiği de ortada. En iyimser tarihçi bile yüzde 45'ler der Osmanlı dönemini. 1927 sayımı ise yüzde 10'lar der. Kadınlarınki zaten aşırı düşük.

Kadınlara çalışma şartı getirmemek başka şey, sen şunu şunu olamazsın, yapamazsın demek başka şey. Ben çalışmak isterim diyen kadının hakları ne olacak hiç mi düşünmüyorsunuz?

Pipisiz köleleri sarayda çalıştırmak yanlıştır diyen tek bir şeyhülislam ya da halife gördünüz mü Osmanlı'da?

Bakın işte onu cumhuriyette yapamazsınız.

Genç işsizliğini hayatınızda bu kadar uzun süreli bu seviyelerde gördünüz mü? Moratoryum tarihçemizi biliyor musunuz?

Siz pipisiz kölelerin ve kadınların haklarını öğrenmedikçe ve saygı duymadıkça aynı yere saplanırsınız. Hep aynı cümleleri yazarsınız böyle.

Benim eşim çalışıyor neyin hakkının desteklemesinden bahsediyorsun ? Kavramları ve olguları birbirine karıştırıyorsun. Ben kimsenin hayatına, yaşam tarzına müdahale etmem. Ateist isen İslama bu kadar saldırmana gerek yok. İnanmıyorsun zaten, ben ise inanıyorum. Hala 1927 sayımı diyorsun neymiş bu sayım ya ? Kaynak ver bana. İşkembeden sallama. 1927 de Osmanlı yoktu, Türkiye vardı. Birazdan şey demeye başlarsın.. '' arap alfabesini öğrenmek zordu, o yüzden latin alfabesine geçtik . Osmanlının iyi zamanlarındaki Şeyhülislamları büyük hizmet yapmış alimlerdir. Ebussuud Efendi hem bilgisi, hem kalemiyle bu alanda örnek gösterilir. Hala bana cumhuriyet diyorsun.. Fransa bu kadar cumhuriyeti savunmuyor ya. Cumhuriyette yapılanları gördük. Kur İstiklal mahkemesini kafana göre ceza ver, kafana göre sal. Sonra çok özgürleştik yeaaa de. Şu an pandemi dönemi var dünyadaki işsizlik ortalamasına bak sonra Türkiye ile kıyasla. Banane köleden, pipiden.. Ben bokunda boncuk bulmuş gibi aa bak burda bu yapılmış diyip, onun üzerinden mantıksız argümanlar geliştirmiyorum. Olaylara bütün olarak, tarafsız ve mantık çercevesinde baktığında emin ol bazı şeyleri anlarsın. Benim aynı şeyleri söylemekten öte bir eğitim seviyesine sahibim. Tartışacağın mantıklı bir şey varsa sabaha kadar fikrimi ifade ederim. '' İşte bu da oldu ... '' denilerek gülünç haber yapan sözde tarafsız, özde muhalefet yalakası olan medyanın söylemlerini rica ediyorum söyleme. Ben fikirlerimi ortaya koyarken tek düze değil, farklı kaynaklardan edindiğim bilgileri harmanlayarak ortaya koyuyorum. Bu ülkeye '' banka hortumlamak '' kavramını getirenlerin ekonomi üzerine konuşmaya hakkı yok.

Öncelikle 1927 nüfus sayımı tabii ki Osmanlının son halini yansıtır. 4 yılda herhalde herkese okuma yazma öğretebilecek halleri yok kuvvacıların.

Bu nüfus sayımını bilmemen de çok tuhaf. Araştır öğren. Mesela Aksaray için buyur okuma yazma yüzde 10 bile değil

https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/545380

Ben islama saldırmıyorum. Tek başına hakimlik yapmak isteyecek kadınların haklarını koruyorum, Pipisiz kölelerin, hediye edilen, alınıp satılan, kiralanan, miras bırakılan insanların, köle doğan bebeklerin haklarını korumaya çalışıyorum onurumla vicdanımla.

Sana bir soru sormuştum. Tek şeyhülislam ya da halifenin Osmanlı’da pipisiz köle edinmenin dine aykırı olduğunu söyledi mi?

Cumhuriyet kanunları söylüyor ama insanlığa aykırı olduğunu mesela. İşte o nedenle işine gelmeyince bananelemeye başlıyorsun.

Ben cumhuriyetimi savunurum. Aziz Sancar’ın dediği gibi “fakir Anadolu çocuğuna nobel aldırandır Atatürkün cumhuriyeti.”

Eklersek

Kadınların tek başlarına şahitlik ve hakimlik haklarını teslim edendir.

Banka hortumlayanların çoğu kendine milliyetçi mukaddesatçı diyen kişiler. Ortanın solunda banka sahibi mi var. Ali Balkaner’in evini görseydin. Öyle bir Osmanlı özentisi altın varak komasına girersin. Osmanlıcılar, Kendine Kemalist diyen vesayetçi statükocular, beceriksiz sol ve cemaatler ve cemaat pekeşçileri el birliğiyle her şeyi mahvetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 22 Kasım 2020; 18:14:58 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.