Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (580. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk cümlem geçerli aynı ürünü teşhirde görün inceleyin, bir usb belleğe farklı format ve çözünürlükte videolar, kaydedilmiş tv yayınları, spor müsabakaları yükleyin takın cihazda izleyin. Renk, ışık, kontrast vb ayarları değiştirip bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alzena A kullanıcısına yanıt

Özür yanlış anlamışım :) Teşhir yok maalesef. Sorumun cevabını alamadım ama hala 7750tl verilirmi. Birde kutusu açılmamış olunca garanti süresi nezmaan başlıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahmelik -- 12 Ekim 2020; 14:36:22 >
  • sahmelik S kullanıcısına yanıt
    Forumda Sony TV ile ilgili başlıklarda bu modeli kullananlardan bilgi ve destek isteyebilirsiniz

• 55 lik enişteye almıştık. 8000 tl vermiştik. Kapalı kutuysa gerçekten alınabilir diye düşünüyorum. Sonuçta kaliteli bir tv.

• greenland G kullanıcısına yanıt

Ne incelemesi anlamadım, yazdım ya çözümünü?

fatura kesim tarihinden sonra garanti başlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 12 Ekim 2020; 20:49:17 >

verilir .... verilir, izlerken anlarsın....

• samura92000 kullanıcısına yanıt

kardeş, tv deki otomatik güncellemeyi beklersen çok daha beklersin, Sony bu otomatik güncellemeye yazılım vermiyor, Bilgisayardan USB belleğe yazılımı indirip kendiniz kuracaksınız.

Otomatik güncellemenin iptal edilmesi hususunu cihazımı servis kurarken söyledi, nedeni ise; Tv yazılımı otomatik yüklerken elektiriklerin gitmesi neticesinde cihazın yazılım yüklenen 2 GB Ramına zarar veriyormuş.Bunu önlemek için otomatik yazılım yükleme işi olmayacakmış.

Kendimiz USB ile yüklerken elektrikler gitse bile, sisteme zarar gelmiyormuş. Servisin beyanı.

• zortak Z kullanıcısına yanıt
    Pardon anlamamışım. Siz izlemeye çalıştığım dosyada ilk ses seçeneği true Hd olduğu için sıkıntı çıkıyor diyorsunuz. Eğer diğer izlerden daha hafif DD yada DTS seçersen takılma olmadan seyredersin diyorsunuz. Ok. Olabilir deneyip bilgi veririm. Teşekkürler.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Tv güncelleme var indirmek ister misiniz diye soruyor ben öyle yapıyorum hocam. Siz ona rağmen usbden mi yapıyorsunuz? Bir fark var mı arada ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sergenss

Tv güncelleme var indirmek ister misiniz diye soruyor ben öyle yapıyorum hocam. Siz ona rağmen usbden mi yapıyorsunuz? Bir fark var mı arada ?

Usb'den benim dusuncem daha saglikli oluyor...Asil konu Burada onemli olan guncellenirken elektriklerin kesilmemesi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt

o şekilde de denemiştim. pc uygulamasından ayarı max'e çekerek. ama kablom standart hdmi 1.4. belki onunla ilgili olabilir diye düşünüyorum

• musuz M kullanıcısına yanıt

Bende ki kablo 2.1 ama sonuçta 4K HDR değil ki ona bile 2.0 kablo yetiyor. Çok kötü bir kablo değilse kablo ile ilgili olduğunu sanmam.

• Sergenss kullanıcısına yanıt

OTA üzerinden güncellemeler geç veriliyor. USB üzerinden yapabilirsiniz, OTA üzerindeki güncellemeden bir farkı yok. Hatta ben biraz önce usb'den güncelledim.

• Android 9 Pie güncelemesi bu yılın sonunda avrupada dağıtımda.

Şuanda Latin Amerika'da dağıtıma çıkmış.

https://www.sony-latin.com/en/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/xbr-55x905f/downloads/00016862#system_requirements

Ayrıca USB üzerinde 120fps ve Hevc kodec videolarını destekleyen önemli bir özellik sunuyor.

Birde HDMI&ARC üzerinden 4K 120fps sunarsa olay olur.

quote:

Benefits and Improvements
    Combines the Video, Album, and Musicapps into the Media Playerapp
    Note:After the update, the Appmenu will display the Musicand Media Playerapps only, but will contain all the content from the Video, Album, and Musicapps.
    Adds support for HEVC 100/120Hz in USB video playback
    Removes the WPS function
    Adds support for the Android™ 9 Pie Settingmenu tree
    Redesigns the Setting menu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi payda -- 13 Ekim 2020; 14:56:7 >

• payda P kullanıcısına yanıt
    Güzel haber teşekkürler.

Keşke AirPlay desteğini getirselerdi süper olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 13 Ekim 2020; 15:52:32 >
  • payda P kullanıcısına yanıt

Latin Amerikada satılan xf9005 ile Avrupada satılan xf9005 tv ler arasında donanımsal olarak ne farklar var.

Aklıma şu geliyor acaba latin Amerikada satılan xf9005 lerin Ramları 2 GB tan yukarımı, malum bizdeki tv ler 2 GB rama sahipler, bu 2 GB ram Android pie yi kaldırmaz, diyorlar....

• yimust kullanıcısına yanıt

Onu kim diyorsa yanlış diyor..... 2gb ram li telefonlarda bile Android 11 dahi çalışırken televizyonlarda çalışmaması söz konusu değil. Benim düşünceme göre Sony başta işlemciyi bahane ederek uğraşmak istemedi, baktı olmuyor böyle bir karar değişikliğine giderek 2016 sonrası cihazlarına Android Pie getirdi.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt

inşallam sizin dediğiniz doğrudur..... 55xf9005 sahibiyim....

• 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.