Şimdi Ara

Sağlayıcı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Ttnet ile olan anlaşmamız çok şükür sona erdi ve interneti kestiler, kurtulduk arkadaşlardan. Şimdi ise yeni bir sağlayıcıya geçelim diyoruz. Şöyle TTnet olmayan, adil kullanım kotası 100GB olan en azından 16 Mbps, 65 70 lira falan olan, ttnet gibi sıkıntı çıkarıp durmayan, velhasıl ütopik bir internet sağlayıcısı var mı bildiğiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uydunet veya süperonline fiber diğerleri türk telekom altyapısından hizmet sağlamakta.
  • Genclik66 G kullanıcısına yanıt
    Altyapın Türk Telekomdan geliyorsa bir şey farketmez en avantajlı hangisi ise ona geç ama hız konusunda pek fark bekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Eylül 2016; 14:15:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Altyapın Türk Telekomdan geliyorsa hiç bir şey farketmez en avantajlı hangisi ise ona geç ama hız konusunda asla fark bekleme.

Kesinlikle katılmıyorum çok fark ediyor ttnet 1 porttan 3-4 eve internet verirken süperonline 1 porttan 1 eve internet veriyor ayrıca ping ve hız durumuda çok fark ediyor bu söylediklerim kendi fikrim değil tecrübem 16 mpbs adsl de 72 ping 8 mbps alırken geçiş yaptım süperonlinede 15 mbps 32 ping oldu.
  • HarunD kullanıcısına yanıt
    Tamamda superonline kendi altyapısını kullanmıyor mu ? Onu anlatmaya çalışıyorum işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Eylül 2016; 13:08:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunD

quote:

Altyapın Türk Telekomdan geliyorsa hiç bir şey farketmez en avantajlı hangisi ise ona geç ama hız konusunda asla fark bekleme.

Kesinlikle katılmıyorum çok fark ediyor ttnet 1 porttan 3-4 eve internet verirken süperonline 1 porttan 1 eve internet veriyor ayrıca ping ve hız durumuda çok fark ediyor bu söylediklerim kendi fikrim değil tecrübem 16 mpbs adsl de 72 ping 8 mbps alırken geçiş yaptım süperonlinede 15 mbps 32 ping oldu.

Ttnet 1 porttan 3 4 eve internet veriyorsa neden port yok diye benim interneti baglamiyolar baskalarinin portundanda cekebiliyormu bunlarar aylardir port bekliyoruz ?

• Telefon varmı.
  • Doğrudur altyapı ttnet o konuda fikirler aynı ama kalite konusunda farkı var ben sadece onu ima etmeye çalıştım
  • 2007-2016 yılları arasında Türk Telekom'un internetini kullandım. Sözleşmem sona erince, iyi bir teklif sunmaları için aradım. Bulunduğum lokasyonda maksimum 8 Mbps desteklendiği için, en düşük hızlı limitsiz paketlerinin fiyatını öğrenmek istedim. Bana, 9 yıllık abonelerine 59.99 TL'den düşük bir paket bulamadılar. Ben de 9 yıllık aboneliğimi sonlandırdım ve araştırmaya başladım. Birkaç saatlik araştırmalarım sonucunda, Doping'e abone olmaya karar verdim. İnternet siteleri çok sade, müşteri temsilcileri de oldukça iyi. 8 Mbps, 50 GB AKK, yalın internet ücreti dahil 49.99 TL'lik paketlerine geçiş yaptım.

27 Temmuz'da telefonla arayarak başvuru yaptım.

28 Temmuz'da kurye geldi. Gerekli belgeleri imzaladım, nüfus cüzdanı fotokopisini teslim ettim.

30 Temmuz'da Türk Telekom çalışanları geldi ve gerekli bağlantıları yaptılar. Bu işlemden birkaç saat sonra cihazıma kullanıcı adı ve şifre geldi. İnternetimi kullanmaya başladım.

İşlemler oldukça hızlı işliyor. Abonelik sonrasında da müşteri hizmetlerinin tavrı oldukça iyi. 'Online İşlemler' menüsünden de canlı sohbetle müşteri temsilcisiyle iletişime geçebiliyorsunuz. Saniyesinde cevap veriyorlar.

Hız ve ping değerlerim Türk Telekom ile aynı. Bu açıdan da herhangi bir problem yaşamıyorum.

Kullanmakta olduğum pakete fiyat güncellemesi gelmiş. İlk 3 ay 49.99 TL, sonraki aylar 56.90 TL olmuş. Benim paketim 24 ay boyunda 49.99 TL.

İlk ay 9 TL civarında bir damga vergisi ücreti geldi. İmzalayacağınız sözleşmenin toplam tutarına göre değişen bir vergi bu.

http://www.doping.com.tr/Internet-Kampanyalari

• Şu anda zaten dikkatimi çeken Uydunet, Turkcell bir de Vodafone. Dopinge de bakarım. Ttnet olmasın da ne olursa olsun. Adamlar durduk yerde hız keserler, akk dolmadan doldu derler. 16 mbps interneti 12 mbps verirler. Kısaca bir enerjisa iki ttnet, hizmetleri beni deli eden iki firma...

• quote:

Orijinalden alıntı: Genclik66

Şu anda zaten dikkatimi çeken Uydunet, Turkcell bir de Vodafone. Dopinge de bakarım. Ttnet olmasın da ne olursa olsun. Adamlar durduk yerde hız keserler, akk dolmadan doldu derler. 16 mbps interneti 12 mbps verirler. Kısaca bir enerjisa iki ttnet, hizmetleri beni deli eden iki firma...

Aynen öyle ya bu kadar rezil firma olamaz her geçen gün daha da rezilleşiyorlar.

4 5 kere arıza kaydı bırakıyorum hep aynı şeyleri söylüyorlar dalga geçer gibi hızımı tekrar 11-12 ye çekin diyorum ilk önce 7'ye düşürdüler dün 5'e düştü bugünde 3'e düşmüş kamera şakasına benziyor değil mi ?

TTNET doymuş firma bir sürü kullanıcısı var herkese aynı porttan vermeye çalışıyor yukarıda HarunD adlı arkadaşın söylediği port olayını aradım sordum onayladılar bunu Turkcell bu konuda daha iyimiş.

Turkcell Superonline 16 Mbps'e kadar, 75GB + Her ay 100 dk hediye Ev telefonu beraber 66.90 TL

TTNET'te iken 16 Mbps'e kadar, 75GB + Sabit Tel Ücreti 55 + 20 TL ödüyorduk buna geçmeyi düşünüyorum an itibariyle bugün eski taahhütümün son günü karar vereceğim.

Edit : Superonline'a geçtim.

Bunları elimden geldiğince her başlığa yazacağım ki şu firmadan bir kişiyi daha uzak tutalım, parayı falan da geçtim insanın sinirlerini yerle bir ediyorlar insanları katıksız aptal yerine koyan firmaların başında geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 16 Eylül 2016; 15:56:06 >

• quote:

quote:

Şu anda zaten dikkatimi çeken Uydunet, Turkcell bir de Vodafone. Dopinge de bakarım. Ttnet olmasın da ne olursa olsun. Adamlar durduk yerde hız keserler, akk dolmadan doldu derler. 16 mbps interneti 12 mbps verirler. Kısaca bir enerjisa iki ttnet, hizmetleri beni deli eden iki firma...

Aynen öyle ya bu kadar rezil firma olamaz her geçen gün daha da rezilleşiyorlar.

4 5 kere arıza kaydı bırakıyorum hep aynı şeyleri söylüyorlar dalga geçer gibi hızımı tekrar 11-12 ye çekin diyorum ilk önce 7'ye düşürdüler dün 5'e düştü bugünde 3'e düşmüş kamera şakasına benziyor değil mi ?

TTNET doymuş firma bir sürü kullanıcısı var herkese aynı porttan vermeye çalışıyor yukarıda HarunD adlı arkadaşın söylediği port olayını aradım sordum onayladılar bunu Turkcell bu konuda daha iyimiş.

Turkcell Superonline 16 Mbps'e kadar, 50GB + Her ay 100 dk hediye Ev telefonu beraber 60.90

TTNET'te iken 16 Mbps'e kadar, 75GB + Sabit Tel Ücreti 55 + 20 TL ödüyorduk buna geçmeyi düşünüyorum an itibariyle bugün eski taahhütümün son günü karar vereceğim.

Bunları elimden geldiğince her başlığa yazacağım ki şu firmadan bir kişiyi daha uzak tutalım, parayı falan da geçtim insanın sinirlerini yerle bir ediyorlar insanları katıksız aptal yerine koyan firmaların başında geliyor.

Acaba bütün sağlayıcılar akk aşımında hızı 3mbps'ye mi çekiyorlar? Bir de uydunette 24 mbps + 100 Gb 80 lira gibi bir şeyler hatırlıyorum. O da cazip ama Kırıkkale'de yaşadığım için her türlü bağlantı sorunu muhtemel.

• quote:

Acaba bütün sağlayıcılar akk aşımında hızı 3mbps'ye mi çekiyorlar? Bir de uydunette 24 mbps + 100 Gb 80 lira gibi bir şeyler hatırlıyorum. O da cazip ama Kırıkkale'de yaşadığım için her türlü bağlantı sorunu muhtemel.

Öyle sanırım Turkcell'de 3Mbps dedi.

Uyduneti bilmiyorum ama ben en büyük iki firma olarak TTNET ve Turkcell'i görüyorum diğerlerine güvenemem.

Edit : TTNET 1 porttan 250 kişiye veriyormuş Turkcell 1 porttan 50 kişiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Eylül 2016; 14:15:49 >
  • Superonline denemeye değer belki ama Ttnet'in pek de iyi olduğunu sanmam. Piyasanın en pahalı sağlayıcılarından biri olmasına rağmen diğer sağlayıcılara göre daha kötü hizmet veriyorlar. Adamlar 16 Mbps 50 Gb akk internete 70 lira para istiyorlar.

• MühendisMurat Telefon varsa özel firmalara bakın derim. En azından TAAHÜTSÜZ kullanırsınız.
  • Kablonet yada solu fiber yoksa ikamet ettigin yerde dsl de butun issler ttnetin alt yapisini kullanir solo dsl de dahil yani 2. Plan destek alirsiniz onnce kendi o cocuklari sonra siz bizzat yasadim vidafone 20 gunde baglayamadi hatti iptal ettirdim hic bir bedel odemeden hizmet veremiyolarsa yapmasinlar bu isi ttnet kotunun iyisidir forumlarda bangir bangir bagiriyolar arastirmanizi tavsiye ederim

• Turknet yada Vodafone

• Spronln 24 mbps. Düşük ping, download hızı da iyi. Tabi konum fark edebilir.
  • Bizim burda fiber yokmuş onun için yine kaldık ttnetle superonlineye. Haliyle altyapı ttnet olunca her ne kadar istemesem de yol ttnete doğru gidiyor..

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121232479&p=1&anchorToGo=121251956#121251956

Konunun devamı niteliğinde diğer konu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.