Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.419
Cevap
218
Favori
959.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz de ürününüzü güle güle kullanın.Aslında ben ürünü hafta başı aldım fakat iş seyahatinde olduğumdan cumartesi kurdurabildim:) Aynen dediğiniz gibi keşif aşamasındayım.Ayrıca cihazı geçen hafta sonu hb de indirimli kampanya ile 6715 TL ye aldım.Satıcı mysonyshoptu ve çok ilgili bir arkadaş.Ayrıca foruma da üyeymiş (numberten ank nikli).Ona da yardımı ve ilgisi için yeri gelmişken teşekkür ederim.2006 dan beri foruma üye olan biri olarak sadece tavsiye amacıyla bunu yazma gereği duydum.Yalnız kargo da çok sıkıntı yaşadım :( Aras kargo 30 kg üstünü kapıya çıkarmıyormuş ve girişe bırakıyorlarmış.Seyahatte olduğum için annem evdeydi ve 2 katı çıkaramazdı.Zar zor rica minnet çıkarttırdım.Aras kargodan ürünü alacaklar bunu bilmelerinde fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazda upscale özelliği var diye biliyorum.Fakat bu nasıl ayarlanıyor onu bulamıyorum.Önceki mesajda yazmayı unuttum ben teledünya kullanıyorum ve bazı kanalların çözünürlüğü kötü.Nasıl upscale yapabilirim arkadaşlar?

• _BLooDLiNe_ kullanıcısına yanıt
    Deneyin maalesef hızı limitlenmiş, tv onu kullanmıyor. Sony tv'nin olduğu yerde Samsung tv vardı ve 50gblıklar wifi'den seyrediliyordu, 80gb'lıklarda buffer yapıyordu.
  • Serpantino kullanıcısına yanıt
    Taksit taksit yazıyorumSes ile ilgili bir problem yaşamadım.Ayarlardan sinema modunu seçtim ve biraz da aqualizer ile ayar yaptım hem müzikte hem de diyaloglarda sorun yaşamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    Az önce hem Kodi'den hem de Tv'nin kendi Video uygulamasından denedim hocam. Bufferlama olmadı, akıcı bir şekilde oynuyor iki oynatıcıdan da. Kodi NFS, Video player DLNA protokolüyle bağlı NAS daki film klasörüne.

Eğer mantığım yanlış değlse 2.5 saat süren 48 GB boyutundaki bir film 43,7Mbit/sn lik bir aktarım yapıyor olması lazım. Yani cihaz o sırada başka ağ işlemi yapmıyorsa 100Mbit bağlantı hızının yeterli olması gerekir diye düşünüyorum.

Aklıma gelen diğer ihtimal de Sony Tv'nin kablosuz çekim mesafesinin sizin eski Samsung'dan az olması. Belki sizin durumunuzda çekim gücünün azlığından kaynaklanan bir hız düşümü söz konusu olabilir.

2,5 saatlik film miydi? normalde filmlerin ortalaması 1,5 saat. 2,5 saatse saniyelik veri miktarı düşük olur, ondan sorun olamamış olabilir. 1,5 saatlik filmde 70-80 mbit gerekiyor ama bu değerler ortalama, hızlı sahnelerde 100mbite yaklaşıp geçebilir. Eğer limitleme yoksa 70-80gblık bir film deneyin onda da sorun olmaması gerekir.
  • Merhaba bende xf9005 model var kurulumu yapan arkadaşlar kanal listesini yüklerken bana dediler ki bu kalıp dosyası biz yyukleyecegiz siz kanallara müdahale etmeyin kanalları değiştirmeyin sırasını vs dediler bizde eyv dedik ancak alalı 5 ay oldu ve frekansı değişen yayindan çıkan kanallar oldu mesela 20. Kanaldan 27. Kanala atlıyor aradaki 6 kanal kayıp şimdi demem şu ki ben servisin ilk kurulumda yüklediği kalıp kanal dosyasını nereden bulabilirim ? Güncel kanal kalıp dosyası aktarmak istiyorum. Elinde olan var mı arkadaşlar veya nereden bulabilirim. Sadece Türksat izliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

birinci konu
    atmos tavan hoparlörü gerektirdiğinden
    soundbarlar ile verim alamazsınız
    soundbarlar küçük odalar için üretilmiş ürünler
    kablo karmaşası olmaması hoparlör setupu olmaması tak kullan ürünlerdir
    AVR setup gibi olamaz
    soundbarlar tepenizden geçen helikopter sesi atmos efektini veremez

bahsettiğiniz tum modeller S-Master olduğundan
    thd yaklaşık %1 dir fena sayılmazlar
    soundbar ile devam edecekseniz Yamaha ysp serilerini de inceleyin sound projector çok ovüldü
    ben dinlenmedim bir şey diyemem sizin hoşunuza gidebilir S-Master yumuşak iken Yamaha daha sert ve vurgulu daha sinematik gelir kulağınıza

ikinci konu
    STR-DN1080 ile N990W speakerlarını süremezsiniz
    bu olmaz neden
    home theater sistemlerin sürücü çapları küçük olduğundan empedansları düşüktür
    muhtemelen 3 veya 4 ohm dur
    AVR ler ise floorstand speaker sürmek için tasarlandıklarından empedansları 6 veya 8 ohm dur
    düşük ohm speaker bağlarsanız fazla akım çeker ve avr nizin çıkışını yakar
    ha bağlayıp belli bir ses şiddetine kadar ses alırsınız
    ama siz yine de bağlamayın
    bilmeniz gereken amplifikatör ve speaker empedansları aynı olacak ve kanal başına speaker güç yaklaşık aynı veya biraz fazla %10-%20 gibi olacaktır
    örnek amplifikatör kanal başına 80 watt verebiliyor ise 100 watt speaker bağlamak gibi
    ne çok düşük ne çok fazla
    her iki durumda zararlı

özetle eşleştireceğiniz cihazların kılavuzlarına ve teknik bilgilerine bakın yanlış iş yapmayın

eğer AVR ve floorstand speaker setup kuracaksanız
    önlerin üstüne tavana bakacak şekilde atmos speakerlar çıktı amaç sesi tavana sektirip atmos oluşturmak
    belki bu tarz yerleşim biraz daha iyi olabilir
    yoksa tavana kablo çek speaker bağla olacak iş değil

kolay gelsin
    Recep bey,

Detaylı açıklamalarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Görüşleriniz doğrultusunda seçimime yön vereceğim.

Selamlar,
  • A.C. kullanıcısına yanıt
    Hocam selam,

Sana tavsiyem tv de kanal kurulumunu otomatik olarak yapman ve yaptıktan sonra bunu usb ye yedeklemen.
    Tv yi resetlemek zorunda kaldığında yada bahsettiğin gibi kanallar uçup gittiğinde usb ile tv ye atarak hiç uğraşmadan kanalları tekrardan elde etmiş olursun.

Benim ilk tv 6 ay önce kurulmuştu. Servis o zaman usb ile kanal listesini atmıştı bana. Elimde bu kalıp dosyası mevcut. Ayrıca bende 1 ay önce otomatik tarama yaparak türksat ve hotbird kanalları elde etmiştim. Mail adresini özelden yazarsan 2 dosyayı da sana mail olarak atabilirim. Usb ile tv ye aktarım yaparsın.

Ama en temizi ve en günceli sana ilk baştaki tavsiyem gibi olur. Biraz uğraşırsın ama sonrasında rahat edersin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Açıkçası HEVC kodekli 1.5 saat süreli ve 50GB boyutlu bir 4K HDR filmi nerden bulacağımı bilmiyorum. Bendekiler 15-50 GB arası değişiyor. 2.5 saatten kısa sürenler de max 30GB.

PM ile kaynak paylaşabilir misiniz? O kalitede filmleri de deneyimlemek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Demiurgos

Bu cihazda upscale özelliği var diye biliyorum.Fakat bu nasıl ayarlanıyor onu bulamıyorum.Önceki mesajda yazmayı unuttum ben teledünya kullanıyorum ve bazı kanalların çözünürlüğü kötü.Nasıl upscale yapabilirim arkadaşlar?
    tv niz hayırlı olsun teledünyayı ne ile izliyorsunuz modüllemi,uydu alıcısı ilemi modül ise hangi marka modül kullanıyorsunuz tv nizi güzel günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wquzun

tv niz hayırlı olsun teledünyayı ne ile izliyorsunuz modüllemi,uydu alıcısı ilemi modül ise hangi marka modül kullanıyorsunuz tv nizi güzel günlerde kullanın.

Alıntıları Göster
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Teledünyayı kablotv üzerinden kendi receiverı ile izliyorum.Şu anda teledünya kanal listemde fun box 4k adlı bir kanal var ama görüntü alamıyorum.Önceki televizyonum hd ready olduğu için izleyemiyorum sanmıştım ama bu tv dede ses var görüntü yok.Bütün hdmi girişlerini denedim sonuç yok.Belki de yeni akıllı receiverdsn almalı bilemiyorum.

Hocam dayanamayıp küçük bir düzenek kurarak hız testi yaptım. Sonucu direk paylaşayım:

Evet bir limit var ama bu limit pratikte yaklaşık 250Mbit/s. Tahminim, Wi-Fi entegresini işlemciye USB 2.0 arayüzüyle bağlamışlar.

Sanırım bu hız elimizdeki filmleri Wi-Fi üzerinden akıcı şekilde izlemek için yeterli olacaktır.

Test düzeneğini merak eden olursa ayrıca ekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BLooDLiNe_ -- 17 Aralık 2018; 1:28:27 >
    https://4kmedia.org/sony-food-fizzle-uhd-hdr-4k-demo/
    https://4kmedia.org/lg-new-york-hdr-uhd-4k-demo/

şu videoları oynatabiliyor mu? üstteki bazen 100mbiti geçiyor.

rar bg'den demo 4k indirebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 17 Aralık 2018; 14:44:27 >
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    O kanal için 4K receiver lazım, teledünyada 4K receiver yok diye biliyorum. O kanal veya ileride yayına girecek herhangi bir 4K kanal için conax modül ile TV nin tuner ini kullanabilirsiniz. Tuner'i 3 tl aylık ücretle Türksat'dan kıralayabilirsiniz. Ben bu şekilde o kanalı bu tv de izliyorum.
    Cihazınız 4K, 4K olmayan her görüntüde zaten TV upscale yapar. Bu kapatıp açılsın, ayarı olsun derseniz bence TV lerde bu ayarlar yok; en azından bu TV de yok. Sonrasında cihazın 1080p > 4K upscale i oldukça iyi. Ama şu var 1080p dediğiniz kaynak kötü ise onu upscale bile kurtaramaz. Teledünya da bazı kanallar 1080i dediği halde gerçekten kalitesiz, buna TV nin yapabileceği bir şey maalesef yok. 55 inç 4K panele en azından 1080p de iyi görüntü basmanız lazım. Çakma 1080 düşük bitrate verirseniz onu TV düzeltemez.
    tv nin bir güzelliği de uydu alıcı tuneri harici uydu alıcılarından oldukça üstün olmasıdır
    SD kanalları bile iyi upscale yapıyor tabi izleme mesafesini abartmamak şartı ile
    eğer harici alıcı kullanmak zorunlu ise kaliteli kendini kanıtlamış markaların uydu alıcıları kullanın
    kathrein humax technisat vs.
    her uydu alıcı receiver aynı görüntüyü sunmuyor malesef
    10-15 dolarlık alıcılarla alt çözünürlüklerde tv niz iyi görüntü veremez
    modüle geçin sinyalı tv de kendi tuneri çözsün daha iyi sonuç alırsınız
    ayrıca upscale için tv de herhangi bir ayar olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 17 Aralık 2018; 15:2:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

tv nin bir güzelliği de uydu alıcı tuneri harici uydu alıcılarından oldukça üstün olmasıdır
    SD kanalları bile iyi upscale yapıyor tabi izleme mesafesini abartmamak şartı ile
    eğer harici alıcı kullanmak zorunlu ise kaliteli kendini kanıtlamış markaların uydu alıcıları kullanın
    kathrein humax technisat vs.
    her uydu alıcı receiver aynı görüntüyü sunmuyor malesef
    10-15 dolarlık alıcılarla alt çözünürlüklerde tv niz iyi görüntü veremez
    modüle geçin sinyalı tv de kendi tuneri çözsün daha iyi sonuç alırsınız
    ayrıca upscale için tv de herhangi bir ayar olmaz
    Üstad ufak bir düzeltme yapayım sony 55xe9005 ve 55xf9005 tv mi technisat uhd stc ve humax 4k ile kullandım iki cihazda kulvarında bir numaradalar bu cihazları söküp dahili uydu alıcısıyla kullanmaya başlayınca inanın içimden uydu yayınları izlemek gelmiyor şu andada 55b7 oledi dahili uydusuyla kullanıyoru. Çamur gibi bir görüntüsü var

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    oysa sinyal digital aynı olması gerek dimi
    oyle olmuyor işte
    usals kullanmak için harici bana da lazım ama 1500 tl pek canım istemiyor vermeye
    birisi çıkıp usals için android apk yapmıyor
    kodi için döküman gördüm uydu alıcılı tv box lar için baya karmaşık beni aşar
    hem tv de zaten uygulanamaz
    lg için doğrudur katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 17 Aralık 2018; 17:26:22 >
  • Arkadaşlar Merhaba

Sony TV yada herhangi bir Sony ürünü hakkında fiyat ve stok bilgisi almak isterseniz watsapp'dan yazabilirsiniz.

Ankara Kentpark Sony Center
    Hüseyin İsmim
    0532 525 02 65
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.