Şimdi Ara

Sagem Spiga El Bilgisayarı Vodafonlulara özel 199 lira (Stoklar Bitti) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
15.550
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: technomania34

quote:

Orijinalden alıntı: cingibi

http://www.youtube.com/watch?v=2gjM9fDYFuE

windows 8 kurmuş eleman

Sayende ben de az evvel aldım :)

işyerindeyim video izleyemiyorum

cihazı aldım ben de ama tabi merak ettiklerim var;

1 win7 yada win8 de cihaz performansında artış mı olur yoksa azalır mı ?

2 mini usb girişi herhangi bir konvertörle kullanılabilir mi?

3 office uygulamaları için ( en rahat ve baska makinalarda okuma problemi olmaycak şekilde ) hangi program kullanılmalı ?

4 ram upgrade yapılamıyormus besbelli....

5 mobile partner ile telefon görüşmesi yapılabilir mi?

ayrıca mouse kullanacaklar bluetooth mouse ile kullanmalılar bence ve iphonesi olanlar logitech aplikasyonu ile iphone yi touvh pad olarak kullanabilirler ( normalde çok verimli çalışıyor ama tabi bu makinada nasıl olur bilemem )

hatta mouse olarak bulursanız şu ürünü tavsiye ederim;http://www.shop4tech.com/item9897.html veya http://gdgt.com/hp/bluetooth/pc-card/mouse/

6 hatta sunu da sorayımhttp://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=HP+MoGo+Bluetooth+X54+Presenter+Travel+Mouse#q=HP+MoGo+Bluetooth+X54+Presenter+Travel+Mouse&hl=tr&prmd=imvns&ei=x_DyTtTGE8PJ8gPzhqCvAQ&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=fc2a13b7b6bd1d95&biw=1280&bih=923

buradaki sitelerin hangisinden alırsak sorunsuz olarak elimize ulaşır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 22 Aralık 2011; 10:58:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

allah size akıl fikir versin 200 tl'ye böyle bir cihaz alıyorsunuz ve hala saçma sapan yazıyorsunuz yoksa alamıyormusunuz demeliyim zorunuz ne ki isteyen alır istemeyen almaz ben aldım hemen bu fiyata çok iyi vide izle,müzik dinle,internete gir,3g var,ufak tefek oyunları oyna emülatörde gider bu alete ve bunları yaptığın aleti cebinde taşı,dönüştürücü olayı basit bir şekilde ayarlanır evde ses sisteminede bağlanır,bende n550 işlemcili netbook var 1080p film çalıştırıyor uygun programla bu aletde 720p video oynatabilir diye düşünüyorum ki işletim sistemi xp olmasıda çok iyi

netbookta 1080p filmi hangi programla çalıştırıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

alma eşiğinde olanlardanım. taşınabilir bir bilgisayarım olmadıgı icin, uzun suredir kullandıgım pc ye alternatif arayısım uzun suredir var. gecen sene yine bu zamanlarda, notebookların sıfırının işe yarayanını buyuk kampanyalar ile 550tlnin altında bulamıyorken, ikinci elde de 475TL ye almaktansa netbooka yöneldim. pcdeki çift çekirdekin performansını yakalamak için de en az n550 işlemcili ucuz urun arayısı ve beklentisi icindeydim. çift cekirdekli netbook fiyatı notebook fiyatını aratmıyordu elbette. derken, masaüstü bilgisayarın kasasında upgrade yapabilme imkanı karsısında dizüstülerin kısıtlı gelişim imkanı ve ısınma ile kolay bozulabilirligini fark edince; genellikle sadece internet ve ofis amaçlı kullanılan bu cihaza en cok 300tl veririm dusuncesine inandırdım kendimi.o zamandan beri 300tl ye ancak 2.elini görebiliyorum. sahibinden,gittigidiyor,dh 2.el aramalarımda arızasız kullanılmıs netbookun 250tl den asagı olmadıgı gördüm. uzun süredir banka kampanyası, yapıkredi %10 puan ve hepsiburada çek kampanyasını birleştirip ucuza ürün alırım. ama piyasada nasıl tersten bir rüzgar esiyorsa en düşük donanımda netbooklar gecen yıl gördügüm fiyatları da aşmış. bu fiyatları da banka kampanyası bile düzeltemiyor.

neyse daha fazla uzatmamayım. spiga gecmiste ilgimi çekmişti.küçüktür ucuzdur sanıp fiyatını görmemle vazgecmem bir oldu.Bu cihazın donanımına baktıgımda, birçok yazılımı destekleyen tablet pc havasında oldugunu goruyorum. şu an tabletlerin bu donanımda olanlarının fiyatı malum. en dandik netbooklardan freebook bile 170tl den satısta. şimdi hiç düsünmeden bu spigayı almak dogru olabilir belki stok sıkıntısı varsa. ama şu an sadece vodafone satıyor bunu resmi kanaldan. yani teknosanın turuncu indirimi gibi 10-20 ürünü ucuza satıp birkac gün sonra baska magazadan daha pahalıya alma durumu yok sanırım. bir kere bu fiyattan basladı mı satıs böyle gider. zaten kamupanyada gordugum kadarıyla derken, şimdi bunun da stoklarla sınırlı yazdıgını gördüm :) ben tasınabilir bilgisayar aldıgımda tv ye de baglayabilmeyi istiyordum ama bunda tv out yahu neyse. birde cep telefonum 3g yi umts olarak desteklese de modem olarak kullanıyorum.

acaba bu spigayı pcye baglamak hatta hsdpa modem olarak kullanıp pcden internete girmek mümkün müdür?

niye mümkün olmasın ki! nasıl ki cep telefonunun bluetoothu açıkken ve pcde de bluetooth adaptor takılıyken; pcnin bluetooth simgesine tıklanarak internet bağlantısı saglanıyorsa spiga ile de aynı sekilde pcde internet münkündür. spigayı tvye baglamak mümkün olsaydı bir de keşke. önümüzdeki ay ttnetin tivibu paketini alıp bilgisayar üzerinden taşınabilir bilgisayarla tvden de izlemeyi istiyordum. tivibunun artan fiyatları sebebiyle tivibu evdense tivibu web daha cazip fiyata sahip. gerçi tivibu web için bir de sınırsız adslim olmalı.

usb to vga adaptör ile harici bir ekrana aktarmak mümkün. bu şekilde kullananlar var zaten. ama onların da fiyatı 35-60 dolar arasında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: syphonfilter

arkadaşlar anneme almayı düşünüyorum hediye olarak, nette takılıyor oyun oynuyor genelde okey falan birde işi gereği örgü modelleri falan araştırıyor sizce işini görürmü? Birde q klavyemi f mi? Mouse yok heralde ama 1 usb portunu çoklayıcıyıyla çoğaltabiliriz heralde?

aynen, q klavyedir usb coklayıcı ile mouse de takılır. ama dokunmatik ekranı kullanmaya alısmak daha iyi kolay olabilir.

teşekkürler bilgilendirme için, peki diğer söylediğim işlerini görürmü? flash oyun oynama mynetde okey falan be bu araştırma fotoğraf olayı? Birde win7 yüklenirmi acaba? Format atmakta uğraştırıcı olacak buna biraz ama neyse driver larını falan nette rahat bulabilirmiyiz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 22 Aralık 2011; 11:08:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: terbiyesüzcanavar

lütfen konu silinecek derecede bir konuysa kilitleyip neden kilitlendiği yazılabilir mi

soru cevapsız kalmış.

arkadaşlar, unutmayın ki konuyu silenler de insan.
    silenin kesinlikle sizin bilmediğiniz bir bildiği vardır.

mesela insanımızın cebini düşünüp, böyle fırsatları paylaşıp durduk yere masraf ettirmeyin diye silinmiş olabilir.

asıl KONUYU SİLEN KİŞİ buna CEVAP VERMEDİKTEN SONRA biz burada ne yazsak boştur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 22 Aralık 2011; 11:11:26 >
  • Allah sizin iyiliğinizi versin. Bu sıcak fırsatlar beni sıcak sıcak batıracak bir gün. Bende siparişimi verdim. Kardeşime hem doğum günü hediyesi olur hem üniversite de msn ile görüşmemizi, ofis programlarını kullanmasını sağlar. Bu fiyata bu özellikleri sunan 2. el bir ürün bile bulmak çok çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

hala şifre bulamayan bir arkadaş varsa, bir vodafonelu olarak yardımcı olabilirim sanırım

boktor nickli arkadaşa bir adet şifre gönderilmiştir
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar anneme almayı düşünüyorum hediye olarak, nette takılıyor oyun oynuyor genelde okey falan birde işi gereği örgü modelleri falan araştırıyor sizce işini görürmü? Birde q klavyemi f mi? Mouse yok heralde ama 1 usb portunu çoklayıcıyıyla çoğaltabiliriz heralde?

aynen, q klavyedir usb coklayıcı ile mouse de takılır. ama dokunmatik ekranı kullanmaya alısmak daha iyi kolay olabilir.

teşekkürler bilgilendirme için, peki diğer söylediğim işlerini görürmü? flash oyun oynama mynetde okey falan be bu araştırma fotoğraf olayı? Birde win7 yüklenirmi acaba? Format atmakta uğraştırıcı olacak buna biraz ama neyse driver larını falan nette rahat bulabilirmiyiz acaba?

arakdaşlar cevap verecek biri varmı? sipariş onay yerindeyim ona göre vercem

• Tam istediğim gibi bir cihaz.Ama vodafon yok Şifre gönderecek biri var mıdır ki ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quake kurulup oynandığına göre mynet oyunları rahat rahat oynanılır. Ayrıca Mesut Çevik'in video incelemesinde de görülüyor flash tabanlı videoları dahi oynatıyor cpu kullanımı %100'e dayansa dahi. O yüzden o oyunlarda bir sıkıntı yaratacağını düşünmem. Win 7 olayı ise zor. 8gb hafızası olan birşeye onu kurmak zaten win7'yi performanslı olarak kullanmak için akıl karı değil.

• verdim siparişi anneme hayırlı uğurlu olsun:)
  • quote:

quote:

hala şifre bulamayan bir arkadaş varsa, bir vodafonelu olarak yardımcı olabilirim sanırım

boktor nickli arkadaşa bir adet şifre gönderilmiştir

söylev nickli arkadaşa da bir adet şifre gönderilmiştir

beyler şifreler 30 dakika geçerliymiş.unutmayın

ekleme: 3.şifre aries nickli arkadaşa gönderilmiştir.

arkadaşlar şifre kontenjanımız dolmuştur,benden bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 22 Aralık 2011; 12:25:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

quote:

quote:

quote:

quote:

quake kurulup oynandığına göre mynet oyunları rahat rahat oynanılır. Ayrıca Mesut Çevik'in video incelemesinde de görülüyor flash tabanlı videoları dahi oynatıyor cpu kullanımı %100'e dayansa dahi. O yüzden o oyunlarda bir sıkıntı yaratacağını düşünmem. Win 7 olayı ise zor. 8gb hafızası olan birşeye onu kurmak zaten win7'yi performanslı olarak kullanmak için akıl karı değil.

o zaman xp de yeterli olacaktır, özellikler arasında 16 gb sd ye kadar desteklyor demiş ama sipraişler geldikten sonra elinde 32 olan denese destekliyorsa 32 alsak bizde iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman xp de yeterli olacaktır, özellikler arasında 16 gb sd ye kadar desteklyor demiş ama sipraişler geldikten sonra elinde 32 olan denese destekliyorsa 32 alsak bizde iyi olur.

Aynen zaten xp'nin üstü bir işletim sistemi bu makinadan alınacak verimi düşürür donanım gereksinimleri dolayısıyla. Ama tabi gelince yine de denemek için win7 yüklemeyi düşünüyorum. 32gb sd desteği ise ilk deneyeceğim şeylerden. Haberdar ederim eğer unutmazsam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen zaten xp'nin üstü bir işletim sistemi bu makinadan alınacak verimi düşürür donanım gereksinimleri dolayısıyla. Ama tabi gelince yine de denemek için win7 yüklemeyi düşünüyorum. 32gb sd desteği ise ilk deneyeceğim şeylerden. Haberdar ederim eğer unutmazsam.

bekliyopr olacağım teşekkürler ilginiz için

• slm
    bu arada normal pc programlarını yükleniyormu aynı pc deki gibi..mini usb olduguna göre yüklenmesi lazım herhalde..
  • quote:

bekliyopr olacağım teşekkürler ilginiz için

Siz de siparişi verdiniz ama sanırım. Artık hangimizin ki önce gelirse O'ndan alalım incelemeyi :)

@frantic2 evet yükleniyor. Masaüstü veya laptop da ki XP'den bir farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cehennemden_Cennete -- 22 Aralık 2011; 12:36:50 >
  • - microxp, tinyxp, tiny vb ufaltılmış versiyon işletim sistemleri mevcut.
    - class 10 30MB/s bir sd kart ile ve 8 gb ssd ile bence bu cihaz hard diskli bir netbooktan daha iyi olacak
    - 200 tl?
    - windows 8 tablet bekliyorum ama piyasaya oturması 6 ay sürecek, google tablet cıkartacak adnroid 4 ama hala cikis tarihi spekleri belli degil. Yani 300-400 tl civarına adam gibi windows tabanlı veya android 4 tabanlı bir cihaz alabilmek ve ekranından da kalite beklemek için en az 8-12 ay var.
    500 tl verip de 30 derece gorus acisi saglayan 2.2 android iceren tablet alanların tercihi ile bu cok farklı. Cihaz cok dar olmayan bir kot cebine bile sigabiliyor ve WINDOWS OS sahip.
    -Kesinlikle eksileri var ama 200 tl ye beni en az 1 sene idare edecek bir cihaz olarak görüyorum bunu ve aliyorum.

Arkadaşlar teknik destek konusunda sıkıntı olabilir, detaylı bilgileri paylaşmaya devam edelim.
  • bende bitane aldım umarım bulmaz 10 günü
  • hala diyorum bu fiyata böyle cihaz yok,her şekilde çok iyi iş görür al kullan,emülatör yükleyip denemek istiyorum sonuç ne olacak acaba
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.