Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pace plus kutu satın alanlara büyük kazık attılar bana göre..en kısa zamanda bu durumu düzletmek zorundalar..kimsenin 6 ay 1 sene bekleyecek hali yok..olmazsa 11 senelik üyeliğimi iptal ettiririim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ati39

Pace plus kutu satın alanlara büyük kazık attılar bana göre..en kısa zamanda bu durumu düzletmek zorundalar..kimsenin 6 ay 1 sene bekleyecek hali yok..olmazsa 11 senelik üyeliğimi iptal ettiririim...

Gercekten cok ıyı ve sagduyulu bır yaklasım boyle oldukca bız tuketıcıler önumuzde hıc bır fırma gucluk cıkaramaz YETERKI ısteyelım yeterkı ıstesın herkes sız gıbı saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 13 Mart 2013; 19:31:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ati39

Pace plus kutu satın alanlara büyük kazık attılar bana göre..en kısa zamanda bu durumu düzletmek zorundalar..kimsenin 6 ay 1 sene bekleyecek hali yok..olmazsa 11 senelik üyeliğimi iptal ettiririim...

• Cihazı internete bağlamayınca neden daha fazla ücret alıyorlar açıklayabilecek biri var mı?

İnternet erişimi olmadan uydu download ile tekrar yayınlar ve kiralık film izlenebiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Cihazı internete bağlamayınca neden daha fazla ücret alıyorlar açıklayabilecek biri var mı?

İnternet erişimi olmadan uydu download ile tekrar yayınlar ve kiralık film izlenebiliyor mu?

izlenemez.

Sanırım rayting oranı izleyecekler internet üzerinden. Sonuçta iq da internet isteyen sistem
  • Kablosuz internet için şöyle bir handikap var. Benim gibi şifre yerine mac şifreleme kullanıyorsanız buna izin vermiyor. İlla şifre koymanız lazım modeme.

• Slm arkadaşlar @altinbas07 bey ve @MevlanaCelalettin bey @invisible bey bende digiturk plus kutu sahibiyim 640TL ödüyerek almıştım
    nasıl olucak bu hal.? Bir çözüm bulan var mı bize iyi günler. Kötü oldu bu iş yahu çözüm şart.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Cihazı internete bağlamayınca neden daha fazla ücret alıyorlar açıklayabilecek biri var mı?

kutu sonuçta internet bağlantılı bir kutu digitürk bu portalı yaymak istiyor aslında bakınca mantıksız kullanınca ek ücret alması gerekirken kullanınca indirim oluyor.Aslında bir yerde pazarlama stretejisi ne kadar digitürk ıq kullanıcısı artarsa şu kadar kullanıcımız var diyecektir digitürk(tivibu ve bunun gibi rakip firmalara göre)
  • Ben Digiturk iQ+ 'i çok beğendim

Kafasında soru işaretleri olanlar için + ve - 'lerini yazacağım. Umarim faydali olur:

Fiziksel olarak, kutu Pace ve Altech marka Plus+ kutulara göre daha küçük, şık ve led göstergesi geceleyin göz yormuyor (Turuncu, çok tatlı bir renk).. Kutudan hiç ses çıkmıyor çünkü fan yok. Kumandanın algı süresi sorunsuz, bastığın anda işlem görüyor. Altech marka kutuda aynadan yansıtma yapamazdım ama bu cihaz aynadan yansıyan sinyali de görüp işliyor.

Görüntü kalitesi Pace+ ve Altech+ 'e göre çok çok ama çok iyi. Özellikle SD yayınlar, çok güzel ve HD yayınlarda da siyah dengesi, gerçekten şu zamana kadar aldığım en iyi görüntüyü veriyor bana Digiturk'ten..

Kanal Geçişleri çok hızlı. Tekrardan söylediğim gibi, Pace+ ve Altech+ kutularla kiyasliyorum bunu. Üstelik şöyle de bir şey var, bu cihaz "canli yayın kaydı"ni otomatik yapiyor, yani bir kanala geçtiğiniz zaman o kanalı otomatik kaydediyor. İşte buna rağmen kanal geçişleri çok hızlı. Ben sırf bu özellik, kutuyu ve algilamayi yavaşlatıyor diye diğer Plus kutularda "otomatik canli yayin kaydı" özelliğini devre dışı bırakırdım, bunda gerek bile duymuyorum.

Digiturk IQ portalında sunulan diziler, filmler, yetişkin yayınları, belgeseller vs gerçekten çok geniş kapsamlı düşünülmüş ve menüsü çok şık olmuş. İçerik zenginleştikçe keyif de artacak gibime geliyor. "Önerdiklerimiz" diye bir kisim var, ve sanirim bu sizin TV izleme alışkanlığınıza göre şekillenen bir menü olmuş. Önerilenler menüsünden yayınlanacak önemli spor karşılaşmalarını veya filmleri görüp etiketleme ya da kayıt emri verebiliyorsunuz.

Seç izle kısmındaki filmlerin kalitesi HD standartında. Benim bağlantım 100 mbit olduğu için takılmadan ve yüksek kalitede seç izle üzerinden film izleyebiliyorum. Hatta filmi izlerken 8x - 32x ileri sardığımda dahi hiçbir takılma - donma olmuyor.

Tekrar izle kısmındaki diziler ya da televizyon kanallarının diğer yayınları da bana sorunsu geldi. Hiçbir şekilde takılmadan, rahatça izliyorum Digiturk'un verdigi tum "sec izle" ve "tekrar izle" yayinlarini..

Ayarları biraz kurcalayıp parlaklık ayarinizi zevkinize gore "orta" veya "şeffaf" yaptığınızda, Guide'da dolaşması ve kayıt yapması da gerçekten keyifli hale geliyor. İstediğim filmi, programi vs çok rahatça bulup EPG üzerinden kaydedebiliyorum.
    Aynı anda iki kayıt yaparken de cihaz stabil çalışıyor, Digiturk.com.tr'deki Guide'dan kayit emri verdiğimde de cihaza sorunsuz gönderiliyor ve kayıtlarımı etiketler - izlemek için kurcalarken de menüde rahatça dolaşabiliyorum..

iQ portaldai Youtube, Facebook, Twitter ve Wikipedia uygulamalarini da denedim. Youtube gerçekten başarılı olmuş. Wikipedia'da olmasi gerektigi gibi ama Facebook ve Twitter için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, biraz hantal kalmışlar

Gelelim olumsuz yönlerine ve 'daha da iyileştirmesi gereken' kisimlarina kutunun:

Seç izle ve tekrar izledeki içerikler, gerçekten doyurucu, ama çok daha zengin bir içerik bekliyor insan böyle bir portaldan. EPG (Guide) yazilimi, daha efektif, daha kullanışlı olabilirdi. Alıştığınız zaman hiçbir sorun yok ama daha sevimli bir arayüz yapılabilirdi.

IQ portalındaki Youtube Facebook gibi uygulamalara girip dolaştığınız zaman bazen cihaz takılabiliyor ve fişi takıp çıkarmanız gerekiyor.

Facebook ve Twitter uygulamalari çok hantal, daha başarılı olabilirdi.

Aklıma başka olumsuz bir kısım gelmiyor. Ben cihazı çok beğendim. Tavsiye ediyorum kesinlikle
  • digitürkü sildim defterden..müşteriyi bariz bir şekilde yolunacak tavuk olarak gören bir firma görmedim daha inanın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGuardian

Ben Digiturk iQ+ 'i çok beğendim

Kafasında soru işaretleri olanlar için + ve - 'lerini yazacağım. Umarim faydali olur:

Fiziksel olarak, kutu Pace ve Altech marka Plus+ kutulara göre daha küçük, şık ve led göstergesi geceleyin göz yormuyor (Turuncu, çok tatlı bir renk).. Kutudan hiç ses çıkmıyor çünkü fan yok. Kumandanın algı süresi sorunsuz, bastığın anda işlem görüyor. Altech marka kutuda aynadan yansıtma yapamazdım ama bu cihaz aynadan yansıyan sinyali de görüp işliyor.

Görüntü kalitesi Pace+ ve Altech+ 'e göre çok çok ama çok iyi. Özellikle SD yayınlar, çok güzel ve HD yayınlarda da siyah dengesi, gerçekten şu zamana kadar aldığım en iyi görüntüyü veriyor bana Digiturk'ten..

Kanal Geçişleri çok hızlı. Tekrardan söylediğim gibi, Pace+ ve Altech+ kutularla kiyasliyorum bunu. Üstelik şöyle de bir şey var, bu cihaz "canli yayın kaydı"ni otomatik yapiyor, yani bir kanala geçtiğiniz zaman o kanalı otomatik kaydediyor. İşte buna rağmen kanal geçişleri çok hızlı. Ben sırf bu özellik, kutuyu ve algilamayi yavaşlatıyor diye diğer Plus kutularda "otomatik canli yayin kaydı" özelliğini devre dışı bırakırdım, bunda gerek bile duymuyorum.

Digiturk IQ portalında sunulan diziler, filmler, yetişkin yayınları, belgeseller vs gerçekten çok geniş kapsamlı düşünülmüş ve menüsü çok şık olmuş. İçerik zenginleştikçe keyif de artacak gibime geliyor. "Önerdiklerimiz" diye bir kisim var, ve sanirim bu sizin TV izleme alışkanlığınıza göre şekillenen bir menü olmuş. Önerilenler menüsünden yayınlanacak önemli spor karşılaşmalarını veya filmleri görüp etiketleme ya da kayıt emri verebiliyorsunuz.

Seç izle kısmındaki filmlerin kalitesi HD standartında. Benim bağlantım 100 mbit olduğu için takılmadan ve yüksek kalitede seç izle üzerinden film izleyebiliyorum. Hatta filmi izlerken 8x - 32x ileri sardığımda dahi hiçbir takılma - donma olmuyor.

Tekrar izle kısmındaki diziler ya da televizyon kanallarının diğer yayınları da bana sorunsu geldi. Hiçbir şekilde takılmadan, rahatça izliyorum Digiturk'un verdigi tum "sec izle" ve "tekrar izle" yayinlarini..

Ayarları biraz kurcalayıp parlaklık ayarinizi zevkinize gore "orta" veya "şeffaf" yaptığınızda, Guide'da dolaşması ve kayıt yapması da gerçekten keyifli hale geliyor. İstediğim filmi, programi vs çok rahatça bulup EPG üzerinden kaydedebiliyorum.
    Aynı anda iki kayıt yaparken de cihaz stabil çalışıyor, Digiturk.com.tr'deki Guide'dan kayit emri verdiğimde de cihaza sorunsuz gönderiliyor ve kayıtlarımı etiketler - izlemek için kurcalarken de menüde rahatça dolaşabiliyorum..

iQ portaldai Youtube, Facebook, Twitter ve Wikipedia uygulamalarini da denedim. Youtube gerçekten başarılı olmuş. Wikipedia'da olmasi gerektigi gibi ama Facebook ve Twitter için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, biraz hantal kalmışlar

Gelelim olumsuz yönlerine ve 'daha da iyileştirmesi gereken' kisimlarina kutunun:

Seç izle ve tekrar izledeki içerikler, gerçekten doyurucu, ama çok daha zengin bir içerik bekliyor insan böyle bir portaldan. EPG (Guide) yazilimi, daha efektif, daha kullanışlı olabilirdi. Alıştığınız zaman hiçbir sorun yok ama daha sevimli bir arayüz yapılabilirdi.

IQ portalındaki Youtube Facebook gibi uygulamalara girip dolaştığınız zaman bazen cihaz takılabiliyor ve fişi takıp çıkarmanız gerekiyor.

Aklıma başka olumsuz bir kısım gelmiyor. Ben cihazı çok beğendim. Tavsiye ediyorum kesinlikle

selam kullanan biri olarak size birşey sormak istiyorum

evimde superonline fiber var ancak modem farklı odada ve kablo ile digiturke ulaşmam imkansız gibi. wireless olarak bu kutuyu kullanabiliyormuyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperkarabulut

quote:

Orijinalden alıntı: TheGuardian

Ben Digiturk iQ+ 'i çok beğendim

selam kullanan biri olarak size birşey sormak istiyorum

evimde superonline fiber var ancak modem farklı odada ve kablo ile digiturke ulaşmam imkansız gibi. wireless olarak bu kutuyu kullanabiliyormuyuz?

wireless iel kullanmanız mümkündür.Yanlız bunun için tp-link Kablosuz Erişim noktası bağalanması gerekir.(digitürk stb uyumlu)bununda faturaya sadece 12 ay olmak üzere 5 tl farkı vardır.
  • Evet kullanabiliyorsunuz. Teknik servise "Wireless olarak kullanacağım" demeniz gerek.

Bu arada dün de bana bağlandı. Ben de çok beğendim. Hele ki PHI-9100'den sonra pek güzel geldi.

Kutunun ilk açılışı yaklaşık 20-25 dakika sürüyor. Sonrasında her şey inanılmaz hızlı geldi bana.

Menü bir miktar karışık bile gelse fena değil. Arayüz güzel olmuş.

IQ servisleri fena değil, ama başka servisleri de ekleseler fena olmaz (gmail, outlook, office365, skydrive vb)

En beğendiğim özellik;

diyelim bir film var moviemax kanallarından birinde, guide'da gördünüz. Tekrarını bul diye bir seçenek koymuşlar, hangi tarihlerde yeniden gösterileceğini veriyor. İster kaydedin ister etiketleyin :)

Kutu bir öncekine göre inanılmaz sessiz çalışıyor.
  • Benimde bugün DT-PHI9100 kutum DT-PHI7100 ile değişti bilseydim bunu isterdim ah ah ah
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Evet kullanabiliyorsunuz. Teknik servise "Wireless olarak kullanacağım" demeniz gerek.

Bu arada dün de bana bağlandı. Ben de çok beğendim. Hele ki PHI-9100'den sonra pek güzel geldi.

Kutunun ilk açılışı yaklaşık 20-25 dakika sürüyor. Sonrasında her şey inanılmaz hızlı geldi bana.

Menü bir miktar karışık bile gelse fena değil. Arayüz güzel olmuş.

IQ servisleri fena değil, ama başka servisleri de ekleseler fena olmaz (gmail, outlook, office365, skydrive vb)

En beğendiğim özellik;

diyelim bir film var moviemax kanallarından birinde, guide'da gördünüz. Tekrarını bul diye bir seçenek koymuşlar, hangi tarihlerde yeniden gösterileceğini veriyor. İster kaydedin ister etiketleyin :)

Kutu bir öncekine göre inanılmaz sessiz çalışıyor.

Çözünürlük ayarını 1080p yapın öncelikle.
    İlk açılışta yazılım güncelleme var o yüzden uzun sürmüştür.
  • ben de cihazdan ultra memnunum. hatta bu cihazı parasını verip alsanız 5 sene daha güncelleme alsa başka bir alıcı kullanmazsınız. her şeyiyle harika. bazı servisler kablosuz çekmeyebilir diyor ancak eğer laptopunuz full çekiyorsa her türlü hızlı görüntü alabiliyorsunuz. bana youtube videoları yavaş geldi ancak facebook fotoğrafları falan ışık hızında ve full screen bakabiliyorsunuz fotoğraflara. kısaca ben cihazdan memnunum.
  • Hocam bende aynı konu ile ilgili muzdaripim dün mail ve twitter aracaşığı ile ulaştım bugün dönüş yaptılar,şuan durum böyle yapacak bişey yok ancak 14.99 ödemeniz gerekir dediler.Bende 6 adet üyeliğim var tahahüt süresi dolar dolmaz hepsni kapatıyorum ve hukuki yoldan haklarımı arayacağımı söyledim.Hayatımda bu kadar keriz yerine konulmadım...
  • arkadaşlar cihaz için ek ücret vardır eğer şuan plus kutu kullanıyorsanız aylık farkınıza ek 11.99 tl gelmez 9.90 tl fark ödüyorsunuz o iptal olur fatura 2 tl fazla gelir internet bağlantısı olmassa şu kadar olmasındaki amaç sonuçta kayıt+ıq özellikli bir cihaz internet bağlantısı kullanmayacaksanız eğer plus kutu kullanmanız daha mantıklıdır.Evet kutu yeni olmasından dolayı çok iyi ve teknolojik(1-2 handikabı dışında)bu cihazların kullanılması bu şekilde oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbuldijital

arkadaşlar cihaz için ek ücret vardır eğer şuan plus kutu kullanıyorsanız aylık farkınıza ek 11.99 tl gelmez 9.90 tl fark ödüyorsunuz o iptal olur fatura 2 tl fazla gelir internet bağlantısı olmassa şu kadar olmasındaki amaç sonuçta kayıt+ıq özellikli bir cihaz internet bağlantısı kullanmayacaksanız eğer plus kutu kullanmanız daha mantıklıdır.Evet kutu yeni olmasından dolayı çok iyi ve teknolojik(1-2 handikabı dışında)bu cihazların kullanılması bu şekilde oluyor

diginin yaptığı sadece artık görünen o ki plus kutulardan servis karı elde etmek :) Öldürmemek aynı para olsa tüm plusçılar bu cihazı alır diye düşünüyorum. Adamlar çakal ya son 5 ayda bedava plus verme sebebi buymuş :D
  • yanıt verek herkese çok teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.