Şimdi Ara

Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
9.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Sen şimdi Sinan'ın devşirme olduğunu da bilmiyorsundur büyük ihtimalle. Rum analardan doğma - Türkçe konuşamayan padişahlarınızın Türk olduklarını sandığınız gibi.

The son of Greek or Armenian Christian parents, Sinan entered his father’s trade as a stone mason and carpenter. In 1512, however, he was drafted into the Janissary corps

https://www.britannica.com/biography/Sinan

Evet, Mimar Sinan bir dönmedir. Ya Ermeni ya da Rum'dur. Doğduğu toprakların o zamanki demografik yapısı incelendiğinde Ermeni olması kuvvetle ihtimaldir.

Alıntıları Göster

İslam'da bütün insanlar İslam fıtratı üzerine doğar ve yetiştiriliş tarzina göre hayatı şekillenir. Mimar Sinan'ın %100 Türk olmaması onun Osmanlı mimarı olduğu gerçeğini değiştirmez. İslam Fıtratı üzerine yetiştirilmiş ve bu şekilde kendini geliştirmiş bir Müslümandir. Herhangi birinin%100 Türk olup olmadığını neye göre belirliyoruz ? Osmanlı'da anası Rum olan yoktur,. hepsi Müslümandir. Tahtta karışıklık çıkmasın ve devlet zayıflamasın diye yabancılarla evlenmiştir. Bunlar müslüman olarak yetişmiştir. Peki cumhuriyet döneminde yaşayanların %100 Türk olduğunu nasıl iddia ediceksin ? M.Kemal'in soy ağacı elimizde yok. Herkesin bildiği Ali Riza Beyin fotoğrafı diye her yerde gösterilen fotoğrafin aslında Ali Riza Beyin gerçek fotosu olmadığını söylesem ne dersin ? M.Kemal, F.Rifki Ataya " Bu bizim peder bey değil " dediğini biliyor musun ? Hatıralarında bunu yazmıştır. Çankaya adlı eserinde. Kime güvenicez bu konuda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TEKİRDAĞ HEYKELKENT'E DÖNÜŞTÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Uluslararası Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu kapsamında 40'ın üzerinde heykel yaptırdı.

https://www.gundemtekirdag.com/detay/478/tekirdag-heykelkent-e-donustu

https://www.gundemtekirdag.com/detay/701/tekirdag-da-tepki-ceken-heykel

EŞKİNAT’IN HEYKELLERİ SATILIYOR

AKP Süleymanpaşa Belediyesi, CHP’li Ekrem Eşkinat döneminde yapılan heykelleri satma kararı aldı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından (chp EŞKİNAT DÖNEMİ) geçen dönem 4,5 milyon TL harcanarak satın alınan heykel ve bazı yağlı boya tabloların müzayede yoluyla satılarak, gelirinin Süleymanpaşa’da yaşayan ihtiyaç sahipleri ve dezavantajlı vatandaşlara yönelik yapılacak projelerde değerlendirilmesi teklifi, CHP grubunun ‘red’ oyuna karşılık, AK Parti ve MHP’li üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

ALICI BULUNAMADI SATILAMADI Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. 

Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı.

NEYSEKİ CHP EŞKİNAT DÖNEMİ SON BULDU. Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı. 

• quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

İslam'da bütün insanlar İslam fıtratı üzerine doğar ve yetiştiriliş tarzina göre hayatı şekillenir. Mimar Sinan'ın %100 Türk olmaması onun Osmanlı mimarı olduğu gerçeğini değiştirmez. İslam Fıtratı üzerine yetiştirilmiş ve bu şekilde kendini geliştirmiş bir Müslümandir. Herhangi birinin%100 Türk olup olmadığını neye göre belirliyoruz ? Osmanlı'da anası Rum olan yoktur,. hepsi Müslümandir. Tahtta karışıklık çıkmasın ve devlet zayıflamasın diye yabancılarla evlenmiştir. Bunlar müslüman olarak yetişmiştir. Peki cumhuriyet döneminde yaşayanların %100 Türk olduğunu nasıl iddia ediceksin ? M.Kemal'in soy ağacı elimizde yok. Herkesin bildiği Ali Riza Beyin fotoğrafı diye her yerde gösterilen fotoğrafin aslında Ali Riza Beyin gerçek fotosu olmadığını söylesem ne dersin ? M.Kemal, F.Rifki Ataya " Bu bizim peder bey değil " dediğini biliyor musun ? Hatıralarında bunu yazmıştır. Çankaya adlı eserinde. Kime güvenicez bu konuda ?

Alıntıları Göster

Güvenemeyiz. Rum da olabilir başka bir şey de olabilir. Padişahların tescilli Rum olduğu bir imparatorlukta, o imparatorluktan çıkan bir askerin Türk olup olmadığını ben nereden bileceğim. Çok da önemli değil zaten. Ben kişinin dinine - etnisitesine değil yaptığı işlere bakarım. Siz ise olayı direk dine indirgiyorsunuz. Aynı ilk mesajında yazdığın gibi.

Yok herkes müslüman doğuyormuş da bilmem ne. Tam bir deli saçması. Tarikat evlerinde beyni yıkanıp cebine para koyulan zavallıların söyleceği türden bir saçmalık

• her konu aynı ya bu sefer heykeller üzerinden sidik yarışı, heykel dikmenin kimseye faydası yok tipik ortadoğulu kafası herkes bir yere heykel dikme peşinde madem sağlıkçılara bir şey yapmak istiyorsun o bütçe ile minik hediye al gönder, her şeyi geçtim siyasi olarak da bir hata aklı başında olan herkes tepki gösterir, ekotroller dinazor ile savunma yapmaya çalışsa da aktroller bu ortayı gole çevirdi bile.

bu arada heykellerin değeri sabit değildir şanslı bir heykeltraşsanız 5 liraya mal ettiğiniz heykeli 50 liraya satabilirsiniz.

• quote:

Osmanlı'nın yetişdirdiği bilim adamları? Kimler mesela? Osmanlı'da bilim ne gezer. Benim aklıma Takuyuddin geliyor (Ki o da Suriyeli Arap) sadece ama onun başına gelenler de malum :D

Meleklerin Bacaklarına Bakıyor' Fetvasıyla Rasathanesi Yıkılan, İcatlarıyla Batı'ya Örnek Olan Astronom: Takiyüddin

https://onedio.com/haber/-meleklerin-bacaklarina-bakiyor-fetvasiyla-rasathanesi-yikilan-icatlariyla-bati-ya-ornek-olan-astronom-takiyuddin-824366

Osmanlı'nın bilime önem verdiği iddiasına gülerim sadece. Bunlar '' meleklerin bacaklarına bakıyorlar '' diye rasathane bombalatmış insanlardır. Matbaanın Anadoluya gelişine nasıl engel olduklarından bahsetmiyorum bile. Birilerini savunacağım diye bu kadar komik duruma düşmeyin.

İlla ki bu topraklardan çıkmış bir bilim adamı arıyorsan Nobel Fizik ödüllü bilim insanımızı araştırabilirsin (ödülü Anıtkabir müzesinde eğer gidebilirsen tabi😂)

Alıntıları Göster

Kötü bir örneği gösterip " hep böyleydi " demek mantıksızlık. Osmanlı zaten bu yüzden yıkılmıştır. Gelişmeleri takip edemediği için. Matbaanin gelmemesi Hat sanatçıları yüzündendir. Televizyon ne zaman üretildi, kaç yıl sonra Türkiye ye geldi. Senin mantığına göre Türkiye geri kalmış o zaman. Çünkü Televizyon geç gelmiş. Bilimin bugünkü temelinin müslüman bilim adamları tarafından atıldığını bilmeyecek kadar bihabersin sanırım. 80 senedir bu ülkeye çakılı çivisi olmayan bir zihniyetin, dünyaya hükmetmiş imparatorluğa laf söylemeside cok komik oluyor. Osmanlı'da bilim olmasa bu kadar büyük bir imparatorluk haline nasıl gelirdi diye soramayacak kadar sığ bakıyorsun. Cumhuriyet döneminde yapılan devrim adi altında saçmalamalari dahi modernlik diye yutturmaya çalışıyorsunuz. Tarihe bakış açısı bilgi edinmeyle olur. Yabancı dilin varsa Türk belgeselleri geçtim. Aç biraz yabancı belgesel izle. Olaylara farklı açılardan ve düşüncelerden bakmayi öğren. Zihnini halktv, sözcü, cumhuriyet gazetesi saçmalıklariyla doldurma. Onlar Atatürk maskesi takıp, ceplerini doldurma pesindeler. Sonra sana gelip 5000 liradan kitap kakalar, kaçak yaptıkları evlerde mis gibi yaşarlar. Uğur Mumcu ne güzel demiş. " Bu ülkede banka soyarken kar maskesi,.ulke soyarken de Atatürk maskesi taktılar "

• quote:

Güvenemeyiz. Rum da olabilir başka bir şey de olabilir. Padişahların tescilli Rum olduğu bir imparatorlukta, o imparatorluktan çıkan bir askerin Türk olup olmadığını ben nereden bileceğim. Çok da önemli değil zaten. Ben kişinin dinine - etnisitesine değil yaptığı işlere bakarım. Siz ise olayı direk dine indirgiyorsunuz. Aynı ilk mesajında yazdığın gibi.

Yok herkes müslüman doğuyormuş da bilmem ne. Tam bir deli saçması. Tarikat evlerinde beyni yıkanıp cebine para koyulan zavallıların söyleceği türden bir saçmalık

Alıntıları Göster

Padişahlar tescilli Rum ? Tipik bir yobaz solcu örneğisin. He tamam Siz haklısınız Cumhuriyeti kuran herkes Türk, önceki devletleri kuranlar Rum. Ben olayı dine indirmedim tarihi bakış açısından yorumluyorum. Belli ki anlamıyorsun, daha fazla yazmayacağım.

• TBMM 'de 98 vekil corona pozitif imiş.
    Dr. Olan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker açıkladı. Önce kendi milletvekillerinden başlasınlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

Padişahlar tescilli Rum ? Tipik bir yobaz solcu örneğisin. He tamam Siz haklısınız Cumhuriyeti kuran herkes Türk, önceki devletleri kuranlar Rum. Ben olayı dine indirmedim tarihi bakış açısından yorumluyorum. Belli ki anlamıyorsun, daha fazla yazmayacağım.

Alıntıları Göster

Arkadaşım, o çok bayıldığın padişahların anaları Rum değil mi? O padişahların hepsi daha el kadarken Rumca - Latince öğrenmiyorlar mıydı? Eğer ben yanlış biliyorsam söyle de öğreneyim😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

her konu aynı ya bu sefer heykeller üzerinden sidik yarışı, heykel dikmenin kimseye faydası yok tipik ortadoğulu kafası herkes bir yere heykel dikme peşinde madem sağlıkçılara bir şey yapmak istiyorsun o bütçe ile minik hediye al gönder, her şeyi geçtim siyasi olarak da bir hata aklı başında olan herkes tepki gösterir, ekotroller dinazor ile savunma yapmaya çalışsa da aktroller bu ortayı gole çevirdi bile.

bu arada heykellerin değeri sabit değildir şanslı bir heykeltraşsanız 5 liraya mal ettiğiniz heykeli 50 liraya satabilirsiniz.

Aynen öyle cebe para indirmenin en kolay yoludur. Misal heykel yaptırdı 500.000 Lira verdi. Bunu kiyaslayacagi bir karşılığı yok. Sanat bu ben bu kadar istiyorum der gecer. Neye göre kıyas yapicaksin ? Velhasıl bu devlerin parasını gereksiz yere çarçur eden, yiyen kim varsa haram olsun.

• VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt

Arkadaşım kafan iyi mi işime gelmemesi ne

• quote:

Arkadaşım, o çok bayıldığın padişahların anaları Rum değil mi? O padişahların hepsi daha el kadarken Rumca - Latince öğrenmiyorlar mıydı? Eğer ben yanlış biliyorsam söyle de öğreneyim😂

Alıntıları Göster

Hepsi değildi. Hala anlatamıyorum galiba. Annesi yabancı olanlar küçük yaşlardan itibaren Müslüman olan ve Türk örf adetlerine göre yetistirilmislerdir. Osmanlı'da hristiyan olan bir padişah annesi yoktur. Şehir efsaneleri ile yorum yazıyorsun. Tamam Cumhuriyet dönemi süper, mükemmel önceki devletler tü kaka.

• POLECAT kullanıcısına yanıt
    Olanı söylediğini kanıtlayacaksın. Öyle internette yazıyor diye çıkamazsın. İnternette senin söylediğin de yazıyor, karşı tarafın söylediği de. Senin söylediklerine neden inanayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 21 Kasım 2020; 22:32:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Olanı söylediğini kanıtlayacaksın. Öyle internette yazıyor diye çıkamazsın. İnternette senin söylediğin de yazıyor, karşı tarafın söylediği de. Senin söylediklerine neden inanayım?

İbb nin ihaleler kısmına gir.orda kime 320 bin lira verdiği yazıyor. O Kariyer danışmani olan kişinin adını yaz. Belediye kadrosunda ismi yazıyor. Araç ihaleleride aynı şekilde yazıyor. 500 bin ton asfalt döktük diyip sonra silip " yanlış yazmışız 5 bin " dediği tweet'ler de yazıyor. Armut piş, ağzıma düş olmaz. Az biraz araştırmaci ol.

Buyrun koyun ortaya kaynaklarınızla birlikte. Ağzını açıp armut bekleyen sensin. Birşey ortaya atıp herkesin inanmasını bekliyorsun.

• Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı açıldı.

Milyonlar çöpe gitti sesiniz çıkmadı. Cebine 3-5 sakal atsalardı buralarda paylaşmayacaktın çakma milliyetçi troll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 21 Kasım 2020; 22:52:52 >

• lazer__ kullanıcısına yanıt

güzel bakan güzellik görür.kötü bakan kötülük görür.

O kadar yanlış şeyler yazıyorsun ki.

Matbaanın eğitimi ne kadar ucuzlattığını ve halka yaymaya başladığını bile öngöremeyen ve hatta göremeyenler yüzünden gelmedi.

Logaritma tabloları, trigonometrik değer tabloları, Newton’un defterlerini çokça basıp öğrencilerine dağıtabilenler sürdürülebilir bilimsel gelişmeyi sağladılar. Teknik çizimler, teknolojik çizimler ve bilimin hizmetindeki matbaa ile hat sanatının ne alakası var?

Bilim tarihini Arapların 300 yıl kadar süren müthiş dönemlerine indirgemek de aşırı yanlış. Araplar iyiyken Çin de iyiydi mesela. Pusula, barut, kağıt parayı adamlar keşfetti. Öncesi Yunan, Çin, Hint, Mısır. Bunlar olmasa da Arap bilimi olmazdı.

Ki onun öncesi de var.

Televizyon hakkında da bilgilerini biraz gözden geçirsen iyi olur. Televizyon yayıncılığında ilk gerçekleşen canlı yayını düşünürsek oldukça yakın bir zamanda stüdyoyu kuranlardan biri de Türkiye’dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 21 Kasım 2020; 22:53:16 >

• Size göre doğru partiden suratınıza osurulsa "yarabbim sen neler yaratmışsın" dersiniz, diğer partiden parfüm sıksalar " günaaah allah istemiyoooo" dersiniz. Görüşünüz zekanız ile doğru orantılı. Bin canınıza bir heykeli tercih ederim hamam böceği çakmaları....

• Bu kadar egoist,çevresine zarar veren , karşısındakini değil komşunu ve hatta ailesindekileri bile düşünmeyen , parkları çekirdek yiyerek pisleten, arabası pislenmesin diye çöpünü geçtiği yola veya sokağa atan, merdiven inmeyeyim diye çöp poşetini balkondan sokağa atan ama kendi evine girerken ayakkabısını çıkaran ama o leş gibi ayakkabıları apartmanın ortak kullanımına açık olan merdivenlerine veya dış kapısına bırakan,

tuvalette g.tünü yıkayan ama sonra elini yıkamayan, sonra abdest alıp camiye giden, 3 gündür yıkamadığı çoraplar ile halılarda yürüyüp başını secdeye vardıran, haftada sadece bir gün yıkanan (belki de 15 günde bir ) ama her gün iki defa duş alan avrupalıları pis diye eleştiren bir topluluğa , coronada kaybedilen sağlık personelini " heykel ile hatırlatma " mesajı vermek çok doğru bir harekettir. Cengiz inşaat gibi vergi kaçıran ve "milletin anasını ....eceğiz " diye konuşan bir adamın ismini bir okula vermekten daha iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cucuko -- 21 Kasım 2020; 22:59:17 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.