Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.429
Cevap
218
Favori
960.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil Sony kumandalar bluetooth üzerinden mi çalışıyor yoksa yine kızıl ötesi mi arkadaşlar?
    Satın almak istersek XF9005’le de uyumlu çalışıyor mu, hiç araştıran oldu mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz. 😂

800 mb yer açıldı sevindim.

Şöyle diyeyim ; mi box ile aynı hıza sahip.

Beelink 'den az yavaş.

Beni fazlası ile mutlu ediyor.

Dünyada tek zevkim film, dizi, belgesel izlemek.

• Helvetica34 H kullanıcısına yanıt

Kendi kumandası sesli komut için bluetooth üzerinden, diğer fonksiyonlar için ise kızılötesi üzerinden çalışıyor. Tamamen bluetooth üzerinden kumandalarında çalışması gerekir. Konuda kullanan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum...

• Netflix'ten cikamiyorum. Sagda yardim al ve netflix'ten cik yazilarina gelmek istedigimde ust tarafta profilleri duzenle cikiyor. Ayni sorunu yasayan var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • msty85 kullanıcısına yanıt

Home tusuna basin o sekilde cikin isterseniz..

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt

Evet. Tüm fonksiyonların bluetooth üzerinden çalışmasını kastetmiştim ben. LG ve Samsung kumandalarda olduğu gibi tv’ye doğru tutmadan çalışan bir sisteme geçti mi diye merak ediyordum bu yeni XH serisindeki kumandasında. XG’de de bazı modellerde o kumanda var sanırım. Ve de tabii Xf9005 ile uyumu, ayrıca satılıp satılmadığı şeklinde sorular :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Helvetica34

Yeni nesil Sony kumandalar bluetooth üzerinden mi çalışıyor yoksa yine kızıl ötesi mi arkadaşlar?
    Satın almak istersek XF9005’le de uyumlu çalışıyor mu, hiç araştıran oldu mu acaba?

XF9005'te Kızıl ötesi hala 👍Standby ışığını görmedikçe çalışmıyor

Benim en sevdiğim kısmı Sony nin Orijinal kumandasını muhafaza etmesi On/Off tuşu hala yeşil 🟢 90lardaki tarzı devam ediyor ama innovasyon da yerindeSADECE SONY XF90 (BABA KONU) 

tüplü tv kumandasından hatırlıyor olan vardır

• suzi dilara kullanıcısına yanıt

Evet Xf9005’teki klasik kumandanın kızılötesi olduğunu bildiğim için sordum. XF sonrası çıkan kumandadaki teknoloji belki değişmiştir ümidiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helvetica34 -- 9 Ekim 2020; 19:44:53 >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Home, apps veya tv tusuna basinca cikiliyor ama arka planda calisiyordur. Arkaplanda calismasi da sorun degil aslinda ama ilginc olan kismi netflix'ten cik yazisina gidilmiyor. Sadece bende mi yoksa genel bir sorun mu diye merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • v6.6575 sürümüne donanım yazılımı güncellemesi

Bu indirme hakkında

Avantajlar ve İyileştirmeler

• Hatalı sistem saati ayarının neden olduğu bir ağ hatası sorununu çözer
    • AG8 modellerinde bir LED'in yanıp sönmesiyle ilgili sorunu düzeltir ve sistem performansını iyileştirir

Önceki Avantajlar ve İyileştirmeler

Bu güncellemeye aşağıdaki avantajlar ve iyileştirmeler de dahil edilmiştir.

• TV'nin bekleme modundan çıkarılırken daha hızlı yanıt vermesini sağlar

Kısıtlamalar

• Sadece Avrupa'da satılan TV'lerle kullanılabilir. Tüm modeller her ülkede satılmamaktadır.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/kd-55xf9005/downloads/00016953

• A.C. kullanıcısına yanıt

yazılımı kurdum ama ne değişti bilmiyorum, her şey aynı devam ediyor...

• arkadaşlar tv için kullandığınız ayrı bir kumanda veya klavye var mıdır önerebilceğiniz? Standart kumandayla zorlanıyor insan :)

• hknkula H kullanıcısına yanıt
    Ben Microsof all in one klavye bağladım usb ile gayet kullanışlı. Fakat klavye bağlı ikende bu sefer kumanda ile bir şey yazamıyorsunuz, klavyeden yazmanızı istiyor. O yüzden sürekli yanınızda olmalı tek dezavantajı bu bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://m.tr.aliexpress.com/item/33024763833.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.397a6d87qOrZch&browser_id=1c1b70c4e7104c85b0db90b3179ac3a4&aff_trace_key=02dc29ef3f404643bb4df1b3a8a49acd-1588756863899-05856-_d7tQMKD&aff_platform=msite&m_page_id=w44rfewdez8caswb175128ad2111b40e2b61f77b56&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH63f30e2397ef40a3951f6fea84747de9K.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

linkteki Air mouse u aldım aliexpress ten. sesli arama dahil çalışıyor. ancak şöyle bir sorun var. yön tuşlarının olduğu kısımdaki tuşlar geç tepki veriyor, bazen tepki vermiyor. bazen sorun yok,biraz Zap yapınca sorun oluyor. bu durum TV'den mi yoksa Air mouse tan mı kaynaklı.

• hknkula H kullanıcısına yanıt

Ben ps3 klavye aldım arka planda çalışan uygulamaları iki tuşa basıp üzerindeki mause kapatıyorum yanlız malzeme kalitesi cokiyi

Sony CECH-ZKB1FR PS3 Klavye

• Arkadaşlar netflixde izledigim filmi açtıgımda dolby vision olarak açıyor renk kalitesi mat ve soluk bunun bi çözümü var mı..?

• yusufzana kullanıcısına yanıt

Normal şekilde yok.

Kodi içinden izlerseniz 1080p olarak harika izlersiniz.

Veya kulaklık takarsanız Netflix birden 1080p olur Dolby Vision gider. 😊

• Sony tv de elle frekans girerek (manuel) kanal ekleme nasıl yapılır, örneğin TRT 4k kanal ekleme nasıl yapılır :

1 home tuşuna bas
    2 ayarlar/ kanal ayarı/dijital kurulum/uydu ayarı/
    Dijital uydu ayarlama
    3 dijital uydu ayarlamayı başlatmak istiyormusunuz  bildirimine evet de.
    4 gelen menüyü sonraki seçeneğine tıklayıp geç.
    5  tarama türü normal tarama seçiyoruz
    6 hangi program listesini değiştirmek istediğimizi soran menü geliyor burda Diğer (genel uydu) seçeneğini seçiyoruz.
    7 uydu seçimi karşımıza geliyor. Eğer TÜRKSAT harici gözüken diğer uydular varsa bunları  kapalı
    konumuna getirip TÜRKSAT uydusunu seçiyoruz Türksat uydusu yanında Açık yazıyorken Türksat ın üzerine gelip basıyoruz
    8 tarama tipini Manuel tarama yapıyoruz
    9 daha sonra transponder sekmesine giriyoruz
    10 transponder frekansı 10980 mhz polarizasyon dikey sembol hızı 12500 giriyoruz.
    11 son olarak geri gelip  başla  seçeneğine basıyoruz.kanal taraması yapmaya başlıyor ve genelde listenizin sonuna TRT 4k ekleniyor, bazen listenin herhangi bir yerine de taradığınız kanal yada kanalları ekleyebiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satem -- 10 Ekim 2020; 21:25:35 >

• Ya arkadaş şu google play de bir tane düzgün player yok mu ya? 4k filmleri usb den oynatırken sürekli takılmalar oluyor. Normal gösterende bu sefer ses stero çıkıyor. Bir tanesi de düzgün çalışsın. Networkden oynattığında da aynı şey direkt tv ye taktığında da aynı şey takılıyor. Bu konuya bir çözüm bulan var mı acaba?

• greenland G kullanıcısına yanıt
    kendi uygulaması surround sesi veriyor, ve en iyi görüntü kalitesi bence.. hemen hemen bütün media player ları denemiş biri olarak 2.secenek NOVA PLAYER... nova da surround sesi verebiliyor, diğerlerinden hiç bir şekilde surround ses alamadım..

• 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.