Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.434
Cevap
218
Favori
960.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konunun başlarında resim üstünden local dimming in etkili olabilmesi için 1,2 ayar vardı bir nebze fayda eder gibi görünsede beni memnun etmedi, daha sonra xbox one x de netflix kullanmaya başlayınca aradaki farkın uçurum kadar olduğunu gördüm. Sorun panelinizde değildir emin olun sorun local dimming başta olmak üzere bu TV yi sıradan Led tvlerden ayıran başlıca donanım farklarının kendi android işletim sistemi aktifken bir işe yaramamasıdır. Aynı resim ayarlarında fark çok bariz size tavsiyem harici bir kaynaktan(ps4, ps5, xiamio mi box s, xbox one series) netflixi tecrübe etmenizdir saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArGoDa kullanıcısına yanıt
    Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Hemen ps5 te deniyorum
    Ps te de var hocam bulutlanma aynı yerde ama şunu farkettim , bakış açısına göre de değişiyor . Sol taraftan bakınca var , sağ tarafa geçip oradaki koltuga oturdugumda yok . Ben mi acaba yanlış düşünüyorum:/
  • part kullanıcısına yanıt

Standart moda alıp yerel karartmayıda yükseğe getirip karanlıkta resim ekleyebilirmisiniz TV nin tam karşısından

Yerel karartma yüksek olunca haliyle biraz daha siyahlaştı o kısım fotoğrafta biraz aydınlık cıksa da gerçekte bu kadar aydınlık değil hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi part -- 12 Nisan 2021; 23:50:47 >

• Aynı sahneye getirdim bende durum bu kadar siyah olmasada kötü bir durumu yok, benim anlamadığım yerel karartma yüksekte olmasına rağmen o bölgede o bulutlanmanın hala durması 🤔

• Bendede durum bu siyah ayarı kapalı gel.kontrast düzenleyici kapalı yerel karatma orta dynamic range kapalı cihaz (65xf9005)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 13 Nisan 2021; 4:22:7 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet var bir sıkıntı servis gelicek bakalım ne diyecek

ben, siyah dengesi şöyle çözdüm gibi;

Resim Modu:Standart

Otomatik Resim modu:Kapalı

ışık algılayıcı:açık

Parlaklık:30

Kontras:75

Gama :sıfır

Siyah Düzey:50

Siyah ayarı ;kapalı

gnl.Kontras düzenleyici: kapalı

otomatik Yerel karartma:orta

x-tended Dynamic Range:orta

Renk:50

Ton:0

Renklerin sıcaklığı:Normal

canlı renkler:orta

Netlik:75

gerçeklik oluşturma: otomatik

Rastgele gürültü azaltma:otomatik

Dijital gürültü azaltma:otomatik

Hassas Tonlama:düşük

Böyle bir deneme yapın, bunları yaparken önceki ayarlarınızı bir yere not alın,

• yimust kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öneriniz için deneyeceğim hocam

şöyle bir sonuç oluştu:

Başarılı resim 👍

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt

tf.dan çekilen resim, Samsung Galaxs A18 bir tf. kamera okadar ahım şahım değil, iyi bir tf.kamerası olsa dahada iyi olabilirdi.

• bulutlanma sonucu ya tv için de panele toz girmesinden olur yada ledlerden bulutlanma olan bölgedeki yerlerdeki ledlerin ya patlaması ya zayıf yanmasından kaynaklanır .eski bir samsung tv deneyim olduğu için. bende tv alalı 2 yıla yaklaşıyor cok şükür böyle bir sıkıntı yok . servisin nediyeceği merak ettim ledleri kaça değişecekler şayet ledlerde ise panelde sorun yoktur eminim led hatası o bulut olayı .

tabi tv dışardan fiziki vurma basma yapılmadı ise sonuçları yazarsanız .....

• Şimdi ilginç olan bir durum var 2020 de olan son güncelleme yapmamıştım , otomatik indirmeyi kapatmışım . Güncellemeden sonra böyle bi sıkıntı oluşmadı , sorunum düzeldi bu nasıl oluyor şaşıyorum. Burada birkaç resim atmıştım . O görüntülerden eser yok sanki sıfır panel takıldı . Yeni sorunum şu :D netflix durdurmaya basınca renk gidiyor programsal bişey sanırım . Fabrika ayarlarına döneyim diyorum
    Bu fotoğrafın aynısını kullanmak isterim nereden bakıyoruz hocam
  • Part (Bu fotoğrafın aynısını kullanmak isterim nereden bakıyoruz hocam)

yotubeden belgesel seyrederken çekmiştim....Bunlardan bir kaç tanesi;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 14 Nisan 2021; 19:17:19 >

• ARKADAŞLAR YARARLI OLABİLİR, ÖZELLİKLE BULUTLANMA, ARKA IŞIK:

https://www.sony.com.tr/electronics/support/articles/00125848

• Konuya girdikçe TV'de kusur arar oldum:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, bence en iyi ayar TV'nin kendi ayarları. Ben Apple TV 4K ile kullanıyorum, TV'nin kendi ayarlarından standart mod seçili hemen altındaki Otomatik Resim Ayarı ise 24p ile başlayan seçenek seçili. Bu şekilde Netflix, Amazon Prime vb. film izlerken eğer seyrettiğiniz film ya da dizi orijinal 24fps ise görüntü ayarı hemen sinema ev moduna geçiyor ve film ya da dizi nasıl çekildiyse o şekilde izleyebiliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.