Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni güncelleme sonrasi 5.1 ses alamıyorum. Kodide açıyordu. Şimdi. Onda da olmuyor. Kodinin sistem sesleir bile kesiliyor 5.1 film açınca. Hatta donuyor. Var mı. Bilgisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fabrika ayarlarina dondurunce düzeldi. Demek ki her güncelleme sonrası reset atmak şart. Yoksa bir şeyler eksik kalıyor.

• 3 seçenek geliyor, aç+taşı+favorilerden kaldır...

• yimust kullanıcısına yanıt

hayır olmaz. bazı terimlerin net anlaşılması için İngilizce kullanılması daha doğru.

"çiçeklenme" nedir? çiçek mi çıkıyor ekranda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musuz -- 16 Ekim 2020; 21:7:36 >
  • modesit M kullanıcısına yanıt

onu satıcıya sorunuz.

Bana gelen haziran 2020 üretim Çin'de üretilmişti.

Üretim parti ve tarihine göre değişir.

• Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Ocak 2020 Belçika üretimi

• musuz M kullanıcısına yanıt

galiba Türkiyede ingilizce daha çok kullanılıyor.... haklısınız tv de çiçeklenme olmuyor ama Blooming oluyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 16 Ekim 2020; 21:49:27 >
  • Arkadaşlar 55XF9005 serisi alma niyetindeyim. Forumda gezerken 55XH9505 serisine de denk geldim.9005 serisi şu anda stoklarda yok denecek kadar az. 7999 TL. fiyatı var. Diğer XH9505 serisinin fiyatı 15000 TL. Bu iki cihazı karşılaştırırsak aradaki bu 7000 TL. farkı vermeye değer mi sizce? İkisi arasındaki farklar nedir. Her ikisi de 55 inç. Her iki tv'yi yan yana koyup karasal kanalları (ATV,TRT,SHOW VS) açsak aralarında aman aman bir görüntü kalitesi,netlik doğallık,titreme vs. farkı olur mu?XF9005 ve XH9505 modelini kullanan arkadaşlar yorumlarınız benim için çok kıymetli.

Dün 55xh9505 i 12999 liradan kaptım..salı felan gelir herhalde..kurulsun edilsin testleri yapalım rapor geçerim hocam :) 7 bin büyük fark cidden ama 3 bin felan olsa düşünmeden xh95 alın derdim..

incelediğim kadarıyla xf9005 den fark;

Hdmı 2.1 , işlemci farkı, Dolby Atmos, 4 GB Ram, Adroid pie(xf9005 e de geleceği söyleniyor), gibi farklar, birde Üretim 2020 Mod. Bu farklar işinize yaramıyorsa okadar parayı vermeye gerek yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: modesit

Arkadaşlar 55XF9005 serisi alma niyetindeyim. Forumda gezerken 55XH9505 serisine de denk geldim.9005 serisi şu anda stoklarda yok denecek kadar az. 7999 TL. fiyatı var. Diğer XH9505 serisinin fiyatı 15000 TL. Bu iki cihazı karşılaştırırsak aradaki bu 7000 TL. farkı vermeye değer mi sizce? İkisi arasındaki farklar nedir. Her ikisi de 55 inç. Her iki tv'yi yan yana koyup karasal kanalları (ATV,TRT,SHOW VS) açsak aralarında aman aman bir görüntü kalitesi,netlik doğallık,titreme vs. farkı olur mu?XF9005 ve XH9505 modelini kullanan arkadaşlar yorumlarınız benim için çok kıymetli.

7.000 TL farka kesinlikle değmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

incelediğim kadarıyla xf9005 den fark;

Hdmı 2.1 , işlemci farkı, Dolby Atmos, 4 GB Ram, Adroid pie(xf9005 e de geleceği söyleniyor), gibi farklar, birde Üretim 2020 Mod. Bu farklar işinize yaramıyorsa okadar parayı vermeye gerek yok..

hdmı 2.1 xh9096 da var xh 9505 yok diye biliyorum ben. 4 gb ram olduğunu nereden öğrendiniz acaba bende niyetliyim 65xh9505 almaya link atabilirmisiniz saygılar

Bence o kadar fark sadece oled için verilir,gerek yok gibi geliyor.xf de 2018 model ama kategorisinde amiral gemisi oldu ve 2020 ağustos üretimi bile var klasman da alınacak en iyi bir kaç tv den biri

• quote:

Arkadaşlar 55XF9005 serisi alma niyetindeyim. Forumda gezerken 55XH9505 serisine de denk geldim.9005 serisi şu anda stoklarda yok denecek kadar az. 7999 TL. fiyatı var. Diğer XH9505 serisinin fiyatı 15000 TL. Bu iki cihazı karşılaştırırsak aradaki bu 7000 TL. farkı vermeye değer mi sizce? İkisi arasındaki farklar nedir. Her ikisi de 55 inç. Her iki tv'yi yan yana koyup karasal kanalları (ATV,TRT,SHOW VS) açsak aralarında aman aman bir görüntü kalitesi,netlik doğallık,titreme vs. farkı olur mu?XF9005 ve XH9505 modelini kullanan arkadaşlar yorumlarınız benim için çok kıymetli.

7999tl ye nerede var acaba bende ariyorumda.

• Arkadaşlar selamlar. Daha önce sormuştum ama cevap bulamadım.
    Bunun için format atmak istemiyorum televizyona.
    Normalde TV tuşuna bastığımda sağdan sola sıralı liste TV kanalları gelirdi.
    Su an gelmiyor. Onizleme yapamıyorum kanal seçmek için.
    Çözümü bilen varsa sevinirim.

• quote:

Arada ki farklar olarak renk gami ve Siyah tek duze daha iyi, onun disinda Parlaklik olarak da Xf9005'den daha iyi...1000 Nit uzerine cikabiliyor Parlaklik olarak..Yansima olarak gunduz seyirleri daha iyi gunesli odalar da..

Bunun disinda Daha hizli menuler de vs..Guncel bir Tv,islemcisi vs Tabi ki Xf9005'den iyi bir tv..

Ancak motion yani Hareket isleme de Xf9005 Biraz daha iyi..Ozellikle hareketli sahneler de Spor,aksiyon filmleri vs..En buyuk artisi Kosntrat...Konstrat olarak Xf9005 daha iyi ancak renk gami ve Hdr-Sdr parlakligiyla bu acigi kapatiyor Xh9505..

Karasal yayinlar da pek fark olusmaz ancak Hdr yayinlar da Netflix,Youtube, Blu-ray filmler de vs Renk gami ve Hdr parlakliklari daha iyi oldugu icin Xh9505 her zaman onde olur..

Normal kullanici icin Xf9005 alinacak en iyi tv'ler den kesinlikle uzmez...

Ben acikcasi Xg9505 alirdim..Eger Xf9005 ile arasinda 3000 tl fark varsa..Ama 7000 tl'lik fark var ise Xg9505 alirdim,normal kullanici icin xf9005, arada ki 7000 Tl'ye playstation,apple Tv, Ya da guzel Bir telefon alabilirim...

• 55" oled olmayan bir panel için 15k çok para. Çok fazla para hatta.
    Xf kullanıcısıyım. Yeterli.
    Siyah farkı, renk gamı vs bunlar arasındaki farkları 2 TV yanyana olmadan anlayamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Arkadaşlar selamlar. Daha önce sormuştum ama cevap bulamadım.
    Bunun için format atmak istemiyorum televizyona.
    Normalde TV tuşuna bastığımda sağdan sola sıralı liste TV kanalları gelirdi.
    Su an gelmiyor. Onizleme yapamıyorum kanal seçmek için.
    Çözümü bilen varsa sevinirim.

üsteki tv menüsünün altındaki uygulamalırım değil genel uyduya getirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wquzun -- 17 Ekim 2020; 12:57:42 >

• wquzun kullanıcısına yanıt
    O çıkmıyor hocam zaten. Nasıl kayboldu anlamadım

• 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.