Şimdi Ara

sağlık asteğmen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şu anda sağlık bilimleri enstitüsünde yüksek lisans yapmaktayım. Yüksek lisans eğitiminden sonra vatan borcumu ödeyip doktora eğitimime başlamak istiyorum, askeriliği uzun dönem asteğmen olarak yapmak istiyorum sizce sağlık bilimlerinde yüksek lisans yaptığım için sağlık asteğmen olur muyum?

• Lisans ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lisansım biyoloji yüksek lisansımı tıp fakültesinde tıbbi biyoloji ve genetik alanında yapıyorum hocam
  • faseww F kullanıcısına yanıt
    Alım lisans mezuniyeti ile oluyor. Biyoloji bölümünden sağlık asteğmeni olacağını sanmıyorum. Pdr mezunu psikolog olarak görev alıyor sağlık amirliğinde ama seni nasıl istihdam ederler bilemedim.

• Evet hocam eğer lisansı değerlendirerek alım yapılıyorsa sağlık asteğmen olamam belki öğretmenlik formasyonum var ondan istihdam sağlanır veya biyoloji mezunu olduğum için o alanla ilgili istihdam sağlanır
    Boy kilo
    Kac??

• boy 1.76 kilo 80
    Öğretmenleri ağustos celbinde alıyorlardı ama artık askeri okul yok :-)

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Boy kilo ile alakası yok. Ben zayıflıktan çürük alabilecek durumdayken meslekçi olarak gittim.

• Uzun dönem gitme şansım çok yok mu sizce hocam uzun dönem gitmeyi çok istiyorum biliyorum ihtiyaç bazlı alım oluyor ama bazı mesleklerin uzun dönem şansı daha yüksek herhalde ben o grupta değilim
    Siz meslekçi olarak değil de takım komutanı olarak piyade sınfında gidebilirsiniz. Yeni mezunlar kasım dönemine kaldığı için şans düşük ama ihtiyaç meselesi, fikir yürütüyoruz sadece.

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    A grubu saglik kodlari meslekci cikar.
    A grubu saglikli olmayanlar piyade ya da komando cikar. Boy kilo siniri vardir muvazzaf sb saglik yonetmeligi yeteneginde, oraya giremiosa a grubu ufak sorunlular listesine alinir sen her seyi super biliosn kardesim masallahin var

Adamim
    Sen yuksek ihtimal kisa donem muhendis sinifi degilsen...

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Sevk belgemde aa-a grubu arızalı yazıyordu.
    Bölükte gelen/giden yazılı emirler benim elimden geçtiği için çoğu şey hakkında bilgim var.
    Ek olarak benim görev yerimde piyade asteğmen bir arkadaş vardı güreşci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 14 Eylül 2016; 22:27:53 >
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için anladığım kadarıyla meslek ile ilgili bir askerliğim olmayacak ve eğer gidebilirsem uzun dönem olarak piyade asteğmen olarak gidebileceğim tekrardan teşekkür ederim
    Aynen oyle
    Anlamissin olayi:

• quote:

Orijinalden alıntı: faseww

Teşekkür ederim cevaplarınız için anladığım kadarıyla meslek ile ilgili bir askerliğim olmayacak ve eğer gidebilirsem uzun dönem olarak piyade asteğmen olarak gidebileceğim tekrardan teşekkür ederim

Biyologlar sağlık asteğmen olarak giderdi. En son ağustos ayında da samsun sahra sıhhiyeye gittiler. Ama sahra sihhiyenin kapatılma ihtimali var. Bundan sonra sağlık asteğmen yetiştirilmeyebilir. Çünkü biyologlar askeri hastanelerde çalışıyordu. Formasyonu olan bir biyolog arkadaş vardı. Denizci oldu ve heybeliadadaki bir askeri lisede öğretmen olmuştu benim zamanımda. Yani biyoloji öğretmeni vasfını askerlik şubesinde kullanırsan faydasını görürsün muhtemelen. Kasım celbi için sağlık asteğmen alınıp alınmayacağı belirsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LahmacuN38 kullanıcısına yanıt
    Hastane kalmadı dediniz de, askeri lise kalmadığını unuttunuz sanırım :-)

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    Şuan için görevine devam ediyor arkadaşım. O açıdan olabilir diye düşündüm.:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de PDR mezunuyum Mayıs ayında gitmeyi düşünüyorum ama bu dönemde giden arkadaşlarım jandarma birlikleri kapanabilirmis dediler ayrıca hastanelerin durumu belirsiz ama Samsun sahra Sıhhiye kapatılır gibi bir sey duymadim hiç onca insanı nereye yollayacaklar sosyal hizmet PDR doktor dişçi vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdr111 -- 18 Eylül 2016; 13:22:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.