Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağolun. müşteri hizmetleri sinya ayarı yaptı düzeldi. hdd yi çıkarıp takma olayını da denerim tekrar olursa
  • Digiturk bu cihazı bana ücretsiz vermişti 3 aydır benden habersiz fazladan cihaz parası alıyormuş 15 tl. Ne ahlaksız bir firma bu nedir ya valla bir kere asabımı bozmasalar olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Nasıl habersiz alıyor ya..İnsan hiç Fatura içeriğine bakmaz mı ? Bu kadar mı Yoğunsunuz...Birde otomatik ödeme talimatımı var yoksa...
    Her zaman derim ,Onlar çakalsa sende kurt olacaksın...Neyse geçmiş olsun...Ben sizin yerinizde olsam şikayet kaydı bırakırım yada btk ya yazarım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdd takılı olduğunda yine aynısını yapıyor. çıkardım öyle kullanıyorumç hdd değişim talebi mi yapmalıyım müşteri hizmetlerine?
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    Yeni Üye iseniz ilk 3 Ay servis ücretsiz diye biliyorum...
    Hemen Mhz.arayın sorunu söyleyin...Kayıt açacak servis randevu alıp gelir...
    Muhakkak yanında Hdd ve cihazda olur..test eder hangisi sorunlu ise değiştirir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Nasıl habersiz alıyor ya..İnsan hiç Fatura içeriğine bakmaz mı ? Bu kadar mı Yoğunsunuz...Birde otomatik ödeme talimatımı var yoksa...
    Her zaman derim ,Onlar çakalsa sende kurt olacaksın...Neyse geçmiş olsun...Ben sizin yerinizde olsam şikayet kaydı bırakırım yada btk ya yazarım..

Dostum sonradan farkettim takip etmiyordum. Bugün aradılar iptal için başvurmuştum. Kutu kirasını iptal ettiler 4 ay da yarı fiyat ödeyin dediler tamam dedim.

• zanaks kullanıcısına yanıt

• arkadaşlar bu cihazda en son yazılım yüklemesi ne zaman oldu acaba cihazı kullanan arkadaşlar tarih verebilirler mi?
  • vysladkzl V kullanıcısına yanıt
    Yazılım sürümü 5.3.8 yükleme tarihi 24.1.2017

• kardeşler. bugün teknik servis gelecek. humax 9505 cihazın hdmi arc ve cec bağlantılarını kitlemesi sebebiyle cihaz değişimi istedim ücretsiz getirip kuracaklar. sizin beni uyaracağınız bir konu var mıdır?

cihazdan memnun musunuz bu arada?
  • Arkadaşlar dt-hy6101 için son yazılım versiyonu nedir?

Sadece uydu üzerinden mi yazılım güncelleniyor?

Yoksa internetten de güncelleme imkanı var mı?

Teşekkürler

• Arkadaşlar ilk defa bu yıl bu cihazı kullanmaya başladım 6101 modelini 5 gün önce taktılar ilk önce ses farketmedim sonra sessizlikte hdd sesi tıkır tıkır diye duyuluyor ama pc deki gibi değil neyse dün servis çağırdım baktı kutuyu komple değiştirdi ses yoktu servis gitti yine aynı ses var hepsimi böyle acaba?

• eleysen E kullanıcısına yanıt
    O diskten gelen ses malasef oluyor.
  • Bugün sabah kutu ön panelde bir hareketlilik vardı güncelleme yapıyor olabilir diye bekledim bu arada kitapçığına bakarken değişen kutunun da kitapçığı bende kalmış birisinde 2013 diğerinde 2017 yazıyordu kutunun altına baktım bana yeni gelen 2013 tarihli kutu. değişen 2017 tarihliymiş. Yazılım güncelledi açtım 5.3.12 oldu sıkıntı yok ama 2013 görmem canımı sıktı
  • Arkadaslar birkaç gündür cihaz kayıt yaparken arka planda sorun çıkarıyor. Kayıtlar hep sorunlu. Takılma donma kareler vs. Zaten sonrasında takılıp kalıyor. Nedir sorun acaba 4 yıldır aynı 6100 kutuyu kullanıyorum

• Bende yaklaşık 10 yıllık Digiturk üyesiyim.
    Son 2-3 yıldır HD kutu kullanıyordum ve memnundun.

Sonra Beinconnect için Sagemcom 6101 kutu geldi.
    Servis eski kutumun yayını TURKSAT üzerinden olduğunu söyledi ve EUTELSAT üzerinden bağladı yeni kutuyu.

Görüntü kalitem ciddi şekilde düştü. Bunu kanalların logolarının keskinliğinden de görüntü kalitesinden de anlıyorum. Sizce neden böyle oldu ?

- Turksat - Eutelsat farkı mı bu?
    - Eski kutu - Sagemcom kutu farkı mı?
    - Ayarlarda eksik yaptığım birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenilmez26

Bende yaklaşık 10 yıllık Digiturk üyesiyim.

Servis eski kutumun yayını TURKSAT üzerinden olduğunu söyledi ve EUTELSAT üzerinden bağladı yeni kutuyu.

Görüntü kalitem ciddi şekilde düştü. Bunu kanalların logolarının keskinliğinden de görüntü kalitesinden de anlıyorum. Sizce neden böyle oldu ?

Ayarlarla ilgili olduğunu sanmıyorum. TÜRKSAT'ın görüntü kalitesi EUTELSAT'a göre bir nebze daha iyidir o da sanırım görüntü TÜRKSAT'tan EUTELSAT'a aktarıldığı için görüntüde çok az kayıp oluyor diye bir arkadaş açıklamıştı diye aklımda kalmış. Yani TÜRKSAT'ta ATV açın EUTELSAT'ta ATV açın TÜRKSAT'taki ATV'nin çok az da olsa iyi olduğunu farkedeceksiniz.
  • Merhaba Dostlar

Digitürk DCR HM-9505HD Kutu kullanıyorum. IQ Plus kutu için başvuruda bulunacağım. Evde internetim var. Televizyonum 4k değil ve bozulmadığı sürece 2020 den önce de almam 4k tv :) Bu durumda alabileceğim en iyi kutu hangisidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRedDevils

quote:

Orijinalden alıntı: yenilmez26

Bende yaklaşık 10 yıllık Digiturk üyesiyim.

Ayarlarla ilgili olduğunu sanmıyorum. TÜRKSAT'ın görüntü kalitesi EUTELSAT'a göre bir nebze daha iyidir o da sanırım görüntü TÜRKSAT'tan EUTELSAT'a aktarıldığı için görüntüde çok az kayıp oluyor diye bir arkadaş açıklamıştı diye aklımda kalmış. Yani TÜRKSAT'ta ATV açın EUTELSAT'ta ATV açın TÜRKSAT'taki ATV'nin çok az da olsa iyi olduğunu farkedeceksiniz.

sorunu çözdüm arkadaşlar;
    meğer digiturk hizmet değişimi nedeniyle HD yayını kesmiş sadece sd alıyormusum yayını.
    aradım açtılar.

akıl alır gibi değil, ne saçma hareketler... kimin aklına gelir kesecekleri.
  • thebaboli kullanıcısına yanıt
    dthy6101 alabileceğin kutu fakat ben 5 lira fazla ver 4k kutu al derim. sebebine gelincede 4k kutuda aynı anda 4 farklı kanalı kayıt edebiliyorsun ayrıca harddisk kapasiteside plus iq kutuya göre fazla. hız konusuna gelincede plus iq kutuya alısıncaya kadar sana yavaş gelebilir ama 4k kutu stabil ve hızlı
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.