Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wesa standartlarında TV ölçüsüne (55-65'') uygun askı aparatı alabilirsiniz extreme birşeye gerek yok döküm aparatlar gayet iyi alınıp kullanılabilir.
  • efebundy E kullanıcısına yanıt
    Aktif olarak aşağıdakileri kullanıyorum...

Media Player - KODI
    IPTV uygulaması - GSE Smart IPTV
    Spotify
    Dosya yöneticisi - X-Plore
  • quote:

Orijinalden alıntı: featich

Herkese Merhaba;

Ps4 oynarken ara ara bilgi barını açıyor. Görüntü kalitesinin bilgisi gözüküyor. Normal yayında böyle bir şey yapmıyor.

Bu uyarıyı sürekli almamanın bir yolu var mı?
    Bende de ara ara oluyor ps4 ayarlar içinde ses çıkışı dts veya Dolby yaptıktan sonra olmaya başladı. Normalde ses çıkışı HDMI ayarında idi. Siz Hdr modu kullanıyor musunuz ve Hdr olarak faydalanma gördünüz mü. Bu konuda sizi çok rahatsız etmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ürünün 6.000 tlye düşme ihtimali var mı hocalar?

• Konsolda Game modunu kullanıyorum, zaten ps4 pro takınca direk o moda kendi geçiyor. HDR konusu bence başarılı. Filmlerden daha iyi etki yaptığı kesin.
  • mamifan M kullanıcısına yanıt
    bence yok...belki teşhir ürünü olabilir
  • XF90 ile beraber Denon Avr-1610 kullanacağım.1610 4k‘yı desteklemediğinden önümde sanırım iki seçenek var :
    1- Filmleri 1080p olarak yine Pc-Denon-Tv sırasıyla DTS li olarak izleyeceğim..
    2- Optik kabloyla tv’nin ses çıkışını Denon’a bağlayıp , Filmi tv’nin usb’sinden oynatıp sesi Denon’dan almak..

Sorum şu ki 2. seçenekte XF90 Tv optik ses çıkışından DTS’li 5.1 olarak ses çıkışı Denon’a verebiliyor mu ?? Veya sizin başka bir öneriniz varmı ?? Artı , ARC portuyla alakalı kullanabileceğim bana uyan bir durum varmı ?? Teşekkür ederim...

(Ekte tv’nin ses çıkış değerleri var)

Not:Tv’yi aldım fakat 2 ay sonra kullanabileceğim.Şimdiden hazırlık yapıyorum..

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebundy -- 14 Şubat 2019; 10:39:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Merhaba,
    Ben olsam optik kablo yerine TV den HDMI kablosunu direk Denon cihaza girerdim.(Cihazınız da 3 HDMI giriş - 1 Çıkış olduğunu görüyorum)
    TV deki bütün sesleri bu şekilde cihaz üzerinden alırsınız, DTS de dahil.
    Ama siz sadece film izlerken cihazınızı kullanmak isterseniz eğer,optik kablo DTS sesleri verecektir zaten.
    Denonun da değişim vakti gelmiş aslında, bütçe dahilinde XF90'a yakışır bir Sony str-da 1080'de alabilirsiniz. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakabo34 -- 14 Şubat 2019; 11:24:37 >
  • Tv’den Denon’a hdmi kablo ile girmek derken Tv’nin hangi portundan çıkış yapacağım ? Hepsi Hdmi In olarak yazıyor.. (Yarı cahilim kusura bakmayın 😊)

Evlilik aşamasında olduğumdan değişimi 1 sene aonraya bırakmak zorundayım 😊

Rica ederim, TV deki HDMI 3 ARC destekli, ordan bağlantı yapabilirsiniz.
  • Oreo güncellemesi askıya alındı -Android ™ 8.0 Oreo ™ otomatik güncellemesi geçici olarak askıya alındı ​​- 13 Şubat 2019 | Sony İngiltere
    Kaynak:https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00206881
  • Beta aşamada olduğunu ben anladım da onlar da anladı herhalde stabil hale almaları gerek video ses olayı özellikle kanal geçiş bazen radyo gibi algılayabiliyor uyduda.. Geliştirici seçeneklerinde bakındım biraz yazılım tam optimum seviyede değil ancak Kodi uygulaması eski yazılıma göre daha stabil umarım bunu bozmazlar hız muazzam eskiye göre bakalım
  • satem S kullanıcısına yanıt
    Ses sistemi olanlar dertliydi, doğru karar vermişler.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Oyuna girerken olması problem değil.

Oyundayken oluyor. Tam aksiyon sahnesinde o bilgi ekranı gelince çıldırıyorum
  • Merhaba;

Ses sistemini alınca bende Dts yaptıktan sonra bunu yapmaya başladı. Hdr modu otomatikte ama çok karanlık gelen sahnelerde bazen manuel bir şekilde kapatıyorum. Kapatmada yada otomatik kalması fark etmeksizin gene uyarı geliyor.
  • featich F kullanıcısına yanıt
    O zaman sorun var hocam

Ben onlarca oyunda denedim, ps4 pro ile hiç oyun içinde görmedim.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim.

Yani tv lik bir sorun olsa Netflix yayınlarında, Tv yayınlarında yada Youtube yayınlarında da problem çıkartması gerekiyor diye düşünüyorum. Bunlarda herhangi bir sıkıntı yok. Bu bilgi ekranını kaçırdığım bir nokta var neden yaptığı ile ilgili ama bulamıyorum bir türlü
  • 6.849 lira an itibariyle.

• featich F kullanıcısına yanıt
    bende ps4 (pro değil) ve marantz avr var. bahsettiğiniz şekilde bir problem yaşamadım. hdmi kablo, tv ve ps ayarlarını biraz daha kurcalayın bence.
    çok önceleri eski tv de başıma şöyle birşeyler gelmişti. oyunun içerinde belirli sahnelerde ekran yaklaşık 1sn lik kararmalar yapıyordu. şu an hatırlamamakla birlikte avr, tv ve ps4 ün ayarlarını kurcalayarak çözmüştüm.
    ses sisteminizin video çıkış sinyal ayarlarına bakabilirsiniz belki...

• Duvar askı aparatı olarak bunu satın aldım.Max 55” kaldırıyormuş sorun olmaz sanırım? Ve kullanan var mı böyle bir ürün.Sonynin resmi duvar aparatı videosu var o ürünün aynısı sanırım.

Everest Ev-Led55 32''-55'' Vesa 200*400 Led Tv Duvar Askı Aparatı
    https://www.hepsiburada.com/everest-ev-led55-32-55-vesa-200-400-led-tv-duvar-aski-aparati-p-EVUCZLKETV-5?magaza=Ucuzlukcu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsainBolt -- 16 Şubat 2019; 13:26:59 >
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.