Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.419
Cevap
218
Favori
959.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vatan da bu fiyat sıfır kapalı ürün değil.teşhir ürünü bilgin olsun..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yusufzana kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam, teşhir olması daha iyi benim için ölü piksel banding tüm testlerini yaptım hiç sorunu yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

Biliyorum hocam, teşhir olması daha iyi benim için ölü piksel banding tüm testlerini yaptım hiç sorunu yok.

kullanım saatine baktınızmı

• yimust kullanıcısına yanıt
    Bakmadım hocam, nereden bakabilirim? Bir de panelde sıkıntı yoksa kullanım saatinin bir önemi var mı ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknosa da da 7500 gibi bir fiyat gördüm. Bilemedim teşhir olduğu için alınır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşhir konusunda bir şey diyemem ama bu televizyonu alan çok memnun kalır. Ben alalı iki sene oldu, her bakımdan çok iyi. İyi ki almışım diyorum.

• Zeljko Obradovic Z kullanıcısına yanıt
  • bayse B kullanıcısına yanıt

Limitsizamcadan bnde indiriyorum ama gercek4k deil

• baris007 B kullanıcısına yanıt

virüs var diye indirmeye izin vermiyor anti virüs proğramı....

• Ps4 üzerinden Rocket League oyununu oynayan var mı? Özellikle bu oyunda müthiş bir lag var ve kesinlikle tv’den kaynaklandığını düşünmeye başladım. Bilgisayardan oynadığımda bir sorun yok.

• Sergenss kullanıcısına yanıt
    Oyundaki lag tv den değil ps4 oyunundan kaynaklanıyor,aynısı pes 2021 de var .

• Şu an MediaMarkt'tan çıktım. Dün gelip 55 inch Xf90'a bakmıştım, teşhir bir üründü ve yukarıya koydukları için pek mıncıklanmamıştı. Ve görevli bana 2 aylık olduğunu söylemişti. Fakat üstteki arkadaşa teşekkür ederim, ürünün çalışma saatini kontrol ettiğimde 4 aydır çalıştırıldığını gördüm. Ve çalışan yanlış bilgi verdiği için üzgünüm demek yerine yüzsüzce eğer saatine bu kadar dikkat ediyorsam teşhir bakmamamı söyledi. Adamlar yaptığı işten o kadar habersiz ki, banding ve ölü pikselin ne olduğunu sorup testleri için açtırdığım videoları benden rica ettiler. Şu an kafedeyim ve bir karar vereceğim. Sizce 7600 Tl'ye (2 yılın üstüne +3 yıl Mediamarkt, toplam 5 yıl garantili fiyat) 4 ay çalıştırılmış bu teşhir ürünü alınır mı? XH90 ne yazık ki kontrastlar ve parlaklık konusunda bu TV kadar iyi değildi o yüzden kaçırmak da istemiyorum. Yaptırdığım testlerde bir sorun göremedim.

Not: Çalışma saati ekranında 11400 civarı yazıyordu ve 12 saatten güne vurulduğunda 2,5 seneyi geçiyor ve bu durum pek mümkün gözükmüyor. Gerçek sayı muhtemelen 1400 saat, yani bakarken ilk rakamı katmayacağız anladığım kadarıyla. Çalışanın kendisi de daha sonradan ürünün pandemi sonrası gelen partiden olduğunu söyledi, muhtemelen haziran-temmuz üretimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 7 Kasım 2020; 17:52:47 >
  • Skadi kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi en fazla 4 aydır teşhirdedir. Sony gibi bir markanın xh90 gibi kaliteli panellerin ömrü epeyce uzundur dolayısıyla 1400 saat dikkate alınmayacak kadar küçük bir süre.

Cihazda kozmetik bir sorun yoksa, alınabilir bence. Teşhir fiyatı ne olursa olsun indirim isteyin, onların verdiği indirimi öğrenin hemen kabul etmeyip siz de makul bir teklif sunun değerlendirmelerini talep edin. Sizin teklifinizi kabul etmeseler bile rakamı biraz yükseltip bir noktada anlaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alzena -- 7 Kasım 2020; 16:30:6 >
    Bir de depodan kutusunu buldurup. Kutu üzerindeki seri No ile panelin arkasındakini karşılaştırın. Aynı ise kutudaki etikette yazan üretim tarihi ve yerine bakın.

Almaya karar verirseniz siz alıp eve götürmeyin. Mağaz güzelce temizleyip kutulasın ve servis mağazadan alıp size kuruluma gelsin böyle anlaşın.

• Alzena A kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam. Test de yaptım sorun yok, makine ellenmemiş zaten üstte duruyor. Sadece satıcı gıcık etti biraz. Normal fiyatı 7000 TL, normal 2 yıllık garantiye ek olarak +3 yıl mediamarkt garanti uzatma servisi normalde 1000 TL ama ona 400 indirim yapıp toplamda 7600'e bırakıyorlar. Eğer 2 yıllık garantili şekilde alırsam da max 6700e düşüyorlarmış. Aslında gene garantiye aynı parayı vereceğiz ama 6 taksite böldüreceğim için aylık 170 TL gibi bir miktar oynuyor, o da çok sorun değil bana. Galiba 5 yıllık uzatılmış garanti ile satın alacağım, gene de birazdan girip biraz daha şansımı deneyeceğim.

Dediklerinize de bakacağım, tekrardan teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 7 Kasım 2020; 16:36:52 >
  • Güncelleme

@Alzena hocama çok teşekkür ediyorum, televizyonun arkasından üretim tarihine baktık ve 8.2018 olduğunu gördük, adi yalancılar. Ne yapın edin kendiniz araştırın arkadaşlar, bunlar ürünlerini satmak için kırk takla atarlar. Demek ki o servis menüsünde gördüğüm 11.400 küsür saat gerçekmiş. Şikayetvar'a ve diğer platformlara bildireceğim, 2 ay diye kekleyeceklerdi bizi.

Yer İzmir Optimum MediaMarkt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 7 Kasım 2020; 17:1:52 >
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.
    Özellikle o mağazayı her türlü ortamda ifşa ve şikayet edin gt erkes öğrensin dikkat etsin insanlar.

Bu kadar da olmaz,dikkat etmeseniz 2.5 senelik tv yi 2.5 aylık olarak satmaya çalışıyorlar.Gerçi verdikleri fiyat baştan zaten düşük geldi bana ki 2.5 aylık teşhirde bile olsa fiyatın 8.5 - 9 k olması lazımdı.
    Geçmiş olsun, aslında bütün bu olanları mağaza müdürüne kadar taşıyıp 5 k lara fiyat çekilirse alınır diye düşünüyorum.Garantisi bile var

• kalamare kullanıcısına yanıt
    Keşke fiyatı 8000-9000 olsaydı da yalan söylemeselerdi. Aynı yerde Vatan'a da girdim, çalışan dürüstçe 2 yıl önce üretildiğini ve o tarihten beri teşhirde olduğunu belirtti. Buradaki ise önce 2 ay, itirazdan sonra ise pandemi sonrası haziran gibi geldiğini söyledi ve hatta üste çıkmaya çalıştı. Fakat çalışma saati ile üretim tarihinden itibaren 2 yılı aşkın süredir her gün 12 saat ve üstünde çalıştırıldığı anlaşıldı. Artık onlardan almam hiçbir şekilde, tepki vermeden çıktım ama yazacağım her yere.

Bakalım, 11.11 veya Black Friday'de XH90 kovalamaya çalışacağım, en azından kafam rahat olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 7 Kasım 2020; 20:19:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skadi

Keşke fiyatı 8000-9000 olsaydı da yalan söylemeselerdi. Aynı yerde Vatan'a da girdim, çalışan dürüstçe 2 yıl önce üretildiğini ve o tarihten beri teşhirde olduğunu belirtti. Buradaki ise önce 2 ay, itirazdan sonra ise pandemi sonrası haziran gibi geldiğini söyledi ve hatta üste çıkmaya çalıştı. Fakat çalışma saati ile üretim tarihinden itibaren 2 yılı aşkın süredir her gün 12 saat ve üstünde çalıştırıldığı anlaşıldı. Artık onlardan almam hiçbir şekilde, tepki vermeden çıktım ama yazacağım her yere.

Bakalım, 11.11 veya Black Friday'de XH90 kovalamaya çalışacağım, en azından kafam rahat olur

üstat teşhir ürünü dediğinde ya üründe kozmik sorun olur onu söylemez başka tarafı söylerler , ya cok fazla mağzada kalmış artık onu elinden cıkarmak için teşhire cıkış, ya başka müsteriden gelmiş tekrar satışa girmiş ürünlerdir. öyle 2 aylık makinayı kolay kolay teşhire sokmazlar bu her ürün için aynıdır .

almadığın iyi olmuş ben öyle fazla yaklaşmam teşhir ürünlerine hattta mağzadan alınan her ürünün stok bakıp alıcan kapalı kutu varmı diye sorup , yoksa. ürünü paketler açılmamış diye satan mağzalar bile gördüm . çalışma satine gelince onu koymaslar millete ne giydirirlerdi allah o var ben netten aldım satıcıya ulaştım sordum ettim ürüngelincede servise baktırdım açmam falan dedi ayar verdim baktı yoksa yanında ben yapacaktım . vede hiç kullanılmamış 2 defa acılıp kapanmış test amaçlı oda fabrika verileri .

tv koşan tv idi güzel cok memenunum iyiki almışız kısmetse büyüğü oled olacak aynı markanın bundan sonra .....oled iyileştirmeler olsun iyce acelesi yok

birde. şu garanti uzatma işi. ben o işe hiç sıcak bakmıyom samsung. tv. vardı bundan önce ledler patladı. söyledik garanti dışı birsürü laf söylediler boşa vermem o parayı

nekadar varsa garantisi gitsin elektronik. şans birazda ..

• 
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.