Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Castle Bravo , forever eagle Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.419
Cevap
218
Favori
959.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sony 55xg8096 ya 3 GB ram koymuş, xf9005 2 GB ram, galiba xf9005 bu ram yetersizliğinden dolayı android 8.0 de kalacak.
    bir alt model xg8096 android 8.0 dan 9.0 pie ye geçti veya geçecek gibi....böyle cambazlıklarda her markada oluyor galiba.
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz siteden ben de bakmıştım, Lg 8200e göre de ram ve bir madde de çok hız farkı vardı bu 400 lg 100 idi aynı madde de 9005 1000idi.
    yani bu bilgi ışığında daha da alınabilir oldu değil mi bu model?

yukardaki mesajımda da yazdım da ürün yorumları direkt aldatmacaya yöenlik olunca bi çekindim ama .
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/62aea243a

yanlışlık olmasın ama buraya bakınca 8096 2 gb ram, 8196 3gb ram görünüyor. Doğru mu , bi bakabilir misiniz?

Sanırım ikisi arasındaki tek fark da bu ama öenmli bir fark.

Ayrıca Sony servisleri nasıldır, her ilde var mıdır?
  • rewkdark R kullanıcısına yanıt
    kardeş, izleyeceğiniz yer çok aydınlıksa yani cam çerceve vede yandan çok izlenecekse İPS panel, bu dediğiniz TV uyar ama VA paneller gibi doğal renk olayına ulaşamaz.

VA panel de ise yeriniz çok ışık almıyorsa ve fazla çok yakın ve dar açılardan izlenim yoksa uyar.Bu seferde VA panel fiyatı etkiliyor.

Yukarıdaki konular üzerinde İPS ve VA panel konusunda yoğunlaşınız,kararınızı öyle veriniz.

NOT:Bundan önceki tv. Sony KDL 40S2010 du.Paneli İPS paneldi verdiği görüntü VA panele yakındı.1080p Fulhd çözünürlüğe sahipti, Tabiki kontrast ve siyahlar konusunda VA panele ulaşamaz.
    o zaman son soru sana şunu soruyum izninle,

bu sony android tvlerde kanal değişim hızı çok mu yavaş 7 saniye diyeni bile gördüm, q60 yaklaşık 3 saniyeyi buluyordu, bunda durum be olur?

Bu arada evet, gündüzleri çok ışık alıyor akşaları da avizede 4*5 lamba var , ışığı da kapatmayız, böyle bakınca IPS daha antıklı abana.

Zaten 11 yıldır tüplü tv izlemişim her görünüt iyi gelir sanırım bana.

Eğer kanal geçişlerindeki zaman da 23- saniye gibi normal değerlerde ise bu tv sanırım aynı fiyattaki muadillerinden daah iyi benim için.Özellikle sm8200 edge led olması ışık sızması sorununu getiriyor deniyor sanırım bunda kronik bir sorun yok.

yardımların için de çok teşekkürler.
    Normal olmakla Beraber Mediamarket gibi yerlere daha pahali satiyorlar tabiki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smyrna kullanıcısına yanıt
    Etkilemez..55xf9005 Sony' nin en cok satan Tv'si...

• Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda öğrendiğim güzel bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.
    Aramızda belki daha önceden paylaşan olmuştur bende yinelemiş olurum.

Kullandığımız TV'lerde Android 2 türlü versiyonu ile geliyor.
    ilk versiyonu TV ile beraber standart olarak gelen normal versiyonu bir diğeri ise birkaç kombinasyon ile açılan PRO versiyounu.

PRO versiyonunu birkaç gündür kullanıyorum ve iyiki keşfetmişim dedim.
    Öncelikle TV'yi benim gibi sadece Netflix,Youtube ve PC ile kullanan arkadaşlar için çok iyi avantajlar sağlıyor;

-PRO modda sadece seçtiğiniz uygulamaları yüklüyorsunuz ne kadar gereksiz uygulama varsa seçmezseniz yüklemiyor.

-Arka planda android'in birçok zırvalığını blokluyor ve buda size hız anlamında ciddi avantaj ve saçma stabilite sorunlarından arınmış temiz bir işletim sistemi sağlıyor.Fakat..
    **PRO moda alınca ayarlarlarınıza erişemiyorsunuz o yüzden kullandığınız HDMI giriş çıkış ayarlarınızı ve kişisel diğer ayarlamalarınızı iyi yapmanız gerekiyor.Resim ayarlarınıza(sinema pro,standart vs)dokunmuyor yani yine istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
    **PRO modda google hesabınıza da erişemiyorsunuz onuda blokluyor,youtube çok sık kullanıyorsanız malesef aboneliklerinizi kendiniz bulmanız gerekiyor.Netflix,Spotify gibi aboneliklerinizde sıkıntı yok hesabınıza giriş yapıp kullanabilirsiniz.

-Dilerseniz sizin belirlediğiniz zaman aralıklarıyla sisteminizi fabrika ayarlarına sıfırlıyor.Yani ayda bir sistem ilk günkü gibi olsun derseniz o seçeneğide sunuyor.

-Gelelim benim için en önemli özelliği ''PC Optimizasyon'' moduna.
    Normalde her TV'nin RGB çıkış modu TV modunda olur yani buda(16-235) aralığıdır.
    PC Optimizasyon modu,bu aralığı PC seviyesine (0-255) full kapasitesine çıkartıyor.
    Buda size siyahlarda ve beyazlarda daha geniş bir yelpaze sunuyor ve tabi RGB aralığınıda genişlettiğimiz için renklerede derinlik geliyor.
    Teoride bu şekilde ve kendim kullanıp pratikte gözlemlediğim ise;
    -Gölgedeki siyah tonlamalarında artış,
    -Beyazlarda ise daha parlak ve temiz bir beyaz,
    -Renklerde ise geçiş tonlamalarını daha net gördüğümü söyleyebilirim.Hatta bu tonlamayı turkuaz gibi renk skalasında oluşturulması zor bir renkte de görünce bu özelliğin görüntü performansını iyileştirdiğine emin oldum diyebilirim.

PRO mod TV'nin android'ini çok kısıtlayan bir mod bunu Windows'daki güvenli mod gibi düşünebilirsiniz o yüzden herkese hitap eden bir özellik değil.

PRO Modu aşşağıdaki sıralamayı seri bir şekilde yaparak açıyorsunuz ve yine aynı kombinasyonla sistemi tekrar normal moda geçiriyorsunuz.

''Ekran bilgisi tuşu''
    ''Sesi tamamen kapatma tuşu''
    ''Ses açma(+) tuşu''
    ''Home Tuşu''

Pro moddaki özelliklerin detaylı anlatımı için aşşağıdaki videoyu paylaşıyorum;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 1 Temmuz 2020; 2:2:14 >
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Bu güzel bilgi için teşekkür ederim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Valla kendimi uzman olarak adlandırmam. Ama kendi zevkime göre değerlendirdiğimde; ikiside IPS ekran ama SOny Direct LED bu bir avantaj. Sony Android işletim sistemi kullanıyor. Ben özellikle ANdroid olan bir sistem arıyordum misal. SOny bu modelde Mediatek işlemci kullanmış. Beni tek düşündüren bu aslında. Gerçi LG'nin işlemcisinin daha iyi olup olmadığına dair bir veri yok.

Bu iki TV arasında kalsam Sony alırdım sanırım.

Sony bilinen ve yaygın bir firma herhangi bir ilde servisi vardır diye düşüyorum.
  • FyKy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

• Sony STR-DH190 model amfi ARC destekliyor mu? Bu ürünü alsam 5 adet hop bağlasam Dolby ses kalitesinden faydalanabilirmiyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Teşekkürler.

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Tuş kombinasyonunda tuşlara aynı anda mı basıyoruz. Yoksa seri şekilde tek tek mi?
    Her ikisinide denedim başaramadım.
    Android sürümüm 8
    Neyi eksik yapıyorum? Yada başka bir ayar yapmalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratsx

Tuş kombinasyonunda tuşlara aynı anda mı basıyoruz. Yoksa seri şekilde tek tek mi?
    Her ikisinide denedim başaramadım.
    Android sürümüm 8
    Neyi eksik yapıyorum? Yada başka bir ayar yapmalı mıyım?
    Sıra ile tek tek basmanız gerekiyor,ilk başta bende biraz zorlanmıştım ama seri olarak ard arda basınca sistem uygulamaya geçiyor.
  • Qnur Q kullanıcısına yanıt
    Dostum bu modelde bırak arc hdmi çıkış bile yok. Sony alacaksan dh550 model bulursan alabilirsin. dh550 modelinin üstüne çıkarsan Atmos desteği olan modeller var Sony dh790 mesela.
  • Çok teşekkür ederim. Tv seçmekten daha zormuş ses sistemi kurmak. Tv fiyatını bulacağız bu gidişle

• Arkadaşlar selam. Xf9005 konsol oyunları için nasıl ? Sürekli olarak bf5 tarzı savaş oyunlarını onlıne oynayan biriyim. İnput lag vs sorunlar yaşarmıyım? Konsolda kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ? Bugun yarın almayı planlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda öğrendiğim güzel bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.
    Aramızda belki daha önceden paylaşan olmuştur bende yinelemiş olurum.

Kullandığımız TV'lerde Android 2 türlü versiyonu ile geliyor.
    ilk versiyonu TV ile beraber standart olarak gelen normal versiyonu bir diğeri ise birkaç kombinasyon ile açılan PRO versiyounu.

PRO versiyonunu birkaç gündür kullanıyorum ve iyiki keşfetmişim dedim.
    Öncelikle TV'yi benim gibi sadece Netflix,Youtube ve PC ile kullanan arkadaşlar için çok iyi avantajlar sağlıyor;

-PRO modda sadece seçtiğiniz uygulamaları yüklüyorsunuz ne kadar gereksiz uygulama varsa seçmezseniz yüklemiyor.

-Arka planda android'in birçok zırvalığını blokluyor ve buda size hız anlamında ciddi avantaj ve saçma stabilite sorunlarından arınmış temiz bir işletim sistemi sağlıyor.Fakat..
    **PRO moda alınca ayarlarlarınıza erişemiyorsunuz o yüzden kullandığınız HDMI giriş çıkış ayarlarınızı ve kişisel diğer ayarlamalarınızı iyi yapmanız gerekiyor.Resim ayarlarınıza(sinema pro,standart vs)dokunmuyor yani yine istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
    **PRO modda google hesabınıza da erişemiyorsunuz onuda blokluyor,youtube çok sık kullanıyorsanız malesef aboneliklerinizi kendiniz bulmanız gerekiyor.Netflix,Spotify gibi aboneliklerinizde sıkıntı yok hesabınıza giriş yapıp kullanabilirsiniz.

-Dilerseniz sizin belirlediğiniz zaman aralıklarıyla sisteminizi fabrika ayarlarına sıfırlıyor.Yani ayda bir sistem ilk günkü gibi olsun derseniz o seçeneğide sunuyor.

-Gelelim benim için en önemli özelliği ''PC Optimizasyon'' moduna.
    Normalde her TV'nin RGB çıkış modu TV modunda olur yani buda(16-235) aralığıdır.
    PC Optimizasyon modu,bu aralığı PC seviyesine (0-255) full kapasitesine çıkartıyor.
    Buda size siyahlarda ve beyazlarda daha geniş bir yelpaze sunuyor ve tabi RGB aralığınıda genişlettiğimiz için renklerede derinlik geliyor.
    Teoride bu şekilde ve kendim kullanıp pratikte gözlemlediğim ise;
    -Gölgedeki siyah tonlamalarında artış,
    -Beyazlarda ise daha parlak ve temiz bir beyaz,
    -Renklerde ise geçiş tonlamalarını daha net gördüğümü söyleyebilirim.Hatta bu tonlamayı turkuaz gibi renk skalasında oluşturulması zor bir renkte de görünce bu özelliğin görüntü performansını iyileştirdiğine emin oldum diyebilirim.

PRO mod TV'nin android'ini çok kısıtlayan bir mod bunu Windows'daki güvenli mod gibi düşünebilirsiniz o yüzden herkese hitap eden bir özellik değil.

PRO Modu aşşağıdaki sıralamayı seri bir şekilde yaparak açıyorsunuz ve yine aynı kombinasyonla sistemi tekrar normal moda geçiriyorsunuz.

''Ekran bilgisi tuşu''
    ''Sesi tamamen kapatma tuşu''
    ''Ses açma(+) tuşu''
    ''Home Tuşu''

Pro moddaki özelliklerin detaylı anlatımı için aşşağıdaki videoyu paylaşıyorum;

selam,
    Görüntü performansında iyileşme derken pcdeki görüntümü yoksa genel tvnin görüntüsünde iyişleşmeden mi bahsediyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kalamare

selam,
    Görüntü performansında iyileşme derken pcdeki görüntümü yoksa genel tvnin görüntüsünde iyişleşmeden mi bahsediyoruz?

Alıntıları Göster
    Selamlar,TV'nin genel görüntüsü için.
  • Bu televizyona yakisacak modül girişli hangi uydu alicisi önerirsiniz.Dsmart ile kullanilacak.

• 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.