Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (709. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Command.com kullanıcısına yanıt

aklınıza gelmeyen bir öneride daha bulunayım, tv değiştirip bahsettiğiniz tv lerden bir tane alabilirsiniz , böylece kesin çözüm olur SADECE SONY XF90 (BABA KONU) 

• Zekana hayran kaldım

en son 20 sene önce vestel'in tüplü televizyonunda gördüğüm bir özellik...

merhaba

app lock deneyebilirsiniz

belki iş görür

https://www.youtube.com/watch?v=dM3Npo8yq7c&feature=youtu.be

hürmetler

• Ben TV yazılımını 2 seneden fazladır guncellemedim. Otomatik güncelleme de kapalı.

Sanırım hala Android 8

Herşey çalışıyor sorunum yok. Güncelleme bana ne katar? Gerek var mı sizce?

• MacGyver. kullanıcısına yanıt

Cocuk kilidi olmasi lazim ayarlarda...

• Merhaba xf9005 55 kullanaiyorum 65 yada 75 onerebileceginiz sonyi arattirmayacak tv öneriniz var mi

TCL 75P735 sizce bu tvye gecilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitalx -- 7 Mayıs 2023; 11:28:18 >
  • xf9005 modeline mouse takınca gbord ve yerleşik klavye aktif olmuyor. mouse takmadan da kullanılmıyor kumanda dan. ne yapmak lazım. önerisi olan varmı.

• vitalx kullanıcısına yanıt

Merhaba, aynı modeli kullanıyorum. Bu modelden daha iyisi olsun istiyorsan

https://www.tcl.com/tr/tr/tvs?mini-led-tv buradaki modellere bakabilirsin. Ben de bakıyorum yine fiyat olarak c825 öne çıkıyor.

65 olanı satılıktır.

• @BurkiBurks

Merhabalar, TV maalesef kumanda kaynaklı değil içerisindeki alıcı kaynaklı kumanda algılamama sorununa neden veriyor.

Aşağıda işaretlediğim sarı ile yuvarlak içine aldığım kablo soketine takılı olan bir göz var. Üzerinde minik bir direnç var. Ya bu direnci değiştirmeniz gerekiyor. Çok ucuz bir maliyeti olacaktır. Ya da yenisini almanız gerekiyor.

Sony XF9005 (inch farketmez) seri TV'ler için kumandanız belirli bir süre içerisinde çalışmaz ise A5005966A numaralı parçayı alıp değiştirmeniz gerekir. Ben 280 TL'ye yetkili servisten parçayı getirttim. İsterseniz eskisinin üzerindeki minik direnci de değiştirebilirsiniz. Parçanın fotoğrafını da aşağıdaki fotoğrafın altına ekliyorum.

Kendi yaşadığım arıza ile ilgili olarak nokta atışı bilgi vermek istedim. Herkese iyi forumlar.

Bu arada TV'yi sökmek çok kolay, arkasında 5-6 tane vida var ve hemen söktüm, parça direkt önüme çıktı değiştirdim kapattım açtım ve şu an kumandam çalışıyor : )

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

65xf9005 den 65c935 e geçtim local dimming yönünden en az c835 tir diğer türlü üzebilir,825 8bit+frc olduğundan tavsiye etmiyorum...

• 65xf9005 harika bir tv iyi ki xg serisinden dönmüşüm bu modelde film izlemek müthiş keyifli xg d emotion blutlanma fram atlama vardı bunda yok..

• Merhabalar..

Elinde bu cihazın Android 7 yazılımı olan varmı acaba..? cihazıma herhangi bir usb aygıt bağladığımda cihaz kendisini resetliyor..android versiyonunu yükseltmek istemiyorum..sony ile iletişime geçtim servise yönlendirdiler..fakat servis muhtemelen öncelikle yazılım güncellemesi ardın da doananımsal müdahele edecektir..kendim öncelikle aynı yazılımı cihazıma atmak istiyrum..

cihaz bilgilerim,

PKG1.6.0.56.31.1.00.0178EUA

PKG6.5631.0178EUA

ihtiyacım olan yazılım versiyonu ,

PKG6.5631

• Merhaba arkadaşlar, bende bu cihazdan var 55" boyutunda, yeni eve geçerken daha büyük bir şey bakıyorum ama seviye olarak bunun da altında kalsın istemiyorum. 65" alacağım bu sefer, pazarda biraz bakındım sanırım Sony çekildiği için pek bir model kalmamış, Amazon'da A80J modeli var; Vatan'da dönem dönem Samsung S95B indirime girip çıkıyor, fiyat aralığı olarak max 50k gibi düşünüyorum, rtings'e falan baktım aşağı yukarı yakın cihazlar gibi gözüküyor ama Sony kullanmış birinin yorumları olsa daha rahat ederim sadece düz teknik incelemelerdense. Tizen kullanmadım daha önce, bir arkadaşım görece eski bir Tizen Samsung TV kullanıyor mesela maçları TODTV'nin app'i üzerinden izleyemiyor çünkü uygulama mağazasında yok, ben çok alıştım şimdi mesela bilgisayar bağlamaya geri dönmeye hiç niyetim yok, bu önemli benim açımdan. Xbox SS var, belki bir ara PS5 de alabilirim bilmiyorum o yüzden VRR, 4K 120hz gibi kriterler de önemli bu fiyatlara çıkmışken. Fikir verebilecek bir arkadaşımız olursa çok sevinirim.

• XF9005’te DLNA özelliği mevcut mu? Ekran yansıtma değil bunu özellikle söylüyorum. DLNA tamamen farklı bir konu. Sony’nin sitesinden baktım ekran yansıtma mevcut fakat DLNA ile ilgili bir şey bulamadım.

• Dahili uyduda sıkıntı var benim. Sinyal ve kalite 100/100 olmasına rağmen kanallar yüklenmiyor bunun çözümü nedir acaba

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dv modunda renkler berbat oluyor onerilenlerden güç modunuda kapattım ama yok resmen filmlerin içine ediyor bir cozumude yok sanirim valla pişman etti bu tv beni ya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • xpmagduru kullanıcısına yanıt

Apple tv alip kullananlar var sirf Dolby Vision icin..Apple Tv den izleyenler memnun..

• 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.