Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    doğru. bu akşam saat 8 gibi seç izle'den birşey açtığımda dondu. ancak 10 gibi açtığımda sorunsuz izledim.
    lütfen yeni bir bilgilendirme maili alırsanız bizimle paylaşınız.
  • Bu digitürk plus hakkında birşey soracağım. 3 aralık itibariyle digiturk plus geçeceğim. Kurulum 4 aralıkta yapılacak. evimde internet var. DT mh arayıp sagemcom cihaz talep edebilir miyim etmeli miyim? bunu için ek ücret talep ederler mi ? Sagemcom cihazın diğer receiver lara göre daha iyi görüntü kalitesi (hd ve sd yayınlarda fark varmı?) sunar mı ? Pvr ve plus servisinde en iyi receiver sagemcom mudur? biliyorum çok soru sordum ama inanın ki bu konu hakkında pek bir bilgim yok. Yardım ederseniz sevinirim.

Diğer bir konu lnb değişimi ile ilgili mevcut lnb kendim digitürk lnb ile değiştireyim mi yoksa bunun için talepte bulunsam daha mı iyi olur?
  • Bu gün DT-HY 6100 plus IQ aldık, cihaz gayet güzel. Çok beğendim. SD yayınlar bile HD gibi. TV Philips 42PDL7906H/12 . Yakıştı bir birine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzselim19

Bu gün DT-HY 6100 plus IQ aldık, cihaz gayet güzel. Çok beğendim. SD yayınlar bile HD gibi. TV Philips 42PDL7906H/12 . Yakıştı bir birine.

Benim arkadasdada philips TV var. Goruntu kalitesi anlaminda gercekten bu TV ile harikalar yaratiyor Plus IQ kutu
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTaLBHooK

Bu digitürk plus hakkında birşey soracağım. 3 aralık itibariyle digiturk plus geçeceğim. Kurulum 4 aralıkta yapılacak. evimde internet var. DT mh arayıp sagemcom cihaz talep edebilir miyim etmeli miyim? bunu için ek ücret talep ederler mi ? Sagemcom cihazın diğer receiver lara göre daha iyi görüntü kalitesi (hd ve sd yayınlarda fark varmı?) sunar mı ? Pvr ve plus servisinde en iyi receiver sagemcom mudur? biliyorum çok soru sordum ama inanın ki bu konu hakkında pek bir bilgim yok. Yardım ederseniz sevinirim.

Diğer bir konu lnb değişimi ile ilgili mevcut lnb kendim digitürk lnb ile değiştireyim mi yoksa bunun için talepte bulunsam daha mı iyi olur?

sanırım lnb plus için mdu-4 olması gerekiyor
    sagemcom iyi bir cihaz ,çok nadirde olsa kitlendiği oldu
    kanal geçişlerinde sorun yaşamıyorum,pvr sınıfında hızlı bir cihaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar görüntü çok iyi maşalahı var yalnız sd yayınlarda kırılmalar ve mozaiklenmeler var servis kablodandır dedi bütün kablo sistemini tbr120plus ile değiştirdim birde üstüne mdu lnb taktım ama yinede düzelmedi yalnız sd yayınlarda yapıyor hd yayınlarda bir şey yok kullanan arkadaşlar sizdede bu olay varmı bu sıkıntıda olmasa cihaz on numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar görüntü çok iyi maşalahı var yalnız sd yayınlarda kırılmalar ve mozaiklenmeler var servis kablodandır dedi bütün kablo sistemini tbr120plus ile değiştirdim birde üstüne mdu lnb taktım ama yinede düzelmedi yalnız sd yayınlarda yapıyor hd yayınlarda bir şey yok kullanan arkadaşlar sizdede bu olay varmı bu sıkıntıda olmasa cihaz on numara

cihazda çözünürlük olarak ne seçtiniz
    1080i,1080p ayrı ayrı denedinizmi

• quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar görüntü çok iyi maşalahı var yalnız sd yayınlarda kırılmalar ve mozaiklenmeler var servis kablodandır dedi bütün kablo sistemini tbr120plus ile değiştirdim birde üstüne mdu lnb taktım ama yinede düzelmedi yalnız sd yayınlarda yapıyor hd yayınlarda bir şey yok kullanan arkadaşlar sizdede bu olay varmı bu sıkıntıda olmasa cihaz on numara

cihazda çözünürlük olarak ne seçtiniz
    1080i,1080p ayrı ayrı denedinizmi

hepsini ayrı ayrı denedim yapıyor ben zaten 720p modda izliyorum
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Çanaktan arkadaşım ,sagem cihazda tuner sağırdır. Canağa ince ayar yaptırmalısın.

• Twitter dan iq uzerinden izlediğim iceriklerde donma sorunu yasadigima dair yazinca hemen aradilar.. oyle bir konustu ki sanki bu sorunu bir tek ben yasiyormusum gibiydi... servis gelsin cihazi bir degistirsin dedi. Bende cihazda degil de sanki sorun sizin sunucularinizdaymis gibi geliyor diyince ekranimda boyle genel bir sorun yok dedi. Anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu digiturkun kendisinin mi?
  • Arkadaslar merhaba, philips 55pfl8007k ile bu cihazı kullanıyorum , görüntü hd lerde mükemmeldi , normal kanallarda da tatmin edici seviyedeydi ancak 2-3 gundur özellıkle national geographic hd kanallarında inanılmaz bir tutukluk var, görüntü takıla takıla oynuyor. cihaza sanırım bir güncelleme gelmiş ondan sonra olmaya basladı. benzer bir durum yaşayan varmı yoksa benım kutu yada tv de bir problemmi var.. psikolojik olarak diger kanal ve görüntülerde de aynı şeyi yaşamaya basladım sanki. national geographic hd kanallarını deneyıp bilgilendirirseniz cok sevinirim. tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 5 Aralık 2013; 9:34:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar merhaba, philips 55pfl8007k ile bu cihazı kullanıyorum , görüntü hd lerde mükemmeldi , normal kanallarda da tatmin edici seviyedeydi ancak 2-3 gundur özellıkle national geographic hd kanallarında inanılmaz bir tutukluk var, görüntü takıla takıla oynuyor. cihaza sanırım bir güncelleme gelmiş ondan sonra olmaya basladı. benzer bir durum yaşayan varmı yoksa benım kutu yada tv de bir problemmi var.. psikolojik olarak diger kanal ve görüntülerde de aynı şeyi yaşamaya basladım sanki. national geographic hd kanallarını deneyıp bilgilendirirseniz cok sevinirim. tesekkurler.

merhaba kamera geçişlerindeki takılmalardanmı bahsediyorsun aynı sıkıntı bendede var sanki makine kendini kasıyor trthd daha çok yapıyor görüntü olayını anlamadım bazen bakıyorum pırıl pırıl bir görüntü var bazende sanki kumlu bir görüntü oluyor ama yinede piyasadaki çoğu cihazdan iyi hd ve özellikle sd olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar merhaba, philips 55pfl8007k ile bu cihazı kullanıyorum , görüntü hd lerde mükemmeldi , normal kanallarda da tatmin edici seviyedeydi ancak 2-3 gundur özellıkle national geographic hd kanallarında inanılmaz bir tutukluk var, görüntü takıla takıla oynuyor. cihaza sanırım bir güncelleme gelmiş ondan sonra olmaya basladı. benzer bir durum yaşayan varmı yoksa benım kutu yada tv de bir problemmi var.. psikolojik olarak diger kanal ve görüntülerde de aynı şeyi yaşamaya basladım sanki. national geographic hd kanallarını deneyıp bilgilendirirseniz cok sevinirim. tesekkurler.

bu sorun bende her kanalda olmaya başladı, özellikle hd. donma, mozaiklenme vs.
  • yanıtlar icin tesekkurler. sanırım gecen gun bir güncelleme yaptılar ondan sonra olmaya basladı. belkide alakasızdır, bilmiyorum.
  • arkadaşlar trt1hd sesinde hışırtı var sizlerdede oluyormu her güncellemede iyi olacağına dahada sorunlu oluyor hani derlerya birşeyle ne kadar oynarsan bozulur diye. çıkar adam gibi bir yazılım birdaha oynama bizde keyfimize bakalım verdiğimiz paranın hakkını alalım değilmi
  • hocam bende pace cihaz vardı ondada hışırtı vardı. ses sisteminden zannettim ama sorun digitürkte. Pace receiver da aynı sorun var. Bence sorun genel. Bu sabah sagem kurdular daha deneme şansım olmadı. sen var diyorsan sıkıntı digitürkte heralde.
  • Beni de geçen gün MH'den aradilar. Plus kutu hediye edecegiz dediler ama sagemcom marka olmadigini soyledi arayan kisi. Biraz arastirdim da ellerindeki dandik plus cihazlarini insanlara kitlemeye çalisiyorlar. Cogu kisi ayni sekilde dusunuyor.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    trt1 hd kanalının kendi sorunu sanırım bu; çünkü bizde de pace kullanırken de vardı, şimdi sagemcom'da da var..
  • Arkadaşlar pace kutu kullanıyorum DiGi müşteri hizmetlerini aradım, 25 tl aktivasyon ucreti karşılığında sagemcom IQ kullanabilecegimi belirttiler, sizce geçmeliyim, pace kutudan hızlı mıdır? Ayrıca internetimi yavaşlatır mı?

Ayrıca arkadaşlar sagemcom kutuda optik bağlantı girişi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi máwci -- 8 Aralık 2013; 21:42:34 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.