Şimdi Ara

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün şüpheli vaka tanımına yenisini ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
17
Cevap
1
Favori
3.226
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün şüpheli vaka tanımına yenisini ekledi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4956 Mesaj

Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu araştırmalarına göre hazırladığı algoritmalar güncellendi. Koronavirüsün şüpheli vaka tanımına yeni bir madde daha eklendi.

Yeni çalışmalar sonucunda artık ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı olmayan hastalar da koronavirüs şüpheli vakası sayılacak. Bu hastalar, şüpheli vaka sayıldığı için koronavirüs testine tabi tutulacak.

Ayrıca Bkz.Sağlık Bakanı'ndan iyileşen vaka açıklaması

Algoritmaya göre testi pozitif çıkan hastaların iyileşme sürecini hızlandırmak için Oseltamivir, Klokorin ve/veya antibiyotik ilaçları verilecek. İlaç tedavisinin ardından yapılacak PCR testinde sonucun negatif çıkması halinde 24 saat sonra bir kez daha PCR testi yapılır. Sonucun yeniden negatif çıkması halinde ilaç verilmesi durdurulacak ve alternatif tanıların gözlenip gözlenmediğine bakılacak. Duruma göre vakanın koronavirüs hastalığının iyileştiği sonucuna ulaşılacak.

|
    |

• Bu ulkemizde. mumkun degil dusunun umreden gelen adam polise tukurup ben hastaysam sende hasta ol diyor boyle bir ulkedeyiz.
    Garantisini veriyorum ogrenen bircok kisi test pozitif ciksa dahi gizleyecektir.

En mantikli su olabilir chipli test kiti olur test kiti verilirken kullanacak kisinin bilgileri sisteme kayit edilir test kiti kullanildiginda sonucu öğrenmek icin makinaya chip okutulur eger pozitif cikarsa program bunu otomatik saglik bakanligina bildirir. zaten test kiti alirken bilgileri kayit edildiğinden hemen mudahale edilebilir.

• Yarbay
    4941 Mesaj
    bu ilac isimlerinin paylasilmasini dogru bulmuyorum. bence saglik bakanligi bununla ilgili yasak getirmesi sart.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1033 Mesaj

bence bunlar kolay bulunup alıncak şeyler değil oyüzden isimlerini veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PURECAUCASIANWHITE -- 24 Mart 2020; 10:27:36 >
    |
    |
    alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    386 Mesaj
    Bence her bireye test kiti dağıtılmalı. Bireler kendi testini kendi yapmalı ve hasta olanlar maske takmalı veya devlet gözetimi altında kendini kantinaya almalı. Diğer türlü pek bir anlamı yok.
  • Yarbay
    4941 Mesaj

yinede hic isim verilmemesi bence en dogrusu bu sefer hastanede hasta yakini ve doktor arasinda hocam bu iyi geliyormus onu kullansak muhabbeti donuyor ki bu doktorlarin en sevmedigi sey.

|
    |
    PURECAUCASIANWHITE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1033 Mesaj

biraz gerçekci ol en fazla test yapan ve ciddi anlamda zengin olan güney kore bile öyle birşey yapmadı.
    Nüfus- test oranında en fazla olan birleşik arap emirliği bile öyle birşey yapmadı 9milyoncuk nüfusu için.

Test kitleri hem pahalı hemde tedariki kolay birşey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PURECAUCASIANWHITE -- 24 Mart 2020; 10:35:48 >
    |
    |
    ozancn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4941 Mesaj

Bu ulkemizde. mumkun degil dusunun umreden gelen adam polise tukurup ben hastaysam sende hasta ol diyor boyle bir ulkedeyiz.
    Garantisini veriyorum ogrenen bircok kisi test pozitif ciksa dahi gizleyecektir.

En mantikli su olabilir chipli test kiti olur test kiti verilirken kullanacak kisinin bilgileri sisteme kayit edilir test kiti kullanildiginda sonucu öğrenmek icin makinaya chip okutulur eger pozitif cikarsa program bunu otomatik saglik bakanligina bildirir. zaten test kiti alirken bilgileri kayit edildiğinden hemen mudahale edilebilir.

|
    |
    ozancn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj
    Cep telefonları ile ölçülen SPO2 ne kadar güvenilir? Yani bu diagramdaki %93 altında SPO2 yi oradan saptayabilir miyiz?
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj

Ben hastanede ki ile karşılaştırdım %1 lik bir sapma payı var telefonda.

|
    |
    bater_ist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj
    günlük test sayısını arttırmamız gerek bu şekilde giderse önüne geçemeyiz
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    7980 Mesaj
    Taşikardi ilginç olmuş. Şahsen panik atağa bağlı taşikardi yaşayan ben için bunu duymak hiç iyi olmadı. Sürekli kendimi diken üstünde hissedeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam aman çip mip siz de başlamayın :D Zaten komplo teorisyencilerinin çoğu bu işin başından beri bu hastalığın herkese çip takılmak için yapıldığı ile ilgili söylentileri yayıp duruyor :D
    |
    |
    alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    269 Mesaj
    Test kiti dediğiniz şeyler zaten rapid test olarak adlandırılan ve laboratuar tetkikleri kadar doğru sonuç vermeyen materyallerdir. Bir test kiti çalıştım, negatif çıktı, yola devam diye birşey yok. Ayrıca örneğin alınış şeklinden test kitinin kontrol süresine kadar herşey sonucu etkiler. Bu yüzden hiçbir test kiti (Hormon seviyesi bakılan doğum kontrol kitleri hariç) bireyler tarafından bağımsız uygulanamaz.

Kaldı ki laboratuar tetkiklerinde bile iki test negatif üçüncü test pozitif çıkan olgular söz konusu. Dikkat edilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Bu ulkemizde. mumkun degil dusunun umreden gelen adam polise tukurup ben hastaysam sende hasta ol diyor boyle bir ulkedeyiz.

Olay Konya'da geçiyor. Ümreci giden büyüyümüz karantinadan çıkmak istiyor. Arada sözlü tartışma çıkıyor. Fakat ne fiziki darbe ne de türkürme gibi olay söz konusu değil. Emniyet müdürlüğü ve iç işleri bakanlığınca bir çok kez de yalanlandı. Halen kaynağı belli olmayan yalan bir paylaşım üzerinden topluma tepeden bakarcasına ahkam kesilip biçiliyor. Yeterin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanahmet -- 24 Mart 2020; 12:44:6 >
    |
    |

• Çavuş
    60 Mesaj
    Ayrıca burun tıkanıklığı olmadığı halde koku alamayanlarda da sanirim risk var deniliyordu.

|
    |
  • Binbaşı
    1552 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    The.Milan

Virüsün yayılmasını engellemek için alınan doğru bir karardır

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.